Maj 26, 2024, 08:18:58 am

Autor Wątek: ESFP (Performer)  (Przeczytany 6337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LI

 • Modérateur
 • Level I
 • *****
 • Wiadomości: 440
 • Liked: 20
 • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
 • Grupa: A RH +
ESFP (Performer)
« dnia: Marzec 14, 2013, 09:03:11 pm »
 • Publish


 • ESFP (Performer)[/b][/color]  Otwarci, przyjaźni, akceptujący. Bujni kochankowie życia, ludzi i materialnego komfortu. Cieszy ich praca z innymi prowadząca do wykonania czegoś.  Wnoszą zdrowy rozsądek i realistyczne podejście do ich pracy czyniąc ich przyjemną. Plastyczni i spontaniczni, szybko adaptują się do nowych ludzi i środowiska. Najlepiej uczą się próbując nowo zdobytych umiejętności w kontakcie z innymi.

  Zawody wybierane przez ten typ


  uwielbiają rozmowy z klientami do tego stopnia że często zapominają domknąć transakcji
  ich dziedziny główne to rozrywka ,sprzedaż ,sport
  artyści
  promotorzy
  muzycy
  specjaliści PR
  specjaliści do pozyskiwania funduszy
  mediatorzy do spraw pracowniczych

  Sławni ludzie o tym typie

  Elizabeth Taylor
   John Goodman
   Marylin Monroe
   Judy Garland
  Magic Johnson
   Pablo Picasso
   Bill Clinton
  Ronald Reagan
  Elvis

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/2/27/ElvisPresleyAlohafromHawaii.jpg/220px-ElvisPresleyAlohafromHawaii.jpg
  « Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 10:35:04 pm wysłana przez Moniq »

  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  Odp: ESFP (Performer)
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2013, 12:08:47 pm »
 • Publish
 • MOCNE STRONY ESFP

  Osoby o typie ESFP to żywiołowi miłośnicy życia. Żyją chwilą, ciesząc się ludźmi, jedzeniem, ubraniami, zwierzętami, naturą i różnymi aktywnościami. Rzadko pozwalają zasadom przeszkadzać sobie w życiu, skupiając się na zaspakajaniu ludzkich potrzeb w twórczy sposób.
  Osoby o typie ESFP to doskonali gracze zespołowi, zorientowani na wykonanie zadania, czerpiąc z tego jak najwięcej przyjemności, stwarzając przy tym jak najmniej problemów.


  CHARAKTERYSTYKA ESFP

  Osoby o typie ESFP interesują się ludźmi i nowymi doświadczeniami. Uczą się więcej w działaniu niż poprzez czytanie i studiowanie, dlatego lubią rzucać się w wir spraw i uczyć się w miarę ich załatwiania. Cenią należące do nich przedmioty i potrafią się nimi cieszyć.
  Osoby o typie ESFP zazwyczaj są:
  -spostrzegawcze
  -praktyczne, realistyczne i dokładne
  -aktywne, zaangażowane w bieżące doświadczenia

  Osoby o typie ESFP podejmują decyzje, korzystając ze swoich wartości osobistych. Stosują ocenę na podstawie uczuć w świecie wewnętrznym, by podejmować decyzje poprzez identyfikowanie się empatyzowanie z innymi. Są dobre w relacjach międzyludzkich, zazwyczaj odgrywają rolę rozjemcy.

  Osoby o typie ESFP zazwyczaj są:
  -szczodre, optymistyczne, przekonujące
  -ciepłe, współczujące, taktowne

  Osoby o typie ESFP sa chętnymi obserwatorami ludzkich zachowań. Zdają się wyczuwać, co dzieje się z innymi i szybko odpowiadają na ich praktyczne potrzeby. Są szczególnie dobre w mobilizowaniu innych do rdzenia sobie z kryzysami.

  JAKI INNI POSTRZEGAJĄ ESFP

  Osoby o typie ESFP czerpią dużo radości z życia i przyjemnie jest przebywać w ich towarzystwie. Ich żywiołowość i entuzjazm przyciąga nich innych. Są elastyczne, łatwo się przystosowują, są sympatyczne i łatwe w relacjach. Rzadko planują z wyprzedzeniem, ufając swojej umiejętności reagowania w danej chwili i skutecznego radzenia sobie ze wszystkim, co przyniesie czas. Nie cierpią struktury i rutyny, zazwyczaj starając się naleźć sposób ich obejścia.
  Osoby o typie ESFP uczą się w działaniu i interakcji ze środowiskiem. Zazwyczaj nie lubią teorii i pisemnych wyjaśnień. Tradycyjna szkoła może być dla nich trudna, chociaż dobrze sobie radzą, jeśli dostrzegają znaczenie tego, czego się uczą i mogą wchodzić w interakcje z innymi osobami lub z tematem nauki.
  Inni na ogół postrzegają osoby o typie ESFP jako:
  -zaradne i okazujące pomoc innym
  -towarzyskie, lubiące się bawić, wesołe i spontaniczne

  POTENCJALNE OBSZARY ROZWOJU I WZROSTU ESFP

  Czasem okoliczności życiowe nie sprzyjają rozwojowi i ekspresji preferencji ODCZUWANIA i POZNANIA u osób o typie ESFP.
  ------>>>>> Jeśli nie zostanie rozwinięta preferencja ODCZUWANIA osoby te mogą nadmiernie skupiać się na bieżących interakcjach tracąc swój mechanizm oceny i wartościowania danej sytuacji czy umiejętność kotwiczenia się.
  ------>>>>> Jeśli nie zostanie rozwinięta preferencja POZNANIA, osoby te mogą skupic się na dostępnych danych zmysłowych. Ich decyzje mogą być ograniczone do zaspakajania pragnień zmysłowych, szczególnie dotyczących interakcji z innymi.

  Osoby o typie ESFP, jeśli nie znajdą miejsca gdzie będą mogły wykorzystać swoje zdolności i cieszyć się uznaniem, na ogół czują się sfrustrowane i mogą:
  -być roztargnione i zbyt impulsywne
  -mieć trudności z akceptowaniem i wywiązywaniem się z terminów
  nadawać decyzjom i czynom innych osób zbyt osobisty charakter

  Osoby o typie ESFP z natury poświęcają mniej uwagi swoim mniej preferowanym funkcjom INTUICJI i MYŚLENIA. Jeśli zbytnio zaniedbają te obszary, mogą:
  -zapomnieć o długoterminowych konsekwencjach, działając w celu zaspokojenia doraźnych potrzeb swoich i innych
  -unikać złożonych lub wieloznacznych sytuacji i osób
  -przedkładać przyjemności nad zobowiązania

  Osoby o typie ESFP pod wpływem silnego stresu mogą czuć się wewnętrznie przytłoczone negatywnymi możliwościami. Przez to mogą przeznaczać energię na tworzenie uproszczonych szerokich czy wręcz globalnych prób wyjaśnień swoich negatywnych wizji.  « Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 12:28:54 pm wysłana przez LI »