Wrzesień 29, 2023, 06:23:42 pm

Autor Wątek: Ludzie dla których nie istnieją bariery  (Przeczytany 2443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lilith

  • New
  • Wiadomości: 50
  • Liked: 0
  • Grupa: AB RH +
Ludzie dla których nie istnieją bariery
« dnia: Luty 16, 2012, 12:45:21 am »
Niezliczone księgi pełne filozoficznych mądrości i prowadzone od tysięcy lat dociekania na temat natury człowieka - mimo gigantycznego dorobku naukowego, wciąż wydaje się, że wiemy o sobie niewiele. Poziom wiedzy w porównaniu ze złożonością, jaką stanowi nasz organizm sprawia, że cały czas jesteśmy o krok z tyłu od pełnego poznania naszej specyfiki. Czy to ewolucja stanowi mechanizm czyniący z człowieka byt coraz doskonalszy; pozwalając osiągać mu to, co wydaje się dla niego niedostępne albo sprzeczne z jego naturą?

Przedstawiamy ludzi, którzy wykształcili w sobie niezwykłe umiejętności, pozwalające przełamywać im wszelkie schematy. Ich niezłomność i hart ducha umożliwiły im przekraczanie kolejnych barier - wydawałoby się - niemożliwych do przejścia dla przedstawicieli gatunku Homo sapiens.

Oto oni. Niezniszczalni, którym obce są pojęcia bólu, strachu czy zmęczenia; ci, którzy przezwyciężyli ludzkie słabości.

"Nie czuję zimna, czuję moc" - człowiek, na którym chłód nie robi wrażenia

http://img543.imageshack.us/img543/8778/kozak2.jpg
Pochodzący z Holandii Wim Hof dokonuje rzeczy, które przeciętnemu Kowalskiemu mogą się najwyżej przyśnić się w formie koszmaru. Mężczyzna o pseudonimie "Iceman" uwielbia zimno i świetnie czuje się w warunkach, które zwykłego człowieka zabiłyby w przeciągu kilku chwil. On tymczasem twierdzi, że ekstremalnie niskie temperatury dają mu siłę do życia.

Jego dokonania budzą respekt. W 2007 r. Holender podjął próbę wejścia na Mount Everest w krótkich spodenkach. I pewnie udałoby mu się to, gdyby nie kontuzja stopy. W 2009 r. wszedł w samych szortach na górę Kilimandżaro - zajęło mu to 2 dni. W tym samym roku wziął udział w "maratonie polarnym" - przebiegł ponad 20 kilometrów w temperaturze -20 stopni Celsjusza, mając na sobie wyłącznie majtki. Dystans ten pokonał w 5 godzin i 20 minut.

W 2010 r. po raz wtóry pobił rekord przebywania w lodzie. Hof zanurzył się w naczyniu wypełnionym lodem na 1 godzinę i 44 minuty. Holender twierdzi, że posiada zdolność regulacji temperatury swojego ciała za pomocą mózguChłopiec, który "widzi" za pomocą uszu.

http://img580.imageshack.us/img580/3929/kozak6.jpg
Urodzony w Wielkiej Brytanii Lucas Murray jest niewidomy. Nie przeszkadza mu to jednak w realizacji życiowych pasji i funkcjonowaniu jak większość zdrowych ludzi. Młodzieniec wykształcił w sobie umiejętność charakterystyczną dla niektórych zwierząt i może "oglądać" świat za pomocą uszu.

Posługując się językiem oraz narządem słuchu, Lucas potrafi uruchomić mechanizm echolokacji - techniki popularnej wśród delfinów czy nietoperzy. Aby określić swoje położenie albo zlokalizować przeszkodę, Lucas zaczyna kląskać językiem, a następnie dokładnie analizuje sygnał powrotny. Badając czas, w jakim wysłany przez niego sygnał dźwiękowy powrócił oraz określając ucho, w którym usłyszał go najpierw, może wyznaczyć odległość od przeszkody. Dzięki intensywności dźwięku, może natomiast sprecyzować jej kształt oraz gęstość.

Zastosowanie takiej niezwykłej odmiany echosondy sprawia, że chłopiec może swobodnie się poruszać, uprawiać wspinaczkę górską czy nawet grać z rówieśnikami w koszykówkę.

(niewiarygodne.pl)