Wrzesień 29, 2023, 06:52:09 pm

Autor Wątek: Cyfry, liczby a charakter człowieka  (Przeczytany 9226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cyganicha

 • Gość
Cyfry, liczby a charakter człowieka
« dnia: Październik 08, 2011, 03:21:37 pm »
 • Publish
 •           Jedyna rzecz, której nie możemy zmienić w swoim życiu, to data urodzenia.Dzięki niej, zgodnie z świadomym wyborem, rozwija się przed nami mapa, plan naszej ziemskiej podróży, w czasie której dojrzewamy, zdobywamy wiedzę, rozwijamy się. Im wcześniej nauczymy się z tej mapy korzystać, tym mniej błądzenia, ślepych uliczek, objazdów czeka nas na tej drodze. Liczba stanowiąca sumę cyfr z naszej daty urodzenia charakteryzuje nas i naszą drogę, definiuje jakość tej drogi. Zawiera zarówno informacje o lekcjach do nauczenia w życiu, jak i o czekających nas nagrodach.

  Obliczenie jaką cyfrą jesteśmy wykonujemy w następujący sposób
  - na przykładzie osoby urodzonej 18.05.1950r.
  Musimy zsumować  wszystkie cyfry, więc: 1 + 8 + 5 + 1 + 9 + 5+0 = 29 czyli 2+9 = 11 a to z kolei 1 + 1 = 2.


  Na początku charakterystyki każdej z liczb jest jej opis idealny. To jest to, co przeczuwamy, że możemy dokonać, lub co powoduje obawy i niedowierzanie, że tego właśnie mamy dokonać. / pierwszej połowie życia na ogół ujawniają się nasze słabości i wyzwania. Przezwyciężanie ich jest najważniejszym zadaniem w drodze do realizacji naszego programu, na której towarzyszą nam charakterystyczne trudności, dla każdego z nas inne. Zapoznając się z interpretacją liczb, z pewnością odnajdziemy w sobie zarówno cechy negatywne jak i pozytywne. W ciągu całego życia będziemy pracować nad doprowadzeniem do optymalnego wykorzystania możliwości przypisanej nam liczby, złagodzeniem skrajności, odszukaniem własnej recepty na wyrażenie istoty danego programu. Dlatego nie porównujmy się z innymi. Każdy z nas otrzymuje to, co otrzymać powinien, by spełnić cel swego życia. I nie ma lepszych lub gorszych liczb, cech czy rodzajów trudności.
  To tyle tytułem wstępu ;)  http://s3.amazonaws.com/pixmac-preview/000012077443.jpg

  --
  W niniejszym artykule oraz opisie cyfr i liczb wykorzystano teksty z ogólnodostępnych stron internetowych.
  « Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 06:03:16 pm wysłana przez Cyganicha »

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2011, 03:47:35 pm »
 • Publish
 • 1 - PIONIER
  Akcja. Spełnienie. Realizacja.
  Początek. Indywidualność. Inspiracja.

  Jest to droga pionierów, na której możesz spełnić ambicje, określić własną indywidualność, zrealizować zamiary. Jest to droga sukcesów i awansu. Jedynka daje ci nieustanny głód poznania, obdarza olbrzymim potencjałem twórczym i wielką ambicją. Dążysz do maksymalnie zindywidualizowanego odbioru rzeczywistości, co może stać się przyczyną wyobrażania sobie, że jesteś tak bardzo inny, może lepszy, a w każdym razie nie rozumiany przez otoczenie i skazany na samotność. Jesteś osobą obdarzoną zdolnościami kierowniczymi, umiesz prowadzić innych, zapewniasz im pracę, która rozwija ich możliwości. Lubisz być podziwiany i znajdować się w centrum uwagi, chcesz być zawsze i wszędzie pierwszy. Jesteś urodzonym liderem, szefem, potrafisz równie dobrze pokierować wielkim przedsięwzięciem, jak i sprawami swojej rodziny. Robisz wszystko według własnych pomysłów, ale potrzebujesz afirmacji innych. Czasami stajesz się więźniem swego nazbyt rozwiniętego pragnienia niezależności, które sprawia, że nie umiesz współżyć z nikim i rzeczywiście zostajesz w końcu sam.
  Masz silną wolę i dużą odporność fizyczną. Lubisz aktywne życie. Przeszkody raczej Cię ekscytują niż przerażają, natomiast nie znosisz porażek i odpowiadasz na nie depresją. Żywo reagujesz na otoczenie i ulegasz nastrojowi zniechęcenia lub zwątpienia innych. Jesteś skłonny do krytyki i dużych wymagań wobec innych, ale bardzo trudno jest Ci przyjąć krytykę czy brak akceptacji swojej osoby. Jesteś wrażliwy bardziej, niż chcesz się przyznać. Gdy Ci się coś nie udaje, stajesz się agresywny, zarozumiały, nerwowy, ekscentryczny i rozkojarzony. Twoja dotychczasowa aktywność zamienia się w lenistwo, a talent organizacyjny - w despotyzm. Stajesz się zazdrosny i całkowicie lekceważysz innych, gdyż tylko w ten sposób umiesz ratować poczucie własnej wartości w obliczu klęski lub błędu, jaki popełniłeś. Niekiedy stajesz się ofiarą własnych decyzji, podjętych na fali entuzjazmu, nie do końca przemyślanych. Nie umiesz się z nich wycofać nawet wtedy, gdy widzisz już, że nie były niesłuszne. Aby wykorzystać możliwości, jakie obiecuje Jedynka  musisz nauczyć się twórczego dysponowania swoją aktywnością oraz unikać narzucania woli siłą. Opieraj się tylko na sobie samym, ale nie buduj muru wokół siebie. Żyj teraźniejszością, nie wychylaj się bezustannie w przyszłość, wyobrażając sobie realizację coraz to nowych planów, zanim nie dokończysz tego, co zacząłeś. Wiele z Twoich przedsięwzięć może ponieść klęskę właśnie z powodu nadmiernego pośpiechu, entuzjazmu i niecierpliwości. Nie odrzucaj wiedzy płynącej z doświadczeń przeszłości, one nie są za Tobą, one są w Tobie. Dobrze by było, gdybyś zrozumiał zasadę z własnej woli i na własną odpowiedzialność. Jeśli ta własna wola jest zgodna z Twoją indywidualną drogą rozwoju oraz głębokim poczuciem uczciwości wobec samego siebie - będziesz piął się wzwyż, osiągając kolejne szczeble zrozumienia i poszerzając zakres poczucia własnej odpowiedzialności. Natomiast jeśli Twoja wolna wola stanie się samowolą posłuszną żądaniom ego, Twoja osobowość może stać się dla Ciebie więzieniem. Aby zostać autentycznym liderem, szefem, przewodnikiem, czyli kimś, za kim inni podążają nie pod presją strachu, lecz w uznaniu Twojej wiedzy i słuszności drogi, jaką zmierzasz, musisz porzucić wyobrażenia o swojej wyjątkowości, nauczyć się słuchać, być otwartym na rady współpracowników, wyzwalać ich twórczą aktywność, a także nieustannie pogłębiać swoją wiedzę i pokorę wobec wiedzy innych. Nie ma niepodważalnych autorytetów, jest tylko indywidualne dochodzenie do prawdy, które wyraża się w unikalnych aktach twórczych, stanowiących wkład do całości ludzkiego dzieła. Słabymi punktami, jeśli chodzi o ciało i zdrowie, mogą być: głowa, serce, system nerwowy, układ krążenia i oczy.

  Jeden jest symbolem człowieka stworzonego. Jest to liczba niepodzielna, która stwarza wszystkie inne liczby i samą siebie. Jedynka jest jednolita, integralna, uniwersalna. Zawiera wibrację słoneczną. Jej żywiołem jest ogień, planetą Słońce. Wyraża ambicję, autorytet, akcję, pasję, intencję, inteligencję i przedsiębiorczość. Jest dowódcą, jak pierwsza litera alfabetu A. To ona daje impuls do akcji. Jest siewcą uruchamiającym możliwości twórcze człowieka, i Symbolizuje sukces osiągnięty poprzez siłę woli i zaufanie do samego siebie, szczerość, lojalność i nieustępliwość. Entuzjasta, który chce być kochany i podziwiany. Często samotny, choć popularny.
  Negatywny aspekt tej liczby to zarozumiałość, egoizm, despotyzm, nieumiejętność współpracy, słuchania, kochania. Jest to także litera J (dziesiąta litera alfabetu), wyrażająca JA, poczucie własnej osobowości, swą moc realizacji na planie materialnym.
  W sensie pozytywnym: spełnienie jednostki, sukces w życiu. Umiejętne kierowanie innymi. i Zdobycie uznania. Entuzjazm, twórczość, oryginalność, inicjatywa, umiejętność perswazji, nastawienie na własny rozwój. Jedność myśli i czynu. Osoba zdolna „podbić świat, znaleźć odpowiednie rozwiązania każdego problemu. Ambicja, duma. W sensie negatywnym: zarozumiały, chwalipięta, sprytny, pretensjonalny, manipulator, szarlatan, pozer, karierowicz. Egoizm, żądza władzy. Niezdecydowany, niepewny, nerwowy, naśladujący innych. Samotny i odrzucony przez otoczenie.                                             
  Jej lekcja: realizacja siebie, odczytanie własnej prawdy wewnętrznej, własnej tożsamości, udawanie adekwatnej do wnętrza osobowości. Używać swego autorytetu, zmierzać do uczynienia ze swej osobowości narzędzia przejawu świadomości.


  sumptuastic - Za jeden uśmiech Twój


  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2011, 04:04:23 pm »
 • Publish
 • 2 - WSPÓŁPRACOWNIK
  Przyjmowanie. Dialog. Dojrzewanie

  Współpraca, umiarkowanie, dialog, równowaga współpracy i przyjaźni, na której możesz osiągnąć sukces i harmonię, ale możesz być także targany przez wątpliwości i stwarzać niejednoznaczne sytuacje, zatrzymujące Cię w miejscu.
  Jest to droga wykonawców czyichś planów, a także urodzonych doradców, mediatorów, tzw. szarych eminencji. Jesteś z natury osobą wrażliwą, uczuciową, łagodną, podchodzącą do wszystkiego z rezerwą. Liczba 2 jest liczbą współzależności, współpracy, pracy w zespołach, umiesz więc podtrzymywać ducha grupy, ułatwiasz kontakty i koncentrację wysiłku do osiągnięcia wspólnego celu. Dlatego też nie znosisz żyć w samotności. Życie bez wchodzenia w relacje z innymi jest dla Ciebie nic niewarte, gdyż spełniasz się poprzez kontakt i stałą wymianę energii. Równocześnie posiadasz dużą niezależność psychiczną i świetnie radzisz sobie sam tam, gdzie inni poszukują pomocy i towarzystwa. Jesteś znakomitym słuchaczem, wiernym, lojalnym przyjacielem, utrzymującym w sekrecie powierzone Ci tajemnice. Jesteś szczery przyjaźnie nastawiony do świata. Twoja rezerwa, która często odczytywana jest jako chłód, służy  za ekran ochronny, gdyż osoby spod "dwójki" z reguły są nieśmiałe i bardzo uczuciowe. Masz ogromną potrzebę kochania i bycia kochanym. Żywisz się spokojem, harmonią i ciszą. Masz także niespotykaną u innych osób umiejętność zgadzania się na kompromisy. Co prawda brak Ci agresywności i talentów przywódczych, jesteś jednak niezastąpionym współpracownikiem stanowiącym ogniwo na linii szef - zespół. Bez Ciebie często szefowie nie byliby szefami. Negatywnymi cechami wywołanymi przez tę wibrację są nadwrażliwość, nadmierny introwertyzm, nie zrównoważenie, niestałość, podporządkowanie, uległość. Brak Ci wiary w siebie nie umiesz wybrać kierunku w życiu, zdecydować się na cokolwiek. Jesteś pesymistą albo naiwnym optymistą, którego optymizm nie wynika z rozpoznania własnej sytuacji, lecz raczej z braku refleksji. Można Cię poznać po nonszalancji i hipokryzji. Żyjesz beztrosko, leniwie, pasywnie, podporządkowany otaczającym Cię ludziom i bierny wobec zdarzeń. Nagromadzone emocje eksplodują w wybuchach złości. Jesteś niepewny siebie i możesz stać się zbyt sentymentalny, wylewny, gadatliwy i natrętny. Ponieważ nie potrafisz z niczego zrezygnować, przede wszystkim z powodu nieumiejętności podjęcia decyzji, często stajesz się kolekcjonerem. Zwykle obdarzony jesteś jakimś talentem artystycznym - masz zdolności muzyczne, literackie lub poetyckie. We wszystkich dziedzinach, gdzie niezbędna jest intuicja, empatia, umiejętność słu¬chania innych, talent mediatora i doradcy, „dwójki" znajdą swe właściwe miejsce. Pola Twojego działania to medycyna, psychiatria, psychologia, pomoc socjalna, biura matrymonialne. Wewnętrzne niepokoje związane z brakiem wiary w siebie powodują dolegliwości psychosomatyczne. Ratunkiem dla Ciebie jest spokój, kontakt z naturą, cisza i odpowiednia dieta.

  Dwójka jest symbolem dualizmu natury ludzkiej. Wyraża żeński aspekt natury (jin), który symbolizuje linia przerywana. Odpowiada żywiołowi wody, a jej planetą jest Księżyc. Liczba pasywna, negatywna, receptywna, czyli przyjmująca w siebie ziarno, by pozwolić mu dojrzeć. Podporządkowanie, usłużność, dyplomacja, niepewność i emocjonalność. Jest to twórczość w swym stanie pierwotnym: lawy bez formy, ciepłego łona, wilgoci sprzyjającej zapłodnieniu. Matka. Pomysł, idea, która wymaga czasu i namysłu, by ją wcielić w życie. Sztuka bycia razem, rozumienia, współpracy, miłości.
  Cierpliwość i giętkość. Wahanie i wątpliwości. Dobroć i nieśmiałość. To człowiek stworzony do tego, by skutecznie wypełniać polecenia. Posiada wybitną zdolność do adaptacji, gotów się poświęcić, gdy tego wymaga sytuacja. Jesteś cierpliwy, uczuciowy, sentymentalny, towarzyski, lecz nazbyt przywiązany do przeszłości. Czasami wydajesz się nadmiernie uległy, pasywny, zmienny, lunatyczny. Twoje plany bywają utopijne. Równocześnie jesteś dyplomatą, człowiekiem pełnym fantazji, nieco marzycielskim. Intuicyjny i pokojowy; wrażliwy, potrzebujesz czułości i harmonii. Często posiadasz znakomitą pamięć. Przywiązujesz się do atmosfery, wystroju wnętrza i lubisz być chwalony. Wyrażasz się poprzez płodność na różnych planach. W sensie pozytywnym: współpraca, szczęśliwy związek, dobrzy przyjaciele, bogate życie uczuciowe, kariera doradcy. Harmonia, towarzyskość, rezerwa, piękno, skromność, niesienie pomocy, gościnność, delikatność, prostota, spokój, uczuciowość, neutralność, tolerancja, synchronizacja z własnym losem. W sensie negatywnym: konflikt, nieszczęśliwy związek, rozwód, nadmierna uczuciowość, za¬leżność od innych, konieczność podporządkowania się, nieśmiałość, niepewność, naiwność lub obojętność, zmienność, hipokryzja, pamiętliwość.
  Twoja lekcja: nauczyć się współpracy, życia w społeczeństwie, słuchania i okazywania uczuć, wykonywania poleceń bez całkowitego podporządkowania się. Nauczyć się rozumieć własne emocje, a więc także osłabiać ich wpływ.


  The Antlers - Two

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2011, 04:13:30 pm »
 • Publish
 • 3 - ARTYSTA
  Pierwszy owoc

  Szczęście, twórczość, przyjaźń, płodność, zdolności adaptacyjne. Jedna z najbardziej twórczych i towarzyskich dróg, jeśli jest pokonywana z nastawieniem pozytywnym. Sprzyja artystom ale także tym, którzy chcą pomagać innym, założyć kochającą się rodzinę i mieć dużo dzieci. Posiadasz naturę artystyczną, inwencję i wyobraźnię. Jesteś osobą towarzyską, wesołą, przyjazną, szczerą i optymistyczną. Jesteś ekstrawertykiem, masz niezliczone talenty, które służą najgłębszej potrzebie - ekspresji Twojej osobowości. Jesteś erudytą (choć czasami nieco zbyt powierzchownym), posiadasz błyskotliwą inteligencję i twórcze podejście do wszystkiego, co robisz. Zarażasz innych swoim entuzjazmem, jesteś lubiany przez otoczenie, które porwane czarem Twojej osobowości często nie zadaje sobie trudu, by poznać Cię naprawdę. Jeśli nie kochasz i nie jesteś kochany, jesteś nieszczęśliwy, „umierasz". Jesteś osobą oryginalną, skuteczną, niezależną i dobrze strzeżesz swej wewnętrznej wolności. Masz cudowną zdolność do regeneracji. Cenisz duże towarzystwo, radość życia i harmonię. Nie znosisz jednak monotonii i rutyny. Mimo pewnej nieśmiałości, umiesz wyrażać swe uczucia. Lubisz być wyróżniany, zauważany i jesteś dumny ze swego wyglądu zewnętrznego, o który dbasz, często przesadnie. Omijasz komplikacje i wszystko, co mogłoby zburzyć Twój spokój, posiadasz więc dużą łatwość adaptacji. Lubisz łatwe i lekkie życie, co powoduje często rozrzutność generalną nieumiejętność gospodarowania pieniędzmi. Zdolności do handlu i rzemiosła.W przypadku negatywnego wykorzystania tej wibracji możesz być osobą powierzchowną, szukać ideału, by się na nim wzorować, jesteś zazdrosny i ekstrawagancki. Jesteś plotkarzem, chwalipiętą, pozerem i wiecznym podróżnikiem (czasem wręcz tułaczem). Jesteś osobą lękliwą, fanatyczną, znerwicowaną, co często uniemożliwia komunikację z innymi i skazuje Cię na znienawidzoną samotność. Będziesz angażować się w sprawy, które nie są tego warte. Nawet pozytywnie wibrujące „trójki" z trudem zaakceptują ciężar odpowiedzialności, natomiast dla wyrażających negatywną wibrację tej liczby jest to niemożliwe. Stajesz się wtedy hipokrytą i kłamczuchem, wykorzystujesz innych. W sprawach zdrowotnych przede wszystkim narażony jest system nerwowy, kości, stawy i krążenie krwi. „Trójki" spełniają się w zawodach, które wymagają mobilności, komunikatywności i twórczego podejścia: zawody artystyczne, literatura, aktorstwo, wystrój wnętrz, rzemiosło. Mogą być także znakomitymi adwokatami, handlowcami, pielęgniarkami - sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nieodzowna jest umiejętność kontaktu słownego i siła perswazji.

  Afirmacja życia, ekspresja twórcza. Narodziny. Jeden" (męski) i „dwa" (żeński), łącząc się dało „trzy". Dwie różne, lecz dopełniające się siły tworzą trzecią jakość: wspólne dzieło. Trójkąt symbolizujący „Trójcę", która jest wyrazem życia, kreacji. Żywiołem korespondującym z liczbą trzy jest ogień, planetą - Jowisz.
  Wyrażamy samych siebie komunikując się z innymi. Pomaga nam w tym słowo. Tak spełniony człowiek posiada wspaniałą umiejętność adaptacji, jest często błyskotliwy i aktywny. Dużo podróżuje. Jest wesoły, optymistyczny i przekonywający. Posiada talent literacki lub oratorski. Jego umysł jest żywy, pomysły oryginalne, a przedsięwzięcia skuteczne. Czasem jednak bywasz zbyt rozproszony, nazbyt niezależny, pozbawiony skrupułów. Zdarza się, że odmawiasz komunikacji, skupiając się wyłącznie na swych urojonych „ranach", zamknięty, neurotyczny. Bywasz nietolerancyjny.
  W sensie pozytywnym: szczęście, równowaga, szczere przyjaźnie. Artysta. Potrzeba wyrażania siebie i twórcza postawa w każdej dziedzinie życia, wyobraźnia, inteligencja, czułość, kultura, wykształcenie, uprzejmość, talent literacki. Logika. Umiejętność nieingerencji w życie innych. W sensie negatywnym: konflikty i samotność, krytyka, agresja, zawiść, zazdrość, nieposłuszeństwo, nadmierna zmysłowość, potrzeba akceptacji, kapryśność, pretensjonalność, brak smaku artystycznego, kokieteria. Intryga i obmowa. Twoja lekcja: znaleźć swój własny sposób ekspresji, nauczyć się wyrażać swe myśli i uczucia, znaleźć własny sposób komunikacji z innymi, otworzyć się na życie w harmonii i równowadze. Umieć mądrze gospodarować własnym potencjałem.  Dwa Plus Jeden - "Requiem dla samej siebie"

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2011, 05:11:11 pm »
 • Publish
 • 4 – BUDOWNICZY
  Twórcza praca. Ograniczenia. Organizacja. Wysiłek.
  Twórczość. Realizacja.

  To prawda, że ta droga wymaga dużo wysiłku, ale i konstrukcje stworzone dzięki niej są najsolidniejsze. A o to właśnie tym razem chodzi: żeby nauczyć się konstruować bazę, organizować życie, czyli budować rzeczywistość od podstaw. To jest tak, jak budować dom: najpierw trzeba zrozumieć potrzeby, jakim ma służyć, następnie zebrać odpowiednie środki, a potem wziąć się do pracy. Nigdy nie będziemy się czuć w nim bezpiecznie i wygodnie, jeśli nie zaakceptujemy jego bezmiarów, planu wnętrza, sposobu urządzenia, czyli jego ograniczeń. Tego właśnie uczymy się wchodząc do programu „cztery" - poczucia istoty stabilnej konstrukcji, która zapewnia bezpieczeństwo dzięki swym ograniczeniom, odpowiadającym naszym rzeczywistym potrzebom. Jeśli jesteś „czwórką", umiesz jasno widzieć swoje cele, kończyć zaczęte rzeczy, utrzymywać porządek w sobie i wokół siebie, postępować metodycznie, ale wystrzegaj się fanatyzmu i pedanterii: one są tylko przykrywką do niepewności i lęku. Twoje życie wypełnione będzie zapewne ciężką, systematyczną pracą przynoszącą owoce, jesteś praktyczny, wytrwały i uczciwy we wszystkim, co robisz. Dzięki tym niezwykłym zaletom zjednasz sobie zaufanie i miłość, choć nie należysz do osób potrafiących okazywać uczucia i można Ci zarzucić pewien brak fantazji. Masz umiejętność analitycznego myślenia, dostrzegania szczegółów, planowania, organizowania, znajdowania metod na wszystko i we wszystkim. Jesteś ostrożny w dobieraniu przyjaciół, zachowujesz spokój i dystans wobec problemów życia codziennego. Posiadasz silną wolę, czasem graniczącą z uporem. Można Ci zaufać, gdyż jesteś lojalny, wierny i odpowiedzialny, rzadko się mylisz. Twoja zachowawczość, przywiązanie do przeszłości i owoców swej pracy powoduje często brak elastyczności i ograniczoność, które nie pozwalają na zmiany, więc utrudniają rozwój. Jeśli wyrażasz tę Czwórkę negatywnie, możesz stać się osobą leniwą, nietolerancyjną, obsesyjną, zbyt ambitną, przesiąkniętą rutyną. Twoja odwaga zamienia się zaś w potrzebę dominacji i autorytatywność. Stajesz się nerwowy, kłótliwy i skutecznie burzysz: każdą harmonię, np. psując nastrój przyjęcia, wywołując podskórne konflikty między członkami zespołu w pracy itd. Ważne jest dla Ciebie, byś był otoczony ludźmi praktycznymi i pełnymi entuzjazmu, gdyż aby osiągnąć sukces, nieustannie potrzebujesz dodawania Ci odwagi. W przeciwnym razie zamykasz się w swej skorupce i z trudem nawiązujesz kontakt z otoczeniem. Jeśli chodzi o zdrowie i ciało, należy zwrócić uwagę na drogi oddechowe, struny głosowe, tarczycę i system trawienny. Ograniczać zbyt obfite posiłki i upodobanie do dobrego wina, gdyż może się to skończyć otyłością i kłopotami z wątrobą. ”Czwórki" są niezastąpione we wszystkich dziedzinach, które wymagają metodyczności, precyzji, analizy i organizacji. Odnoszą sukces wszędzie tam, gdzie liczy się praktyczność i konstruktywne myślenie. Dlatego „czwórki", które chcą „przebudować świat", mogą stać się znakomitymi reformatorami we wszystkich dziedzinach.

  Materia Cztery reprezentuje żywioł Ziemi, ale symbolizuje wszystkie cztery elementy: Wodę, Ogień, Ziemię i Powietrze. Planeta - Saturn. Figura geometryczna odpowiadająca liczbie cztery to kwadrat ale także krzyż, który wyznacza cztery kierunki. Krzyż symbolizuje przestrzeń życia - poznanie jakościowe, czyli wyciąganie indywidualnych wniosków z doświadczeń oraz poznanie ilościowe - wyznaczone przez czas, czyli nasze ziemskie granice. To one nas ograniczają, ale jednocześnie dają poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Doświadczenie z materią to praca, czyli stwarzanie fundamentów, metodyczna uprawa i konstrukcja rzeczywistości. Kwadrat, dający nam bazę, jednocześnie zatrzymuje nas w miejscu, powoduje niechęć do zmian i ugruntowuje przyzwyczajenia. Wprowadza rutynę i powtarzalność. Cztery to praktyczność, ostrożność i wytrzymałość. Za wysiłek wiążący wszystkie te cechy nagradzani jesteśmy pozycją społeczną, bogactwem i uznaniem. Cztery jest symbolem wzrostu, przejawiania się ducha, umysłu, ciała i duszy w zmaganiach z czterema żywiołami dzięki pracy i cierpliwości. Jest to także umiejętność konkretyzowania swych zamiarów i planów, wierność (ludziom i/lub ideom), oparcie. W sensie pozytywnym: stabilność, solidność, wytrwałość, równowaga, pracowitość, wierność, odwaga, inwencja, rygor, prawość, protekcja, zmysł organizacyjny i administracyjny, wola, rzetelność, skuteczność, stanowczość. W sensie negatywnym: bieda, kruchość, nędza, śmierć, surowość, upór, konserwatyzm i nieustępliwość, nerwowość, nadmiernie rozwinięta ambicja, autorytatywność, zachowawczość, brak woli i wytrwałości, ograniczony umysł.
  Czwórki lekcja: praca jako czynnik rozwoju. Nauka akceptacji. Należy utrzymywać równowagę, rozpoznać i uznać swe ograniczenia ze świadomością, że są one niezbędne, ale nie są ostateczne.  Jestem numerem cztery - trzeci zwiastun

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2011, 05:41:12 pm »
 • Publish
 • 5 - WĘDROWIEC
  Zmiana. Ekspansja. Zmysły. Doświadczenie

  Siła życia, doświadczenia, zmiany, wolność, miłość i seks. Jest to droga zapraszająca (lub zmuszająca) do zmian, by w ciągłym ruchu i wirze doświadczeń znaleźć jedyny niezmienny punkt odniesienia - samego siebie. Może się to wyrazić w częstych zmianach miejsca zamieszkania, wielu przygodach (także miłosnych), podróżach pełnych odkryć, nowych znajomościach i różnorodności życiowych doświadczeń. Testowane jest tutaj rozumienie pojęcia wolności. Potrzeba wolności jest dla „piątek" tak silna, że muszą ją potwierdzić w każdej sytuacji, by zrozumieć, gdzie się kończy ich wolność, a zaczyna wolność innych. Lekcją tej drogi jest nauczyć się nie ranić innych, nie naruszać ich terytorium, być wolnym w przestrzeni ograniczonej charakterem związków, rodzajem i wymaganiami życia i pracy. Jesteś osobą ekspansywną, dynamiczną, zmienną, zarówno w relacjach z innymi ludźmi, jak i zainteresowaniach, zręczną w komunikacji słownej i w dyplomacji, umiejącą szermować argumentami. Lubisz literaturę, towarzystwo, zabawę, posiadasz niespożytą energię. Jesteś zachłanny na życie. Żyjesz w napięciu i niepewności. Bywasz niecierpliwy i impulsywny. Jeśli umiesz kontrolować swą energię i kierować się rozsądkiem - nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwej do zrealizowania. Jeśli natomiast energia ta wyraża się w napięciu emocjonalnym, stajesz się nieobliczalny i wybuchowy, niewolniczo przywiązany do swych urojonych pragnień i niemożliwych do zaspokojenia (bo nie rozpoznanych) potrzeb uczuciowych. Możesz być też osobą nieśmiałą, pełną kompleksów, lękającą się zmian, wahającą się za każdym razem, gdy trzeba poszerzyć swój obszar doświadczeń, wyruszyć w nieznane. Obydwa warianty „piątki" mają za zadanie rozstać się z przekonaniem, że to, co najważniejsze, znajduje się na zewnątrz nich. Że aby zaistnieć, muszą być zauważone przez innych, zaakceptowane, kochane. „Piątki" muszą znaleźć potwierdzenie swego istnienia w samych sobie, przestać wiecznie szukać własnego odbicia w oczach innych, oczekiwać na oceny i reakcje. Muszą porzucić swe pragnienia i potrzeby zmysłowe i zwrócić się w kierunku rzeczywistych potrzeb i kontaktów nadzmysłowych, duchowych. Dojrzeć do prawdy, że prawdziwa wiedza to wiedza wewnętrzna, a nie błyskotliwa erudycja. Dlatego osoby z programem „pięć" często doświadczają w sposób ekstremalny, do końca, by sprawdzić na sobie samym, czy się nie mylą. Twoje aktywne życie uczy Cię zrozumienia innych i otwiera umysł. Często jesteś osobą pełną magnetyzmu, uwodzicielską, zmysłową, pełną erotyzmu i fantazji. Idziesz prosto do celu i nie lubisz komplikacji, gdyż jesteś wystarczająco skomplikowany wewnątrz. Jesteś wierny pod warunkiem, że partner, podobnie jak Ty, lubi wypełnione przyjemnościami życie i że możecie cieszyć się nim wspólnie. Negatywne wibrujące „piątki" są posesywne, zazdrosne, egoistycznie zaspokajają swoją potrzebę wolności kosztem cierpienia innych.
  Jesteś skłonny do ryzyka, możesz więc ulec wypadkowi lub oparzeniu. Grożą Ci też nadużycia seksualne lub przeciwnie, zahamowania w tej dziedzinie oraz zależność od wszelkiego rodzaju używek i leków. „Piątki" miewają problemy z nosem, mięśniami, systemem nerwowym i ciśnieniem. Są pełnymi fantazji pisarzami, oratorami, dziennikarzami lub natchnionymi lekarzami. Skutecznie działają w reklamie, handlu a także w szkolnictwie i w sporcie.

  Piątka to ciągły proces tworzenia. Pięć jest liczbą środka, punktu zwrotnego. W systemie dziewięciu liczb przed nią były cztery liczby i po niej będą cztery liczby.
  1-2-3-4-5-6-7-8-9
  Najdalszym punktem z jednej strony było jeden (człowiek), a z drugiej strony będzie dziewięć (inni). Pięć to moment akceptacji samego siebie (jeden) w swej drodze do innych (dziewięć), ruch od punktu do nieskończoności. To człowiek w sercu swego ciała, zawarty w czasie i przestrzeni w formie pięcioramiennej gwiazdy (dwoje ramion, dwie nogi i głowa). To aspekt sensualny człowieka poznającego świat poprzez pięć zmysłów fizycznych, doznającego przyjemności płynącej ze smakowania świata, związków i doświadczeń. Żywiołem liczby pięć jest powietrze, a jej celem - poznanie. Pięć palców naszej dłoni wysyła uzdrawiającą energię; bardziej lub mniej zwinnie modeluje los według naszych potrzeb. „Bierzemy się w garść", lub „ujmujemy nasze życie we własne ręce". Sprawdzając, jak daleko sięga nasza wolność, podróżujemy, by skosztować ile się da, eksperymentować na własnej skórze, ryzykować, prowokować doświadczenia, przyciągać i poznawać innych.
  W sensie pozytywnym: podróże, handel, ciekawość, przygody zmysłowe i uczuciowe, szczęście, wiara, właściwości uzdrawiające. Psycholog, osobowość magnetyczna. Dyplomacja, łaskawość, wyrozumiałość, uczciwość. Zaspokojona potrzeba poznania. Wiara. W sensie negatywnym: cierpienie, nieszczęście, bieda, niepokój, bezsenność, zmienność, ekstrawagancja, impulsywność, moralizatorstwo, nietolerancja, narcyzm, fanatyzm, zarozumiałość, brak zmysłu praktycznego, lenistwo, niecierpliwość, osoba, która „nie uwierzy, dopóki nie dotknie" (przysłowiowy „niewierny Tomasz"). „Mieszanie" i nieopanowana zmysłowość. Piątki lekcja: nauczyć się korzystać ze swej wolności bez ranienia innych, nauczyć się akceptować, a nawet inicjować zmiany.


  Five - When The Lights Go Out

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2011, 05:58:19 pm »
 • Publish
 • 6 - NAUCZYCIEL
  Miłość. Kobiecość i odpowiedzialność. Człowiek.

  Miłość, sztuka, odpowiedzialność, służba, doświadczenie, rodzina, harmonia. Twoja szóstka jest zestrojona z planetą Wenus, która symbolizuje miłość i partnerstwo. Harmonia jest najważniejszą częścią Twego programu. Jest to droga, na której uczysz się podejmowania decyzji, dokonywania wyborów, droga tolerancji, sprawiedliwości, przystosowania, perfekcji i odpowiedzialności. Przyjmujesz na siebie odpowiedzialność, której wymaga od Ciebie życie i udźwigniesz ją, choć może to od Ciebie wymagać wielu wyrzeczeń. Masz naturę idealistyczną, łagodną i czarującą. Roztaczasz miłość i ciepło, które przyciągają dzieci, osoby stare i ułomne. Jesteś osobą gotową bić się o prawdę, prawo i sprawiedliwość. Masz dar analizy, który pozwala na zgłębienie i rozwiązanie każdego problemu. Zamiast krytykować - wpajasz ideały, nauczasz, resocjalizujesz. Lgną do Ciebie ludzie z problemami, którzy czując Twoją uczuciowość, lojalność i mądrość, oczekują od Ciebie pomocy. Niestety, jesteś obdarzony także niezwykłą wrażliwością, która sprawia, że reagujesz cierpieniem na większość sytuacji wymagających odporności psychicznej. Dlatego też ta sama „szóstka", która daje oparcie innym, sama szuka często ochrony i protekcji. Jeśli jej nie znajduje, przegrywa życie śniąc je, zamiast żyć naprawdę. Najczęściej właśnie ta potrzeba ochrony skłania Cię do założenia rodziny, klanu, którego będziesz przywódcą i opiekunem, sam znajdując przy okazji podporę uczuciową. Bardzo ważne dla „szóstki" jest znaleźć jak najwcześniej swe powołanie. Droga ta może być drogą  sławy, władzy i uznania czy to w dziedzinie finansowej, wojskowej, religijnej, politycznej, pedagogicznej, czy też artystycznej. Spełniasz się tam, gdzie jest okazja do roztoczenia humanitarnej opieki, przekazania swej mądrości lub przywrócenia harmonii i wzięcia odpowiedzialności na swoje barki. Natomiast osoby wibrujące negatywnie, a więc te, które zmuszone są popracować szczególnie nad którąś z cech charakterystycznych dla liczby 6, będą nieznośne, trudne we współżyciu, pełne wątpliwości i sprzecznych uczuć, uniemożliwiających dokonanie wyboru. Będą nieodpowiedzialne, zaniedbane, wymagające, nieczułe lub przeciwnie, gotowe zamęczyć innych swą czułością. Będą krytykowały wszystkich i wszystko, zazdrościły, obrażały się, cierpiały, że nie są rozumiane. Pesymizm stanie się przyczyną Twoich największych kłopotów, a nietolerancja spowodowana wygórowanymi wymaganiami wobec siebie, ludzi i sytuacji sprawi, że nie będziesz umiał cieszyć się z niczego. Będziesz dążył do perfekcji w każdej chwili swojego życia, tracąc jego smak.  W sprawach zdrowotnych „szóstki" muszą uważać na gardło, struny głosowe, nerki i układ moczowy. Kobiety mogą mieć problemy z narządami rodnymi. Łakomstwo może prowadzić do otyłości nadmierna wrażliwość i problemy emocjonalne powodują depresję, alkoholizm lub narkomanię.

  Symetria i harmonia, gdy figura geometryczna symbolizująca sześć to heksagram, dwa trójkąty połączone ze sobą. To sztuka, miłość i perfekcja. Jest to liczba wyrażająca się dwoma elementami: Ziemi oraz Powietrza, gdyż wynika z 33. To "pieczęć Salomona" - zjednoczenie materii i ducha (3 + 3: trójkąt materii skierowany wierzchołkiem w Niebo i trójkąt ducha skierowany wierzchołkiem ku Ziemi). Jest symbolem sztuki, piękna i harmonii rodzinnej. Zawiera w sobie konieczność wyboru dalszej drogi życiowej pomiędzy łatwiejszą, przyjemniejszą, zorientowaną na materialny aspekt życia, a trudniejszą i wymagającą wielu wyrzeczeń ścieżką duchową. Po podróżach, niezliczonych doświadczeniach i życiu wśród innych, co stanowiło treść liczby pięć, szóstka przynosi poczucie samotności, a wraz z nim - potrzebę miłości, głębokiego związku z drugim człowiekiem, zrozumienie tajemnicy poczętego życia, a więc i odpowiedzialność, przyjęcie obowiązków wobec rodziny i społeczeństwa. Wymaga to równocześnie stawienia czoła konfliktom, nauczenia się sztuki kompromisu, umiejętności podejmowania decyzji i zdobycia zaufania do samego siebie, rozpoznania własnych emocji, pasji, uczuć i potrzeb zmysłowych. Liczba sześć uczy respektowania prawa nieingerencji, czyli wstrzymania się od działania, gdy nie jesteśmy proszeni o pomoc, pamiętając o indywidualnym rozwoju każdego z nas. To liczba mistrza, przewodnika, kogoś, kto dzięki swym przymiotom i osiągnięciom pociąga za sobą innych. W sensie pozytywnym: harmonia, zmysł piękna, talent artystyczny, autorytet, udane małżeństwo, spełniona, kochająca się rodzina, tolerancja, uczuciowość, wrażliwość, altruizm, szczerość, intuicja, usłużność, entuzjazm, odpowiedzialność.
  W sensie negatywnym: konflikt, rozwód, klęska, cierpienie, problemy uczuciowe i seksualne, brak odpowiedzialności w sferze zawodowej i osobistej, podejrzliwość, zazdrość, niezdecydowanie, krytykanctwo, tchórzostwo, uwodzicielstwo, niepokój. Nietolerancja wynikająca ze zbytnich wymagań i dążenia do doskonałości.
  Szóstki lekcja: nauczyć się odpowiedzialności, wykonywać swoje obowiązki, osiągnąć równowagę w dawaniu i braniu, nie pozwolić się wykorzystywać, pielęgnować harmonię wewnętrzną.


  DJ Shadow - Six Days

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2011, 06:17:58 pm »
 • Publish
 • 7 - FILOZOF
  Doświadczenie. Nauka. Doskonalenie materii.

  Wiedza, kontemplacja, dystans, intelekt, wiara, zwycięstwo nad samym sobą, sekret. Siódemka kieruje uwagę na życie wewnętrzne, na jego jakość. Organizuje więc w pewnym sensie samotność jako sytuację sprzyjającą wypracowaniu dystansu i uwewnętrznieniu przeżyć. Równocześnie „siódemka", będąc liczbą przyporządkowaną materii, zmusza do poznania jej dogłębnie, co oznacza, że wiedzę zdobędziesz poprzez wyobcowanie, dobrowolne lub nie, z tzw. normalnego życia: dzięki ciału (czyli przez kłopoty z nim), przez wiarę (np. wstąpienie do zakonu) lub poznanie (np. podporządkowanie życia pracy naukowej). We wszystkim, co robisz, starasz się być perfekcyjny (i często jesteś). Wbrew swej sekretnej i dyskretnej naturze, jesteś często osobą błyszczącą w towarzystwie, potrafiącą skupić na sobie zainteresowanie, by „zgasnąć" w intymnej, domowej sytuacji, zatapiając się w swym wnętrzu.
  Świat wartości materialnych nie powinien nigdy stać się dla Ciebie celem. Bezpieczeństwo materialne, a nawet luksus osiągniesz wtedy bez żadnych starań. Jeśli wibrujesz negatywnie, będziesz prawdopodobnie skupiać swe wysiłki na posiadaniu jak największej ilości rzeczy i staniesz się zatwardziałym materialistą. Jako negatywna „siódemka" jesteś osobą lekceważącą, zamkniętą w sobie, nieuczciwą. Brak Ci autentycznej wiary w siebie, jesteś nastawiony na poklask i cyniczny. Musisz przełamać swój dystans, brak wiary, nieufność, zintegrować się z rodziną i społeczeństwem i nauczyć się lojalności w stosunkach intymnych. Uczyć się być pokornym, tzn. umieć widzieć siebie w całoś¬ci, a nie jako całość. Nie jest to też najbardziej „małżeńska" czy „rodzinna" wibracja, chyba że spotkasz kogoś, z kim nawiążesz kontakt intelektualny lub duchowy. Jesteś partnerem, który wymaga dostosowania się do Twojego światopoglądu i rezygnacji z własnych ambicji. Swe uczucia często skrywasz, gdyż, Twoim zdaniem, są oznaką słabości. Masz bardzo silne potrzeby seksualne, ale Twoim sercem kieruje rozsądek. Jeśli znajdziesz odpowiedniego partnera, potrafisz być całkowicie wierny. Możesz robić wrażenie osoby obojętnej, ale w rzeczywistości masz ogromną potrzebę zdobycia zaufania i szacunku otoczenia. Jesteś wrażliwy i obdarzony wyjątkową intuicją, często zaskakujesz innych trafnością swych przewidywań. Jesteś niezależny, ale gotowy dzielić się z innymi tym, co masz i co wiesz. Twoja pomoc duchowa może ulżyć cierpieniu tych, którzy pomimo dystansu, jaki stwarzasz, zbliżą się do Ciebie. Twojemu życiu, często samotnemu, obok książek i własnych myśli, towarzyszy sztuka. Umiesz docenić wartość dzieł wielkich kompozytorów i malarzy, a zdolności muzyczne są często Twoim udziałem. Pragnienie poznania, a więc i doświadczania jest w Tobie tak silne, że często prowadzi do huśtawek losu: góra i dół na przemian. A ponieważ na drodze tej chodzi o zrozumienie sensu istnienia często idealizm, marzycielskość i intelektualizm „siódemki" nie przystają do twardych praw tego świata i Twoje życie wydaje ci się pasmem rozczarowań, które poddajesz nieustannej analizie. Słabe punkty to: kolana, nogi, stawy, czasami system nerwowy. Najwięcej przypadków schizofrenii jest właśnie wśród „siódemek". Dla „siódemek", które nic nie robią połowicznie, a to, co robią, jest oryginalne, skuteczne i humanitarne, interesujące są wszystkie dziedziny, takie jak: nauka, filozofia, psychologia, cyfronautyka, medycyna, gdzie niezbędna jest umiejętność analizy, wykorzystania własnych wniosków i doświadczeń. Wśród „siódemek" spotyka się też wielu uzdrowicieli.

  Dystans. Rozsądek i otaczanie się tajemnicą. Czas na odpoczynek i kontemplację. Mądrość życiowa i umiejętność analizy. Otaczanie rzeczywistą opieką, czyli niesienie pomocy poprzez dostarczanie doświadczeń, podpowiadanie drogi.
  Żywiołem siódemki jest Woda. Jest kluczem do materii wyrażającej się w siódemkowych przejawach: 7 dni tygodnia - czas kreacji świata materialnego, zakończenia dzieła; 7 nut dźwięków. Symbol ograniczenia człowieka przez czas.
  Poczucie spełnienia materialnego, które daje możliwość pozbycia się pragnień, żądzy posiadania, zaprzestania pogoni za pieniądzem. Teraz wszystko to przychodzi samo, bo nie zależy nam na tym. Poznawszy na wskroś materię, możemy spokojnie zwrócić się ku pogłębianiu doświadczenia wewnętrznego. Nie spieszymy się i czas się wydłuża. Most między materią a duchowością. W sensie pozytywnym: wiedza, uduchowienie, doświadczenie wewnętrzne, perfekcja, inteligencja, umiejętność rozwiązywania konfliktów, panowanie nad sobą, sukces przychodzący w odpowiedzi na prawdziwe wartości. Sprawność fizyczna, zręczność, dociekliwość, niezależność, odwaga, pacyfizm, współczucie, intuicja i talent. Magnetyczne oddziaływanie na innych. Wiara w siebie i poczucie własnej wartości. W sensie negatywnym: egocentryzm, autorytatywność, dominacja, skłonność do tyranii, ambicja, zarozumiałość, potrzeba poklasku, skłonność do przeciążania się pracą, nad aktywność, bieda, samotność, potrzeba ucieczki od rzeczywistości, często w alkohol i narkotyki.
  Siódemki lekcja: poszukiwanie wartości duchowych.

  David Bowie - Seven (Live)

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2011, 06:28:16 pm »
 • Publish
 • 8- ŻNIWIARZ
  Skuteczność. Organizacja. Prawość. Nowe. Promieniowanie.


  Władza, pieniądze, realizacja, przywództwo, mistycyzm. Jest to droga autorytetu, siły woli i pieniądza, sukcesu materialnego albo przeciwnie - klęski, problemów finansowych i ryzyka. Jesteś osobą praktyczną, posiadasz ogromny zmysł organizacji i planowania, a także wystarczającą wytrwałość, by wyczekać na moment sukcesu. Z uporem zmierzasz do celu i nawet i po drodze potkniesz się o jakieś przeszkody, nigdy nie będziesz się czuł pokonany. Twoja żądza nad innymi bierze się z nabytej w poprzednich wcieleniach umiejętności nadawania formy energii, nie trwonienia jej bez potrzeby, lecz pomnażania jej mocy przez precyzyjne ukierunkowanie. Wiedza wewnętrzna o życiu i śmierci, o sprawiedliwości kosmicznej i konsekwencji skutków swoich poczynań powoduje, że nie identyfikujesz się emocjonalnie z żadną sytuacją. Oglądasz życie jak przez szklaną szybę. Dlatego postrzegany jesteś jako osoba "zimna", choć w rzeczywistości jesteś czuły i opiekuńczy. We wszystko, co robisz, wkładasz dużo pasji, a poczucie że panujesz nad sytuacją, popycha cię do mnożenia obowiązków. Dlatego też żyjesz w napięciu. Ważne jest dla Ciebie, by sytuacje były czyste i jasne, bez podtekstów. Wszystkie  cechy sprawiają, że masz zdolności do interesów, obracania pieniędzmi lub zarządzania wielkimi przedsięwzięciami. Jesteś znakomitym, lojalnym szefem; stanowczym i posiadającym umiejętność logicznego myślenia. Pełnisz rolę ojca, co daje innym poczucie bezpieczeństwa. Jedną z Twoich najważniejszych lekcji jest zrozumienie natury pieniądza. Musisz uświadomić sobie, że jest on tylko umownym symbolem wyrażającym wymianę energetyczną między ludźmi, środkiem do realizacji celów. Realizując negatywną wibrację „ósemki", będziesz osobą goniącą za pieniędzmi, twardą, ambitną, zimną i bezkompromisową. Możesz tyranizować otoczenie, wymuszać posłuszeństwo, bezustannie oceniać innych. Zamiast tworzyć, będziesz wprowadzać destrukcję, atmosferę nietolerancji, podekscytowania. „Ósemka" musi odnaleźć swą tożsamość, nauczyć się respektować innych, a także, w sensie ogólnym, życie z jego podstawowymi wartościami. Będąc z natury wierny, nie znosisz być zdradzany. Kochasz z pasją, ale jesteś nadmiernie autorytatywny i despotyczny. Chcesz być doceniany i podziwiany jako głowa rodziny. Często kontrolujesz życie swoich bliskich i chętnie narzucasz dzieciom swe pomysły dotyczące ich przyszłości (np. wyboru kierunku studiów). W sprawach zdrowotnych należy uważać na żołądek i system trawienny, na alergie i kłopoty z sercem spowodowane przejadaniem się lub nadużywaniem seksu. W każdej dziedzinie, jaką uprawia „ósemka", najważniejsze jest, by zostały wykorzystane jej zdolności przywódcze. W przeciwnym razie praca stanie się dla niej źródłem frustracji. Wszystkie zawody, takie jak: chirurg, prawnik, ekonomista, notariusz, bankier, policjant, w których wymagana jest umiejętność podejmowania szybkich i celnych decyzji, pewna i precyzyjna ręka, doskonała organizacja, odporność na stres i konkretny cel, będą wyśmienitym polem do działania dla „ósemki".

  Po zakończeniu procesu kreacji na planie materialnym wchodzimy w etap nie kończących się przemian. Symbol nieskończoności i bezczasowości. Znajomość zasad funkcjonowania rzeczywistości. Osiem to liczba mistyczna, liczba odrodzenia i realizacji. Te atrybuty dają nam pomoc sprawczą, umiejętność realizacji siebie na poziomie materialnym. Wyraża się to poprzez łatwość operowania pieniądzem (jako symbolem wymiany energii we współczesnym świecie), władzę i wymierzanie sprawiedliwości. Liczba ta reprezentuje żywioł Ziemi. Osiem to ojciec, drzewo wiadomości dobrego i złego, chłodna wiedza o życiu i śmierci. Waga, która nie waży już Dobra i Zła, bo wie, że we Wszechświecie te pojęcia nie mają racji bytu. Pod wpływem tej wibracji podejmujemy decyzje w sposób błyskawiczny, idąc za impulsem przekazu rozświetlającego nasz umysł, precyzyjnie, pewnie i nieodwołalnie jak chirurg. Panujemy nad materią (a więc nad sobą i nad swym losem) i używamy jej jako narzędzia. Nie identyfikujemy się z nią i nie odnajdujemy w niej celu samego w sobie. Trudno nas zrozumieć, bo tylko my sami wiemy, dokąd zdążamy. Trudności, jakie napotykamy, są dla nas stymulujące. Osiem to żniwo, ujrzenie skutków własnych czynów i decyzji, spłata swych długów, czyli realizacja prawa karmy, które gwarantuje wyrównanie zysków i strat, naprawianie błędów i przyjmowanie należności. W sensie pozytywnym: władza, moc i organizacja. Prawość, sukces, satysfakcja finansowa, zmysł do interesów, talent matematyczny, prestiż, ewolucja duchowa. Dyscyplina i koncentracja, wyważone opinie, wielka siła fizyczna i wytrwałość, umiejętność wybiegania w przyszłość, talent organizacyjny, logika, zmysł praktyczny, zdolności administracyjne, zrównoważenie, sprawiedliwość i płodność. W sensie negatywnym: ruina, destrukcja, wypadki, złamania, kara, stres, klęska, bankructwo, napięcie wewnętrzne rozładowujące się w obżarstwie, konserwatyzm, egoizm, brutalność, zazdrość, nieczułość, natręctwo, brak równowagi. Surowość i nieustępliwość wobec innych, nieuczciwość, podporządkowanie, pasja i ekstermizm. Kontrola.
  Ósemki lekcja: zrozumieć prawdziwą wartość pieniądza, który jest tylko wyrazem wymiany energetycznej, znaleźć swoje miejsce w rzeczywistości materialnej, używać władzy z umiarem, w uczciwych celach.


  The Beatles- Eight Days a Week(Studio Recording)

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2011, 06:36:48 pm »
 • Publish
 • 9 - MISJONARZ
  Emocje. Zamykanie i otwieranie. Przekraczanie granic.


  Talent, ideał, otwartość, uniwersalność, rozmach, służenie innym. Droga misjonarzy, tych, którzy podróżują, by wzbogacić innych swoją wiedzą. To bilans z poprzednich wcieleń, ewolucja i penetracja nowych obszarów życia. Jesteś humanistą, idealistą, osobą światłą i wykształconą. Pociągają Cię poszukiwania intelektualne, metafizyka i okultyzm. Chcesz zbudować nowy, lepszy świat, w którym wszyscy będą żyć szczęśliwie. Pracujesz na niego bezinteresownie, wiedząc, że wszystko, co czynisz dla ludzkości, stanowi źródło Twojego bogactwa wewnętrznego. Jesteś osobą pełną współczucia dla innych, masz dużą intuicję, która sprawia, że ludzie chętnie powierzają ci swoje tajemnice. Niekiedy całkowicie oddajesz się problemom innych nie umiejąc odróżnić, komu można pomóc, a komu nie. Masz tendencję do przyjmowania na swe barki problemów całego świata, identyfikacji z cierpieniami całej ludzkości. Może to prowadzić do zanegowania samego siebie i w efekcie do frustracji i dyskomfortu wewnętrznego spowodowanego świadomością, że ani nie przeżywasz własnego życia, ani nie pomagasz wszystkim, którzy tego potrzebują. Jest to jedna z lekcji „dziewiątki" - nauczyć się żyć ze swą potrzebą niesienia pomocy tak, by nie zapomnieć o sobie, albowiem rezygnując z własnego rozwoju, nie mamy czym dzielić się z innymi. Dziewięć to liczba próby - im wyżej wchodzimy, tym więcej trudności napotykamy. Równocześnie zapewnia ona subtelne zdolności psychiczne, szczodrość, dobroć, tolerancję, uwagę i altruizm. Osoba wibrująca negatywnie staje się natomiast egoistyczna i uparta. Niecierpliwi się, gdy jej polecenia nie są wykonywane natychmiast i z najwyższą dokładnością. Zamiast zajmować się innymi - myśli tylko o sobie i w efekcie traci wiarę. Ulega wpływom, jest pasywna i kłamliwa. Staje się nieśmiała, lękliwa. Zarówno wibrując pozytywnie, jak i negatywnie, „dziewiątki" są wy¬stawione na swej drodze na ekstremalne emocje. To wewnętrzne napięcie może doprowadzić do zaburzeń na tle nerwowym. Sukces osiągnięty poprzez postawę negatywną oznacza spełnienie materialne, lecz życie będzie krótkie i ubogie duchowo, gdyż „dziewiątki" przychodzą na ten świat, by służyć ludzkości. Celem Twoim jest przenikanie tajemnic natury ludzkiej i zgłębianie wiedzy niedostępnej percepcji zmysłowej. Wyzbycie się potrzeb materialnych jako niepotrzebnego bagażu często bywa konsekwencją zdobytej przez Ciebie umiejętności. Jako pozytywnie wibrująca „dziewiątka" jesteś dobrym, czułym i uważnym partnerem. Negatywne cechy tej liczby czynią Cię osobą niewierną, niemoralna, dążącą do dominacji i wykorzystywania partnera. W każdym przypadku masz neurotyczną potrzebę nieustannego potwierdzania, że jesteś kochany. Słabe punkty, jeśli chodzi o ciało, to: nerki, wewnętrzne narządy płciowe, układ krążenia i gardło. „Dziewiątki" są wspaniałymi artystami, ich dziedziny to muzyka, teatr, kino, taniec, malarstwo.  Jeśli nie przedkładają przyjemności życia nad obowiązki, sukces zawodowy przychodzi wcześnie. Umiejętność oceny i obserwacji, otwartość, równowaga i dociekliwość powodują, że "dziewiątki" odnoszą sukces w najróżniejszych dziedzinach nauk humanistycznych, m.in. psychologii i filozofii. Są znakomitymi adwokatami, lekarzami (często uciekającymi się do niekonwencjonalnych technik terapeutycznych), chirurgami, dyrektorami przedsiębiorstw finansowych, ja także kompozytorami muzyki sakralnej.

  Dziewiątka oznacza spełnienie, zakończenie, bilans. Rozstanie i zamknięcie akt. Wyciszenie ruchu. Dotarcie do zamierzonego celu. Sublimacja pragnień, idealizm. Punkt, w którym jedno koło zamyka się i wznosimy się na następne ogniwo spirali. Nasze pole widzenia poszerza się, przekraczamy granice czasu i przestrzeni. A przede wszystkim dostrzegamy innych. Jest to też liczba selekcji - co zatrzymamy, co zostawimy - i łaski. Po „trójce" - trójkącie stworzenia, po „szóstce" - przeniknięciu się dwóch trójkątów - wartości materialnych i duchowych, dziewięć jest przygotowaniem do odrodzenia poprzez integrację wszystkich wartości, osiągnięcie pełni. Żywiołem liczby dziewięć jest Ogień. Liczba ta wyraża przeczucie całości, wtopienie się indywidualności w ocean Bytu. Symbolizuje zaprowadzenie ładu w relacjach międzyludzkich i umiejętność przewidywania skutków w momencie powstania zamysłu. Przypomina, że sprawiedliwość jest sprawiedliwa. W sensie pozytywnym: talent, idealizm, spełnienie. Łatwość izolowania się. Koncentracja, medytacja, uważność, głębia, ostrożność, mistycyzm. Oszczędność, skromność, uznanie, rozgłos i sława. Życie publiczne. Podróże i kontakty zagraniczne. Służenie innym, wcielanie w życie ideałów wznoszących ludzkość na wyższy poziom rozwoju. Miłość bez granic. Regeneracja. Wolność. Marzenie. Intensywność. Determinacja. Bezinteresowność, mediacja. Twórcza intuicja. Refleksja. Zdolności profetyczne, jasnowidzenie. Tolerancja i cierpliwość. Przekaz. W sensie negatywnym: impulsywność, upór, skrytość. Cierpienie, samotność, podejrzliwość, nie towarzyskość, skąpstwo. Smutek, lęk, ograniczenie, rezygnacja. Straty, kłótnie, emocje, złość, strach, bałagan. Samochwalstwo. Prowokowanie sytuacji ekstremalnych. Wysługiwanie się innymi. Depresja.
  Dziewiątki lekcja: otworzyć się na innych, poznać drugiego człowieka i nauczyć się kochać bezwarunkowo.


  Katie Melua - Nine Million Bicycles

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2011, 06:39:32 pm »
 • Publish
 •           Oprócz cyfr wcześniej wymienionych występują również Liczby Mistrzowskie zwane inaczej doskonałym. Obdarzają wyższą świadomością oraz wewnętrznym światłem, które sprawia, że człowiek doskonali siebie i stara się służyć bliźnim jak najlepiej. Osoba urodzona pod wpływem tych wibracji stoi jakby na wyższym szczeblu ewolucji duchowej niż pozostali ludzie. Powinna być świadoma, ze jest to większa odpowiedzialność, zmuszająca do znacznego wysiłku w kierunku własnego rozwoju wewnętrznego. Misja takiego człowieka jest ukazywanie innym ścieżek duchowego rozwoju, a tym samym sposobu na osiągniecie pełni człowieczeństwa. Liczby Mistrzowskie są na pewno trudniejsze niż wibracje podstawowe, gdyż wymagają więcej pracy nad sobą i wiążą się z większym emocjonalnym napięciem, ale za to pomyślnie realizowane, przynoszą sławę, szczęście i dostatek.

  « Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 10:03:41 pm wysłana przez Cyganicha »

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2011, 10:22:15 pm »
 • Publish
 • 11 - Wizjonerstwo. Inspiracja.
  Intuicja. Rewelacja. Koncepcja.

  Jest to droga ideału, intuicji, natchnienia i oryginalności, a także pracy dla celów grupowych, społecznych "jedenastka" ma obowiązek inicjowania innych, dzielenia się wiedzą wewnętrzną, którą nagromadziła w wielu poprzednich wcieleniach. Dlatego teraz posiada umiejętność odkrywania sekretów życia. Wiele osób naznaczonych tą liczbą ma specjalną misję do spełnienia, która zostanie im objawiona w stosownym momencie we śnie lub za sprawą jakiegoś ważnego wydarzenia. 11 daje odwagę i oryginalność oraz dużo energii. Jesteś osobą posiadającą predyspozycje przywódcze, lecz musisz bardzo umiejętnie dysponować swymi wysokimi wibracjami i wykorzystywać je do celów praktycznych. Masz również zalety wychowawcy i umiejętność przekazywania wiedzy, która zostanie szybko zauważona i staje się źródłem Twoich sukcesów. Jedenastki mają ugruntowane przekonania i są zawsze gotowe do walki o ich urzeczywistnienie. Artyzm i indywidualny wyraz wszystkiego, co robią, sprawia, że są poszukiwanymi towarzyszami, a ich życie jest aktywne i wypełnione wyzwaniami. Niekiedy twoje wspaniałe projekty są niestety nierealne, a oryginalność zamienia się w ekscentryczność, gdyż brak ci poczucia rzeczywistości. Metafizyczny kontakt, jaki posiadasz ze swym wnętrzem i siłami życia, oraz mediumiczość zapewniająca przepływ informacji z przyszłości i innych wymiarów powodują, że widzisz, czego nie dostrzegają inni. Dzięki tym darom możesz stać się prekursorem, twórcą rzeczy zupełnie nowych, wyprzedzających epokę, mistrzem duchowym. Nawet jeśli nie wykorzystujesz w pełni swoich możliwości, jesteś osobą obdarzoną wyjątkową intuicją i orientujesz się szybciej niż inni, w jakim kierunku należy iść. Masz dostęp do intuicyjnej wiedzy o wszechświecie i człowieku, możesz być wspaniałym nauczycielem, wychowawcą, lekarzem, psychologiem, astrologiem lub... numerologiem. Interesuje Cię wszystko, co ma związek z upowszechnianiem, postępem. Wielu wielkich polityków, okultystów, pisarzy, matematyków, rewolucjonistów różnych dziedzinach życia i odważnych publicystów wywodzi się właśnie spośród „jedenastek". Negatywna „jedenastka" jest napięta, nerwowa, egoistyczna, żądna władzy i posesywna. Najważniejszą jej lekcją jest okiełznać swe wybujałe ego i sprowadzić je do właściwych rozmiarów. Zrezygnować z wyolbrzymionych ambicji. Nauczyć się prowadzić dialog, nie walczyć i nie manipulować innymi. Opanować swój despotyzm, umieć dawać i brać, nie folgować wybujałej wyobraźni i opanować lęki płynące z podświadomości. Nie wykorzystywać swych talentów w celach materialistycznych, gdyż prowadzi to do ruiny i bezustannych klęsk. Używać swej inteligencji bez kompleksu wyższości. Egoiści i zarozumialcy będą musieli ciągle zaczynać od nowa. Niekonwencjonalna "jedenastka" może przeżyć najróżniejsze formy miłości. Jeśli wibrujesz pozytywnie, jesteś jednym z najlepszych rodziców, umiejących wychować dzieci zrównoważone i dobrze przygotowane do życia. W sferze zdrowotnej wibracja ta odnosi się do systemu nerwowego i chorób psychicznych. Prowokuje sytuacje, w wyniku których mogą powstać rany i wypadki z użyciem ognia lub żelaza. Choroby często dotyczą żołądka z powodu złej gospodarki energią, czyli np. przepracowania się. Mimo że „jedenastka" posiada dużą odporność psychiczną, nieobca jej jest depresja. Musi nauczyć się relaksować i odpoczywać.

  Jedenastka zwana jest posłańcem bogów. Rządzi nią planeta Uran. Osoba znajdująca się w polu jej oddziaływania jest uduchowiona, humanitarna. Spełniona - zostaje mistrzem.Liczba ta uważana jest za niesprzyjającą w sferze materialnej, ale we wszystkich innych zapewnia siłę, moc duchową, odwagę. Przynosi sukces, uznanie i sławę. Jej realizacja negatywna przyniesie drogę „dwójki", obciążoną dodatkowo - biedą i goryczą zmarnowanych szans. Jeden z najważniejszych aspektów w pracy nad sobą „jedenastki" to praca nad ego, nad egocentryzmem i narcyzmem, oraz rozwijanie intuicji, która otwiera dostęp do wyższej inteligencji kosmicznej. Liczba ta jest jednocześnie męska (1) i kobieca (2), a więc zawiera moc Nieba i Ziemi. Jest to litera K, jak karma, sprawiedliwość kosmiczna. Związana jest ze stwarzaniem i rozpracowywaniem systemów, a także z pracą z grupami i dla społeczeństw.
  Jedenastki mają tendencję do "latania" bardzo wysoko, powinny więc pracować nad zakorzenieniem się w rzeczywistości, nad zasianiem swych marzeń w żyznej glebie. Aby właściwie wykorzystać swoje możliwości dla dobra innych, jedenastka powinna studiować zalety 22. W sensie pozytywnym: sukces, władza, uznanie, miłość, oryginalność, inspiracja. W sensie negatywnym: klęska, rozpacz, napięcie nerwowe, trudne stany emocjonalne, wahanie, melancholia, powodowanie konfliktów.
  Jej lekcja: dzielić się wiedzą, inspiracją i oświeceniem. Nie handlować nimi, talenty „jedenastki" nie są do kupienia.


  http://1.bp.blogspot.com/_9ltmR8de7o8/SPgQ4gNkHcI/AAAAAAAAAOE/J1q9RD-LoeI/s320/11.png

  « Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 10:25:11 pm wysłana przez Cyganicha »

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2011, 10:34:20 pm »
 • Publish
 • 22 - Architekt.
  Tworzenie struktur.

  Moc wewnętrzna, wyższa inteligencja, geniusz konstrukcyjny. Ta droga łączy w sobie pozytywne i negatywne aspekty wszystkich innych liczb. Podobnie jak „jedenastki" - osoby spod 22 umieją znaleźć wyjście z sytuacji, które dla innych wydają się być nie do rozwiązania. Jest to rodzaj praktycznego geniusza. Posiadając inspirację i inteligencję „jedenastki", 22 umie jednocześnie zrealizować je na planie materialnym. Potrafi osiągnąć każdy cel, gdyż nie zna granic swych możliwości - są tak szerokie. To właśnie może stać się źródłem sławy i prestiżu. 22 po mistrzowsku prowadzi innych. Jesteś osobą pomysłową, szczerą, uczciwą, postrzegasz życie w kategoriach uniwersalnych. Masz żywy charakter, choć nieobce są Ci chłód i rezerwa. Lubisz atmosferę napięcia i często Twoje życie zamienia się w nieustanną walkę. Twoja misja - konstruowanie dla ludzkości - wymaga pełnego zaangażowania. Musisz jednak unikać przepracowania, które może spowodować rozchwianie emocjonalne. Jeśli wibrujesz negatywnie, Twoje plany przekraczają Twoje możliwości. Stajesz się nieczuły i obojętny, naruszasz wszelkie prawa i reguły, mylisz miłość z nienawiścią. Działasz pod wpływem wybujałych ambicji, stajesz się despotyczny, samolubny, nie słuchasz nikogo. Często prowadzi to do destrukcji, głębokiej depresji lub nawet choroby psychicznej. Dążąc do stabilizacji rodzinnej, która daje Ci oparcie, dosyć wcześnie rozpoczynasz życie miłosne. Niestety, Twoje zaangażowanie zawodowe i nieumiejętność zrozumienia potrzeb drugiej osoby powodują rozdźwięki w związkach.
  Charakterystyczne dla Ciebie napięcie wewnętrzne często uniemożliwia współżycie z drugą osobą, a potrzeba stymulującej atmosfery współzawodnictwa jest przyczyną konfliktów. Twoją najważniejszą lekcją jest nauczyć się dawać, dzielić się, zauważyć i rozumieć innych. Tworzyć na skalę uniwersalną, z myślą o ludzkości. Pracować nad sobą tak, by uzyskać akceptację otoczenia. Nauczyć się odpoczywać, wyłączać z wiru zdarzeń i starać się rozpoznać swoje rzeczywiste potrzeby emocjonalne. Możesz spełnić się w każdej dziedzinie, tak wielki jest zakres Twoich możliwości. Dzięki dużej intuicji wielu szpiegów i detektywów realizowało drogę 22, a także wielu polityków i historyków.

  Jest to jedyna liczba, która daje taki sam rezultat przez dodawanie jak przez mnożenie: 2+2=4, 2x2=4. Rządzi nią planeta Pluton. Dwadzieścia dwa jest liczbą zarówno wiedzy, jak i doświadczenia, liczbą geniuszu twórczego, konstrukcji, genialnego wynalazku. 22 wyraża genialną twórczość, jeśli jest użyta dla dobra ludzkości, lub całkowitą destrukcję (depresję, szaleństwo), jeśli jest używana do celów egoistycznych.
  Podobnie jak "jedenastka", 22 umie znaleźć rozwiązanie dla problemów nierozwiązywalnych, tyle że w sensie praktycznym i konkretnym, podczas gdy jedenastka reprezentuje podejście czysto koncepcyjne. Osoby naznaczone cyfrą 22 są tak zaabsorbowane swą pracą lub misją, jaką zawiera ich los, że nieświadomie zaniedbują potrzeby emocjonalne swych partnerów, zapominają o wymiarze ludzkim. Dlatego dobrze by było, gdyby uczyły się od liczby 33. W sensie pozytywnym: wielkość, geniusz, sława i fortuna. W sensie negatywnym: ruina, szaleństwo, nadmierny pociąg do przygód i włóczęgi, skłonność do gwałtownych reakcji.
  22 lekcja: pracować dla ludzkości.


  http://www.infected-mushroom.com/forums//addon.php?1,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fthumb%2Fb%2Fb7%2FMA_Route_22.svg%2F600px-MA_Route_22.svg.png

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2011, 10:55:45 pm »
 • Publish
 • 33 - Służba uniwersalna.


  Liczba twórczości i komunikacji. Znajduje się pod wpływem planety Neptun, wyższej oktawy Wenus, która wyraża najczystszą wibrację miłości uniwersalnej. Liczba Mistrza, Nauczyciela, Przewodnika. Liczba spełnienia człowieka świadomego swego ciała i ducha. Wiedza, mądrość, ewolucja i współczucie. Tendencją negatywną osób, których dotyczy ta liczba, jest potrzeba pokazywania innym, jak bardzo się dla nich poświęcają. W sensie pozytywnym: mistrz, przewodnik, uważny, tolerancyjny i oddany. W sensie negatywnym: używanie swych wpływów do celów egoistycznych, zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, zawodowych lub społecznych, bunt. Nieumiejętność kochania także na poziomie „ludzkim", a nie tylko uniwersalnym.
  33 lekcja: być naprawdę odpowiedzialnym za samego siebie i za innych. Nauka tolerancji  cierpliwości.


  http://www.iinuu.lv/userfiles/images/DzivesZina/2011/33-skaitlis/image005.jpg

  Cyganicha

  • Gość
  Odp: Cyfry, liczby a charakter człowieka
  « Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2011, 11:12:55 pm »
 • Publish
 • 44 - Panowanie ducha nad materią.

  Wymaga od nas dużo, ale jeśli jest doświadczana w sposób pozytywny, przynosi pełną dyscyplinę, solidne przyjaźnie i pomoc. Logika, moc zwyciężenia przeciwników i umiejętność pokonywania wszelkich przeszkód. W dziedzinie uczuć wszystkie nadzieje mogą być spełnione. Związki są trwałe, miłość głęboka i stała. Teraźniejszość stanowi źródło naszej przyszłości, dając szansę rozwoju. W sensie pozytywnym: dar samoleczenia. Konkretność. Służenie innym radą, która skieruje ich na drogę wolności wewnętrznej. Równowaga między duchowym i materialnym. Obowiązek przyczynienia się do ewolucji świata. Powinności.
  W sensie negatywnym: nadmierna aktywność mentalna przy zewnętrznym spokoju. Przesadny materializm, pragnienie posiadania, które prowadzi do wyczerpania w wyniku nadmiaru pracy służącej pomnożeniu dóbr. Nadszarpnięte zdrowie spowoduje straty materialne, a te z kolei przynoszą frustrację, apatię i niezadowolenie.
  33 lekcja: życie w służbie innym, zaspokajanie potrzeb materialnych w pozytywnych i produktywnych aktach oszczędzić może konieczności doświadczenia negatywnych aspektów „ósemki".


  http://image.spreadshirt.com/image-server/v1/compositions/16707532/views/1,width=178,height=178/white-black-number-44-forty-four-junior-s-tees_design.png
  « Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 11:23:00 pm wysłana przez Cyganicha »