Marzec 29, 2024, 01:07:44 am

Autor Wątek: Czy resocjalizacja ma sens?  (Przeczytany 353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiesiek

  • Gość
Czy resocjalizacja ma sens?
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 04:33:05 pm »
Resocjalizacja jest procesem bardzo ważnym w społeczeństwie, gdyż nie tylko pozwala na utrzymanie równowagi pomiędzy osobami dostosowanymi społecznie a nieprzystosowanymi, ale także uniemożliwia całkowitą destrukcję istoty ludzkiej, jaką może wywołać długotrwały pobyt w instytucji zamkniętej. Stanowi pewną nadzieje, Że system wymiaru sprawiedliwości nie będzie tylko surowym narzędziem wymierzonym w społecznie nieprzystosowane jednostki, ale także będzie budować w tych jednostkach odpowiednią skale wartości i norm. Jednakże czy owy proces jest skuteczny, czy daje pozytywne rezultaty i czy jego zasady oraz etapy prowadzą do ,,wyleczenia” jednostki spoáecznie nieprzystosowanej. W celu uzyskania odpowiedzi na te nurtujące wielu badaczy, a także i nas, pytania pragnęliśmy przeanalizować cele, zadania oraz granice jakie niesie ze sobą proces resocjalizacji, a następnie zapoznać się z zasadami i etapami tegoż procesu, aby posiákując się badaniami europejskich badaczy, a także własnymi móc odpowiedzieć na powyższe pytania i zdiagnozować efektywność resocjalizacji.

Więcej w artykule (pracy pisemnej) autorstwa: Kamili Wyka, Szymona Kaśków i Weroniki Urbanek.
http://www.wpsnz.uz.zgora.pl/pliki/prace_studentow/prace/resocjalizacja.pdf
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 04:36:54 pm wysłana przez edu »

Offline Traveler

  • New
  • Wiadomości: 30
  • Liked: 1
Odp: Czy resocjalizacja ma sens?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2013, 10:30:46 pm »
To pytanie o to czy chcemy naprawiać i dać szanse czy nie zależy nam na tych jednostkach w społeczeństwie, co oznaczałoby ,że społeczeństwo staje sie powoli nie ludzkie i nie wrażliwe co z kolei prowadzi do wniosku ,że dąży do stopniowej samodestrukcji...

Jednostki ,które maja wypaczony stosunek do społeczeństwa są produktem ubocznym systemu i cywilizacji jesli "cywilizacja i system" nie widzi potrzeby naprawienia tego co stworzyła to co to za cywilizacja i jaki osiaga postęp jeśli tylko technologiczny to nie społeczny.

Jeśli nie naprawiamy tego co zepsuliśmy to znaczy ,że nie mamy do tego szacunku w przypadku ludzi bład którego nie zrozumiemy i nie naprawimy bedzie się w przyszłości dalej powielać w innej formie.


Pär Grindvik - Air http://discovery-nature.com/media/sa.item/in.5030/


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 07:02:33 am wysłana przez Traveler »