Marzec 21, 2023, 01:40:00 am

Autor Wątek: INTJ (Mastermind)  (Przeczytany 12440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 441
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
INTJ (Mastermind)
« dnia: Marzec 14, 2013, 08:42:40 pm »


INTJ (Mastermind)Mają błyskotliwy umysł i dużą siłę w zaszczepianiu ich idei oraz osiąganiu wyznaczonych sobie celów. Szybko dostrzegają wzorce w zewnętrznych wydarzeniach i planują w długotrwałej perspektywie czasowej. Kiedy się zobowiązują do czegoś organizują swoją pracę i ją realizują. Sceptyczni i niezależni, mają wysokie standardy jeśli chodzi o kompetencje i sposób wykonania- dla siebie jak i dla innych.


Zawody wybierane przez ten typlubią pracować nad intelektualnymi problemami
naukowiec odkrywca
projektant inżynier
zagospodarowanie środowiska
genetyka
medycyna
stratedzy
analitycy biznesowi
prawnicy
wynalazcy
projektanci

Sławni ludzie o tym typie

Alan Greenspan
Eisenhower
Ulysses Grant
Nietsche
Niels Bohr
Stephen Hawking
Newton
Maria Skłodowska-Curie

http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20110405/Maria-Sklodowska-Curie-zyciorys-ciekawostki-1-162339_L.jpg
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 09:37:56 pm wysłana przez LI »

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 441
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
Odp: INTJ (Mastermind)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2013, 07:46:12 pm »
MOCNE STRONY INTJ

Osoby o preferencji INTJ mają jasną wizję możliwych rozwiązań połączonych z energią i wewnętrznym zorganizowaniem, potrzebnym do wdrażania swoich pomysłów. Uwielbiają złożone wyzwania i łatwo konstruują skomplikowane kwestie teoretyczne i abstrakcyjne. Kiedy już stworzą ogólną strukturę, tworzą strategię osiągnięcia swoich celów. Ich globalne myślenie prowadzi do tworzenia wizjonerskich celów i szeroko zarysowanych planów ich osiągnięcia, w ramach wielkich struktur organizacyjnych.
Osoby o typie INTJ cenią wiedzę I wymagają kompetencji od siebie I innych. Nie cierpią chaosu, bałaganu i nieefektywności.

CHARAKTERYSTYKA INTJ

Osoby o typie INTJ patrzą z perspektywy globalnej i szybko łączą nowe informacjzoogólnymi wzorcami. Ufają swoim spostrzeżeniom, dotyczącym powiązań niezależnie od opinii autorytetów i ogółu. Nudna rutyna tłumi ich kreatywność. Osoby o typie INTJ korzystają ze swojej preferencji INTUICJI głównie w świecie wewnętrznym, opracowując złożone struktury i wyobrażenia przyszłości.
Zazwyczaj:
- dokonują wnikliwej i twórczej analizy
-myślą koncepcyjnie i długofalowo

Osoby o typie INTJ wykorzystują preferencje MYŚLENIA do podejmowania logicznych decyzji, Oceniają wszystko krytycznym spojrzeniem, szybko rozpoznają problemy do rozwiązania, są twarde i zdecydowane, jeśli wymaga tego sytuacja.
Zazwyczaj są:
-jasne i zwięzłe
-racjonalne, zdystansowane, obiektywnie krytyczne

Osoby o typie INTJ doskonale radzą sobie z długofalowym planowaniem I często zajmują kierownicze pozycje w grupach i organizacjach.
Są niezależne, ufają bardziej własnym niż innych wyobrażeniom i opinią, a także stosują wobec siebie najwyższe standardy oceny wiedzy i kompetencji.

JAK INNI POSTRZEGAJĄ INTJ

Osoby o typie INTJ pokazują światu spokojne, zdecydowane I pewne siebie oblicze, choć mogą mieć problemy z angażowaniem się w towarzyskie rozmowy. Na ogół nie wyrażają one w bezpośredni sposób swojej najcenniejszej i najbardziej wartościowej części: swoich kreatywnych spostrzeżeń. Zamiast tego przekładają je na logiczne decyzje, opinie i plany, które najczęściej wyrażają w bezpośredni sposób.. Z tego powodu przez innych często są postrzegane jako osoby nieustępliwe – to spostrzeganie dziwi je gdyż chętnie zmieniają swoje opinie, jeśli pojawią się nowe fakty.
Inni postrzegają INTJ zazwyczaj jako:
-zachowujące prywatność, z rezerwą, powściągliwe, trudno je poznać
- pomysłowe, oryginalne, niezależne
POTENCJALNE OBSZARY ROZWOJU I WZROSTU DLA INTJ

Czasem okoliczności życiowe nie sprzyjają rozwojowi i ekspresji preferencji MYŚLENIA i INTUICJI u osób o typie INTJ.

----->>>>> Jeśli nie zostanie rozwinięta preferencja MYŚLENIA, osoby o typie INTJ mogą nie mieć godnych zaufania sposobów przekładania swoich cennych spostrzeżeń na osiągalne w rzeczywistości cele.

---->>>>>> Jeśli nie zostanie rozwinięta preferencja INTUICJI osoby te mogą przyjmować za mało informacji lub przyjmować tylko te informacje, które odpowiadają ich spostrzeżeniom. Mogą podejmować źle uzasadnione decyzje, w oparciu o ograniczone i wyrywkowe informacje.

Osoby o typie INTJ jeśli nie znajdą miejsca gdzie będą mogły wykorzystać swoje zdolności i cieszyć się uznaniem na ogół czują się sfrustrowane i mogą:
-stać się szorstkie i powściągliwe, nie dostarczając innym informacji o swoich procesach wewnętrznych
-być krytyczne wobec osób, które dość szybko nie dostrzegają ich wizji
-być zdeterminowane i nieustępliwe w jednostronnym forsowaniu swoich decyzji

Osoby o typie INTJ z natury poświęcają mniej uwagi swoim mniej preferowanym funkcją POZNANIA i ODCZUWANIA.
Jeśli zbytnio zaniedbają te obszary rozwoju, mogą:
-pomijać szczegóły lub fakty, które nie pasują do ich intuicyjnych wzorców
-angażować się w zabawy intelektualne, spierając się o kwestie abstrakcyjne lub terminy, które mają niewielkie znaczenie dla innych
-nie przywiązywać odpowiedniej wagi do tego, jak ich decyzje wpływają na innych
-zapominać o pochwałach i osobistym kontakcie z innymi osobami.

Pod wpływem silnego stresu osoby o typie INTJ mogą pozwalać sobie na zbyt wiele działań, wykorzystujących POZNANIE takich jak: oglądanie powtórek w TV, gra w karty, objadanie się lub nadmiernie koncentrować się na działaniach otoczenia, których na ogół nie zauważają lub uważają za nieważne (sprzątanie domu, porządkowanie szafek).