Discovery Human Nature Forum

Natura ludzka => Ciało => Wątek zaczęty przez: Pillow w Czerwiec 10, 2013, 07:42:37 pm

Tytuł: Zbudujmy człowieka
Wiadomość wysłana przez: Pillow w Czerwiec 10, 2013, 07:42:37 pm
Zbudujmy człowieka ......

Potrzebne materiały dla stworzenia takiego o masie 70 kg:


43 kg tlenu
16 kg węgla
7 kg wodoru
1.8 kg azotu


Pozostałe elementy to niemal cała tablica Mendelejewa, włącznie z tak egzotycznymi pierwiastkami jak uran, antymon czy itr. Zawartość tych składników jest znikoma, ale gdyby np. zebrać złoto z zawartości ciał całej ludzkości, otrzymalibyśmy prawie półtorej tony tego pierwiastka.

Oczywiście różnice pomiędzy ich ilościami nie występują wewnątrz samego gatunku. Proporcjonalnie każdy z nas ma ich praktycznie tyle samo, co sprawia że różnice pomiędzy nami nie mają żadnego związku z ilościami atomów, z których się składamy.Czy jesteśmy wyjątkowi na tle Wszechświata ? Czy nasz skład atomowy mówi, że jesteśmy wyjątkowi, czy wręcz przeciwnie ? Zobaczmy. Oto częstość występowania atomów we Wszechświecie, od najczęstszych :

Wodór
Hel
Tlen
Węgiel
Neon
Azot


Zarówno hel jak i neon, są całkowicie bezużyteczne organicznie i nie biorą udziału w żadnych procesach biologicznych (hel w ogóle nie tworzy żadnych związków z niczym), co często jest wykorzystywane jako ich atut.

Widzimy zatem, że cztery najczęstsze pierwiastki ludzkiego ciała, są jednocześnie czterema najczęstszymi pierwiastkami w całym Wszechświecie! Czy istnieje więc jakikolwiek powód by sądzić, że jesteśmy wyjątkowi ? Z całą pewnością nie ma w nas niczego wyjątkowego pod względem molekularnym.
Tytuł: Odp: Zbudujmy człowieka
Wiadomość wysłana przez: LI w Czerwiec 10, 2013, 11:11:00 pm
A niby tylko tlen, węgiel, wodór i azot ale ..... podstaw sobie te składniki po jednej stronie a po drugiej człowieka.... Coś musi być w tym człowieku więcej ;)
Tytuł: Odp: Zbudujmy człowieka
Wiadomość wysłana przez: Imayra w Czerwiec 11, 2013, 01:26:08 am
Tlen daje życie ale nie tworzy nowego życia.  /rumiany