Styczeń 24, 2019, 12:56:42 am

Autor Wątek: Albendazol  (Przeczytany 1231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 625
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Albendazol
« dnia: Maj 18, 2012, 11:59:39 pm »
 • Publish
 • Intenciones by The Islanders on Grooveshark
  Lek przeciwpasożytniczy o szerokim spektrum aktywności wobec płazińców i obleńców. Podstawowy mechanizm działania polega na hamowaniu polimeryzacji tubuliny. Albendazol jest aktywny wobec owsika ludzkiego (Enterobius vermicularis), włosogłówki ludzkej (Trichuris trichiura), glisty ludzkiej (Ascaris lumbricoides), tęgoryjca dwunastnicy (Ancylostoma duodenale), tęgoryjca amerykańskiego (Necator americanus), węgorka jelitowego (Strongyloides stercoralis) oraz niektórych tasiemców (Taenia spp.). Albendazol słabo się wchłania z przewodu pokarmowego (<5%); posiłek zwiększa jego wchłanianie. W wyniku szybkiego i intensywnego efektu pierwszego przejścia stężenie albendazolu w osoczu jest praktycznie nieoznaczalne. Albendazol metabolizowany jest w wątrobie do aktywnego farmakologicznie sulfotlenku. Maks. stężenie sulfotlenku albendazolu w osoczu występuje ok. 2-5 h po podaniu preparatu. Sulfotlenek albendazolu w 70% wiąże się z białkami osocza, t1/2 wynosi 8,5 h; jest wydalany głównie z żółcią, w niewielkich ilościach także z moczem. W badaniach na szczurach i królikach albendazol wykazał działanie teratogenne i embriotoksyczne.

  Przeciwskazania:

  Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciąża lub jej podejrzenie. U kobiet w wieku rozrodczym stosowanie leku ogranicza się do pierwszych 7 dni po wystąpieniu menstruacji lub po uzyskaniu ujemnego testu ciążowego. Nie stosować u dzieci do 2. rż.

  Interkacje:

  W trakcie jednoczesnego stosowania deksametazonu, prazykwantelu lub cymetydyny zwiększa się stężenie albendazolu w osoczu.

  Działanie niepożądane:

  Rzadko bóle i zawroty głowy i zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (ból w nadbrzuszu, ból brzucha, nudności, wymioty). Wyjątkowo rzadko objawy nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka). Rozpad wągrów tasiemca uzbrojonego (T. solium) może wywołać reakcje alergiczne. W przypadku przedawkowania brak swoistego antidotum. Leczenie objawowe.

  Ciąża i laktacja:

  Kategoria C. Nie stosować w ciąży. Albendazol wywiera szkodliwe działanie na płód i powoduje wady rozwojowe u zwierząt. W trakcie leczenia oraz mies. po jego zakończeniu należy stosować skuteczne metody antykoncepcji, a przed leczeniem wykonać test ciążowy. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią chyba że potencjalne korzyści przewyższą ryzyko związane z leczeniem.

  Dawkowanie:

  Dorośli i dzieci po 2. rż.: p.o. w przypadku zarażenia Enterobius vermicularis, Trichuris trichiura, Ascaris lumbricoides, Ancylostoma duodenale, Necator americanus stosuje się 400 mg leku jednorazowo. W zarażeniach Strongyloides stercoralis lub Taenia spp. stosuje się 400 mg leku przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tyg. leczenie można powtórzyć.

  Uwagi:

  Lek należy chronić przed bezpośrednim działaniem światła. Lek w postaci zawiesiny zawiera kwas benzoesowy, który może powodować podrażnienie skóry, oczu i błon śluzowych. U noworodków może zwiększać ryzyko wystąpienia żółtaczki. Lek w postaci tabletek powlekanych zawiera laktozę, nie powinien być stosowany u osób z rzadką dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

  Wskazania:

  Leczenie pojedynczych lub mieszanych inwazji wywołanych przez owsika ludzkiego, włosogłówkę ludzką, glistę ludzką, tęgoryjca dwunastniczego, tęgoryjca amerykańskiego, węgorka jelitowego oraz tasiemca nieuzbrojonego i tasiemca uzbrojonego.
  « Ostatnia zmiana: Maj 19, 2012, 02:51:35 pm wysłana przez House »

  Offline prazikwantel

  • swinska tarczyca sprzedam
  • New
  • Wiadomości: 92
  • Liked: 0
  • Sprzedam lek przeciwpasożytniczy Prazykwantel
  Zentel Albendazol przywry tasiemce motylice glisty sprzedam lek pasozyty
  « Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2018, 04:01:39 pm »
 • Publish
 • Mam do odstąpienia tabletki Zentel Albendazole 200mg  5zł/tabletka, 2 tabletki w listku, zapakowane w pudełko kartonowe.
  Ważność 12.2020.
  Lek jest w oryginalnym opakowaniu.

  Wysyłka pobraniowa 20zł lub koszt lotniczej wysyłki rejestrowanej z Tajlandii 20zł.

  Oferuję równiez inne leki przeciwpasożytnicze na robaki, tasiemce, przywry, motylice, glisty.

  Prazykwantel 600mg, od 2.5zl/tabletka, 08.2021

  Yomesan 500mg od 2 zł/tabletka, 4 tabletki w blistrze, 01.2022

  Vermox Mebendazole 100mg od 1zl/tabletka, 03.2020.

  Stromectol Ivermektyna 6mg od 20zl/tabletka, 04.2019

  Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych - co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę.

  Doliczam 20 zł za lotniczą wysyłkę rejestrowaną z Tajlandii lub w przypadku wysyłki z Polski 20 zł za pobraniową. Powyżej zamówienia 200zł wysyłka bezpłatna.

  Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii - jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski.

  Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych - jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa.

  Stosować można też profilaktycznie, szczególnie, gdy żyje się ze zwierzętami domowymi, w czasie ich odrobaczania.

  Leczenie najlepiej przeprowadzić w całej rodzinie.

  Leki przeciwpasożytnicze należy mieszać, bo robaki się szybko uodparniają.

  Jan Krongboon

  massagewarsaw gmail com
  www.facebook.com/kurs.tajski