Luty 23, 2024, 05:23:33 am

Autor Wątek: WIBRACJE PODSTAWOWE - 7  (Przeczytany 3039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
WIBRACJE PODSTAWOWE - 7
« dnia: Maj 15, 2012, 02:12:09 pm »
 • Publish
 • http://cultofmac.cultofmaccom.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/misc/jpg/magic_number.jpg

  WIBRACJE PODSTAWOWE - 7

  Charakter - osobowość

  Uważana we wszystkich prawie epokach i religiach za liczbę magiczną, 7 symbolizuje człowieka, który stojąc na ziemi, wznosi wzrok ku temu, co nieznane w poszukiwaniach duchowości. Liczba ta mówi o wewnętrznej głębi, duchowości, których potrzebuje ludzka istota; mówi nam też o więzi łączącej człowieka ze wszechświatem.

  Reprezentanci tej liczby są to najczęściej osoby natchnione, pragnące poznać i przeniknąć to, co nieznane i tajemnicze. Zwykle obdarzone są nadprzyrodzoną intuicją i zdolnościami parapsychicznymi. Są to urodzeni filozofowie, bardziej zainteresowani sprawami ducha i myśli niż materialną stroną życia. Owa intuicja, uduchowienie, a także głęboka umysłowość stwarzają dystans między nimi, a osobami zaabsorbowanymi życiem doczesnym.

  Siódemki niemal od kołyski pochłaniają wszelką wiedzę. Jako że rozumują w sposób analityczny, wiedza, którą zgłębiają, jest przez nich dokładnie zbadana i sprawdzona. Osoby te nigdy nie przyjmą żadnej prawdy czy faktu tylko dlatego, że tak chce "vox populi"; każda informacja przechodzi najpierw przez "sito" ich krytycznego osądu.

  Ciekawość Siódemek nie zna granic. Mają przy tym wyjątkowy zmysł obserwacji. Nigdy nie ustają w poszukiwaniu prawdy, doskonałości, piękna i przyczyny wszystkiego. Ta "pielgrzymka" do prawdy nierzadko czyni z nich namiętnych bibliofilów.
  Siódemki to istoty niezależne i indywidualiści nie zgadzający się z opinią większości. Dlatego też często kroczą przez życie w samotności.

  Ostrożne, powściągliwe, nierzadko pełne zahamowań lub kompleksów, odczuwają nieodparty wstręt do okazywania własnych emocji. Wiele Siódemek ucieka od świata zewnętrznego, a samotność nigdy nie jest dla nich ciężarem, przeciwnie - szukają jej i rozkoszują się nią. Wiedzą przecież, że izolacja od otoczenia i codziennego zgiełku czyni je bogatszymi wewnętrznie. Pełne metafizycznego niepokoju, lubią w ciszy i samotności rozmyślać nad zagadką wszechświata, istnienia i ludzkiego bytu.

  Ogromnie powściągliwe, enigmatyczne i introwertyczne, Siódemki są postrzegane przez otoczenie jako osoby dziwne i hermetyczne. Trudno je zrozumieć, gdyż nie odznaczają się wylewnością ani komunikatywnością. Bez wątpienia Siódemka jest najbardziej tajemniczą liczbą spośród całej Skali Numerologicznej.

  Osoby o tej wibracji sprawiają wrażenie wyniosłych, zimnych i pełnych rezerwy. Przypisuje się im również takie cechy, jak zarozumiałość, pycha i przemądrzałość. Jednym słowem, uważa się je często za osoby dość antypatyczne. Prawdziwa przyczyna takiej postawy Siódemek jest prosta: świadome tego, jak łatwo je zranić, przybierają pozę pełną rezerwy, tak aby ukryć swe prawdziwe emocje i ochraniać swą prywatność.

  Dzięki wspomnianej intuicji i przenikliwości, Siódemki z łatwością potrafią "przeniknąć" innych i poznać ich prawdziwe motywacje, ukrywając jednocześnie własne oblicze. Jedynie osoby o podobnej wrażliwości i subtelności są w stanie poznać i zrozumieć prawdziwe "ja" Siódemki.
  Przedstawicielami tej wibracji są osoby oryginalne, dumne i do tego stopnia niezależne, że niechętnie przyjmują wszelkie rady czy pomoc ze strony otoczenia. Zwykle przez całe życie pozostają wierne swym ideałom i walczą o nie do upadłego, nie przejmując się opinią innych.

  Siódemki wyróżniają się głębią intelektualną i wielką godnością osobistą. Otacza je aura tajemniczości, która jest następstwem obsesyjnego wręcz poszukiwania Prawdy. Wykształcone Siódemki zrozumiały, że oświecenie osiągną jedynie poprzez naukę, wytężone studia i zagłębianie się we własne wnętrze.
  Osoby te obdarzone są nieuchwytnym magnetyzmem, a także przenikliwością i intuicją graniczącą nieraz z jasnowidztwem. Dlatego też nic nie ujdzie ich uwadze. Nie ufają niczemu, czego nie znają. Aby w coś uwierzyć, najpierw muszą to poznać i zrozumieć. A zatem, kluczem do Siódemki jest odwołanie się do jej inteligencji, logiki i zdolności racjonalnego myślenia.

  Dumne i pełne godności Siódemki promieniują wewnętrzną dystynkcją i elegancją. Enigmatyczne i trudne do zdefiniowania, żyją w swoim własnym świecie, odgrodzone szklanym murem od rzeczywistości, która je otacza, Na ogół są to osoby nieśmiałe, ciche i samotne. Posiadają przy tym skłonności do mistycyzmu, filozofowania i kontemplacji.

  Pasjonuje je wszystko, co tajemnicze, interesują się starożytnymi cywilizacjami, religiami świata, a także wiedzą tajemną i parapsychologią. Nieustannie studiują, czytają lub prowadzą badania naukowe, a ich głęboka wiedza jest powszechnie ceniona. Mimo że nie pociągają ich dobra materialne czy tytuły, nierzadko cieszą się popularnością, która im nieco ciąży. Najlepiej bowiem czują się w samotności lub w kontakcie z przyrodą; mogą wtedy spokojnie oddawać się medytacjom. Uwielbiają podróże do miejsc spokojnych i odosobnionych, starannie omijają duże aglomeracje i skupiska ludzkie. Wolą towarzystwo nielicznych, ale wypróbowanych przyjaciół, podzielających te same zainteresowania. Tylko w takich warunkach Siódemki stają się towarzyskie i komunikatywne. Na ogół są bardzo wybredne w doborze przyjaciół, z trudem się zaprzyjaźniają. Potrafią słuchać, nienawidzą jednak pustej gadaniny. Nigdy nie znajdą wspólnego języka z osobami wulgarnymi czy ordynarnymi. Jeśli natomiast zaoferują komuś swą przyjaźń, na pewno nie znajdzie się przyjaciela bardziej wiernego i oddanego.

  Osoby o tej wibracji to perfekcjoniści, nie akceptujący przeciętności i złego gustu. Pragną tego, co najlepsze, a owo dążenie do doskonałości jest chyba najwidoczniejsze w ich postawie wobec życia. Wyznaczają sobie normy postępowania i ideały niemożliwe do zrealizowania. Z tego powodu nierzadko stają się ofiarami frustracji i kompleksów.
  Siódemki osiągną sukces, jeśli nauczą się wykorzystywać zdolności, które posiadają. Jedynie w atmosferze ciszy i pewnej izolacji od wewnętrznego świata osoby te będą w stanie wykazać się swymi licznymi zaletami, odzyskać wewnętrzny spokój i zgodę z własnym ja.
  Powinny również mieć na uwadze fakt, iż zbytnie hamowanie własnych emocji i uczuć może uczynić z nich istoty niedostępne, oziębłe i egocentryczne, co doprowadzić je może jedynie do gabinetu psychiatry. Dlatego też jednym z głównych zadań stojących przed Siódemkami jest większe otwarcie się na innych, co pozwoli im w pełni cieszyć się życiem.

  Jeśli poddadzą się negatywnym aspektom tej wibracji, niechybnie poniosą życiową klęskę. Niedostosowane do rzeczywistości, będą od niej uciekać na wszelkie sposoby: poprzez alkoholizm, narkotyki, seks lub życie w świecie iluzji.
  Inne ujemne cechy tej wibracji to: pesymizm, mroczność, melancholia, sarkazm, mrukliwość, popadanie w kompleksy, nieufność oraz egoizm, złośliwość i krytykanctwo. Cechy te mogą stać się przyczyną różnych obsesji i nerwic.

  Ta sama wrażliwość, która pozwala Siódemkom wyczuwać najbardziej subtelne stany ducha osób je otaczających, sprawia, że nawet najsilniejsze psychicznie są podatne na okresowe depresje. W takich momentach Siódemka sprawia wrażenie, jakby cierpiała za całą ludzkość, dźwigając na swych barkach smutek i ciężar całego niemal wszechświata. Po jakimś czasie owe czarne myśli ulatniają się równie szybko jak przyszły, a dusza Siódemki na nowo, niczym ptak, zrywa się do lotu...

  Powołanie - zawód
  Osoby o tej wibracji świetnie sobie radzą wszędzie tam, gdzie liczy się dobra jakość i skuteczne działanie, jako że ich ideałami są perfekcja i rzetelność w każdej dziedzinie.
  Na gruncie zawodowym Siódemki cieszą się pełnym zaufaniem u osób, z którymi pracują. Podziwia się je za ich kulturę osobistą i wiedzę, którą nieustannie pogłębiają, czytając, studiując, badając i analizując. Do wyjątków należą Siódemki, które swój wolny czas spędzają na przyjęciach, zabawach czy towarzyskich spotkaniach. Osoby o tej wibracji wolą w samotności dbać o rozwój swego ducha i intelektu.

  Jeśli Siódemka zdecyduje się na działanie, staje się niezwykle przezorna i aktywna. Zwykle nie spocznie, póki nie osiągnie zamierzonego celu. Osoby te powinny zdać sobie sprawę z tego, że najlepsze rezultaty osiągną, pracując na własny rachunek. Są bowiem niezależne i dumne. Z trudnością akceptują czyjeś polecenia, chyba że pochodzić będą od osób, które szanują ze względu na ich wiedzę, mądrość i umiejętności. Z tych samych powodów powinny unikać angażowania się w spółki, z jednym wszakże wyjątkiem: jeśli ich potencjalni wspólnicy będą tak samo jak one wymagający i perfekcyjni.

  Osoby o tej wibracji posiadają wysoce rozwinięty zmysł estetyki i piękna, a zatem, wyróżnią się w takich zawodach, jak projektowanie mody, dekoratorstwo wnętrz, sztuka użytkowa, fryzjerstwo czy kosmetyka.
  Mimo że Siódemki bardzo często przejawiają zdolności aktorskie, to wyczerpujący, pełen chaosu świat sceny kłóci się z ich potrzebą spokoju i wewnętrznej równowagi, a także samotności i skupienia. Jeśli natomiast poświęcą się muzyce, większe sukcesy odniosą, grając na jakimś instrumencie niż jako kompozytorzy.

  W świecie biznesu Siódemki mogą wykazać się doskonałymi pomysłami, jednak brak zmysłu praktycznego i tzw. żyłki handlowej sprawiają, że działalność ta nie jest ich najmocniejszą stroną.
  Natomiast głęboki i analityczny umysł predysponuje je do pracy naukowej i badawczej.
  W medycynie wybijają się jako psychologowie i psychiatrzy. Sukcesy osiągają również w oświacie.
  Osoby o tej wibracji posiadają na ogół talenty literackie, a zatem mogą zyskać uznanie jako poeci, powieściopisarze, dramaturdzy, twórcy komediowi, eseiści, scenarzyści, a także jako krytycy literaccy i teatralni. Odpowiadać im będzie też wszelka praca pozwalająca na kontakt ze słowem pisanym, a więc z powodzeniem mogą pracować jako księgarze, bibliotekarze, archiwiści, kolekcjonerzy książek etc.
  Często pociąga je archeologia, ale sukcesy mogą odnosić również jako antykwariusze, geologowie, fizycy, inżynierowie, górnicy i metalurdzy, jubilerzy i znawcy kamieni szlachetnych.

  Ich zamiłowanie do przyrody znaleźć może swój wyraz w pracy związanej z drewnem i roślinami: rolnictwie, przyrodoznawstwie, ogrodnictwie, kwiaciarstwie, leśnictwie, a także stolarstwie i ciesielstwie. Podobnie rzecz się ma z zawodami związanymi z morzem (marynarze, samotni żeglarze, oficerowie marynarki etc.).

  Jeśli nie dane im podróżować, co uwielbiają, dobrze czują się, planując podróże dla innych, w biurach turystycznych albo pracując jako przewodnicy.
  Dobre rezultaty osiągną jako pracownicy agencji matrymonialnych, pośrednicy w handlu nieruchomościami, a także menadżerowie, mecenasi sztuki oraz taksatorzy.
  Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Siódemki mają szczególne predyspozycje do okultyzmu. Ich przenikliwość i niezwykła intuicja nierzadko przejawiają się w zdolności do jasnowidzenia oraz zgłębiania i praktykowania wiedzy tajemnej.

  Jeśli osoby o tej wibracji zmuszone są do pracy w atmosferze pełnej napięcia i ruchu, w wolnych chwilach powinny zająć się czymś innym, co zapewniłoby im spokój niezbędny do zachowania wewnętrznej równowagi. Do takich zajęć należy na przykład kolekcjonowanie antyków, uprawianie sportów na wolnym powietrzu, badania naukowe czy prowadzenie poszukiwań geologicznych.
  Jako urzędnicy, Siódemki są odpowiedzialne i pracowite, ale niewątpliwie lepsze efekty osiągną, jeśli zapewni im się pewien margines niezależności. Jako szefowie natomiast mogą mieć problemy ze znalezieniem pracowników dostatecznie kompetentnych i odpowiedzialnych, i równie jak one perfekcyjnych.

  Sprawy materialne

  Trudno znaleźć osoby mniej zainteresowane sprawami materialnymi od Siódemek. Owszem, pieniądze mają dla nich znaczenie o tyle, o ile mogą im zapewnić dobre życie, ponieważ są wybredne i mają dobry gust.
  Nie znaczy to jednak, że osoby o tej wibracji nie potrafią zarabiać pieniędzy, wręcz przeciwnie - bardzo często osiągają majątek, sławę i sukces, mimo że tak naprawdę, żadna z tych rzeczy ich nie obchodzi. Nie gonią za sławą czy bogactwem po prostu dlatego, że zbyt zajęte są doskonaleniem intelektualnym i duchowym. Mimo to sława i zaszczyty często przychodzą do nich same, bez najmniejszych wysiłków z ich strony.

  Siódemka zupełnie nie posiada zmysłu praktycznego i nigdy nie będzie dobrym zarządcą swych finansów. Dlatego też najlepiej zrobi, jeśli administrowanie swym majątkiem przekaże osobie bardziej praktycznej. Siódemka jednak zna wartość pieniądza i na ogół jest rozsądna w swych wydatkach; potrafi dostosować się do ustalonego wcześniej budżetu, a jeśli zaistnieje taka potrzeba - "zacisnąć pasa" i oszczędzać.

  Życie uczuciowe

  Osobom o tej wibracji jest niewątpliwie trudniej niż innym znaleźć szczęście i stabilizację w związkach. Siódemki, tak często podziwiane za swą wiedzę, rozsądek i roztropność, w sprawach uczuciowych nie mają tylu wielbicieli, co osoby o innych wibracjach.

  Pozorny chłód i obojętność Siódemek nie czyni z nich osób szczególnie popularnych. One same zdają sobie z tego sprawę, ale nic na to nie mogą poradzić. Tak więc, tworzy się swego rodzaju błędne koło, a wynikiem tej sytuacji jest coraz większe izolowanie się Siódemek od reszty świata. Elokwencja i erudycja, jakie wykazują, dyskutując na tematy filozoficzne czy naukowe, ulatniają się w momencie, gdy osoby te próbują wyrazić swe uczucia.

  Są to wieczni marzyciele, uczuciowi, wrażliwi i może właśnie owa głębia uczuć sprawia, że Siódemki stają się tak nieśmiałe i zamknięte w momencie ich okazywania. Intensywnie przeżywają uczucia, lecz prawie niemożliwym dla nich jest wyrażenie ich słowami, co jest przyczyną wielu niepowodzeń i rozczarowań w życiu. Często klasyfikowane, bez powodu, jako osoby chłodne, obojętne czy bierne są po prostu zbyt dumne, żeby zaprzeczyć temu lub pozwolić, żeby inni odkryli ich wrażliwość na zranienie.
  Siódemki charakteryzuje galanteria, subtelność, uprzejmość i dobre wychowanie, nigdy wylewność czy spontaniczność w okazywaniu swych uczuć. Powinny zatem bardzo się zastanowić, zanim wybiorą swego towarzysza na całe życie.

  W zasadzie najodpowiedniejszym dla nich partnerem byłaby Siódemka, a także Czwórka lub Dziewiątka. Czwórka jest bowiem poważna, opanowana, rozsądna i równie powściągliwa, jak Siódemka. Dziewiątka natomiast obdarzona jest podobną intuicją i magnetyzmem, a także ciekawością świata i dążeniem do doskonałości duchowej. Z nią, jak z żadnym innym Numerem, mogą zgłębiać tajniki duszy.
  Mimo że 3 i 5 imponują 7 entuzjazmem i witalnością, na dłuższą metę kontakt z nimi może się okazać męczący. Siódemka bowiem nie wytrzyma ich niestałości i lekkomyślności. Jedynki i Ósemki są zbyt agresywne i zuchwałe dla 7. Jednak ze wzglądu na ich polot, aktywność i duszę zwycięzców, Siódemki będą tolerować te różnice. Należy również pamiętać, że osoby o tej wibracji szanują i podziwiają u innych talent i inteligencję.

  Pomimo że 2 i 6 na ogół nie mają problemów w kontaktach z ludźmi, ich związki z 7 nie będą zbyt udane. Wrażliwe, czułe i pełne słodyczy zarówno 6, jak i 2 nieustannie domagają się okazywania im uczuć i utwierdzania w nich przekonania, że są kochane. Siódemki nie są w stanie im tego zapewnić. Dlatego też związek ich nie będzie satysfakcjonujący dla obu stron.

  Dzieci-Siódemki od małego wyróżniają się powagą oraz tym, że zwykle są nad wiek rozwinięte intelektualnie. Zarówno wiedzą, jak i zachowaniem przerastają swych rówieśników. Marzycielskie, o niezwykle bogatej wyobraźni, często sprawiają wrażenie nieobecnych, pogrążonych we własnym świecie. Na ogół są to dzieci spokojne, którym należy zapewnić ciekawe lektury i zabawy polegające na logicznym myśleniu.
  Siódemki mają natomiast pewne trudności z przystosowaniem się do roli rodziców. Są odpowiedzialne i sumienne w wypełnianiu swych rodzicielskich obowiązków, czasami jednak zbyt wiele wymagają od swych dzieci. Żadne dziecko nie może być tak poważne, perfekcyjne i odpowiedzialne, jakby sobie tego życzyły Siódemki. Dlatego też powinny starać się, aby ich stosunki z dziećmi były oparte na przyjaźni, partnerstwie i większej spontaniczności.

  Uwagi dodatkowe

  Misją Siódemek jest praca nad osiągnięciem wewnętrznej doskonałości i służenie radą, i pomocą tym wszystkim, którzy pragną rozwijać się duchowo i intelektualnie. Ponadto ich życiowym celem powinno być dzielenie się wiedzą, którą zgłębiły podczas swych poszukiwań Prawdy i Absolutu.
  Planeta: Księżyc, Neptun
  Kamień: ametyst
  Metal: cynk, cyna
  Znak zodiaku: Ryby, Panna
  Dzień: niedziela, poniedziałek
  Kolory: niebieski, srebrny, brązowy
  Szczęśliwe liczby: 7, l, 5.
  Sławne Siódemki: Franciszek Liszt, Luis Buriuel, Greta Garbo, John Kenneth Gailbraith, Yoltaire, Marcel Proust, Edgar Allan Poe, Fryderyk Nietzsche, Ortega y Gasset, Fiodor Dostojewski, Stendhal, Marilyn Monroe, Paul Gaugin, Ludwik Pasteur, Johann von Schiller, Prosper Merimee, James Dean, La Fon-taine, Montesąuieu, Królowa Hiszpanii Zofia, Soraya.
  http://24house.pl
  « Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 07:11:56 pm wysłana przez LykkeLi »

  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  7 SIÓDEMKA Numerologia WPŁYW DNIA URODZENIA NA OSOBOWOŚĆ
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 11:52:35 am »
 • Publish
 • Siódemka urodzona 1,10,19, 28 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia niezależności i samostanowienia, aby swobodnie rozwijać się intelektualnie i poszukiwać wiedzy poza pięcioma zmysłami, intuicyjnie. Talent przywódcy potrzebuje wsparcia wyrażonego budowaniem silnego poczucia własnej wartości.
  Dorosła siódemka urodzona w dniu o wibracji jeden jest logicznym i pionierskim przewodnikiem, często naukowcem. Potrzebuje pracy dającej możliwość podejmowania decyzji, samostanowienia. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie ambitnym i stabilnym, a jednocześnie duchowym przewodnikiem, czy też aroganckim i nieznośnym pedantem.

  Siódemka urodzona 2,11,22,29 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia pracy w grupie, aby współpracując z innymi, rozwinąć zdolność dążenia do wyznaczonych celów. Ważne jest określanie własnych potrzeb i zachowanie niezależności wkładu pracy bez apo-dyktyczności i poddaństwa.
  Dorosła siódemka urodzona w dniu o wibracji dwa posiada wyjątkowe zdolności dyplomatyczne, jest logicznym i głębokim doradcą. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie skuteczna, otwarta i komunikatywna, czy też zachowawcza i zablokowana emocjonalnie.

  Siódemka urodzona 3,12,21,30 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości rozwoju talentu artystycznego: literackiego i oratorskiego, malarskiego, graficznego, fotograficznego, muzycznego. Potrzebuje czuć się kimś wyjątkowym, ważnym i niezbędne jest jej życie towarzyskie.
  W dorosłym życiu siódemka urodzona w dniu o wibracji trzy jest szalenie atrakcyjna dla płci przeciwnej, przez głębię i czar osobowości. Potrafi z łatwością nawiązywać kontakty, jest erudytą. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie osobą silną i skuteczną, niosącą radość w życie innych, czy też gołosłownym bajarzem, zalęknionym ma-rzycielem-samotnikiem.

  Siódemka urodzona 4,13,22,31 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia wsparcia w podejmowanych obowiązkach, docenienia jej pracy i poczucia, że jest kochana (powinna słyszeć, że jest kochanym dzieckiem).
  Dorosła siódemka urodzona w dniu o wibracji cztery jest systematyczna, uparta, konsekwentna i metodyczna w działaniu. Potrafi dążyć do celu pomimo zmian warunków pracy. Od posiadanego zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie umiała porozumieć się z otoczeniem i mówić o rzeczach ważnych, czy też będzie zarozumiała, pełna brawury i konfliktowa.

  Siódemka urodzona 5,14, 23 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia aktywności sportowej w indywidualnej dyscyplinie dającej poczucie ryzyka, podnoszącej adrenalinę. Ciekawość potrzebuje zaspokojenia przez podróże i poznawanie nowych ludzi i miejsc.
  W dorosłym życiu siódemka urodzona w dniu o wibracji pięć jest wybitnie ruchliwa, niespokojna i aktywna. Poszukuje nowości, co predysponuje ją do dokonywania odkryć. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie uduchowionym kaskaderem lub sportowcem, śmiałym wynalazcą, czy też samotnym dziwakiem izolującym się w swoim świecie.

  Siódemka urodzona 6,15, 24 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia ciepła rodzinnego oraz możliwości kreacji artystycznej przez rozwój zdolności manualnych (plastycznych). Ważne jest, by rodzina zwracała uwagę na jej indywidualne potrzeby.
  Dorosła siódemka urodzona w dniu o wibracji sześć jest szczególnie wrażliwa na sądy i opinie rodziny o niej samej. Dlatego potrzebuje wsparcia i podpory dla swoich działań. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie odpowiedzialnym i duchowym nauczycielem, czy też przez skłonność do popadania w zwątpienie stanie się pasywnym i obsesyjnym egoistą.

  Siódemka urodzona 7,16, 25 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia zrozumienia dla swojej inności, dojrzałości i potrzeby zajmowania się poważnymi sprawami. Ma trudności w istnieniu w grupie, a jednocześnie świetnie czuje się w swoim towarzystwie o ile może uczyć się wybranych dziedzin.
  Wybiera pracę, do której potrzebne są szczególne kwalifikacje i o zawężonej specjalizacji, przez co odczuwa wewnętrzne osamotnienie. Ścisła, logiczna, poszukuje poznania i doświadczania pozaempirycznego. Od zestawienia posiadanych imion i nazwisk zależy, czy będzie umiała mówić o rzeczach ważnych i wyrażać emocje, czy też zamknie się w hermetycznym świecie własnej etyki i niezależności.

  Siódemka urodzona 8,17, 26 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości dokonywania wyborów. Musi czuć, że kreuje swoje życie, podejmując decyzje. Uczy się wartości pieniądza, jako symbolu nieustannej wymiany energii.
  Dorosła siódemka, która urodziła się w dniu o wibracji osiem, jest szczególnie silna psychicznie i fizycznie. Ma predyspozycje, by być przywódcą, wojownikiem, jest głęboko uduchowiona. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie silnym i ambitnym organizatorem, czy też nieobliczalnym, skrajnym buntownikiem w imię idei.

  Siódemka urodzona 9,18, 27 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia przestrzeni (wręcz fizycznie doświadczanej), możliwości rozwinięcia talentu artystycznego: szczególnego wyczucia rytmu. Jest wrażliwa na potrzeby słabszych i pokrzywdzonych.
  W dorosłym życiu siódemka urodzona w dniu o wibracji siedem jest powołana do wzniesienia ludzkości na wyższy poziom rozwoju duchowego. Często przez szerzenie szczególnej wiedzy i działania humanitarne. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie głębokim, charyzmatycznym i skrupulatnym przewodnikiem, czy też samotnikiem, spektakularnie uciekającym od cywilizacji.


  !