Luty 29, 2024, 08:25:12 pm

Autor Wątek: Steve Jobs geniusz Apple ciekawostki z życia  (Przeczytany 4344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Steve Jobs geniusz Apple ciekawostki z życia
« dnia: Październik 09, 2011, 12:30:47 pm »
Steve Jobs był wielkim wizjonerem branży IT a to kilka faktów z jego biografii.

1. Nie skończył studiów

Jobs opuścił college Reed po pół roku nauki. W swoim przemówieniu wygłoszonym w uniwersytecie Stanford w 2005 r. mówił o tym tak:

Po sześciu miesiącach nauki nie widziałem w tym żadnej wartości. Nie miałem pojęcia, co chciałbym robić w życiu i nie wyobrażałem sobie jak college miałby mi pomóc w dokonaniu wyboru. Co więcej, wydawałem prawie całe pieniądze moich rodziców [na opłacenie nauki - przyp. red.], na które ciężko pracowali całe życie. Postanowiłem więc porzucić szkołę i wierzyłem, że wszystko dobrze się ułoży. Ta decyzja była dość przerażająca, ale gdy spojrzę wstecz - okazała się jedną z najlepszych w moim życiu.

2. Próbował LSD

W czasach młodości Jobs próbwał narkotyku powszechnie określanego jako "kwas". W jednym z wywiadów mówił, że "było to jedno z dwóch, trzech najważniejszych wydarzeń w moim życiu". Teraz już wiecie dlaczego slogan Apple brzmi "Myśl inaczej" ("Think Different")

Steve Jobs nie żyje. Odszedł wizjoner i geniusz

Co dalej z Apple bez Jobsa? Możliwe scenariusze

Steve Jobs - zobacz najważniejsze produkty Apple, na które miał wpływ

3. Zdarzało mu się zarabiać na życie zbierając butelki

W przytoczonym już wcześniej przemówieniu Jobsa czytamy: Nie miałem miejsca w akademiku, więc sypiałem u znajomych na podłodze. Żeby mieć na jedzenie, oddawałem do skupu butelki Coli warte 5 centów.

4. Mieszkał bez mebli

Na tym zdjęciu z 1982 roku widzimy Jobsa w jego domu. Miał wtedy zwyczaj unikania mebli. "Wszystko, czego potrzebowałem to filiżanka herbaty, światło i sprzęt grający. I właśnie to miałem".

5. Jego ojciec pochodzi z Syrii

Tata Jobsa nazywa się Abdulfattah Jandali i pochodzi z Syrii. Jobs nie wychował się jednak ze swoim biologicznym ojcem, został oddany przez swoją matkę do adopcji. Ojciec Jobsa studiował w Stanach politologię.

Dlaczego Jobs został oddany do adopcji? Konserwatywna rodzina Jandaliego nie godziła się na ślub pary.

6. Jako CEO zarabiał jednego dolara rocznie

Od 1998 roku Jobs zarabia w Apple, na własne życzenie, jednego dolara rocznie. Nie oznacza to oczywiście, że były CEO Apple bieduje. Jest właścicielem 5,5 miliona akcji firmy, wartych dziś ponad 2 miliardy dolarów.

Wbrew pozorom jednodolarowe pensje CEO, to dość powszechna praktyka w korporacjach. Osoby na tym stanowisku bardzo często dostają wielki pakiet akcji - ich rzeczywiste zarobki zależą więc od kursu, na który mają wpływ swoją pracą.

Steve Jobs nie żyje. Odszedł wizjoner i geniusz

Co dalej z Apple bez Jobsa? Możliwe scenariusze

Steve Jobs - zobacz najważniejsze produkty Apple, na które miał wpływ

7. Firma podarowała mu odrzutowiec

W 2000 roku zarząd Apple postanowił sprawić Jobsowi niecodzienny prezent. Wart 90 milionów dolarów odrzutowiec Gulfstream V umożliwił szefowi Apple szybkie i komfortowe podróżowanie. Samolot był wyrazem uznania dla Jobsa, który w ciągu 2,5 roku od powrotu do firmy, postawił ją na nogi.

--
Autor: Adam Malik
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 07:29:26 pm wysłana przez House »

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Steve Jobs cytaty
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2012, 07:14:12 pm »
"Dano ci czas i nie zmarnuj go, żyjąc cudzym życiem. Nie daj się zwieść dogmatom, co polega na życiu wedle tego, co wymyślili inni. Niech w hałasie cudzych głosów nie zatonie twój własny głos. I co najważniejsze, miej odwagę, by iść za głosem serca i duszy. One jakoś wiedzą, kim naprawdę chcesz się stać."


"Bycie najbogatszym człowiekiem na cmentarzu mnie nie interesuje. Kłaść się do łóżka w nocy z myślą, że stworzyliśmy coś wspaniałego... to się dla mnie liczy. "


Myślę, że jak zrobisz coś, co okaże się całkiem niezłe, to powinieneś zrobić coś innego, równie wielkiego, zamiast rozwodzić się nad tym zbyt długo. Po prostu zastanów się, co dalej.


Wasza praca wypełni dużą część waszego życia i jedynym sposobem, aby być naprawdę usatysfakcjonowanym, jest robienie czegoś, w co wierzycie, że jest czymś wielkim. Jedynym sposobem na robienie wielkich rzeczy jest robienie czegoś, co się kocha. Jeśli jeszcze tego nie znaleźliście - szukajcie dalej. Nie idźcie na kompromisy. Jak w wielu przypadkach, serce powie wam, kiedy to znajdziecie. Jak w każdym dobrym związku, będzie coraz lepiej wraz z mijającymi latami. Więc szukajcie, aż znajdziecie. Nie idźcie na kompromisy.Jeśli jesteś stolarzem tworzącym piękną komodę, to nie użyjesz brzydkiej sklejki na jej tyłach, pomimo tego, że będzie to z tyłu, przy  i nikt nie będzie tego widział. Ty będziesz wiedział, że to tam jest, więc użyjesz ładnego drewna również z tyłu. Aby móc spać spokojnie, estetyka, jakość muszą ci towarzyszyć przez całą drogę.


Kiedy zaczynasz rozwiązywać jakiś problem, pierwsze rozwiązania, na które wpadasz, są zwykle skomplikowane i większość ludzi na tym poprzestaje. Jeśli pójdziesz dalej, zżyjesz się z problemem i obierzesz cebulkę z kolejnych warstw, to często dojdziesz do wytwornych i prostych rozwiązań. Wielu ludzi nie poświęca czasu i energii na to, aby dotrzeć do tego miejsca.


--------------------------------------------------------------------------------------                 
     
http://24house.pl/flv/igenius.flv
       


             
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 07:28:17 pm wysłana przez House »