Discovery Human Nature Forum

Świat => Odpowiedz na to pytanie => Wątek zaczęty przez: marcus w Październik 16, 2013, 09:20:12 am

Tytuł: Dlaczego ludzie są nieszczęśliwi ?
Wiadomość wysłana przez: marcus w Październik 16, 2013, 09:20:12 am
Moim zdaniem człowiek pragnie tego czego niema. Jeśli coś osiągnie euforia nazywana szczęściem trwa tylko chwilę. Excytacja mija i człowiek wyznacza sobie kolejny cel.....
Gorzej jak tego kolejnego celu nie ma....
 

 
Tytuł: Re: Dlaczego ludzie są nieszczęśliwi ?
Wiadomość wysłana przez: aliemka w Październik 16, 2013, 03:19:31 pm
Ludzie są nieszczęśliwi bo sami tego chcą. Nie potrafią spojrzeć na swoje życie przez bardziej kolorowy pryzmat. Życie jest tylko życiem...wszędzie i każdemu zdarzają się mniejsze lub wieksze nieszczęścia. Problem polega na tym, że jedni to akceptują i żyją dalej opierając się na małych szczęściach, drudzy z kolei nie potrafią przyjąć swoich nieszczęść do wiadomości twierząc że cały świat sprzymierzył się przeciwko nim. Ludzie sami stwarzają sobie problemy,sami są odpowiedzialni za swoją egzystencje i po części za swoje nieszczęścia.
Tytuł: Re: Dlaczego ludzie są nieszczęśliwi ?
Wiadomość wysłana przez: Jones w Październik 16, 2013, 03:21:54 pm
"Wine temu, że spotykają mnie nieszczęścia jest moje Istnienie,
Gdyby mnie bowiem nie Było, jakież mogłyby mi się wówczas przydarzyć nieszczęścia ?"
(Lao Tse)
Tytuł: Re: Dlaczego jesteśmy nieszczęśliwi ?
Wiadomość wysłana przez: House w Październik 16, 2013, 09:18:06 pm
Mi się tak zadane pytanie nie podoba dlaczego ludzie są nieszczęśliwi tak jakbysmy pisali o nich z perspektywy obserwatora "ich" a my to nie jesteśmy ludźmi ? ja bym zapytał inaczej dlaczego czasami jesteśmy nieszczesliwi bo to jednak chyba każdemu się zdarza;)

   
Tytuł: Re: Dlaczego ludzie są nieszczęśliwi ?
Wiadomość wysłana przez: LI w Październik 16, 2013, 09:42:54 pm


Myślę, że nieszczęśliwi są ludzie, którzy nie widzą sensu swoich cierpień. Wszystko to co tutaj na Ziemi ponadto jest ulotne, chwilowe, nawet te szczęśliwe chwile. Jak dla mnie życie ziemskie może mieć sens tylko wtedy, kiedy przyjmie się, że na nim wszystko się nie kończy.
Tytuł: Odp: Dlaczego ludzie są nieszczęśliwi ?
Wiadomość wysłana przez: sajmonek w Październik 08, 2016, 05:39:16 pm
Trzeba cieszyć się każdym dniem i tym co niesie ze sobą. Być w porządku wobec siebie i innych. Nie koncentrować się na rzeczach materialnych, bo one to już naprawdę szczęścia nie dają. Wrzucając fotki na profile społecznościowe (instagram, facebook) możecie co najwyżej wywołać zazdrość u drugiego człowieka, a jeśli z tego powodu jesteście szczęśliwi to bardzo współczuje. Zamiast skupiać się na przeglądaniu się w cudzych oczach żyjcie po prostu własnym życiem.