Czerwiec 21, 2024, 07:45:59 am


Autor Wątek: WIBRACJE PODSTAWOWE - 8  (Przeczytany 3415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
WIBRACJE PODSTAWOWE - 8
« dnia: Maj 16, 2012, 11:49:37 am »
 • Publish
 • http://media.smashingmagazine.com/wp-content/uploads/uploader/images/signs/grunge-numbers/full_grunge-numbers.jpg


  WIBRACJE PODSTAWOWE - 8

  Charakter - osobowość

  Liczba ta symbolizuje siły materialne, służące człowiekowi w zrealizowaniu jego celów. Mówi nam ona o najwyższej sprawiedliwości, o nagrodzie czekającej człowieka, jeśli na nią zasłużył poprzez swe wysiłki.
  Wibracja ta jest najpotężniejsza spośród wszystkich wibracji i silnie działa w Portrecie Numerologicznym. Osoby urodzone pod jej wpływem bardziej niż pozostałe są energiczne, bojowe, ambitne, zdolne, zrównoważone, pewne siebie. Posiadają niezwykle silną osobowość. Odznaczają się często skrajnymi poglądami, impulsywnym i zdecydowanym charakterem, są zuchwałe, odważają się na to, o czym inni nawet nie śnią. Ósemki ufają tylko sobie, a ich decyzje oparte są na rzeczowej analizie wszystkich "za" i "przeciw" danej sprawy.

  Osoby te świadome są swych umiejętności, a ponieważ nie boją się ciężkiej, wytrwałej pracy i ryzyka, często osiągają zamierzone cele. Ich wytrwałość i upór nie mają sobie równych. Dlatego też nie dziwi fakt, że Ósemka związana jest z władzą, siłą, sławą i sukcesami w każdej dziedzinie. Liczba ta obfituje w ludzi sukcesu, którzy nierzadko zaczynali "od zera" i musieli ciężko walczyć, aby wspinać się po drabinie społecznej. Dla Ósemek nie istnieją bowiem przeszkody nie do pokonania, wręcz przeciwnie - problemy są dla nich wyzwaniem. Rozumują w sposób praktyczny, pozytywny i konstruktywny, są ponadto obdarzone zdrowym rozsądkiem i praktycyzmem. Widzą rzeczy takimi, jakie są i nie oszukują siebie samych ani nie pozwalają na to innym.

  Ósemki, jak już wspomnieliśmy, odznaczają się ekstremalnymi i radykalnymi poglądami, i przeważnie nie uznają kompromisów. Dla nich wszystko jest albo białe, albo czarne, chcą mieć wszystko albo nic, teraz albo nigdy. Podziwiają osoby, którym się w życiu się powiodło, pogardzając wszystkim, co nijakie i przeciętne.

  Odwaga, zdyscyplinowanie i zdolność koncentracji stanowią największe zalety Ósemek. We wszystkim, co robią (interesy, praca rozrywka), pełne są zaangażowania, pasji i determinacji, co zaskakuje osoby mniej popędliwe.

  Ósemki są nieprawdopodobnie aktywne zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym. W działaniu są kompetentne i nadzwyczaj skuteczne. Charakteryzuje je ponadto szczerość, uczciwość, prawość, prostolinijność, a także niezależność. Nienawidzą kłamstwa, hipokryzji oraz intryg. Można mieć do nich pełne zaufanie, gdyż nie boją się odpowiedzialności za swe czyny i słowa. Krótko mówiąc, są to osoby szczere i prawe.

  Ósemki potrafią podejmować właściwe decyzje i są urodzonymi przywódcami. Posiadają wybitne zdolności organizatorskie, uwielbiają kierować i rozkazywać. Ich osobowość i liczne zalety sprawiają, że podwładni Ósemek z ochotą i zaufaniem spełniają ich polecenia.

  Osoby o tej wibracji mają niezwykły dar przekonywania, wrodzoną znajomość duszy ludzkiej, toteż z łatwością pozyskują otoczenie dla swych celów. Nic dziwnego, że często stają się osobami wpływowymi, cieszą się społecznym autorytetem i szacunkiem.

  Ósemki są bardzo sprytne, roztropne i nieugięte w swych dążeniach. Zawsze są gotowe do walki, ale tylko po to, aby zwyciężyć. Odznaczają się ogromną ambicją i wielkim zaangażowaniem w to, co robią. Wiara i zapał, jakimi się charakteryzują, mogą uczynić z nich fanatyków religijnych, bądź politycznych.
  Wspomnieliśmy już wcześniej, że Ósemki częściej niż inne osoby osiągają życiowe sukcesy w każdej wybranej dziedzinie. To prawda, że wytrwałość jest jedną z najważniejszych cech, pomagających w osiągnięciu sukcesu, lecz Ósemki powinny mieć na uwadze, że upór i zawziętość przesłaniają rozsądek i obiektywność. Przekonani, że zawsze się ma rację, nie przyznawanie się do własnych błędów, nieliczenie się z innymi i chęć dominacji za wszelką cenę może prowadzić do porażki i autodestrukcji.

  W przypadku tej wibracji bardzo negatywny może być nadmiar ambicji. Ósemki często przywiązują zbyt dużą wagę do pieniędzy, sukcesu, pozycji społecznej i dóbr materialnych. Bywa, że nie potrafią cieszyć się tym, co mają, chcąc ciągle więcej i więcej. W pocie czoła pracują, aby zrealizować swe cele, a gdy już je osiągną, mają "na oku" coś nowego, nowy szczyt do zdobycia...

  Ta "nie kończąca się historia" sprawia, że czują się sfrustrowane i nigdy nie zadowolone. Ponieważ są aktywne i niespokojne aż do przesady, wciąż planują zmiany, co prowadzi do osłabienia starań i łatwo zamienia sukces w porażkę.

  Bardzo często Ósemki mają opinię osób autorytarnych i zbyt wymagających. Wyobrażają sobie, że wszyscy ludzie angażują się we wszystko równie intensywnie, jak one same.
  Wibracja ta obdarza ogromną siłą, toteż osoby urodzone pod jej wpływem są w stanie wiele wytrzymać i na ogół potrafią panować nad własnymi emocjami. Jeśli jednak ktoś je sprowokuje, wybuchają z niezwykłą gwałtownością. W takich sytuacjach tracą wszelkie panowanie nad sobą i reagują agresywnie i impulsywnie, nie myśląc o konsekwencjach takiego postępowania. Gwoli prawdy warto jednak dodać, że projekcja ta musi być naprawdę duża. Ponieważ wibracja Liczby 8 jest wibracją krańcowości, znajdziemy tu dwa rodzaje temperamentów. Z jednej strony będą to osoby o bardzo rozwiniętej zdolności do samokontroli, z drugiej zaś spotkać można Ósemki nie potrafiące zapanować nad swymi zmiennymi nastrojami i wybuchowym charakterem.

  Jednym z najważniejszych zadań ich życia będzie zatem praca nad ujarzmieniem swego temperamentu, który niejednokrotnie jest ich największym wrogiem.

  Jak już wspomnieliśmy, osoby o tej wibracji należą do najodważniejszych spośród wszystkich Liczb Skali Numerologicznej. Ich hart ducha nie podlega dyskusji i sprawdza się zawsze w sytuacjach największego niebezpieczeństwa. Ósemki nie znają lęku, a kiedy inni tracą głowę, one postępują z zimną krwią, całkowicie panując nad sytuacją. Nic dziwnego zatem, że w takich przypadkach wszyscy się im podporządkowują, ślepo spełniając ich polecenia. Ósemki bowiem zawsze potrafią chaos zmienić w porządek, a tym samym zapobiec większym nieszczęściom.

  Osoby te charakteryzuje poza tym wielkie poczucie sprawiedliwości i etyki. Zarówno w swym postępowaniu, jak i w swych opiniach starają się być bezstronne, obiektywne i uczciwe. Posiadają ponadto ogromny szacunek dla ideałów takich, jak honor czy godność, dlatego też szukają towarzystwa ludzi powszechnie szanowanych i znanych z nieskazitelnej postawy. Wiele osób uważa jednak Ósemki za interesowne i oportunistyczne. Bierze się to stąd, że niektórzy przedstawiciele tej Liczby potrafią być bardzo szorstcy i nieprzyjemni wobec tych, którzy są dla nich niewygodni czy przeszkadzają im w realizowaniu ich celów. Są natomiast wielkoduszni, mili i uprzejmi, kiedy mają na to ochotę lub jeśli dana osoba przypadnie im do gustu. Dlatego też, mimo swego talentu, wyobraźni, dynamizmu i innych cech ułatwiających im drogę do sukcesu, powinny Ósemki pamiętać, że uda się go osiągnąć jedynie wtedy, gdy poskromią nieco swą ambicję, wybujały temperament oraz nadmierne przywiązanie do dóbr materialnych.
  Negatywny aspekt tej wibracji przejawia się między innymi w tym, że osoby pozostające pod jego wpływem są egoistyczne, złośliwe, nieufne aż do przesady, chciwe, a nawet okrutne i mściwe. Materialiści nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Kpią sobie wówczas z wszelkich zasad etyki, nadużywają swej władzy, są nietolerancyjne i zawzięte. Nie znają litości ani współczucia, są zimne, egocentryczne i wyrachowane.

  Osoby o tej wibracji powinny uważać, aby ich silny charakter i niezłomna wola nie stały się przyczyną nadużyć, prowadzących z kolei do życiowej i porażki. Warto w tym miejscu dodać, że wibrację tę charakteryzują krańcowości, toteż spotykam niejedną Ósemkę, będącą całkowitym zaprzeczeniem wyżej wymienionych cech, a więc tchórzliwą, nieśmiałą i niezdecydowaną.

  Powołanie - zawód

  Osoby o tej wibracji mogą osiągnąć każdy cel, jaki sobie wyznaczą. Najlepsze jednak sukcesy czekają je w świecie wielkiej finansjery, polityki i biznesu. Osoby te triumfują wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą plany i przedsięwzięcia na wielką skalę. Wyróżniają się w każdej dziedzinie, w której mogą wykazać się celnością sądów, zdrowym rozsądkiem i umiejętnością trafnej oceny sytuacji, a także gorliwością, stanowczością, konsekwencją w realizowaniu zamierzeń oraz dynamizmem, i energią.
  Ósemki są wyśmienitymi organizatorami, pełnymi inicjatywy, potrafiącymi zachęcić współpracowników do działania i urzeczywistnienia najśmielszych nawet pomysłów. Odznaczają się przy tym ogromną samodyscypliną i umiejętnością koncentracji. W istocie, gdy Ósemka ma jakieś problemy czy sprawy do rozwiązania, zapomina o całym świecie. Nie liczy się dla niej nikt i nic, co nie jest związane z aktualnie interesującą ją sprawą. Dopiero gdy ją zakończy, odzyskuje poczucie rzeczywistości.
  Osoby o tej wibracji obdarzone są ogromną siłą fizyczną i wytrzymałością, również psychiczną. Pozwala im ona znieść to nieustanne napięcie, w którym żyją, będąc stale w pogoni za zrealizowaniem swych ambicji i dążąc do wyróżnienia się z otoczenia.

  8 jest liczbą "mentalną"; osoby urodzone pod jej wpływem mają jasny, chłodny umysł, a także zdolność do postrzegania wszystkich aspektów danej sprawy, co jest wyjątkowo przydatne w świecie biznesu. Zdolności handlowe Ósemek są znaczne; osoby te w instynktowny sposób wiedzą kiedy i jak angażować się w dane przedsięwzięcie. Ci urodzeni gracze, zimni i wyrachowani, potrafią i lubią ryzykować, polegając zawsze na swym niezawodnym instynkcie.

  Wszystkie te cechy czynią z Ósemek osoby szczególnie predestynowane do tego, aby osiągnąć sukcesy wszelkiego typu. Powinny jednak uważać przy wyborze zawodu, gdyż te same zalety źle ukierunkowane, mogą stać się dla nich zagrożeniem.

  Osoby z tej grupy numerologicznej najlepiej sprawdzą się jako: adwokaci, sędziowie, dyrektorzy firm, wykładowcy, liderzy polityczni, finansiści, inżynierowie, chirurdzy, wynalazcy i doradcy.
  Mogą również osiągnąć najwyższe stopnie wojskowe, a także stanowiska polityczne czy dyplomatyczne. Jednocześnie, mogą święcić triumfy we wszystkich dyscyplinach sportowych, zwłaszcza związanych z rywalizacją, ryzykiem i niebezpieczeństwem, jak np. wyścigi samochodowe czy skoki spadochronowe. Wśród Ósemek znajdziemy również wielu pilotów doświadczalnych, trenerów sportowych i... harcerzy.
  Dobrze idzie im praca w handlu, bankowości i przemyśle, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych. Mogą się sprawdzić również jako policjanci i detektywa, strażacy lub urzędnicy administracji publicznej.
  Osoby znajdujące się pod wpływem tej wibracji mogą być doskonałymi księgowymi, ekonomistami i ekspertami w dziedzinie informatyki. Niezastąpione są również jako szefowie korporacji, dyrektorzy dużych firm, a nawet jako mężowie stanu i głowy państw.

  Z liczbą 8 związane są także: broń, ładunki wybuchowe, instrumenty chirurgiczne, materiały budowlane, elektryczność i elektronika. Dlatego też osoby o tej wibracji stają się uznanymi chirurgami, mechanikami czy wojskowymi. Dobrze sobie również radzą z obsługą i naprawą wszelkiego typu urządzeń.
  Szansę na sukces mają także, zajmując się handlem nieruchomościami, handlem międzynarodowym oraz prowadzeniem restauracji i hoteli.

  Jak już wspomnieliśmy, osoby o tej wibracji mogą realizować wielkie inwestycje, pod warunkiem jednak, że wykażą więcej zmysłu dyplomatycznego i będą w stanie zapanować nad swym temperamentem, a także, jeśli będą unikać podejmowania pochopnych decyzji i gwałtownych reakcji. Skłonności te mogą bowiem zniweczyć to wszystko, co Ósemki zdobyły, nierzadko kosztem wielu wysiłków i wyrzeczeń.
  Jako urzędnicy, osoby te są odpowiedzialne, sumienne i efektywne. Czasami jednak mogą wzbudzać zazdrość wśród swych kolegów z pracy, jako że zbyt często się wyróżniają, a ich aktywność i energia mylone są z oportunizmem.

  Jako szefowie natomiast, Ósemki starają się być sprawiedliwe, ale grozi im niechlubna sława osób autorytarnych i zbyt wymagających. Są bowiem mało dyplomatyczne i wymagają od swych podwładnych tyle samo, co od siebie (czyli wiele), co spotyka się z niechęcią i niezrozumieniem bardziej leniwych pracowników.

  Sprawy materialne

  Ósemki mają wyjątkowy talent w sprawach finansowych. Nadzwyczajna umiejętność panowania nad sobą, właściwa większości osób o tej wibracji, ułatwia im zdobywanie pieniędzy, a ich inwestycje najczęściej są bardzo udane. Ósemki są na ogół większymi materialistami niż osoby o innych wibracjach. Umysłowość Ósemek skłania je bardziej ku praktycznej i utylitarnej stronie życia niż ku filozoficznym i intelektualnym rozmyślaniom. Z tego też powodu, ich plany życiowe mają na celu zwykle polepszenie sytuacji materialnej i społecznej. Ósemki działają z myślą o przyszłości.

  Zdobycie pieniędzy przychodzi Ósemkom łatwiej niż innym. Osoby o tej wibracji często gromadzą olbrzymie fortuny, które zawdzięczają własnej pracy i inteligencji. Osiągają zwykle to, o czym marzą, a jest to najczęściej sława, prestiż lub majątek. Powinny jednak mieć się na baczności, aby nie przesadzić z tą zachłannością, gdyż bywa ona nierzadko przyczyną porażek i utraty pozycji, o którą tak bardzo walczyły. Poza tym, jak już powiedzieliśmy przy innej okazji, osoby te nie potrafią cieszyć się tym/co osiągnęły; po zdobyciu jednego szczytu natychmiast wyznaczają sobie następny, jeszcze wyższy. Taka postawa sprawia, że Ósemki nigdy nie są zadowolone; żyją w ciągłym napięciu, a ponadto zbyt często ryzykują, narażając swą pozycję i nierzadko dzieło swego życia.

  Mimo że osoby te nie aprobują marnotrawstwa czy rozrzutności, same są hojne wobec swojej rodziny, chętnie też wspomagają finansowo wszelkie akcje charytatywne. Nie skruszą natomiast ich serc żebracy i wszelkiego rodzaju pasożyty społeczne, których zresztą z łatwością rozpoznają. Zanim zdecydują się, aby komuś pomóc, muszą się przekonać, że dana osoba zrobiła wszystko, co w jej mocy lub że padła ofiarą nieszczęśliwego splotu okoliczności niezależnych od niej samej.

  Życie uczuciowe

  Podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia, w kontaktach osobistych Ósemki zwykle są zaborcze. Nie mają wielu tzw. przyjaciół od serca. Z jednej strony nieczęsto mają okazję spotkać osobę zdolną sprostać ich wymaganiom, z drugiej zaś zbyt są zajęte wspinaniem się na kolejny "szczyt" w ich karierze.
  Poza tym, w stosunkach z innymi ludźmi Ósemki nieświadomie starają się ich sobie podporządkować.
  Osoby te są mimo to dobrymi i lojalnymi przyjaciółmi, zdolnymi do wielkich poświęceń. Wymagają jednak tego samego od swoich przyjaciół. Jako wrogowie natomiast, osoby te mogą wzbudzać prawdziwy popłoch. Walczą uczciwie, ale zawzięcie i nigdy nie zapominają doznanych uraz. Pod tym względem są bezkompromisowe. Można być pewnym, że wcześniej czy później pomszczą swe krzywdy lub upokorzenia.
  Osoby o mniej silnej wibracji czują nieodparty pociąg do porywczych i "ognistych" Ósemek i są gotowe pójść na wszelkie ustępstwa, aby zdobyć ich przyjaźń lub miłość.

  Dynamizm, niebanalna osobowość oraz pewien nieuchwytny czar czyni z Ósemek osoby niezwykle atrakcyjne dla płci przeciwnej, wzbudzając często prawdziwe namiętności.
  A one same? Jak zachowują się wobec okazywanych im uczuć? Jak możemy się domyślać, również i w tym przypadku kierują się zasadą "wszystko albo nic". Jednak, mimo że nieustannie oscylują między skrajnościami (gorąca namiętność albo obojętność), w ich przypadku obojętność nie oznacza braku miłości. Wynika ona po prostu z faktu, że kiedy Ósemki pochłonięte są jakimś problemem, wszystko inne przestaje się dla nich liczyć; nie potrafią i nie mogą myśleć o czymś innym. Same natomiast wymagają od partnera całkowitego oddania i podporządkowania się. Nie zadowoli ich przelotnie okazywana czułość i miłość; musi być to Miłość przez duże M, całkowita i totalna. Nic dziwnego, że ich związki uczuciowe przypominać będą huśtawkę. Ale jednego możemy być pewni: związki te nigdy nie będą nudne.
  Pełne słodyczy i wewnętrznego spokoju Dwójki i Szóstki zapewnią równowagę i harmonię, których tak bardzo potrzebują bojowe i nerwowe Ósemki.

  Związek Ósemki z 4, 7 lub 9 może okazać się szczęśliwy, mimo że osoby o tych wibracjach na ogół niechętnie zawierają trwałe związki.
  Towarzyskie, dynamiczne, spontaniczne, o iście merkuriuszowskim temperamencie 3 i 5 mogą stworzyć trwały i szczęśliwy związek z Ósemkami, chociaż istnieje obawa, że ewentualne konflikty Piątek z tymi ostatnimi przypominać będą bardziej homeryckie boje niż intelektualne dyskusje.
  Niewielkie szansę na szczęśliwe życie mają natomiast Ósemki z Jedynkami, a takżzoosobami o tej samej wibracji. Obie te wibracje są bowiem równie wybuchowe, agresywne i lubiące dominować, co może powodować liczne problemy i spięcia, a w konsekwencji być przyczyną rozwodów.

  Dzieci o tej wibracji od najmłodszych lat wykazują silną osobowość. Przeważnie są samowystarczalne, zdecydowane, odważne i rezolutne. Te inteligentne osóbki dokładnie wiedzą, czego chcą i, co chciałyby w życiu osiągnąć. Zwykle są poważne, pełne rezerwy i opanowane. Bywają jednak również dzieci-Ósemki wybuchowe, agresywne i kłótliwe. Wychowanie ich powinno opierać się na sprawiedliwości i uczciwości, nigdy bowiem nie uzyska się dobrych rezultatów, postępując z nimi w sposób gwałtowny i nadużywając rodzicielskiej władzy.

  Jako rodzice natomiast, Ósemki wykazują, niestety, skłonności do dominacji. Często są zbyt surowe i wymagające, ale zawsze uczą swe dzieci szczerości, uczciwości i bezstronności. Jedyna rada, jakiej potrzebują to ta, żeby starały się być trochę bardziej czułe i wyrozumiałe, a mniej nieugięte.

  Uwagi dodatkowe

  Powołaniem życiowym osób urodzonych pod wpływem wibracji Liczby 8 jest wykorzystanie ogromnej energii i równie wielkiej ambicji tak, aby przynosiły korzyści bliźnim. Ich karmą jest uświadomienie sobie, a następnie nauczenie innych, jak planować i zrealizować swe projekty, aby osiągnąć materialne korzyści, a także, jak w sposób uczciwy i bezstronny korzystać z władzy czy autorytetu, jaki posiadają, mając na celu dobro innych, nie tylko własne
  Planeta: Mars, Saturn
  Kamień: topaz, rubin, szafir
  Metal: żelazo, ołów
  Znak zodiaku: Skorpion, Koziorożec
  Dzień: wtorek
  Kolory: czerwony, czarny
  Szczęśliwe liczby: 8, l, 6.
  Sławne Ósemki: Jan Paweł II, Anatolij Karpow, Graham Green, Elia Kazań, Ivan Lendl, Paul Newman, George Patton, Von Zeppelin, Chateaubriand, Francisco de Goya, Oliver Cromwell, Rudyard Kipling, Lafayette, Michał Anioł, Moliere, Aleksander Puszkin, Rafael, Picasso, Oscar Wilde, David Livingstone, Marat, Walter Schell, Barbara Streisand.  http://24house.pl
  « Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 07:20:56 pm wysłana przez LykkeLi »

  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  8 ÓSEMKA Numerologia WPŁYW DNIA URODZENIA NA OSOBOWOŚĆ
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 11:55:31 am »
 • Publish
 • Ósemka urodzona 1,10,19,28 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia wolności wyboru i możliwości realizowania swoich nowatorskich pomysłów. Ma wyostrzony zmysł przywódcy, potrzebuje zaufania, aby mogła się realizować.
  W życiu dorosłym ósemka urodzona w dniu o wibracji jeden jest osobą bardzo atrakcyjną, silną, pewną siebie. Odczuwa wewnętrzną potrzebę sprawowania władzy, wprowadzania zmian i przeobrażania różnych rzeczy. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie komunikatywnym i opiekuńczym liderem i przywódcą, czy też egocentrycznym tyranem i buntownikiem.

  Ósemka urodzona 2,11, 22, 29 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości wkładania swojej niezależnej pracy w osiągnięcie wspólnego celu. Pomocna jest praca w grupie, np. gry zespołowe, sporty typu żeglarstwo, kajakarstwo.
  Dorosła ósemka urodzona w dniu o wibracji dwa ma szczególne zdolności dyplomatyczne i umiejętnie ocenia sytuacje. Jest wrażliwa i poszukuje rozwoju duchowego. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie skuteczna, stabilna i zapisze się w historii, czy też popadnie w poddaństwo i karierowiczostwo.

  Ósemka urodzona 3, 12, 21, 30 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości rozwoju zdolności artystycznych, muzycznych, literackich i plastycznych. Potrzebuje artystycznej swobody wyrażania emocji.
  Dorosła ósemka, która urodziła się w dniu o wibracji trzy, łatwo nawiązuje kontakty, posiada zdolności komunikacji przez słowo, erudycję i magnetyczną osobowość. Może być artystą lub menedżerem. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie komunikatywnym i prawym wojownikiem, czy też hardym karierowiczem.

  Ósemka urodzona 4, 13, 22, 31 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia wsparcia emocjonalnego, mówienia w domu o uczuciach i wyjazdów, aby odpocząć od obowiązków. Uczy się wartości pracy, jej planowania i systematyczności.
  W życiu dorosłym ósemka urodzona w dniu o wibracji cztery jest systematyczna i uparta, twarda w sposobie wyrażania emocji, konsekwentna w działaniu i przedsiębiorcza. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie skrupulatnym budowniczym, odpowiedzialnym wykonawcą, czy też zbuntowanym i rozpamiętującym bolesną przeszłość samotnikiem.

  Ósemka urodzona 5,14,23 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia aktywności sportowej, tak aby wzrost adrenaliny był kontrolowany, a potrzeba ryzyka ukierunkowana. Ważne są też podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi.
  Dorosła ósemka urodzona w dniu o wibracji pięć jest aktywna, atrakcyjna dla płci przeciwnej i ryzykuje w przedsięwzięciach. Jest wyjątkowo silna fizycznie i psychicznie. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy życiowa pasja będzie ambitnie ukierunkowana i przyniesie samospełnienie, czy też wyrazi się w nadmiernym umiłowaniu niezależności i aktach terroru.

  Ósemka urodzona 6, 15, 24 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia ciepła ogniska domowego. Jest wrażliwa na potrzeby rodziny i słabszych, jest szczególnie odpowiedzialna. Posiada artystyczny talent manualny, często plastyczny.
  W życiu dorosłym ósemka urodzona w dniu o wibracji sześć odczuwa potrzebę założenia własnej rodziny i zapewnienia jej stabilizacji. Jest opiekuńcza i podporządkowuje swoje potrzeby dobru rodziny. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie podporą domu i skutecznym obrońcą, czy może gdybającym i narzekającym hipochondrykiem.

  Ósemka urodzona 7,16, 25 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia czasu dla siebie, uczenia się rzeczy, które ją interesują. Filozoficzne poszukiwania sensu świata i introwertyczna głębia osobowości potrzebują kontaktu z naturą, pobytów w lasach, na wsi, nad jeziorem itp.
  Dorosła ósemka urodzona w dniu o wibracji siedem jest pedantycznym indywidualistą, poszukuje duchowych doświadczeń i wiedzy z wybranej dziedziny. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy zostanie wytrwałym, komunikatywnym i dociekliwym poszukiwaczem, czy popadnie w pasywny pesymizm, obsesje i lenistwo.

  Ósemka urodzona 8,17,26 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości doskonalenia zmysłów wojownika, najlepiej poprzez sport (doskonałe są wschodnie sztuki walki). Potrzebna jest nauka konsekwentnego działania i wyznaczania celu.
  W dorosłym życiu wyjątkowy talent przywódczy, organizatorski i administracyjny łączy się z pasją władzy. Wybitna siła psychiczna i fizyczna predysponuje do twardych, „męskich" zawodów. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy zostanie komunikatywnym i aktywnym przewodnikiem, czy też zatwardziałym bojówkarzem i terrorystą.

  Ósemka urodzona 9,18,27 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia przestrzeni, spacerów i podróży, zwłaszcza kontaktu z wodą. Warto także rozwijać jej talent szczególnego wyczucia rytmu, perkusyjny i taneczny.
  Dorosła ósemka, która urodziła się w dniu o wibracji dziewięć, jest wrażliwa na potrzeby słabszych i pokrzywdzonych. Ma poczucie misji do spełnienia. Często żyje dla idei. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy zostanie uduchowionym i charyzmatycznym przywódcą, czy też pasywnym i niestałym, kłótliwym karierowiczem.