Marzec 18, 2019, 02:56:44 pm
Marzec 31, 2013, 05:09:06 pm by Moniq in All you nead is love ;)

Człowiek jest obdarzony czymś więcej niż pozostały świat zwierząt. Tym czyś jest samoświadomość.
Człowiek uświadamia sobie siebie, uświadamia sobie innych ludzi, uświadamia sobie swoją przeszłość, teraźniejszość oraz możliwość przyszłości.

Ta świadomość samego siebie jako ODRĘBNEJ JEDNOSTKI, świadomość krótkotrwałości życia, faktu, że człowiek rodzi się niezależnie od swej woli i że bez tej woli także umiea, że może umrze przed tymi, których kocha, albo że oni umrą przed nim....... świadomość swojej samotności i wyodrębnienia... uświadomienie sobie swojej bezsilności wobec przyrody i wszechświata...
Wszystko co powyższe czyni człowieka odosobnionym .... jest z niczym nie związany.
Świadomość tych rzeczy to dla człowieka więzienie nie do zniesienia.


Skąd to się wzięło czyli wróćmy do Adama i Ewy


W biblijnej opowieści o Adamie i Ewie czytamy że Bóg stworzył człowieka na wzór i podobieństwo swoje. Człowiekiem tym był Adam, którego szybko i jednoznacznie uznano za mężczy­znę ale ja nie mam pojęcia dlaczego. Mówi się jednak w chrześcijaństwie, że Bóg jest bezpłciowy czyli jest Bogiem-Ojcem i Bogiem-Matką jednocześnie. Łączy wszystkie atrybuty płci kobiecej i męskiej. Przypisywanie płci Bogu jest urąganiem Jego doskonałości bo wtedy uznajemy go jako połowiczność.
Skoro Bóg jest bezpłciowy możemy podejrzewać, że skoro Adam był stworzony na podobieństwo Boga to także nie posiadał płci.

Skoro Adam nie posiadał płci był bytem obojnaczym czyli czymś, co rozmnaża się poprzez swój podział czyli bytem teoretycznie nieśmiertelnym.
Biblia wskazuje na to, iż na początku Ewa była czę­ścią Adama, jego aspektem. To zgadzałoby się z  tezą, że pierwotnie Adam był istotą bez płci lub też dwupłciową i w którymś momencie nastąpiło wyodrębnienie z obojnaczego Adama aspektu zwanego Ewą, czyli kobiety.
Z jakiś przyczyn  Bóg stwierdził, że z żebra Adama stworzy drugiego człowieka, którym była Ewa.  Przypomina nam to dzisiejsze knowanie- z komórki dawcy poprzez odpowiednie działania powstaje identyczny organizm. Jednakże Ewa nie była identyczna. Nastąpił podział na płeć męską i żeńską. Z jakichś niewyjaśnianych przyczyn Bóg stwierdził, że jest to koniczne. Może wyjaśnieniem tego jest to jak komórki obojnacze z biegiem ewolucji muszą zacząć się specjalizować i dzielić, muszą podejmować bardzo specyficzne funkcje, tworząc bardziej złożone organizmy. Jedną z konsekwencji tego pro­cesu jest polaryzacja płciowa. Muszą powstać dwa różne orga­nizmy: jeden płci męskiej, drugi - żeńskiej. Potem powstanie każdego nowego organizmu może się odbyć tylko poprzez połączenie odpowiednich fragmentów organizmów rodziców. Jak wiemy, wszystkie istoty bardziej złożone muszą rozmnażać się w ten sposób.
Organizmy obojniacze nie potrzebują płci ale też poprzez podział samych siebie nie tworzą nowych niepowtarzalnych organizmów, które ewoluują.
Może w tym zawiera się istota utraty niesmiertelności opisana w Biblii.
Komórki obonacze są niejako niesmiertelne. My jako istoty płciowe możemy stać się nieśmiertelni tylko poprzez połączenie się dwóch polaryzacji czyli komórki żeńskiej i męskiej.

Dziełem Stwórcy są zatem dwie płcie, które w sposób naturalny, ze względu na to pierwotne, bolesne rozdzielenie mają tendencję dążenia ku sobie.

Poczucie osamotnienia


Tak więc kiedy Adam i Ewa zjedli owoc z drzewa poznania dobrego i złego stali się ludźmi. Wyzwolili się z pierwotnej zwierzęcej harmonii z naturą- dlatego zważyli, że „byli nadzy" i zawstydzili się.
I właśnie kiedy Adam i Ewa czyli mężczyzna i kobieta uświadomili sobie swoje własne i wzajemne istnienie, zdali sobie zarazem sprawę ze swego odosobnienia. Zdali sobie również sprawę z tego że się od siebie różnią, ponieważ należą do odmiennych płci.
To z czego zdali sobie sprawę sprawiło, że stali się sobie obcy, jako że nie nauczyli się jeszcze kochać wzajemnie.
To z czego zdali sobie sprawę uczyniło ich osamotnionymi.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lxtilgMvOp1r96ouzo1_1280.jpg

0 people liked this topic

 Moniq


*****

 Messages: 765
 Topics in blog: 7

    

 Categories


 Wyświetleń

6220