Discovery Human Nature Forum

Świat => Życie na Ziemi => Podróże => Wątek zaczęty przez: Moniq w Luty 05, 2012, 11:58:32 am

Tytuł: Ciekawa podróż z dziećmi - okolice Krakowa
Wiadomość wysłana przez: Moniq w Luty 05, 2012, 11:58:32 am
Sprawdzone i polecane:


(http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/26770322.jpg)1. PARK RUCHOMYCH DINOZAURÓW- Park ruchomych dinozaurów Dinozatorland to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną.
Największą jego atrakcją jest ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w „ożywione” prehistoryczne gady (w tym największy na Świecie ruchomy T-Rex), ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew.
Znajduje się tutaj też Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, którego chlubą jest największy w kraju szkielet 9 metrowego Jangczuanozaura. W muzeum można zobaczyć także paleontologiczne wykopalisko Tuodziengozaura oraz okazy kamieni i minerałów.

http://www.dinozatorland.pl (http://www.dinozatorland.pl)


(http://bialczynski.files.wordpress.com/2011/07/nielepice-std_2341609.jpg)2. NIELEPICE- Na miejscu, w Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach, można zamówić posiłek, a nawet nocleg w weekend, można otrzymać też mapkę okolic oraz informacje o najbliższych szlakach dla pieszych, rowerzystów oraz jeźdźców konnych. Można także wynająć konia wraz z przewodnikiem, a nawet zaprzęg konny. Po za tym oferuje letnie i zimowe obozy konne dla dzieci i młodzieży i szerokopojetę agroturystykę.

http://www.nielepice.com.pl/ (http://www.nielepice.com.pl/)
Tytuł: Odp: Ciekawa podróż z dziećmi - okolice Krakowa
Wiadomość wysłana przez: Lilith w Luty 05, 2012, 01:20:59 pm
(http://www.rabkoland.pl/pics/muzeum/edukacja_dom_do_gory_nogami_500.jpg)(http://www.rabkoland.pl/pics/atrakcje/samoloty.jpg)RABKOLAND-RODZINNY PARK ROZRYWKI - Od diabelskiego młyna po tor mini motocykli i samochodów. Od pałacu wampirów po basen z piłeczkami. Są tu atrakcje tradycyjne, nowoczesne i całkiem niekonwencjonalne, jak na przykład przejażdżka na… muszlach klozetowych. W sierpniu odbywają się nawet mistrzostwa w jeździe na tych – trzeba przyznać – nietypowych środkach transportu. Na terenie Rabkolandu funkcjonują też muzea o bardzo ciekawych zbiorach: Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości.

http://www.rabkoland.pl/main/index.html (http://www.rabkoland.pl/main/index.html)


(http://miastodzieci.pl/includes/phpThumb/phpThumb.php?src=/images/stories/wycieczkiucieczki/big_dzok.jpg&hp=300&wl=300)
POMNIK PSA DŻOKA
- Upamiętnia psa - czarnego mieszańca, który pewnego dnia pojawił się na krakowskim Rondzie Grunwaldzkim. Siedział codziennie w tym bardzo ruchliwym miejscu bez względu na pogodę, czekając na swojego właściciela, którego z tego właśnie miejsca po ataku serca zabrało pogotowie.

Tytuł: Odp: Ciekawa podróż z dziećmi - okolice Krakowa
Wiadomość wysłana przez: Lilith w Luty 05, 2012, 01:26:20 pm
(http://www.renomowaneszkoly.pl/files/Image/146pic_big_2.jpg)(http://www.konferencje.pl/gfx/konferencje/pl/firmy/atrakcje/1699/3/b1451596135.jpg)Kopalnia Soli Bochnia z Parkiem Archeologicznym :)

"Kopalnia Soli w Bochni" - założona w 1248 r. kopalnia soli kamiennej jest jednym z najstarszych czynnych nieprzerwanie (sól wydobywano tu do 1990 r.) zakładów przemysłowych w Europie i w Polsce. W wyniku górniczej eksploatacji kopalni, powstał tutaj labirynt solnych korytarzy i komór.
„Park Archeologiczny – Osada VI Oraczy”, znajdujący się tuż obok Szybu Campi. Przedstawia on rekonstrukcję osady wiejskiej z połowy XIII wieku, charakterystycznej dla osadnictwa w Małopolsce.
Nie jest to jednak, zwyczajne muzeum! W osadzie, która wygląda jakby średniowiecze jeszcze trwało, pracują przedstawiciele dawnych zawodów.
Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających jest możliwość uczestniczenia w codziennym życiu Osady.
To niezwykła lekcja historii, gdzie nie ma tablicy i zeszytów, ale prawdziwe postacie z innej epoki. Każdy może wejść do domostw rzemieślników oraz spróbować rozmaitych prac rolniczych i rzemieślniczych.

http://www.kopalniasoli.pl/obiekty/park-archeologiczny/o-parku/o-parku.html (http://www.kopalniasoli.pl/obiekty/park-archeologiczny/o-parku/o-parku.html)