Grudzień 06, 2023, 12:16:14 pm

Autor Wątek: WIBRACJE PODSTAWOWE - 6  (Przeczytany 2865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
WIBRACJE PODSTAWOWE - 6
« dnia: Maj 15, 2012, 02:01:43 pm »
 • Publish
 • http://i-cdn.apartmenttherapy.com/uimages/ohdeedoh/2009-03-02-numbers.jpg

  WIBRACJE PODSTAWOWE - 6
  Charakter - osobowość

  Liczba ta przedstawia siły, które odnajdują równowagę poprzez ekspansję i poszukiwanie swego wyrazu. Równowaga dotyczy aspektu fizycznego i emocjonalnego, tworzących harmonijną całość.
  Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji odznaczają się humanitaryzmem, szczodrością i opanowaniem. Można mieć do nich pełne zaufanie pod każdym względem, gdyż są prawe, szlachetne i łagodne. Zawsze pragną dobra dla innych, a zwłaszcza dla swej rodziny. Głównym celem ich życia jest bowiem szczęście rodzinne i tych, którzy je otaczają. Dla dobra swych bliskich gotowe są zrezygnować z własnych dążeń i zainteresowań. Z tej samej przyczyny, jeśli czują, że bezpieczeństwo ich bliskich jest zagrożone, Szóstki tracą całą swą łagodność i stateczność, zmieniając się w osoby zdolne do wszystkiego, siejąc lęk i grozę wśród wrogów.

  Zrównoważone i delikatne, łatwo dają się lubić. Jeśli zaś komuś ofiarowały swą przyjaźń, można być pewnym, że będzie ona dozgonna. Szóstki uwielbiają otaczać się przyjaciółmi, a podejmowanie gości sprawia im ogromną przyjemność.
  Osoby o tej wibracji odczuwają potrzebę piękna, harmonii i wygodnego życia.
  Nieustannie też troszczą się, aby polepszyć warunki życia sobie i swym bliskim. To na nie zwykle spadają obowiązki rodzinne, które wypełniają z prawdziwą radością.

  Szóstki są kochające i czułe, ale i same potrzebują miłości i opieki. Uczucia odgrywają w ich życiu decydującą rolę. Cechuje je wrażliwość, czułość, romantyczność i idealizm. Mają jednak skłonności do zbytniego przejmowania się błahostkami, co nierzadko bardzo utrudnia im życie.
  Ci urodzeni doradcy posiadają wyjątkowe zdolności do analitycznego i logicznego myślenia. Są to osoby poważne, godne zaufania, skrupulatne, uporządkowane i często wręcz przesadnie dokładne, co może doprowadzić do zbytniego przejmowania się szczegółami oraz marnowania sił i energii na rzeczy nieważne. We wszystkim szukają doskonałości, harmonii i równowagi.

  Szóstki kierują się szczytnymi ideałami, jak pragnienie służenia bliźnim, niesienia pomocy potrzebującym, walka o sprawiedliwość i prawa człowieka. Jednak z drugiej strony, ich skrajna ufność i prostoduszność sprawiają, że osoby te często bywają wykorzystywane przez jednostki wyrachowane i pozbawione skrupułów.

  Wiele osób o tej wibracji poddaje się lenistwu i pasywności, wybierając życie wygodne i bezkonfliktowe. Typowa jest dla nich pewna ambiwalencja w sposobie postępowania; raz bowiem wykazują silny charakter, zdecydowanie i upór, a kiedy indziej - brak pewności siebie oraz indolencję i kompleksy, niezrozumiałe dla otoczenia.

  Szóstki mają konserwatywny i tradycyjny światopogląd, a jednocześnie są romantyczne, sentymentalne i podatne na wzruszenia. Krótko mówiąc, są to istoty bardzo wrażliwe, czułe i bezbronne, często zupełnie nieprzygotowane do ostrej, bezpardonowej walki, do jakiej zmusza nas współczesne życie.
  Szóstki to prawdziwi sybaryci, lubujący się w komforcie i potrafiący docenić to, co piękne. Stale upiększają i dekorują swe otoczenie, kupując piękne przedmioty. Bez względu na pozycję społeczną i warunki materialne, potrafią stworzyć w swych domach ciepłą i gościnną atmosferę.
  Reprezentanci tej wibracji muszą mieć zawsze kogoś, o kogo mogliby się troszczyć. Są to urodzeni opiekunowie i przewodnicy, a im więcej mają osób, za które muszą odpowiadać, tym bardziej czują się szczęśliwe. Jednak, uwaga! - nadmiar tej opiekuńczości może być uciążliwy i męczący dla ich podopiecznych.

  Wesołe i pełne werwy Szóstki są świetnymi rozmówcami, powinny jednak pilnować się, aby nie zamęczyć swych słuchaczy zbytnim gadulstwem. Osoby te mają również wyraźne skłonności do plotkarstwa.
  Szóstka "pozytywna" jest osobą zdecydowanie dobrą, szczerą, uważającą, delikatną i serdeczną. Emanuje z niej ciepło, spokój i pewność siebie. Największym szczęściem będzie dla niej tworzenie wokół siebie atmosfery ładu, harmonii i piękna.

  Niemniej Szóstkom grozi porażka w najważniejszej dla nich dziedzinie - życiu rodzinnym. Mają bowiem skłonność do nadmiernej troski i nadopiekuńczości wobec swoich najbliższych jak również przyjaciół. Skłonność ta często wyraża się przez chorobliwą zazdrość, podejrzliwość i mieszanie się w sprawy innych.

  Ujemny aspekt tej wibracji to brak ideałów, nieobowiązkowość, niestałość, lenistwo i uchylanie się od wszelkiej odpowiedzialności. Aspekt ten oznacza także wyolbrzymianie trudności i obsesyjne przejmowanie się sprawami niejednokrotnie nieistotnymi lub wręcz wymyślonymi. Jeśli zatem Szóstki nie wypracują obiektywnego i zrównoważonego podejścia do sprzeczności i trudności, jakich pełno w życiu każdego człowieka, mogą nawet - jeśli inne Wibracje wzmacniają tę tendencję - paść ofiarą zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.
  Powinny również nauczyć się walczyć z własną biernością i niechęcią do stawiania czoła sytuacjom trudnym, wymagającym wysiłku i licznych zabiegów.

  Powołanie - zawód

  Osoby o tej wibracji obdarzone są uzdolnieniami twórczymi i artystycznymi, wyjątkowo rozwiniętym, poczuciem harmonii, rytmu i estetyki.
  Liczba 6 jest ściśle związana z rodziną, służbą społeczeństwu i wspólnocie. Osoby te lepiej niż inne wypełniają wszelkie zadania związane z polepszeniem sytuacji materialnej zarówno swych najbliższych, jak i bliźnich w ogóle.

  Ze względu na często pojawiające się w życiu Szóstek chwile załamań i niepewności, powinny one pielęgnować wiarę we własne możliwości i walczyć z niezdecydowaniem i nieśmiałością. Tylko wówczas zdolne będą do szybkiego działania i wykorzystywania okazji, których na pewno nie zabraknie w ich życiu. W rzeczywistości bowiem są to osoby szczególnie predestynowane do tego, aby odnosić sukcesy na wielu polach, najpierw jednak muszą wierzyć w siebie i w to, że otoczenie zauważa i docenia ich liczne zalety. To wszystko winny mieć na uwadze, zanim zdecydują się na wybór zawodu.

  Aby osiągnąć sukces, na jaki zasługują, muszą również odpowiednio ustosunkować się do spraw uczuciowych i obowiązków rodzinnych, do których zazwyczaj przywiązują zbyt wielkie znaczenie. Często bowiem tak angażują się w sprawy domowe, że zapominają lub rezygnują z obowiązków zawodowych, marnując tym samym swe olbrzymie zdolności twórcze. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Szóstka nierzadko zawdzięcza swój zawodowy sukces bliskim osobom, popychającym i inspirującym ją nieustannie do działania. Trzeba również podkreślić, że sukces ten nie stanowi dla Szóstek powodu do dumy i nie jest dla nich istotny, jeśli nie przyczynia się do poprawy sytuacji w ich rodzinie. Ona jest przecież celem i najważniejszą motywacją w życiu Szóstek.

  Jako że osoby o tej wibracji posiadają wyjątkowo rozwinięte instynkty humanitarne, wyróżniają się w profesjach związanych ze służbą społeczną, a więc w medycynie (zwłaszcza w pediatrii i pielęgniarstwie), a także jako opiekunowie społeczni, dyrektorzy szpitali, chemicy i bakteriolodzy.
  Szóstki odnoszą sukcesy także na polu oświaty i literatury - jako pisarze, tłumacze, księgarze, profesorowie, kuratorzy, nauczyciele i dyrektorzy szkół, zwłaszcza artystycznych.
  Wśród Szóstek znajdziemy wyjątkowo dużo psychologów, psychiatrów, kaznodziei i doradców, gdyż mają wybitny dar komunikowania się z bliźnimi, a ich zrównoważone i spokojne słowa dodają odwagi, zachęcają i pocieszają.

  Generalnie wszystkie gałęzie wiedzy, edukacji i religii są odpowiednie dla Szóstek, jeżeli zdołały przezwyciężyć swoją indolencję oraz niepewność i zdecydowały się na karierę uniwersytecką.
  Jako artyści zdobędą uznanie w następujących dziedzinach sztuki: poezja, proza, malarstwo, sztuka użytkowa, rzeźba, kino, teatr, taniec, a także śpiew i muzyka, gdyż osoby o tej wibracji posiadają na ogół świetne warunki głosowe. Wielu słynnych śpiewaków to właśnie Szóstki.

  Duży talent wykazują również w dziedzinach związanych z dekoracją wnętrz, modą i kosmetyką.
  Szóstka może wykazać się również w działalności związanej z zaspokajaniem potrzeb rodziny, domu i społeczeństwa, na przykład w administracji, zaopatrzeniu, usługach lub hotelarstwie i handlu.
  Zarówno kobiety, jak i mężczyźni o tej wibracji znani są jako doskonali kucharze. Pełni wyobraźni i pomysłowości, wykazują ogromną zręczność w wymyślaniu i przygotowywaniu wyśmienitych potraw, a także w organizowaniu długo potem wspominanych przyjęć i spotkań towarzyskich.

  Szóstki są poważne, uczciwe i ze wszech miar godne zaufania, co sprawia, że nie ma lepszych niż one urzędników. Sumienne i pracowite, wypełniają swoje obowiązki z radością i poczuciem odpowiedzialności.
  Jako szefowie, osoby te są wielkoduszne i szczodre, ale jednocześnie wymagające i często drażliwe. Powinny starać się, aby osiągnąć równowagę między tolerancją, a wymaganiami. Z jednej strony łatwo je oszukać, a z drugiej zaś nadmiernymi wymaganiami i przywiązywaniem dużej wagi do nieistotnych szczegółów często zrażają do siebie swych podwładnych.
  Jeśli Szóstka nie miała wyboru i nie poświęciła się dziedzinie odpowiadającej jej zdolnościom, powinna wykorzystać swój wolny czas na takie zajęcia, jak pisanie, granie w amatorskim teatrze lub uczestniczenie w akcjach charytatywnych i społecznych.

  Sprawy materialne
  [/b]

  Pieniądze są dla Szóstek o tyle ważne, o ile mogą zapewnić wygody i stabilizację ich rodzinom.
  Szóstki są hojne, jeśli chodzi o ich czas, osobę, radę czy pomoc, nie dotyczy to jednak spraw finansowych. Odnosi się to również do ich rodzin.
  Osoby te mają często tendencje do odgrywania roli władców absolutnych. Odczuwają ogromną satysfakcję, jeśli mogą zapewnić rodzinie wszelkie wygody i nie rozumieją, dlaczego miałyby być hojne, "przecież i tak" - mówią - "wszystko, co mam, jest wasze...".
  Szóstka zdobywa majątek dzięki własnej pracy zwykle wtedy, gdy w jej Portrecie Numerologicznym znajdują się wibracje, które dają jej większą siłę przebicia i agresywność. Najczęściej jednak majątek ich jest dziedziczony.

  Ambiwalencja postaw, o której wspomnieliśmy wcześniej, dotyczy także spraw finansowych. Ich przeznaczenie pod tym względem można by porównać do… windy, gdyż Szóstki przez całe życie idą na przemian w górę i w dół. Pracują, realizują swe cele, a kiedy już osiągają to, czego pragnęły, tracą wszystko lub część tego, co zdobyły, najczęściej z powodów zupełnie od nich niezależnych. Dlatego też potrzebują "wzmocnienia" ze strony innych, mocniejszych wibracji.
  Niemniej, osoby o tej wibracji są na ogół dobrymi administratorami swych oszczędności. Ostrożne i rozważne, potrafią wyciągnąć jak największe korzyści z tego, co posiadają. Obca jest im wszelka rozrzutność czy marnotrawstwo.

  Szóstki nie są zbyt ambitne i nie interesuje ich uczestnictwo w walce o sukces, którą prowadzą osoby o innych wibracjach. Nie lubią się obnosić ze swym bogactwem, nie żyją ponad stan i nie zaciągają pożyczek, nawet wtedy, gdy ich sytuacja materialna pozostawia wiele do życzenia; wolą radzić sobie same i nie liczyć na pomoc innych.


  Życie uczuciowe

  Osoby o tej wibracji są szczere, lojalne i pełne słodyczy. Mimo swych skłonności do przejmowania się sprawami małej wagi, w większości są towarzyskie i optymistycznie nastawione do życia. Najważniejsze jest jednak to, że obdarzone są olbrzymim bogactwem uczuć i chęcią służenia innym, co muszą nieustannie wyrażać.

  Miłość traktują bardzo poważnie. Poszukują wielkiej miłości i dopóki jej nie znajdą, mogą uchodzić za niestałe w uczuciach. Jeśli jednak naprawdę pokochają, to na pewno dążyć będą do trwałego związku. W małżeństwie i rodzinie odnajdują stabilizację i równowagę duchową, a gdy czują się zadowolone, szczęściem i miłością obdarzają swych bliskich i całe otoczenie.

  Dla większości Szóstek dom rodzinny jest całym światem i muszą tylko starać się nie przesadzać z opieką i uwagą w stosunku do rodziny i przyjaciół. Powinny pamiętać, że nadmiar czułości, a raczej czułość źle pojęta, czyli taka, która ogranicza innym wolność działania, może zostać odrzucona.
  Idealnym partnerem dla Szóstki byłaby osoba o takiej samej wibracji, posiada ona bowiem podobny charakter, zainteresowania i styl bycia.

  Szczęście i harmonię mogą Szóstki znaleźć również z Dwójkami, podobnymi do nich ze względu na takt, delikatność oraz dążenie do życiowej stabilizacji i wewnętrznego spokoju.
  Trójki i Piątki dostarczą Szóstkom wiele radości i nauczą radowania się życiem, ale ich niespokojność i brak odpowiedzialności mogą stać się nie do zniesienia dla obu stron. Jeśli zatem chcą stworzyć trwały związek, powinny pójść na wzajemne ustępstwa.

  Czwórka jest zbyt zimna i zamknięta w sobie, a jej oschłość nie ma nic wspólnego z powagą cechującą Szóstki, dlatego ich wspólne życie może okazać się dość nudne.
  Opiekuńcza Szóstka sama stanie się obiektem starań i troski ze strony zaborczych Jedynek i Ósemek. Liczby te, władcze i autorytarne, wiodą prym we wszystkich związkach, co Szóstkom będzie odpowiadać, gdyż odnajdą tak bardzo potrzebne im poczucie bezpieczeństwa.

  Związek Szóstki z Siódemką lub Dziewiątką jest nieco bardziej problematyczny i może być utrzymany tylko przy dobrej woli obu stron. Szóstka jest zbyt ostrożna i konserwatywna dla śmiałej i niezależnej Dziewiątki, mimo że łączą je dobroć i pragnienie służenia bliźnim. Siódemka natomiast jest zbyt głęboka, powściągliwa i zamknięta w sobie, aby mogła ją zrozumieć gadatliwa Szóstka. Również sposób patrzenia na życie obu tych Liczb jest tak krańcowo odmienny, że -jeśli obie nie pójdą na daleko idące ustępstwa - związek ich będzie jałowy i nieszczęśliwy.

  Dzieci Szóstki są czułe i pełne wdzięku. Ze względu na ich naiwność, nieśmiałość oraz ogromną podatność na wpływy, rodzice powinni nieustannie kontrolować ich przyjaźnie. Dzieci te mają niezwykle bogatą wyobraźnię i potrzebę podobania się, toteż często wymyślają niestworzone historie po to tylko, aby przyciągnąć uwagę i zyskać aplauz otoczenia. Często same wierzą w te opowieści, dzięki którym czują się bardziej ważne. Ta cecha również powinna być kontrolowana, w przeciwnym razie mogą z nich wyrosnąć osoby mało wiarygodne, niegodne zaufania, a nawet oszuści.
  Z pewnością nie ma lepszych rodziców od osób o tej właśnie wibracji. Wszystkie ich myśli i czyny mają jeden cel: dobro najbliższych. Aby jednak osiągnąć całkowitą doskonałość pod tym względem, muszą poskromić nieco swą nadopiekuńczość. Nawet, jeśli by je to miało wiele kosztować, powinny pogodzić się z faktem, że osoby drogie ich sercu również mają prawo do podejmowania własnych, niezależnych decyzji i postępowania zgodnego z własnym sumieniem.

  Uwagi dodatkowe

  Liczba 6, rozumiana jako Wibracja Urodzenia, niesie ze sobą określoną misję życiową. Jest nią poświęcenie- wszystkich wysiłków i całej energii dla dobra rodziny. Celem życia Szóstek jest zapewnienie najbliższym miłej, rodzinnej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa.
  Wielkim zadaniem stojącym przed nimi jest także obdarzanie bliźnich miłością i pokojem. Będzie to dla nich możliwe pod warunkiem, że same najpierw osiągną i zachowają wewnętrzną równowagę i harmonię.
  Planeta: Wenus
  Kamień: szmaragd, agat, opal
  Metal: miedź
  Znak zodiaku: Byk, Waga
  Dzień: piątek
  Kolory: zielony, turkusowy, błękitny
  Szczęśliwe liczby: 6, 8, 3.
  Sławne Szóstki: Ernesto Sabato, Felipe Gonzalez, Stevie Won-der, lessie Jackson, Charles de Gaulle, Christian Bernard, Aleksander Dumas, Antonio Van Dyck, Galileo Galilei, Henryk Ibsen, Montaigne, Lenin, Musset, Giuseppe Verdi, Eduard Heath, Tomasz Edison, Alfred Krupp.  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  6 SZÓSTKA Numerologia WPŁYW DNIA URODZENIA NA OSOBOWOŚĆ
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 11:49:00 am »
 • Publish
 • Szóstka urodzona 1,10,19,28 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia niezależności, aby odczuć własną indywidualność, wspierania swojej przedsiębiorczości i wzmacniania poczucia własnej wartości.
  W życiu dorosłym szóstki urodzonej w dniu o wibracji jeden zaakcentowana jest zdolność przywódcza, ambicja i siła. Potrzebą dominującą jest samodzielne podejmowanie decyzji. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy rozwinie talent przywódczy i wewnętrzną siłę, czy też będzie nawykowo wycofywać własne potrzeby.


  Szóstka urodzona 2,11,22,29 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia motywacji do pracy i odkrywania indywidualnych potrzeb, bowiem nawykowo je wycofuje, aby zachowywać się odpowiedzialnie i odpowiednio.
  Dorosła szóstka urodzona w dniu o wibracji dwa ma zdolności dyplomatyczne. Jest wrażliwym doradcą i opiekunem. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie energicznym i pewnym swoich przekonań nauczycielem, czy też poddańczym, służalczym i skąpym pesymistą.

  Szóstka urodzona 3,12,21,30 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia rozwoju talentu artystycznego, bez względu na dziedzinę, którą wybierze (plastyka, malarstwo, grafika, literatura). Talent łączy się tu z ogromną wrażliwością.
  Dorosła szóstka urodzona w dniu o wibracji trzy jest artystyczną duszą z wewnętrznym powołaniem, by uwrażliwiać innych. Ceni sobie rodzinę. Może spełnić się także jako opiekun, nauczyciel lub radiowiec. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie osobą ambitną i niezależną, czy też szorstką i samotną intrygantką.

  Szóstka urodzona 4,13,22,31 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia wsparcia emocjonalnego, docenienia jej pracy oraz nadziei na nagrodę, na lepsze jutro, które będzie tej pracy efektem.
  W dorosłym życiu szóstka, która urodziła się w dniu o wibracji cztery, potrzebuje pracy z własnymi emocjami i nawykowym zachowaniem. Potrzebuje zapewnień ze strony rodziny, że jest ważna i że doceniany jest jej wkład w rodzinę. Wsteczne ukierunkowanie pamięci na bolesne doświadczenia z przeszłości jest dla niej największym niebezpieczeństwem. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy systematyczną pracą zdobędzie solidne oparcie i siłę, czy też popadnie we frustracje i pasywność.

  Szóstka urodzona 5,14, 23 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia ruchu, podróży i możliwości szaleństwa, zrobienia czegoś podnoszącego adrenalinę. Warto zadbać o aktywność sportową, dając możliwość wyboru dyscypliny.
  W życiu dorosłym jest osobą szczególnie aktywną, niespokojnym duchem. Z jednej strony walczy o rodziną, z drugiej trochę ją nosi po świecie. Ma czarującą osobowość i ogromną energię do działania. Zależnie od zestawienia imion i nazwisk może być ambitnym i komunikatywnym człowiekiem albo furiatem wybuchającym znienacka.

  Szóstka urodzona 6,15, 24 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia rozwoju artystycznego talentu manualnego, plastycznego i ruchowego (taniec, akrobatyka). Potrzebuje spokojnej i wspierającej rodziny, zwłaszcza uznania dla swoich potrzeb i osiągnięć w słowach matki.
  Dorosła szóstka, która urodziła się w dniu o wibracji sześć, jest wyjątkowo czuła na emocje innych. Wrażliwa, z nadmiarem empatii, potrzebuje siły i niezależności w zestawieniu imion i nazwisk. To od posiadanych imion i nazwisk zależy, czy będzie szczęśliwa, tworząc ognisko domowe, z poświęceniem i satysfakcją, czy też wiecznie sfrustrowana czarnowidztwem zdusi każdy płomień zmian.

  Szóstka urodzona 7,16, 25 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia silnego wsparcia w przekonaniu, że jest ważna i wartościowa. Należy zadbać o to, aby mimo potrzeby izolacji, w celu poszukiwania wiedzy filozoficznej, nie zamknęła się w wyimaginowanym świecie, nie straciła kontaktu z rzeczywistością.
  Dorosła szóstka urodzona w dniu o wibracji siedem odczuwa potrzebę perfekcji w wykonywaniu pracy. Posiada zdolność logicznego myślenia. Zaś silne poczucie własnej godności, przy nadmiernej wrażliwości i dystansowaniu się, utrudniają kontakt z otoczeniem. Dlatego bardzo ważne jest, aby zestawienie imion i nazwisk było odpowiednie i wnosiło siłę wewnętrzną, bowiem ogromna motywacja do działania daje możliwości samospełnienia, a niekorzystne zestawienie może spowodować obsesje, lęki i agresywne zachowanie.

  Szóstka urodzona 8,17, 26 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia niezależności i prawa wyboru, aby czuła, że sama kreuje swoje życie. Ważny jest w tym przypadku kontakt z drzewami i przestrzenią. Rozwijający jest każdy sport indywidualny.
  W życiu dorosłym szóstka urodzona w dniu o wibracji osiem jest wyjątkowo silna, odpowiedzialna i niezależna. Przejawia zdolności przy-wódcy-organizatora. Praca powinna dawać jej możliwość podejmowania decyzji. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie opiekuńczym i sprawiedliwym szefem, czy też sztywnym, zatwardziałym służbistą.

  Szóstka urodzona 9,18, 27 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia wolności doświadczanej przez poczucie przestrzeni. Potrzebuje wyjazdów i kontaktu z wodą. W rodzinie należy zauważyć jej potrzeby, odmienność i talent artystyczny, muzyczny i taneczny, a także manualny i plastyczny.
  W dorosłym życiu szóstka urodzona w dniu o wibracji dziewięć odczuwa ogromną potrzebę zrobienia czegoś dla słabszych i pokrzywdzonych. Często angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne i humanitarne. Od zestawienia posiadanych imion i nazwisk zależy, czy będzie ambitnym artystą, czy też wykorzystywanym przez niecnych ludzi naiwniakiem.