Discovery Human Nature Forum

Natura ludzka => Pasje i Hobby => Dom i ogród => Wątek zaczęty przez: Siri w Styczeń 05, 2012, 11:59:29 am

Tytuł: Iglaki usychają :(
Wiadomość wysłana przez: Siri w Styczeń 05, 2012, 11:59:29 am
Od kilku tygodni usychają mi w ogrodzie wszystkie iglaki. Igły, całe gałęzie robią się brązowe i chyba obumierają. Nie mam pojęcia kompletnie co robić.
Tytuł: Odp: Iglaki usychają :(
Wiadomość wysłana przez: Radiana w Styczeń 06, 2012, 06:32:50 pm
Alter , Twoje iglaczki są chore, prawdopodobnie zaatakował  ich szkodnik,albo maja grzybową chorobę. Jedź do sklepu ogrodniczego, i kup preparaty dla iglaków,  grzybobójcze , jak i na szkodniki, Jak  nie będzie mrozu,  można profilaktycznie  teraz prysnąć, ale chyba musisz poczekać do wiosny . Obecna ciepla zima sprzyja  rozwojowi takich szkodników Dolne partie iglaków możesz  już obciąć i koniecznie spalić Reszta plastyki wiosną i po opryskaniu , zobaczysz co się  uratowało W  miarę możliwości obserwuj, czy miedzy gałązkami nie ma drobniutkiej pajęczynki, wtedy będziesz pewna , ze też masz rozpocząć walkę ze szkodnikiem. Profilaktycznie nie zaszkodzi opryskać,  preparatami  grzybobójczymi  jak i na szkodniki
 Powodzenia obyś uratowała swoje iglaki, bo cieszą oko , cały rok.
Tytuł: Odp: Iglaki usychają :(
Wiadomość wysłana przez: Siri w Styczeń 07, 2012, 01:29:19 pm
Radiana dziękuje za rady. Ale tak się zastanawiam czy jest sens ratowac wszystkie. Polowa iglaków już w połowie uschnięta. Chyba z tych nic już nie będzie. zareagowałam chyba za późno, ale postaram się ratowac te, które jeszze się da. A co mogę zrobić aby zapobiec takim chorobom w przyszłosci???
Ach i rzeczywiście sa małe pajęczynki na nich :(