Kwiecień 16, 2024, 12:59:28 am

Autor Wątek: Czy wiesz jak rozpoznać czy jesteś dla kogoś atrakcyjny/a?  (Przeczytany 4735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dr Foster

  • New
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
  • Sometimes I see so much........
Czy wiesz jak rozpoznać czy jesteś dla kogoś atrakcyjny/a?
« dnia: Marzec 10, 2013, 06:59:33 pm »
Na początek mały eksperyment.

Mamy tutaj tę samą dziewczynę. Zadanie polega na tym aby określić, na którym zdjęciu wydaje się bardziej atrakcyjna....

http://s7.postimage.org/6ib2oeujv/discovery_nature_renice_mowa_cia_a.jpg
Lub, który mężczyzna wydaje się bardziej atrakcyjny.....

http://s24.postimage.org/f7nkg3m45/discovery_nature_renice_mowa_cia_a_2.jpg
Zdecydowana większość z nas odpowie, że osoby na zdjęciach po lewej (2).

Okazuje się, że podczas tego rodzaju eksperymentu, ludzie częściej przypisują pozytywne charakterystyki zdjęciom, na których źrenice są rozszerzone. Te same zdjęcia, tyle że z zawężoną źrenicą, oceniane są jako zdjęcia osób o negatywnych cechach.

Oczywiście takie wnioski wyciągnięto także na eksperymentach nie na zdjęciach. Pośród osób równie atrakcyjnych przeważnie wybierzemy tę, która ma szersze źrenice (badania przeprowadzano na ludziach podając ocenianym w realnych warunkach środki farmakologiczne rozszerzające źrenice).

Dlaczego tak się dzieje?
Osoby na zdjęciach 1 różnią się od osób na zdjęciach nr 2 tylko jednym drobnym szczegółem - wielkością źrenic. Tak nie wiele a jednak ich wielkość w kontaktach z ludźmi ma wielkie znaczenie. Rozszerzone źrenice są odczytywane przez naszą podświadomość jako zainteresowanie nami, że druga osoba uważa nas za atrakcyjnych.

Źrenice rozszerzają nam się wtedy, gdy patrzymy na rzeczy dla nas atrakcyjne. Gdy mężczyzna patrzy na zdjęcie pięknej kobiety ma źrenice szersze, niż gdy patrzy na zdjęcie kobiety nieatrakcyjnej. Tak samo jest z kobietą patrzącą na zdjęcie przystojnego mężczyzny. Nie chodzi jednak tylko o atrakcyjność płci przeciwnej. Źrenice rozszerzają nam się wtedy, gdy oglądamy zdjęcia lubianych polityków, a zawężają, gdy widzimy zdjęcia polityków nielubianych. Im bardziej coś nam się podoba tym szersze mamy źrenice.

Gdy następnym razem będziesz chciał (chciała) sprawdzić, czy się podobasz komuś zwracaj uwagę na zmianę szerokości źrenic tej osoby. Pamiętaj o wpływie oświetlenia, ale spróbuj uważnie się przyjrzeć, czy w trakcie rozmowy źrenice zmieniają swoją wielkość. To może być ważne wskazówka ;)


Ciekawostka jest też, że w momencie kiedy kłamiemy to źrenice zwężają się by po głośnym go wypowiedzeniu nagle się rozszerzają. Dzieje się to w ułamku sekundy i wymaga dokłądności naszej obserwacji. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 07:06:15 pm wysłana przez Dr Foster »

Offline Iluminacja

  • New
  • Wiadomości: 5
  • Liked: 1
Odp: Czy wiesz jak rozpoznać czy jesteś dla kogoś atrakcyjny/a?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2013, 02:40:59 pm »
Czytałam kiedyś, że gdy kobieta zaczyna bawić się włosami to jest zainteresowana meżczyzną, z którym rozmawia. Jeżeli, natomiast gładzi się po włosach odchylając głowę do tyłu to stara się zachować dystans do niego.

Offline alphabetaa

  • New
  • Wiadomości: 3
  • Liked: 0
Re: Czy wiesz jak rozpoznać czy jesteś dla kogoś atrakcyjny/a?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2013, 12:45:14 pm »
a to przypadkiem nie osoby po prawej mają większe źrenice?