Marzec 21, 2023, 03:32:20 am

Autor Wątek: ISTP (Crafter)  (Przeczytany 7585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 441
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
ISTP (Crafter)
« dnia: Marzec 14, 2013, 08:43:22 pm »
ISTP (Crafter)

ISTP (Crafter)

(ang. Introverted Sensing Thinking Perceiving – Introwertyk Percepcjonista Myśliciel Obserwator)

Tolerancyjni i plastyczni, cisi obserwatorzy do czasu pojawienia się problemu, wtedy szybko znajdują działające rozwiązania. Analizują co sprawia że rzeczy działają i bez trudu przekopują się przez duże stosy danych by w końcu znaleźć praktyczne źródło problemu. Interesuje ich przyczyna i skutek, organizowanie faktów używając logicznych prawideł, wydajność.

Zawody wybierane przez ten typ

wysoka umiejętność koordynacji oko – ręka
kręgarz
optyk, okulista
programiści i technicy komputerowi
zawody akcji
pilot
kierowca rajdowy
marszałek
agenci wywiadu
bankierzy
nabywcy
analitycy od zabezpieczeń
kamieniarze

Sławni ludzie o tym typie

Bruce Lee
Michael Jordan
Woody Allen
Alan Shepard
 Michael Douglas
Lance Armstrong
 Kathrine Hephurn

http://booklips.pl/wp-content/uploads/2011/08/woody-allen.jpg
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 09:36:02 pm wysłana przez LI »

Offline Dr Foster

 • New
 • Wiadomości: 9
 • Liked: 0
 • Sometimes I see so much........
Re: ISTP (Crafter)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2013, 11:04:11 am »
ISTP są postrzegane przez innych jako dość enigmatyczne.
Podstawą ich wszystkich decyzji jest proces przemyślenia wszystkiego w sposób ściśle logiczny. Potrafią jednak jeśli okoliczności się zmieniają szybko zmieniać swoje kroki co jest zaskoczeniem dla otoczenia. Połączenie tych dwóch cech to rzadkość.
ISTP zawsze dokładnie wiedzą czego chcą. Potrzebują czasu w samotności. Mowią rzadko i oszczędnie. Uważają, że milczenie jest złotem i nie lubią wdawać się w niepotrzebne dyskusje. Potrafią jednak zaciekle bronić swoich wartości i przekonań kiedy zostaną one naruszone.

ISTP to osoby otwarte i pełne optymizmu dla swoich bliskich. Lubią żartować czym zaskakują otoczenie bo przez większość rozmowy potrafią milczeć by potem niespodziewanie zacząć żartować.
ISTP cenią wolność osobistą bardziej niż cokolwiek innego. Są błyskotliwe i pomysłowe. Wolą działania realne niż teorię. Nigdy nie wezmą udzialu w działaniach, ktore naruszają ich zasady lub nie traktują ludzi równo, sprawiedliwie.

ISTP  postrzegani są jako tajemniczy i ekscytujący. Spontaniczność, zmysłowość, poczucie humoru połączone z chęcią do nowych działań czyni je atrakcyjnymi dla innych. ISTP  kochają przygodę i mają czasem bardzo zaskakujące pomysły :).
ISTP  często nieświadomie ranią innych biorąc pod uwagę normy, przepisy i procedury a nie empatię czy uczucia drugiej strony. Nie jest to jednak zamierzone. Chociaż ISTP są pełne ufności często wolą aby relacja byla lekka i przyjemna nie wdawając się nazbyt w głębsze związki.