Sierpień 04, 2020, 07:45:18 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Dom i ogród / Pomysł na podłogę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez budomaxparkiety dnia Luty 12, 2014, 07:37:58 pm »
W wielu domach znajdują się podłogi z drewna, które z czasem należy odnowić. W większości przypadków wykonuje się taką usługę lakierując podłogę. Może warto zmienić jej wygląd i kolorystykę, która doda jej nowego wyrazu i estetyki. Takim rozwiązaniem jest popularna w krajach skandynawskich technika bielenia podłóg, a mianowicie wykonujemy jej ługowanie, a następnie olejowanie na biało. Dla zainteresowanych takim rozwiązaniem polecam lekturę tej strony http://budomaxparkiety.pl/zakres-uslug/bejcowanie-i-lugowanie-podlog.html


http://s30.postimg.org/5zg7vz665/deski_sosnowe_wykonczone_lugiem_i_bialym_olejem.jpg
92
Filozofie i teorie / Dźwięk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Radiana dnia Styczeń 25, 2014, 09:57:28 pm »
Dźwięk. Jest obok obrazu, zapachu, dotyku opisem naszego namacalnego świata. Świat przemamawia do nas dźwiękami, tymi które słyszymy i tymi, których nie słyszymy również, gdyż dźwięk to drgania ośrodka, w którym się rozchodzi fala dźwiękowa a drgania mogą oddziaływać na całe nasze ciało. Jesteśmy otoczeni przez dźwięki, które nasza podświadomość czujnie przechwytuje i zapisuje. Oto piszę w skupieniu wybierając odpowiednie klawisze na klawiaturze, jednocześnie cały czas monitoruję dźwięk pralki dochodzący z łazienki, by w razie konieczności, gdy wychwycę jakieś zmiany w jej pracy móc zareagować.

Codzienny szum informacyjny jaki w postaci dźwięków dociera do naszego mózgu powoduje uczucie zmęczenia. Często szukamy odpoczynku w zacisznym miejscu, gdzie możemy spokojnie posłuchać ulubionej muzyki, czyli znowu otoczyć się dźwiękiem. Wysłuchujemy codziennie lawinę słów, które wypowiadane są w odpowiedniej intonacji. Odbieramy w postaci dźwięku nie tylko sens słów, ale również ładunek emocjonalny zawarty w intonacji jakiej są wypowiadane. Na tym przykładzie dokładnie widać, że dźwięk to informacja i to złożona. Czujnie wychwycimy intencje osoby, jeżeli wsłuchamy się w intonację towarzyszącą wypowiadanym słowom. Już niemowlę nie rozumiejąc jeszcze słów wypowiadanych przez bliskich reaguje na intonację i całym sobą chłonie słowa matki wypowiadane z miłością.

Świetnie intonacją posłużył się Janusz Rewiński, kiedy jako skaut piwny zachwalał bez przekonania walory mleka a potem przestrzegał przed spożywanie piwa. Zarówno z mimiki twarzy jak i intonacji głosu z łatwością można było odczytać, który napój faworyzuje. Znakomicie intonacją głosu posługują się aktorzy i ... księża.

Wprawdzie podobno około 80% informacji o świecie dociera do nas w postaci obrazu, ale wpływ dźwięków na naszą psychikę i zdrowie jest kolosalny. Hałas powyżej pewnego pułapu może człowieka nie tylko ogłuszyć, ale i obezwładnić a nawet zabić. Z drugiej strony czyste dźwięki o odpowiedniej wysokości mają moc leczenia. Mogą na przykład przyspieszyć gojenie urazów kości.

Muzyka jest krainą dźwięku, w której poszukujemy różnych wrażeń od wyciszenia po ekscytację i gniew. Cudowna harmonia dźwięków działa na nas kojąco, natomiast kakofonia męczy i wywołuje zmęczenie i agresję. Klucz piękna muzyki leży w harmonii dźwięków czyli ich odpowiednim uporządkowaniu.

Muzyka towarzyszy człowiekowi można powiedzieć, że od zawsze. Muzyka jednoczyła wspólnoty w tańcach, zagrzewała do walki, ostrzegała przed wrogiem, oznajmiała o porach dnia. W świątyniach wyśpiewywane są modlitwy, hymny pochwalne, pieśni. Muzyka towarzyszy całemu naszemu życiu od narodzin aż do śmierci, kiedy żegnamy zmarłych pieśniami, na przykład w kościele katolickim pieśń "Anielski orszak niech twą duszę przyjmie".

Muzyka ludzi jednoczy. Przebój z jednego kraju potrafi szturmem wedrzeć się do list przebojów tworzonych przez radiowe stacje w różnych krajach (oczywiście pod warunkiem, że jest wykonywany w języku angielskim, najczęściej ) i jest słuchany na różnych kontynentach.

Kiedy moja wiara w ludzi podupada lubię popatrzeć sobie na koncerty wielkich gwiazd muzyki, gdzie tysięczne tłumy wspólnie bawią się i z radością wspólnie śpiewają. I wtedy myślę sobie oby ten świat, który od dźwięku się zaczął (ponoć na początku było słowo) również przez dźwięk został uratowany.

Uważajmy na dźwięki. :)


 znalezione w necie - Eioba.pl
93
Moda i Styl / Hotele Gdynia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kumoreczko dnia Styczeń 15, 2014, 12:24:38 pm »
 priviet dziewczyny

Jakie hotele są według Was najlepsze??? Bardzo prosze o namiary, niedługo odwiedzam to miasto  a zupełnie nie wiem gdzie zarezerwować nocleg. Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Dziękuję.                                                                     
94
Podróże / Re: Góry czy morze ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michaadocha dnia Styczeń 13, 2014, 01:52:36 pm »
Wybieram morze :)

Dobry klimat:)
95
Zdrowie / Re: Kalkulatory masy ciała
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jankowska dnia Styczeń 13, 2014, 11:28:49 am »
Bardzo fajna stronka.

Dziekuję za polecenie.  :)
96
Na początek / Re: Na dobry początek przedstaw się :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez katarzyna.biernaciuk dnia Grudzień 19, 2013, 11:25:13 am »
witam  drodzy użytkownicy tego zacnego forum.  :D
97
Na początek / Re: Na dobry początek przedstaw się :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sandiadomska2 dnia Grudzień 17, 2013, 11:50:48 am »
priviet. Mam na imię Sandra. Jestem z Wrocławia.  Cieszę się,że jestem na tym forum zarejestrowana. pozdrawiam  /tanczymy /tanczymy
98
Na początek / Re: Na dobry początek przedstaw się :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maria.paliszewska dnia Grudzień 14, 2013, 12:34:07 pm »

Witam wszystkich forumowiczów i do zobaczenia w ciekawych wątkach !!!
99
Fotografia / Re: Jak zrobić przezroczystość paintshop pro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LI dnia Grudzień 03, 2013, 10:44:42 pm »
Warstwy.

1. File open ( i otwieramy dwa >lub wiecej< obrazki, które chcemy na siebie nałożyć).
Tutaj mam jeden obrazek z tłem w formacie JPG i obrazek z sercem w formacie PSPimege (post wczesniejszy jak taki obrazek zrobić i zapisać).


http://s27.postimg.org/qqh7r65pr/7_PSP.jpg


3. Kopiuję obrazek z sercem (narzędzie łapka z lewej na górze- copy i klikając w obraz z tłem paste).
4. Powstały mi warstwy (widać je po lewej w miejscu oznaczonym nr 4 LEYERS).
5. Warstwy można dowolnie tworzyć przezroczystymi suwakiem (oznaczonym numer 5... tam gdzie liczba 87 na zdjęciu).

http://s27.postimg.org/qiy68ek4v/8_PSP.jpg


Jeśli zapiszemy ten obraz jako JPG połączy się w jeden. Jeśli w PSPimage nadal po otworzeniu będziemy mieli warstwy.
100
Fotografia / Re: Jak zrobić przezroczystość paintshop pro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LI dnia Grudzień 03, 2013, 10:29:09 pm »
Wymazywanie tła na obrazku aby było przezroczyste.

1. File.
2. Open- wybieramy obrazek.
3. Wybieramy narzędzie gumki tła (Backgriund Eraser) i wymazujemy tło. Moim zdaniem najlepiej to robić klikając punktowo w tło, które chcemy wymazać. Gumkę można na górnym panelu powiększać i pomniejszać.


http://s22.postimg.org/ptbg0430d/4_PSP.jpg4. Kiedy zapiszemy grafikę z wymazanym tłem w formacie PSPimage mozemy zachowac jej przezroczystość i nakładać na inne obrazy.
http://s28.postimg.org/gh33n812x/6_PSP.jpgzdn
Strony: 1 ... 8 9 [10]