Maj 23, 2024, 09:23:01 pm

Autor Wątek: Jaka jest kobieta idealna- Raport z Ciekawości Redd's 2012  (Przeczytany 2688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 440
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
Jaka jest kobieta idealna- Raport z Ciekawości Redd's 2012
« dnia: Październik 22, 2012, 10:13:20 am »
 • Publish
 • Portret kobiety idealnej, wyłaniający się z przeprowadzonych badań może zaskakiwać, bo odstaje od współczesnych czasów i przypomina bardziej sylwetkę dziewiętnastowiecznej panny na wydaniu, niż nowoczesnej kobiety XXI wieku, odpowiedzialnej za siebie i żyjącej z mężczyzną w partnerskim związku - tłumaczy dr Tomasz Sobierajski, który czuwał nad koncepcją badania. - Ideałem Polaków nie jest niezależna, silna odpowiedzialna, postępowa kobieta. Zdaniem socjologa kobiecym wzorem polskich mężczyzn jest wytwór patriarchatu, za którym widocznie wielu mężczyzn tęskni.

  Najważniejsza dla respondentów była chęć kobiet do posiadania dzieci. Im bardziej chce mieć z danym mężczyzną dzieci, tym jest dla niego atrakcyjniejsza. Lepiej żeby nie miała zbyt bujnej przeszłości miłosno-seksualnej - dziewica to kobieta wymarzona. Kwestie urodowe nie są najważniejsze, ale ankietowani woleliby lepiej żeby ich kobieta była niską blondynka z dużymi piersiami. Kobieta z męskich snów powinna także potrafić gotować, być pewna siebie, zarabiać porównywalną kwotę co mężczyzna oraz być pewna siebie. Wśród znanych kobiet za wzór stawiana jest aktorka Małgorzata Socha.

  Jak wynika z badań, mężczyznom sprawiają przyjemność wszystkie komplementy, które słyszą z ust kobiet. Szczególnie miłe są jednak pochwały charakteru, wyglądu i umiejętności. Najmniej zachwyty nad rodziną, ubraniami i pasjami.

  W "Raporcie Ciekawości Redd's 2012" 53 procent badanych wyznało, że najbardziej boi się, gdy ich kobieta okazuje zainteresowanie innymi mężczyznami. Na kolejnych miejscach panowie wskazali: płacz, robienie przez kobietę wymówek przy znajomych, ignorowanie mężczyzny, milczenie, krzyk, foch i odmowę seksu. Jakie wnioski powinny z tych wyników wyciągnąć kobiety? - Panie powinny być lojalne - mówi dr Tomasz Sobierajski. - Mężczyźni boją się ośmieszenia, a jeśli przychodzi ono ze strony ukochanej osoby - boli najdotkliwiej - dodaje.

  Co się dzieje, gdy zakochany partner musi rozstać się na pewien czas z partnerką, bo ta np. wyjeżdża służbowo? Za czym tęskni osamotniony mężczyzna? - Za seksem i obiadem! - strzela w ciemno żonata od 10 lat Patrycja. Jej odpowiedź to pokłosie złej sławy, jaką "cieszą się" w opinii kobiet mężczyźni. Także dla koordynatora tych badań, socjologa Tomasza Sobierajskiego, męskie odpowiedzi na pytanie o tęsknotę, są najbardziej zaskakujące kulturowo. - Wynika z nich, że wbrew kulturowym stereotypom mężczyźni nie są jednokomórkowymi samcami myślącymi tylko o seksie - mówi naukowiec. 70 procent ankietowanych odpowiedziało, że gdy ich ukochana wyjeżdża najbardziej tęsknią za... poczuciem bliskości (seks wskazało 64 procent). Panom brakuje także towarzystwa i rozmowy.

  - Czy pocałunek to już zdrada? A może same fantazje na temat innej osoby to niewierność? - zwykły zastanawiać się kobiety na forach internetowych. W tej kwestii mężczyźni nie mają wątpliwości - regularny seks (94 proc.), jednorazowy seks (96 proc.), wyjazd na wakacje z inną osobą (84 proc.) oraz pocałunek (79 proc.) to zachowania, które kwalifikują się ich zdaniem na zdradę. Co ciekawe, dla 23 procent respondentów zdradą jest także wyjście partnerki na kawę z innym mężczyzną.

  http://www.epr.pl/marka-redds-po-raz-drugi-bada-ciekawosc,marka-info,35017,1.html