Luty 23, 2024, 05:33:31 am

Autor Wątek: Raporty FBI o UFO  (Przeczytany 2885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Raporty FBI o UFO
« dnia: Styczeń 25, 2013, 05:41:26 pm »
 • Publish
 • http://static.ddmcdn.com/gif/blogs/6a00d8341bf67c53ef014e87a70959970d-800wi.jpg
  W 1947 roku Amerykę ogarnął  zalew obserwacji niewyjaśnionych obiektów latających (UFO). US Air Force był głównym wydziałem śledczym obserwującym te zjawiska, również FBI otrzymało wiele raportów i pracowało przez jakiś czas z Siłami Powietrznymi w celu zbadania tych kwestii. Raporty z lat 1947 - 1954.

  http://vault.fbi.gov/UFO

  FBI odtajniło właśnie notatkę agenta sprzed 61 lat. Notatka przedstawia relację informatora z amerykańskich sił powietrznych, który donosi: podczas "wypadku UFO" w Roswell w stanie Nowy Meksyk rozbiły się trzy niezidentyfikowane obiekty latające, w których były ciała kosmitów. Notatka ma datę trzy lata późniejszą niż informacje o "katastrofie" w Roswell w 1947 r.
  Informacja pojawiła się na nowej, otwartej  stronie FBI "The Vault", zawierającej ponad 2000 dokumentów agencji, które zeskanowane zostały z wersji papierowej.

  Notka służbowa agenta specjalnego Guya Hottela z biura agencji w Waszyngtonie datowana na 22 marca 1950 r., trzy lata po rzekomej katastrofie UFO w Roswell. Hottel donosi: śledczy amerykańskich sił powietrznych powiedział, że w Roswell znaleziono trzy pojazdy latające o kolistym kształcie. Według informatora, w środku miały znajdować się trzy niewielkie, humanoidalne istoty ubrane w "metaliczny, bardzo delikatny materiał". Agent, który otrzymał te informacje, nie przeprowadził dalszych działań mających na celu zweryfikowanie informacji.

  Pomimo małej wiarygodności informacja znalazła się na nowej stronie agencji. Pojawienie się jej na stronie FBI wywołało burzę w internecie. Opublikowały ją portale zajmujące się UFO, pojawiła się także na portalach społecznościowych. Jak twierdzi dziennik "Daily Mail" pojawienie się notki na stronach rządowej agencji może spowodować "aktywację miłośników teorii spiskowych", którzy twierdzą, że doszło do katastrofy UFO w Roswell i ukrycia tego faktu przez rząd USA.

  Najbardziej znana "katastrofa UFO"

  Wydarzenie w Roswell w stanie Nowy Meksyk jest najbardziej znanym wypadkiem, w czasie którego miało dojść do katastrofy statku należącego do istot pozaziemskich. Po tym, jak armia USA poinformowała prasę, że w miasteczku odnaleziono latający dysk, w tabloidach i lokalnych gazetach pojawiły się spekulacje o wypadku statku kosmicznego. Wojsko szybko sprostowało te doniesienia, mówiąc, że była to część eksperymentalnego balonu meteorologicznego. Nie wszyscy w to uwierzyli - rozpowszechniono teorię, jakoby fragmenty statku kosmicznego i ciała kosmitów zostały ukryte przez amerykański rząd.

  Na kosmitach miały być przeprowadzane sekcje zwłok, a rzekome zdjęcia z nich pojawiały się w tabloidach, filmach i na stronach internetowych. Wydarzenie w Roswell i tajna baza wojskowa "Area 51" do której miały trafić fragmenty pojazdów, stały się częścią kultury popularnej, pojawiając się m.in. w serialu "Z archiwum X".

  FBI opublikowało na stronie także oficjalne informacje otrzymane od dowództwa wojsk lotniczych w 1947 roku, tuż po rzekomym wypadku UFO.
  --

  http://rt.com/files/usa/news/fbi-ufo-aliens-roswell/ufo-fbi-releases-files.n.jpg
  W obecnie ujawnionych danych można znaleźć notatkę sporządzoną przez agenta nazwiskiem Guy Hottel (znajdziecie ją w FBI Vault - pod tym adresem). Mówi ona o tym, że w 1947 w Nowym Meksyku odnaleziono trzy rozbite latające spodki - każdy około 15 metrów średnicy, z nieco wystającym centralnym elementem. W każdym z pojazdów odnaleziono po 3 ciała rozmiarem przypominające ludzkie, lecz mające zaledwie około 90 centymetrów wzrostu.

  Dalej mówi ona o tym, że ciała te ubrane były w metaliczne stroje, wykonane z bardzo dobrej jakości tkaniny, krojem przypominające ubiory stosowane przez pilotów oblatywaczy.

  Jako przyczynę katastrofy podaje on bardzo mocny radar zainstalowany przez wojsko w okolicach bazy, który mógł wpłynąć w jakiś sposób na mechanizmy sterowania w pojazdach kosmitów.

  Mimo, że w ostatnich latach temat Roswell jest rozpatrywany raczej w kategoriach fikcji literackiej, ujawnione przez FBI informacje mogą przyczynić się do narodzin nowej fali zainteresowania tematem
  ufologii, pozaziemskich cywilizacji etc.

  http://i.livescience.com/images/i/000/015/937/iFF/070605_ghost_alien_02.jpg
  -----
  http://news.discovery.com/space/secret-fbi-file-exposes-roswell-ufoor-not-110412.htm
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 09:01:31 pm wysłana przez House »