Kwiecień 19, 2024, 05:49:52 pm

Autor Wątek: Kod Biblii  (Przeczytany 3643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
Kod Biblii
« dnia: Styczeń 30, 2013, 09:29:33 pm »
Cyfra "1" miała więc oznaczać absolutną wyjątkowość, niepowtarzalność i niepodzielną całość. Najczęściej liczbę tę odnosiło się do Boga i jego darów. To podkreślało monoteistyczny charakter religii Księgi. Jedynkę odnaleźć można choćby w Dekalogu, Księdze Królewskiej czy Księdze Powtórzonego Prawa.

Cyfra "2" wykorzystywana była w semickim systemie prawnym: w Biblii dwóch świadków starczyło, by uznać jakieś zdarzenie za prawdziwe. Dwóch uczniów widziało Chrystusa w Emaus. Oznacza też pomoc i wsparcie. Dziesięć przykazań zapisane było na dwóch tablicach. Gdy Jezus rozsyłał apostołów, kazał im iść głosić jego słowo parami, by wspierali się nawzajem. Liczba ta w najprostszy sposób opisywała wielość czy obfitość. Mnogość interpretacji tej liczby, często ze sobą sprzecznych pokazuje, że wspominane w Księdze liczby nie tworzą zwartego kodu. Dla św. Augustyna bowiem "2" oznaczało jedność połówek (jak w przypadku tablic z Dekalogiem), ale i kontrast dnia i nocy, dobra i zła.

"3" to znów cyfra Boska, jedna z najczęściej występujących w Piśmie Świętym. Kiedy w Biblii czegoś jest trzy, nie ma już miejsca na nic innego. To pełnia, komplementarność, perfekcyjna jedność początku, środka i końca. To również zaprzeczenie dwójki, a więc wielości. Czego w Biblii jest trzy? Mężów nawiedzających Abrahama, mędrców ze wschodu, lat nauczania Chrystusa, dni między Jego śmiercią a zmartwychwstaniem. Biblia mówi też o tylu osobach boskich; Bogu Ojcu, Synu i Duchu Świętym. To jednak późniejsza teologia wprowadziła pojęcie Trójcy Świętej i trzech cnót Bożych. Trójka uznawana jest za cyfrę boską również w innych, niemających semickich korzeni religiach.

"4" to cyfra przypisana ziemi i jej mieszkańcom. Opisuje ona wszystko, co doczesne, ziemskie; cztery strony świata, cztery pory roku, cztery kierunki wiatru i rodzaje stworzeń ziemskich. Cyfra ta pojawia się w tym kontekście już w opisie Edenu; miały tam swoje źródła cztery największe rzeki świata. Kontrast między światem boskim i ludzkim pokazuje również fakt, że Chrystus leżał w grobie 3 dni, a Łazarz o jeden dzień dłużej.

Piątka to coś ponad miarę, coś dodatkowego zaś szóstka przeciwnie, brak i niedostatek. To taka niepełna "zła siódemka". Według Apokalipsy to symbol sprzeciwu wobec Boga. Kiedy Bóg stworzył świat w sześć dni, to właśnie siódmego dnia odpoczywał, by osiągnąć tą perfekcyjną cyfrę. Ta z kolei oznacza absolut, pełnię, określa wszystko co Boskie a nie doczesne, śmiertelne. Siódemka jest sumą trójki i czwórki, a więc nieba i ziemi, ciała i duszy, doskonałą całością. Wiele praw danych od Boga opartych jest na siódemce, co sugeruje, że mają boskie pochodzenie.
 
Kolejną liczbą, do której bibliści przykładają szczególną wagę do liczba dziesięć. Dziesiątka stanowiła podstawę systemu liczenia, używana była w liczeniu jednostek miary, wagi itp. Dziesięć lub jej wielokrotność (sto, tysiąc, miriada) oznaczało w Biblii mnogość, wielość. Od pitagorejczyków zaczerpnięto myśl, że jest to suma czterech pierwszych liczb (1+2+3+4=10), co oznaczać mogło pełnię lub doskonałość.

"Dwanaście" to kolejna kluczowa liczba biblijna. Przewija się wielokrotnie tak przez Stary, jak i Nowy Testament. Tyleż było synów Jakuba, pokoleń Izraela, apostołów, gwiazd w koronie apokaliptycznej Niewiasty (dziś jest to symbol Unii Europejskiej). To właśnie w Apokalipsie św. Jana dwunastka znalazła szczególne zastosowanie. Jest to bowiem liczba dopełnienia, końca, ostatecznego rozwiązania. Najmłodszy z ewangelistów wspomina ją m.in. w opisie Nowego Jeruzalem. Miasto to miało mieć 12 bram, z których każda wykonana była z dwunastu pereł, dwunastu aniołów stróżów, dwunastu fundamentów z wypisanymi imionami tyluż apostołów. Stojące pośrodku miasta drzewo życia da co miesiąc dwanaście rodzajów uzdrawiających narody owoców. Iloczyn 12x12x1000 to 144 000, czyli liczba przyszłych zbawionych.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
Odp: Kod Biblii
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 09:40:59 pm »
Rewolucyjne odkrycie na temat Kody Biblii zostało potwierdzone przez naukowców. Wszystko się zaczęło jak Izraelski matematyk odkrył zaszyfrowane w Biblii informacje, dotyczące wydarzeń mających nastąpić tysiące lat po powstaniu Pisma Świętego Szyfr został odczytany przez doktora Elijahu Ripsa, jednego z największych na świecie specjalistów w dziedzinie teorii grup, działu matematyki o kluczowym znaczeniu dla fizyki kwantowej. Odkrycia te potwierdzili wybitni matematycy z Harvardu, Yale oraz Uniwersytetu Hebrajskiego. Kod został też niezależnie złamany przez głównego specjalistę od łamania szyfrów w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych. Wreszcie, odkrycie przeszło, przy udziale niezależnych ekspertów, trzystopniową procedurę weryfikacyjną, stosowaną przez jedno z wiodących amerykańskich czasopism matematycznych. Kluczem do Biblii jest program komputerowy. Dzięki poznaniu kodu Biblii można było zmienić bieg wydarzeń jakie rozgrywały się w Izraelu. Odczytane przepowiednie zapisana Biblii ponad 3000 lat temu sprawdza się co do joty. Wiedza jaką ktoś wpisał do księgi, musiała być napisać jakaś siła nadprzyrodzona bowiem Człowiek tego nie mógł dokonać, bo kto mógł znać 3000 lat temu wydarzenia jakie się rozegrały XX wieku ??? nie wątpliwie jest to jeden z wielu dowodów na istnienie Boga bo tylko on może widzieć cały Wszechświat, od początku do ostatniego dnia. Nie wątpliwie dzięki kodowi możemy dowiedzieć się cos o czasach apokalipsy. Biblia może być ZAPIECZĘTOWANĄ KSIĘGĄ, bowiem obie wielkie biblijne Apokalipsy, czyli Księga Daniela w Starym Testamencie oraz Księga Objawienia, zwana też Apokalipsą Świętego Jana w Nowym Testamencie, zapowiadają nadejście najstraszliwszych czasów, jakie znał świat. Przepowiednia wypełni się "w czasach ostatecznych", gdy zostanie odpieczętowana okryta dotąd tajemnicą księga. Zgodnie z Apokalipsą Janową księga ta zamknięta jest na "siedem pieczęci", które mogą być złamane tylko przez Mesjasza: "I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie, zapieczętowaną na siedem pieczęci. (...) A nie mógł nikt - na niebie ani na ziemi, ani pod ziemią - otworzyć księgi ani na nią patrzeć." W Księdze Daniela, która jest wcześniejszą wersją tej samej opowieści, żydowskiemu prorokowi przyszłość objawia anioł, który, na koniec, zwraca się do niego: "Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych." To właśnie skłoniło Izaaka Newtona do uporczywego poszukiwania ukrytego w Biblii zapisu. Newtonowi nie mogło się to udać, kod jakim jest zapisana biblia mógł otworzyć dopiero komputer.

http://archiwumx51.republika.pl/kod.html

Rosyjski emigrant pracujący w USA - Iwan Panin (zm. 1942), zdolny matematyk i erudyta znający antyczne języki, odkrył, zastąpiwszy wcześniej biblijne litery ich odpowiednikami liczbowymi, że Torą rządzą prawidłowości matematyczne. Zauważył, że tekst podzielony jest na moduły, w których rządzą liczby pierwsze.
Na przykład w każdym module przez siedem dzieli się bez reszty: liczba liter, słów, nazw własnych męskich i żeńskich itp. Rzucił wyzwanie światu naukowemu, zachęcając do obalenia twierdzenia o istnieniu szyfru Biblii. Ówcześni uczeni ominęli jednak Torę i jej tajemnice szerokim łukiem.

Na początku lat 40. XX w. rabin z Pragi, Michael Weissmandel, zauważył, że w biblijnym tekście tkwi zaskakująca prawidłowość. Zaznaczając co pięćdziesiątą literę początku Księgi Rodzaju, otrzymał słowo "Tora". Co więcej, tak samo poszło mu z Księgą Wyjścia, Liczb i pozostałymi księgami Pięcioksięgu. Zafrapowany, dniami i nocami przeliczał biblijne znaki, ale niczego sensownego nie uzyskał.

Człowiek, który wreszcie złamał kod Biblii, nazywa się Elijahu Rips i jest izraelskim matematykiem, specjalistą w dziedzinie teorii grup. Z informacją o kodzie zetknął się w latach 80. XX wieku, rozmawiając z rabinem, który słyszał o wysiłkach Weissmandla.

Rips zbiór znaków, jakim jest tekst Tory, wprowadził w biblijnym porządku do komputera i polecił mu przegrupowywania liter w poszukiwaniu sensownych haseł. Komputer znajdował poszukiwane hasła. To jednak nie był jeszcze dowód na istnienie kodu. Oponenci Ripsa słusznie podnosili argument, że w każdym wystarczająco długim tekście można trafić w ten sposób na konkretne słowa.

Sedno sprawy leży jednak w tym, że w przypadku tekstu biblijnego, w bezpośredniej bliskości haseł można odczytać również sensowne do nich odniesienia. Słowo "einstein" sąsiaduje więc np. z hasłem "teoria względności", "szekspir" z "makbetem" i "hamletem", "apollo" z "człowiekiem na księżycu", "hitler" z "nazizmem", "kennedy" z "umrze w dallas" itp.

Matematyczne prawdopodobieństwo przypadkowego wystąpienia takich zbieżności wynosi 1: 10 milionów. Biorąc to pod uwagę, Rips i jego współpracownicy bezskutecznie ostrzegali Icchaka Rabina, odkrywszy w pobliżu jego nazwiska słowa "zabójca", "zamach", "tel aviw" i datę: "5756 rok" (w kalendarzu hebrajskim ów rok zaczynał się we wrześniu 1995 r.). Premier Izraela zginął w zamachu w listopadzie 1995 r.

Odszyfrowany tekst Biblii jest krzyżówką, w której hasła biegną pionowo, poziomo i na ukos. Bez programu komputerowego znalezienie takich konfiguracji byłoby niemożliwe.

Warunkiem przetrwania niezmienionego tekstu do naszych czasów był boski nakaz dotyczący powielania Tory. Zgodnie z przestrzeganą przez kopistów zasadą jej nieczysty tekst, w którym znalazła się choćby jedna literówka, należy spalić.

Obok słowa "komputer" w rozkodowanym tekście Tory widnieje hasło "prawda ukryta w słowach". Czyżby nadeszły "czasy ostateczne" z biblijnego proroctwa Daniela, w których to, co zostało "zapieczętowane w księdze", wreszcie zostanie ujawnione?

http://www.paranormalne.pl/tutorials/article/394-kod-biblii-kto-chcial-nas-ostrzec/

http://www.meszaret.pl/blog_grafika/biblia.jpg

Offline Cullen

 • Nice vampire ;)
 • New
 • Wiadomości: 13
 • Liked: 0
 • Grupa: B RH-
Odp: Kod Biblii
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2013, 11:03:06 am »
http://www.slideshare.net/oroasor/kod-bibli-2

Teoria spiskowa odczytana z kodu Biblii

Cytuj
Matryca odkrywa słowa ZAMACH (3 litery), które raz łączy się z głównym słowem SAMOLOT(5 liter) literą. SAMOLOT łączy się literą ze słowem KATASTROFA. Słowo BOMBA (4 liery) tylko występuje raz co jest uznawane przeze mnie za niezwykłość i siedzi w takim trójkącie z dwóch słów WARSZAWA (5 liter), gdzie najwięcej skupione jest słowo PREZYDENT (4 litery).


BOMBA łączy się ze słowem ZAMACH około 2 razy i jak wcześniej wspomniano łączy i wskazuje SAMOLOT, który jest opisany jako KATASTROFA. Wszystko przy głównym haśle KWIECIEŃ 2010 (8 liter z dodatkiem jednej litery oznaczającą 5 tysiąclecie w hebrajskiej dacie)

Wszystko poprzecinane słowem PREZYDENT (4 litery)

Z matrycy wynika, że BOMBA została podłożona w WARSZAWIE, a nie w Rosji, gdy samolot był na przeglądzie.

Z matrycy wynika to jasno. W tej chwili przychodzi mi jedno pytanie do głowy. Kto podłożył BOMBĘ?

Nie wiem co oznacza słowo ANGLIK, które zaraz za słowem ROSJA układa się … już wiem. Ale jeszcze to sprawdzę.

Póki co. Słowo ANGLIK układa się za słowem Rosja w krzyż. To szokuje. Prawdziwy krzyż, który dalej wskazuje kolejne słowo ANGLIK, które biegnie w lewo, przebija się przez WARSZAWĘ i kończy swój bieg tuż przed główną datą KWIECIEŃ 2012. Odległość do daty w kolumnach 6, a odległość wierszy 3.


« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 01:42:56 pm wysłana przez LI »