Od czego zacząć? Oczywiście od ZOO. http://www.e-wroclaw.com/pictures/m.019.jpg
Gucwińskich w TV oglądał niegdyś chyba każdy z nas

strona zoo:
http://www.zoo.wroclaw.pl/wirtualna wycieczka:
http://wroclaw360.pl/miejsce.php?q=210Ciekawostka:
We wrocławskim ZOO w tym roku rozpocznie się budowa oceanarium. Zakończenie budowy jest przewidziane w 2016 r., natomiast koszt przedsięwzięcia to kwota ponad 387 mln zł.
Projekt ma obejmować połączenie w jednym miejscu fauny i flory Afryki. Ekspozycje jakie będzie eksponowane ma przedstawiać zbliżone do naturalnego środowiska. I tak świat wodny, będzie prowadził przez tunel zbudowany ze szkła akrylowego, gdzie będziemy mogli oglądać różne gatunki ryb, a nawet rekiny. Będą też baseny z hipopotami, a także ma powstać dżungla. Atrakcję ma jednak stanowić wybieg dla pingwinów, który jest planowany wraz z budową restauracji w kształcie łodzi.
Wrocławskie Oceanarium ma być jednym z najnowocześniejszym obiektem na świecie, który przyciągnie wiele turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata.
------------------------------------------------------
http://www.panoramaraclawicka.pl/download/1_Poszukiwania.JPG
Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.
Pomysłodawcą Panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka (1858-1925), który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka (1857-1942). Pomagali im: Ludwik Boller, Tadeusz Popiel, Zygmunt Rozwadowski, Teodor Axentowicz, Włodzimierz Tetmajer, Wincenty Wodzinowski i Michał Sozański.
Nie wiem co o panoramie wiedzą inni mieszkańcy Polski ale to własnie tutaj są ciągań uczniowie okolicznych szkół. To taka wycieczka obowązkowa
http://www.panoramaraclawicka.pl/---------------------------------------------------------------------
http://pik.wroclaw.pl/uploaded/WC3_1.jpg
Ostrów Tumski- mój ulubiony

. Najstarsza dzielnica Wrocławia stanowiąca siedzibę pierwszych Piastów Śląskich. W roku 1315 cały Ostrów Tumski sprzedany został władzom kościelnym. Wieczorny spacer po Ostrowie Tumskim to podróż w czasie o kilkaset lat wstecz. Oświetlone gazowymi latarniami średniowieczne uliczki dzielnicy i liczne kościoły z Archikatedrą Św. Jana Chrzciciela w centralnym punkcie przyciągają turystów z całej Europy. Widok z platformy widokowej Katedry kończy spacer po tej magicznej dzielnicy.
----------------------------------------------------------------------
http://x.garnek.pl/ga9642/d3cb0c87fad8a1a8311042a3/wroclaw_wyspa_slodowa.jpg
Wyspa Słodowa czyli niewielka wysepka na Odrze. Jest niezwykłą częścią Wrocławia która na przełomie dziejów budziła wiele kontrowersji i była obiektem licznych sporów. Ma bogatą przeszłość. Wiążą się z nią niezliczone historie. Położona w malowniczym lecz nieco ukrytym miejscu na Odrze w okolicach rynku. Zwykle jest obiektem zainteresowania spacerujących po wielu deptakach i podziwiających jej urok Wrocławian i turystów.
Władze miasta zrobiły teraz z wyspy centrum koncertowe:
http://www.koncertomania.pl/1327-koncerty-wyspa-slodowa-wroclaw.html-----------------------------------------------------------------------
http://static.polityka.pl/_resource/res/path/e8/4a/e84aa41d-fabb-4913-91a3-eda6c202f287_260x
"Spiż" czyli bar z piwem. Kto nie był w "Spiżu" nie może powiedzieć, że był we Wrocławiu

. Piwo „Spiż” warzone jest według starych, bo aż 500-letnich, tradycyjnych receptur, a cały proces odbywa się na oczach gości, którzy mogą śledzić każdy kolejny etap produkcji piwa co stanowi dla nich nie lada atrakcję.
"Spiż" to kultowe centrum życia studenckiego
