Wrzesień 27, 2022, 05:10:19 pm


Autor Wątek: Adopcja na odległość  (Przeczytany 3337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 444
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
Adopcja na odległość
« dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:27:43 pm »
Celem istnienia strony adopcjanaodleglosc.pl jest propagowanie idei pomocy kenijskim dzieciom zagrożonych głodem i analfabetyzmem - często są to dzieci którym AIDS odebrało oboje rodziców, bądź też same naznaczone są piętnem wirusa HIV. Adopcja na odległość ma na celu danie tym maluchom nadziei na lepsze jutro.

http://www.adopcjanaodleglosc.pl/

http://czynmydobro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=62

http://s18.postimg.org/rny2r4kjp/318822_596396550380320_733381959_n.jpg


dzięki adopcji na odległość wiele dzieci dostaje szansę nauki a co za tym idzie – zdobycie zawodu, który mógłby pozostać tylko marzeniem. rodziców dzieci, które obejmujemy pomocą często nie stać na jedzenie, tym bardziej nie są w stanie opłacić czesnego w szkole, czy też pokryć innych wydatków związanych z nauką, np. wyprawka szkolna.
opłaty te jak na nasze warunki może i nie są wysokie, ale co może powiedzieć kobieta, na której spoczywa często obowiązek opieki nad dziećmi, jeżeli przy zatrudnieniu do prania ubrań może zarobić 8 zł dziennie?

http://s23.postimg.org/524p2c96v/733785_596840677002574_1368923556_n.jpg


adopcja na odległość to również zapewnienie dziecku wyżywienia. czy wiecie, że możliwość zjedzenia miski ciepłego ryżu, czy też getheri (potrawa z ugotowanej fasoli i kukurydzy) może zachęcić dzieci do szkoły? dzieci nie wagarują, nie spóźniają się na lekcje. bo wiedzą, że w szkole mogą otrzymać niekiedy jedyny posiłek w ciągu dnia.środki z adopcji na odległość pokrywają również ubezpieczenie zdrowotne dziecka. koszt jego nie jest duży - miesięcznie 1,5 euro, ale dzięki niemu dziecko ma zapewnione leczenie doraźne, jak i hospitalizację, której opłata często jest tak spora dla rodziny, że zmuszeni są oni sprzedać kawałek ziemi, aby móc zapłacić za szpital bliskiej osoby.
ostatnio jedno z naszych dzieci trafiło do szpitala – w wyniku upadku w oko wbił mu się drewniany kołek. nie doszło do uszkodzenia gałki ocznej, ale w jej okolicy pozostały drzazgi. po pewnym czasie wdała mu się infekcja. aby móc przeprowadzić zabieg usunięcia pozostałości drewna chłopiec musiał pozostać w szpitalu do czasu wyleczenia infekcji. trwało to kilka tygodni. cała historia zakończyła się szczęśliwie - zabieg usunięcia powiódł się a ubezpieczenie chłopca pokryło całkowity koszt hospitalizacji – blisko 450 euro.Siostra Alicja o misji Laare


Imuś śpiewa kolorowe kredki :)

Imuś śpiewa kolorowe kredki
Jedzie pociąg z daleka....http://misjalaare.blogspot.com/2013/04/koniec-swiata.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2013, 10:05:09 pm wysłana przez House »

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 444
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
Odp: Adopcja na odległość
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2013, 07:18:52 pm »
"Zachwycam się dziećmi w północnej Ghanie, które są takie cichutkie, spokojne a jednocześnie żywiołowe. Takie cierpliwe i pogodne. Wstydliwe, ale ufne. Opiekują się sobą nawzajem, trzymają za rękę, obejmują, przytulają, pomagają sobie i zgodnie się bawią. Pewnego razu, gdy pokazywałam w szkole swoim uczniom zdjęcia i opowiadałam o ghańskich dzieciach, Krzysiu z II klasy powiedział z zachwytem: „Te dzieci są zupełnie jak Pan Jezus- najwięcej w nich dobra...”. To najtrafniejsze określenie. One potrafią cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą. Nie mają zabawek, książek, bardzo często szkoły. Nie mają modnych ubrań, nowoczesnych gadżetów, żadnych wygód i wakacji dla odpoczynku. Nie mają też szczególnych oczekiwań, nie mają materialnych marzeń. Jedynie, co mają, to siebie nawzajem, swoją radość, uwagę i czas dla siebie. No i tę wszechobecną biedę... To ona uderza najbardziej. Dotyka całej mojej wrażliwości. "


http://www.facebook.com/KobietyZWisdapWGhanie
http://s22.postimg.org/hyxxif0al/1016218_531811726866831_1441534009_n.jpg

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 444
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
Odp: Adopcja na odległość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2013, 07:26:27 pm »
"Adopcja serca"

http://www.adopcjaserca.org/index.php/adopcja/adopcja-serca

Adopcja Serca to pomoc konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Często rodziny takie są wielodzietne i naznaczone wirusem HIV.

Osoba, która podejmie się takiej adopcji, musi być odpowiedzialna i świadoma zobowiązania. Zostając Opiekunem zapewnia swojemu Podopiecznemu opłacenie kosztów nauki - mundurka, przyborów, czesnego, w starszych klasach także internatu. Dzieci mniejsze chodzą zwykle do przedszkola lub opłaca się im wyżywienie.

Adopcja Serca ma być wędką, a nie rybą. Nie jest równoznaczna z adopcją w europejskim tego słowa znaczeniu i nie ma możliwości, aby całkowicie utrzymać dziecko i pokryć jego wszystkie potrzeby. Uczestnictwo w programie ma pomóc rodzinie stanąć na nogi i odciążyć w kosztach, ale nie zwalnia ich z obowiązku uprawy pola, wykonywania drobnego rzemiosła czy innej formy zarobkowania w celu utrzymania rodziny.

Ile kosztuje Adopcja Serca?
Koszt Adopcji Serca uzależniony jest od klasy, do której uczęszcza dziecko:

przedszkole i klasy 1-4: 150 USD
klasy 5-7: 200 USD
klasy 8-9: 250 USD
szkoła średnia: 250 USD

Rok liczymy od momentu przyznania dziecka. Wpłat można dokonywać w złotówkach według kursu sprzedaży Banku Pekao SA w danym dniu.

Czy wpłaty można uiszczać ratami?
Tak, przy czym prosimy o wpłatę pierwszej raty w ciągu 30 dni od przydzielenia dziecka. Wysokość najniższej raty to równowartość 15 USD dla opłat 150 USD, 20 USD dla opłat 200 USD oraz 25 USD dla opłat 250 USD.

Co gwarantuje opłata adopcyjna?
W ramach opłaty adopcyjnej zapewniamy:

przedszkolaki uczęszczają do przedszkola, dostają mundurek, buty, plecak
dla uczniów klas 1-4 – mundurek, buty, plecak, sweter, skarpetki, przybory szkolne, przybory higieniczne, słodycze, prezent na Boże Narodzenie
dla uczniów klas 5-7 – mundurek, buty, plecak, sweter, skarpetki, przybory szkolne, przybory higieniczne, słodycze, prezent na Boże Narodzenie
dla uczniów klas 8-9 – opłata szkolna, mundurek, buty, plecak, sweter, skarpetki, przybory szkolne, przybory higieniczne
dla uczniów szkoły średniej – opłata szkolna, przybory szkolne, przybory higieniczne.

Do kogo pisać w sprawie Adopcji Serca?
Koordynowaniem Adopcji Serca zajmuje się Anna Sikora. Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować na adres: anna@adopcjaserca.org

----------------------------------------------------

Po tym jak zdecydujemy się na konkretne dziecko zostaną nam przesłane następujące informacje:
- profil dziecka (wiek, waga, wzrost, stan zdrowia, miejsce zamieszkania, stan rodziny, 3 zdjęcia)
- wykaz rzeczy które dziecko otrzymuje w ramach opłaty adopcyjnej (w skrócie --->>> posiłek, mundurek, buty, ubranie- sweter, skarpety;  przybory szkolne w zależności od wieku- ołówek, zeszyt, plecak itd; , artykuły do higieny - pasta, mydło, proszek.. starsze dzieci kurę nioskę)
-  zasady działania sklepiku - >>> to paczki ktore można zamawiać dla dzieci i rodzin- jest 11 różnych opcji paczek od podstawowych żywnościowych (mąka, jajka, olej) po paczki agd (lampa solarna umożliwiająca dziecku naukę) czy paczki z prezentami na urodziny (lalka, piłka, słodycze).
- zasady wysyłania paczek (1 raz na rok) --->> ceny paczek wysyłanych do Afryki z Polski wahają się od 57 zł  187 zł w zależności od wagi (wersja ekonomiczna).

Jeśli ktoś nie może "zaadoptować" konkretnego dziecka z powodów np finansowych moze jednorazowo wspomóc misję w akcjach:
- lampy solarne (umożliwiające dzieciom naukę) - koszt 60 zł
http://www.adopcjaserca.org/index.php/projekty-glowne/solar-dla-chatek
- mamy dla mam (artykuły dla niemowląt i higieniczne dla mam)
http://www.adopcjaserca.org/index.php/projekty-glowne/mamy-dla-mam
- kura dla szpitala koszt 40 zl
http://www.adopcjaserca.org/index.php/projekty-glowne/kura-dla-szpitalaOffline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 444
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +