Czerwiec 21, 2024, 06:53:54 am

Autor Wątek: Zwiedzamy Wrocław  (Przeczytany 2963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
Zwiedzamy Wrocław
« dnia: Luty 05, 2012, 12:26:46 pm »
Od czego zacząć? Oczywiście od ZOO.

http://www.e-wroclaw.com/pictures/m.019.jpg
Gucwińskich w TV oglądał niegdyś chyba każdy z nas ;)
strona zoo: http://www.zoo.wroclaw.pl/
wirtualna wycieczka: http://wroclaw360.pl/miejsce.php?q=210

Ciekawostka:
We wrocławskim ZOO w tym roku rozpocznie się budowa oceanarium. Zakończenie budowy jest przewidziane w 2016 r., natomiast koszt przedsięwzięcia to kwota ponad 387 mln zł.
Projekt ma obejmować połączenie w jednym miejscu fauny i flory Afryki. Ekspozycje jakie będzie eksponowane ma przedstawiać zbliżone do naturalnego środowiska. I tak świat wodny, będzie prowadził przez tunel zbudowany ze szkła akrylowego, gdzie będziemy mogli oglądać różne gatunki ryb, a nawet rekiny. Będą też baseny z hipopotami, a także ma powstać dżungla. Atrakcję ma jednak stanowić wybieg dla pingwinów, który jest planowany wraz z budową restauracji w kształcie łodzi.
Wrocławskie Oceanarium ma być jednym z najnowocześniejszym obiektem na świecie, który przyciągnie wiele turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

------------------------------------------------------

http://www.panoramaraclawicka.pl/download/1_Poszukiwania.JPG
Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.
 Pomysłodawcą Panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka (1858-1925), który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka (1857-1942). Pomagali im: Ludwik Boller, Tadeusz Popiel, Zygmunt Rozwadowski, Teodor Axentowicz, Włodzimierz Tetmajer, Wincenty Wodzinowski i Michał Sozański.
Nie wiem co o panoramie wiedzą inni mieszkańcy Polski ale to własnie tutaj są ciągań uczniowie okolicznych szkół. To taka wycieczka obowązkowa ;)

http://www.panoramaraclawicka.pl/

---------------------------------------------------------------------

http://pik.wroclaw.pl/uploaded/WC3_1.jpg
Ostrów Tumski- mój ulubiony :). Najstarsza dzielnica Wrocławia stanowiąca siedzibę pierwszych Piastów Śląskich. W roku 1315 cały Ostrów Tumski sprzedany został władzom kościelnym. Wieczorny spacer po Ostrowie Tumskim to podróż w czasie o kilkaset lat wstecz. Oświetlone gazowymi latarniami średniowieczne uliczki dzielnicy i liczne kościoły z Archikatedrą Św. Jana Chrzciciela w centralnym punkcie przyciągają turystów z całej Europy. Widok z platformy widokowej Katedry kończy spacer po tej magicznej dzielnicy.

----------------------------------------------------------------------

http://x.garnek.pl/ga9642/d3cb0c87fad8a1a8311042a3/wroclaw_wyspa_slodowa.jpg
Wyspa Słodowa czyli niewielka wysepka na Odrze. Jest niezwykłą częścią Wrocławia która na przełomie dziejów budziła wiele kontrowersji i była obiektem licznych sporów. Ma bogatą przeszłość. Wiążą się z nią niezliczone historie. Położona w malowniczym lecz nieco ukrytym miejscu na Odrze w okolicach rynku. Zwykle jest obiektem zainteresowania spacerujących po wielu deptakach i podziwiających jej urok Wrocławian i turystów.
Władze miasta zrobiły teraz z wyspy centrum koncertowe: http://www.koncertomania.pl/1327-koncerty-wyspa-slodowa-wroclaw.html


-----------------------------------------------------------------------

http://static.polityka.pl/_resource/res/path/e8/4a/e84aa41d-fabb-4913-91a3-eda6c202f287_260x
"Spiż" czyli bar z piwem. Kto nie był w "Spiżu" nie może powiedzieć, że był we Wrocławiu ;). Piwo „Spiż” warzone jest według starych, bo aż 500-letnich, tradycyjnych receptur, a cały proces odbywa się na oczach gości, którzy mogą śledzić każdy kolejny etap produkcji piwa co stanowi dla nich nie lada atrakcję.
"Spiż" to kultowe centrum życia studenckiego ;)

Offline Lilith

 • New
 • Wiadomości: 50
 • Liked: 0
 • Grupa: AB RH +
Odp: Zwiedzamy Wrocław
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2012, 01:14:18 pm »
http://www.portalion.com/wroclaw-zabytki/img_rynek/big/ratusz_stary_026.jpg
A Rynek?
Wytyczony w 1242 Rynek Główny we Wrocławiu od zarania istnienia służył jako plac targowy o wymiarach 212 x 175 metrów. Handlowano na nim m.in. pieczywem, tłuszczem, płótnem, wyrobami metalowymi. Na Rynku działały także punkty usługowe np. krawieckie i szewski. Początkowo działaność była prowadzona w drewnianych budach, a murowane obiekty pojawiły się dopiero pod koniec XIII wieku.
Na samym Rynku Głównym jak i wokół niego skoncentrowane się liczne zabytki będące najcenniejszym skarbem dziedzictwa narodowego. Od rynku we wszystkich kierunkach odchodzi aż 11 uliczek. Za południowo-zachodnim narożnikiem Rynku Głównego znajduje się rynek pomocniczy zwany Placem Solnym.

A Sukiennice? Pręgierz na Rynku? A Plac Dominikański? ;)


Offline Lilith

 • New
 • Wiadomości: 50
 • Liked: 0
 • Grupa: AB RH +
Odp: Zwiedzamy Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2012, 01:15:19 pm »
A Ogród Botaniczny we Wrocławiu?

http://www.portalion.com/wroclaw-atrakcje/img_ogrod_botan/big/palmy%20135.jpg
Nazywany "oazą piękna i spokoju" Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu stanowi jedną z największych atrakcji tego miasta. Ogród Botaniczny we Wrocławiu posiada długą i bogatą historię, powstał bowiem równocześnie z Uniwersytetem w roku 1811 i początkowo zajmował obszar około 5 hektarów. Następnie był sukcesywnie powiększany i uzupełniany o ciągle nowe okazy flory. Niestety podczas II Wojny Światowej uległ kompletnemu zniszczeniu. Do świetności zaczął powracać w latach 50-tych i do dzisiaj urzeka o każdej porze roku feerią barw tysięcy roślin. Ogród Botaniczny we Wrocławiu od 1974 wpisany do rejestru zabytków województwa wrocławskiego,a w 1994 został uznany roku za pomnik historii.