Kwiecień 19, 2024, 06:03:22 pm

Autor Wątek: WIBRACJE PODSTAWOWE - 1  (Przeczytany 2908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
WIBRACJE PODSTAWOWE - 1
« dnia: Maj 15, 2012, 12:32:27 pm »
 • Publish


 • http://d.webgenerator24.pl/k/r//48/tv/w02suxuso0wsscgkg4g80o4w8sg.600.jpg

  WIBRACJE PODSTAWOWE - 1
  Charakter - osobowość

  1 jest liczbą Stworzenia, prapoczątków i źródeł wszelkiej energii. Liczba ta symbolizuje przyczynę wszystkiego. Rozpoczynająca numerologiczną skalę Jedynka daje siłę charakteru oraz indywidualność właściwą przywódcom.
  Osoby posiadające tę wibrację realizują wiele śmiałych pomysłów, dzięki czemu wskazują drogę pozostałym. Nieustannie dążą do ulepszania metod pracy. Są to urodzeni przywódcy. Chcą pozostawić po sobie trwały ślad i wyróżnić się z otoczenia.
  Pozytywna Jedynka to osoba, która tworzy, doradza, dodaje odwagi i zachęca do działania. Jednocześnie buntuje się wobec wszelkiej władzy czy dominacji: jej misją jest rozkazywanie, a nie bycie posłusznym i uległym. Jedynki posiadają osobowość twórczą, niezależną, dynamiczną i błyskotliwą, czasem nawet genialną, ale zawsze kontrowersyjną.

  Ich dynamizm i twórcza postawa wobec życia sprawiają, że osoby te dokonują czegoś niezwykłego. Wiecznie będąc w ruchu, Jedynki spędzają czas na podróżowaniu, zwiedzaniu albo planowaniu czegoś nowego. I nawet jeśli ich ciało chwilowo znajduje się w bezruchu, umysł jest ciągle aktywny; pomysły rodzą się jeden za drugim, a nuda jest dla nich pojęciem zupełnie obcym. Posiadają przy tym cechy niezbędne do urzeczywistnienia tych planów w sposób oryginalny i przynoszący korzyści zarówno im samym, jak i otoczeniu.

  Jedynka zawsze jest odważna, niebanalna, ekstrawertywna i pełna entuzjazmu, dumna z siebie i z własnych sukcesów. Jest świadoma faktu, iż wyrasta ponad przeciętność, czuje, że wyróżnia się spośród otoczenia, co daje jej szczególną satysfakcję. Pragnie rozkazywać i przewodzić innym. Najczęściej jej się to udaje, toteż wśród Jedynek znajdziemy wyjątkowo dużo osób wpływowych i znaczących.
  Osoby charakteryzujące się tą liczbą są energiczne i pozytywnie nastawione do życia. Promieniują pewnością siebie i posiadają ogromny dar przekonywania, graniczący z charyzmą, dzięki czemu łatwo wywierają wpływ na otoczenie.

  Prawdziwa, "czysta" Jedynka nie zna kompleksu niższości, jeśli nie uważa się za doskonałą, to przynajmniej za nieprzeciętną. Dzięki umiejętności panowania nad sobą (czym szczyci się przy każdej okazji), zwykle wywiera korzystne wrażenie na otoczeniu i cieszy się opinią osoby godnej zaufania. Jednakże jej wyniosłość i chęć dominowania nad otoczeniem są przyczyną wielu nieporozumień i ataków ze strony osób nie tolerujących pychy i zarozumiałości.

  Życie wielu Jedynek obfituje w ryzyko; często znajdują się "na krawędzi przepaści". Nigdy nie tracą jednak nadziei, iż w ostatniej chwili coś albo ktoś wyzwoli jzoopresji. Bez względu na wiek młode duchem Jedynki wiodą życie intensywne i pełne przygód, życie jakiego nigdy nie zaznają osoby nieśmiałe czy, po prostu, bardziej rozważne.
  Jedynki nie chcą podążać znanymi, utartymi szlakami, wolą raczej iść drogą, którą wyznaczą sobie same. Zmuszone do prowadzenia przeciętnej czy monotonnej egzystencji, popadają we frustrację i zgorzknienie i czują się głęboko nieszczęśliwe.

  Osoby o tej wibracji to indywidualiści, ludzie uparci i egocentryczni. Posiadają własny, jasno określony światopogląd i niełatwo ulegają jakimkolwiek wpływom. Nie znoszą wtrącania się do ich życia, ingerowania w ich projekty. Potrafią bronić swych przekonań. Jako szefowie nie tolerują jakiegokolwiek sprzeciwu.
  Prawie zawsze posiadają spryt i zdolności, które pozwalają im pokonywać wszelkie przeszkody i zdobywać to, czego tylko zapragną. Nie należą do tych, którzy przegrywają, są przy tym ambitne, reagują i działają szybko i z wyobraźnią. Cechująca je lotność umysłu i wrodzona inteligencja sprawiają, że gdy na czymś im szczególnie zależy, stają się niezwykle przekonującymi mówcami.

  Osoby te uznają i praktykują zasadę: "Żyj i pozwól żyć innym" i same starają się nie wtrącać w sprawy innych. Jedynki, jak już wspomnieliśmy, generalnie odznaczają się usposobieniem ekstrawertywnym, w życiu prywatnym natomiast zdecydowanie przypominają introwertyków. Żyją w swoim świecie, zdanie otoczenia zupełnie ich nie interesuje. Nawet jeśli same krytykują czasami innych, rzadko zdarza się, aby były małoduszne czy rozmiłowane w plotkach.
  Na ogół są to jednostki szlachetne, uczciwe i spontaniczne. Cechuje je przy tym doskonałe poczucie humoru; zawsze mają w zanadrzu szybką i ciętą ripostę. Dlatego też, mimo pewnej szorstkości w obejściu i, nierzadko, rażącego braku dyplomacji, łatwo zdobywają wiernych i oddanych przyjaciół. W przyjaźni zaś odznaczają się lojalnością, wspaniałomyślnością i zdolnością do poświęceń. Jednak i na tym polu mają tendencje do dominacji. Skłonność ta nierzadko czyni z nich istnych dyktatorów. Jako wrogowie są nieprzejednani. Jeśli w ich Portrecie Numerologicznym nie ma wibracji łagodzących, to osoby te cechuje mściwość, a czasami wręcz okrucieństwo. Atakowane, stają się sarkastyczne, złośliwe i uszczypliwe. W instynktowny sposób odgadują słabości przeciwnika i jednym zdaniem potrafią go zniszczyć.

  Mimo iż Jedynki często nie liczą się z uczuciami innych, zwykle są bardzo wrażliwe na własnym punkcie. Wbrew temu, co okazują, pragną być zaakceptowane przez otoczenie i nie znoszą krytyki, którą można je łatwo zranić. Cechę tę traktują jako niegodną ich słabość charakteru, toteż za wszelką cenę starają się ukryć ją przed innymi, a nawet przed samym sobą.

  Postępowanie z Jedynką-dzieckiem lub nastolatkiem zawsze powinno opierać się na logice, zdrowym rozsądku oraz odwołaniu się do jego inteligencji. W ten sposób uzyska się lepsze efekty wychowawcze. Jedynki bowiem od dziecka nie znoszą władzy despotycznej czy dyktatorskiej i zawsze będą się przeciw niej buntowały. Tak więc, próby zdominowania ich siłą spowodują jedynie bunt, agresję i upór.

  Jeśli Jedynki w sposób pozytywny wykorzystają swą wspaniałą energię, zdolności twórcze, zdeterminowanie i oryginalność, mogą osiągnąć każdy cel, jaki sobie wyznaczą. Jednakże te same cechy użyte w złych celach staną się wadami, mogącymi przynieść nieszczęście im i otoczeniu.

  Do tej pory mówiliśmy o pozytywnych aspektach Liczby 1. Nie należy jednak zapominać, że wibracja Liczby 1, podobnie jak wszystkich pozostałych, może oddziaływać zarówno w sensie dodatnim, jak i negatywnym. Negatywny wpływ tej wibracji oznacza brak zdecydowania w działaniu, wiary w siebie, lenistwo lub nadmierną uległość wobec otoczenia.

  Ujemny aspekt tej wibracji przejawia się również w cechach takich, jak: nietolerancja, egoizm, cynizm, agresywność, chęć dominacji za wszelką cenę. Jednocześnie, całkowita niezdolność do przyznawania się do własnych błędów, a także pragnienie nieograniczonej wolności sprawiają, że Jedynka nierzadko ma trudności w dostosowaniu się do norm społecznych. Dlatego Jedynki to nierzadko prawdziwi anarchiści. Jedynki negatywne są osobami aroganckimi i wyniosłymi, nie przebierającymi w środkach, które mogą zapewnić im osiągnięcie własnych planów i zamierzeń. Jak już wspomnieliśmy, niezwykle istotną rolę w życiu Jedynek odgrywa ambicja. Powinny jednak być ostrożne, gdyż źle pojęta, uczyni z nich ludzi nie liczących się z innymi, egoistów, nie cofających się przed zniszczeniem tego, kto stanie na ich drodze.

  Powołanie - zawód

  Osoby o tej wibracji obdarzone są lotnym i błyskotliwym umysłem i ogromną pomysłowością. - praca - interesy Jednakże, mimo swych twórczych zdolności, największe sukcesy odniosą jako szefowie, kierownicy lub przywódcy. Olbrzymi dynamizm, umiejętność planowania i realizowania celów ułatwiają im dostęp do wysokich stanowisk. Niewątpliwie najwięcej satysfakcji osiągną, pracując na własny rachunek lub piastując stanowiska pozwalające na dużą swobodę działania.
  Prawie zawsze idą przez życie, narzucając otoczeniu własne pomysły i warunki. Jako jednostki bardzo pewne siebie, same chcą walczyć o zdobycie upragnionych celów, nie zwracając się o pomoc do innych.
  Zapał, energia i pomysłowość mogą przynieść im sukces w świecie biznesu, gdzie liczy się inicjatywa, intuicja, ambitne i dalekosiężne projekty oraz umiejętność podejmowania szybkich decyzji i przewodzenie wielkim przedsięwzięciom. Głowy Jedynek zawsze pełne są śmiałych pomysłów, a ich zaraźliwy entuzjazm sprawia, że otoczenie wierzy, iż nie istnieją dla nich przeszkody nie do pokonania.
  Jeśli pragną poświęcić się medycynie, powinny specjalizować się w chirurgii, gdyż dzięki pewności w diagnozowaniu i działaniu mają szansę na wybicie się w tej właśnie dziedzinie. Będą również dobrymi neurologami i psychiatrami, ponieważ posiadają wielką intuicję, przenikliwość i znajomość natury ludzkiej.
  W świecie artystycznym odpowiadać im będzie teatr, muzyka, radio i fotografia. Mogą również zabłysnąć jako dziennikarze, twórcy komiksów i rysownicy. Podobnie w świecie mody i reklamy czeka je sława, a ich pomysłowość i oryginalność będą należycie doceniane. W istocie, wielu słynnych wynalazców urodziło się jako Jedynki lub ma ich dużo w swych Portretach Numerologicznych.
  Ze względu na skłonności do przygód i ryzyka, Jedynki wyróżniają się jako piloci, spadochroniarze, podróżnicy, przewodnicy, geografowie i meteorolodzy.
  Wybijają się także jako architekci, inżynierowie i konstruktorzy realizujący wielkie i ambitne projekty.
  Determinacja, głęboki i przenikliwy umysł, charakterystyczne dla Jedynek, sprzyjają również pracy badawczej.

  Spółki i wszelka forma kooperacji są raczej niekorzystne dla osób o tej wibracji, chyba że w ich Portrecie Numerologicznym pojawią się liczby wskazujące na umiejętność pracy w grupie.
  Łatwość ekspresji, wdzięk, bystra i oryginalna umysłowość, typowe dla osobowości Jedynek, predysponują je do stanowisk wymagających częstych kontaktów z ludźmi.

  Dzięki entuzjazmowi i łatwości we wcielaniu w życie najodważniejszych nawet pomysłów, Jedynki wyróżniają się także jako fabrykanci, inspektorzy i pełnomocnicy przedsiębiorstw.
  Jako urzędnicy są odpowiedzialni i pracowici, mimo że mogą popadać w konflikty ze współpracownikami lub szefami na skutek swej szorstkości i braku taktu, niecierpliwości i uporu, a także nieumiejętności przyznawania innym racji.

  Jako szefowie o błyskotliwej osobowości i twórczym umyśle, Jedynki wywierają korzystny wpływ na swoich podwładnych. Olśniewają ich 1 zadziwiają, ale często też zbijają z tropu nagłymi zmianami humoru i przechodzeniem od największej wyrozumiałości do wymagań graniczących z wyzyskiem. Prawie zawsze trudno jest współpracować z Numerem l. Podążać za nim, zrozumieć go, sprawiać mu przyjemność - oto wyzwania stojące przed jego podwładnymi.

  Jeżeli życie zmusiło Jedynkę do monotonnej czy rutynowej pracy, korzystne będzie dla niej zajęcie się w wolnym czasie czymś, co dałoby upust jej olbrzymiej wyobraźni, zdolnościom twórczym i artystycznym. Mogłaby, na przykład, zorganizować i prowadzić amatorską trupę teatralną, współpracować z jakimś czasopismem itp. Najważniejsze, aby działalność ta była na tyle inspirująca, żeby mogła zrekompensować nudę i brak podniet w codziennym życiu. Tylko w ten sposób Jedynki zachowają równowagę psychiczną, umysłową, a także fizyczną.

  Sprawy materialne

  Osoby o tej wibracji mają wszelkie dane, aby zdobyć sukces i majątek, pod warunkiem, że zdołają pokonać swe skłonności do ryzyka i będą działać z większą rozwagą.
  Jedynki odznaczają się wyjątkowym talentem do "robienia" pieniędzy, podobnie zresztą jak i do ich wydawania. Jeśli chwilowo nie mają pieniędzy, zaciągają pożyczki, zwykle po to, aby żyć "ponad stan" albo zaangażować się w jakieś niepewne, nie do końca przemyślane interesy, co czynią również w przypadku dobrej sytuacji finansowej.

  Odwaga, upór i siła charakteru, które ułatwiają im zdobycie fortuny, mogą sprawić, że stracą ją równie łatwo, jeśli w ich Portrecie Numerologicznym nie pojawią się tendencje hamujące. Biorąc pod uwagę fakt, że Jedynki mają skłonność do życia w luksusie i przepychu, trzeba przestrzec, że będą w stanie utrzymać to, co zdobyły, jak również unikną finansowych porażek jedynie wtedy, gdy opanują swe zachcianki i zachowają umiar i rozwagę, zawsze praktykując zasadę "złotego środka".


  Życie uczuciowe

  Jedynki są uczuciowe, porywcze i namiętne. Z łatwością podbijają serca płci przeciwnej, co zawdzięczają elokwencji i wyjątkowej umiejętności przekonywania.
  W miłości, podobnie jak innych dziedzinach życia, są zaborcze i dominujące; im bardziej kogoś kochają i czują się z tą osobą związane, tym bardziej pragną nad nią dominować.
  Jedynki są bardzo zmienne, od największej czułości i delikatności potrafią przejść do oschłości, a nawet brutalności. Na ogół czułe i wyrozumiałe, stają się zimne i odległe, gdy na swej drodze natrafią na problemy czy trudności.

  Szczęście i zrozumienie znajdą z osobami o Wibracji 2 lub 6, a także z Trójkami i Czwórkami, jeśli zdołają opanować niektóre wady, jak zaborczość i nadmierny krytycyzm.
  Mogą być także szczęśliwe z 5 i 7, mimo że nie są to wibracje wyjątkowo harmonijne. Zdecydowanie natomiast powinny unikać bliższych związków z 8 i 9, a takżzoosobami o tej samej wibracji. W tym ostatnim przypadku mielibyśmy do czynienia z nieustanną walką dwóch jednakowo silnych osobowości.

  Dzieci urodzone pod wpływem tej wibracji zwykle buntują się przeciw rodzicielskiej władzy, zwłaszcza jeśli ma ona charakter autorytarny. Jednakże same, będąc rodzicami, nieświadomie starają się narzucić dzieciom swą wolę. Mimo tych skłonności, są najświęciej przekonane, iż ich związek z własnymi pociechami oparty jest na tolerancji i wzajemnym zrozumieniu.


  Uwagi dodatkowe

  Życiową misją osób o tej wibracji jest nie tylko poleganie na własnych siłach i rozwijanie swych licznych zalet. Ich życiowe zadanie polega również na inspirowaniu i przewodzeniu innym, których zarażają swym entuzjazmem i zachęcają do działania. Swym przykładem Jedynki powinny uczyć innych, że nie ma rzeczy niemożliwych, a dzięki uporowi i wytrwałej pracy można osiągnąć wszystko, czego się zapragnie.
  Planeta: Słońce
  Kamień: rubin, diament
  Metal: złoto
  Znak zodiaku: Lew
  Dzień: niedziela
  Kolory: żółty, złoty, pomarańczowy
  Szczęśliwe liczby: l, 3, 9
  Sławne Jedynki: Emil Zola, Javier Perez de Cuellar, Paco Rabanne, Michaił Gorbaczow, Lew Tołstoj, Karol Marks, Ernest Hemingway, Charli Chaplin, Richelieu, Sommerset Maugham, Napoleon Bonaparte, Alfred Nobel, Paracelsus, Martin Luter, Disraeli, Miąuel de Cervantes, Delacroix, Arystoteles Onassis
  « Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 01:40:26 pm wysłana przez LykkeLi »

  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  1 JEDYNKA Numerologia WPŁYW DNIA URODZENIA NA OSOBOWOŚĆ
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 11:31:44 am »
 • Publish
 • Jedynka urodzona 3, 12, 21, 30 dnia miesiąca jest do czternastego roku życia artystą, często nowatorskim, lubiącym błyszczeć w towarzystwie i robić wciąż coś niezwykłego. Stara się o akceptację swojej osoby i odważnych pomysłów.
  W dorosłym życiu jedynka urodzona w dniu o wibracji trzy to komunikatywny i oczytany erudyta, świetnie radzi sobie z prezencją, potrafi mówić i to przysparza mu splendoru, może zrealizować się jako artysta. Jest czarująca i potrafi oczarować otoczenie. Łatwo nawiązuje kontakty międzyludzkie. Od posiadanych imion i nazwisk zależy, czy zmarnuje swoją szansę, błyszcząc sztucznym blaskiem, czy osiągnie twórczą doskonałość drogocennego klejnotu.

  Jedynka urodzona 4, 13, 22, 31 dnia miesiąca jest dzieckiem z bolesną przeszłością, obarczonym obowiązkami należącymi do dorosłych, psychicznie lub fizycznie. Uczy się do czternastego roku życia szacunku do pracy, poprzez doświadczanie jej nadmiaru lub braku. Widoczne jest tu zablokowanie systemu komunikacji emocji przez słowo i zachwianie poczucia własnej wartości.
  Dorosła jedynka urodzona w dniu o wibracji cztery jest konserwatywna, przywiązana do przeszłości, zrobi wszystko, aby nie doświadczać po raz wtóry tego, co ją spotkało. Powinna podjąć pracę nad komunikowaniem swoich emocji, aby umieć mówić, co czuje i czego potrzebuje. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy wykorzysta swoją umiejętność realnej oceny sytuacji i zdolności tworzenia od podstaw, czy też popadnie w zachowawcze życie przeszłością, doznając strat materialnych.

  Jedynka urodzona 5,14,23 dnia miesiąca jest do czternastego roku życia pełna pasji poznania świata, energiczna i wszędobylska, a także wycofana wewnętrznie. Pomimo skłonności do brawury nie uzewnętrznia swoich potrzeb, skrywa emocje.
  Dorosła jedynka urodzona w dniu o wibracji pięć odczuwa silną potrzebę ruchu, poczucie przepływającej wokół przestrzeni odprężają, lubi poznawać miejsca i ludzi. Dba o swobodę i własną niezależność. Od zestawienie imion i nazwisk zależy, czy będzie aktywnym, podróżującym,
  niezależnym człowiekiem o magnetycznej pasji życia, czy brawurowym, niekonsekwentnym zapaleńcem, dziko broniącym swojej autonomii.

  Jedynka urodzona 6,15,24 dnia miesiąca jest wyciszona, do czternastego roku życia podporządkowana autorytetowi matki lub opiekunki, dba o harmonię w rodzinie. Przejawia talent artystyczny, manualny, malarski, może spełnić się w każdej dziedzinie, gdzie reguły są stałe i określone.
  Dorosła jedynka urodzona w wibracji dnia sześć przywiązuje szczególna wagę do rodziny i ogniska domowego, jest świetnym artystą, aktywnym i poszukującym nowości. Jest szalenie odpowiedzialna i czuła na emocje innych. Zależnie od zestawienia imion i nazwisk może być czułym i zbuntowanym przewodnikiem lub pasywnie, z przygnębieniem przepuszczać życie między palcami.

  Jedynka urodzona 7,16,25 dnia miesiąca do czternastego roku życia może mieć trudności z akceptacją przez grupę rówieśników, ze względu na głęboką dojrzałość wewnętrzną i potrzebę samotności. Lubi uczyć się i czytać, lubi towarzystwo starszych ludzi.
  Jako dorosła osoba, jedynka urodzona w dniu o wibracji siedem, przejawia introwertyzm i pedantyzm, dopracowuje sprawy w szczegółach i wiele poświęca spełnieniu swojej wizji przyszłości. Od odpowiedniego zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie potrafiła komunikować się z otoczeniem i cieszyć życiem, czy też zwątpi w swoje możliwości i zatraci umiejętność realnej oceny sytuacji i popadnie w obsesje.

  Jedynka urodzona 8,17, 26 dnia miesiąca jest do czternastego roku życia osobą bardzo wojowniczą, silną i potrzebuje pracy z ciałem w sporcie indywidualnym. Odczuwa silną potrzebę podejmowania własnych decyzji.
  Dojrzała jedynka urodzona w dniu o wibracji osiem jest świetnym, silnym przywódcą, zawsze logicznie reagującym, doskonałym organizatorem i administratorem, człowiekiem silnym psychicznie i fizycznie. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie komunikatywna i świetnie poradzi sobizoobracaniem wielkimi pieniędzmi, przestrzegając prawa, czy też zostanie bezwzględnym rewolucjonistą, rebeliantem albo buntownikiem.

  Jedynka urodzona 9,18,27 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia doświadczania wokół siebie wolnej przestrzeni. Przez kontakt ze zwierzętami i z ludźmi potrzebującymi pomocy uwrażliwia się na potrzeby innych. Posiada talent muzyczny i taneczny silnie zaakcentowany szczególnym wyczuciem rytmu.
  W dorosłym życiu jedynka urodzona w dniu o wibracji dziewięć jest wrażliwym na potrzeby współpracowników szefem. Potrafi pomagać i wspierać, dostrzega potrzeby innych, często angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie silna wewnętrznie, czy będzie umiała dbać o własną rodzinę i zachować zdrowy egoizm, czy też zatraci się w sprawach innych ludzi, wątpiąc we własne możliwości.