Kwiecień 15, 2024, 11:59:39 pm

Autor Wątek: WIBRACJE PODSTAWOWE - 5  (Przeczytany 2742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
WIBRACJE PODSTAWOWE - 5
« dnia: Maj 15, 2012, 01:55:13 pm »
 • Publish
 • http://wizytauwrozki.pl/images/story/1313405696.jpg


  WIBRACJE PODSTAWOWE - 5

  Charakter - osobowość

  Według filozofii pitagorejskiej liczba ta symbolizuje człowieka świadomego siebie, pełnię człowieczeństwa. Przedstawia ona parę ludzką i Boską Trójcę: człowiek stojący na ziemi wznosi ramiona, chcąc objąć nimi wszystko, co go otacza, a umysł jego skierowany jest ku nieskończoności.
  Osoby o tej wibracji obdarzone są nieprzeciętną inteligencją, zdolnościami twórczymi, bogatą wyobraźnią oraz lotnym, przenikliwym umysłem. Bez wątpienia Piątki są najbardziej ruchliwe, niespokojne i zmienne spośród wszystkich Liczb.

  Osoby te cechuje oryginalność, niecierpliwość i impulsywność, zarówno w działaniu, jak i w myśleniu. Zawsze gotowe są poznać i doświadczyć wszystkiego, co nieznane, niezwykłe czy nowoczesne, pociąga je wszystko, co oznacza, wolność i zmianę. Nigdy nie szukają pociechy ani schronienia w przeszłości, żyją teraźniejszością i nieustannie kroczą naprzód ze wzrokiem utkwionym w przyszłość, zawsze żądne przygód i nowych wrażeń. Piątki nie wahają się, aby wykorzeniać te obyczaje, wierzenia i sposoby zachowania, które - ich zdaniem - są przestarzałe i uniemożliwiają rozwój cywilizacji.

  Ludzie ci posiadają niezwykłą zdolność przyswajania nowych informacji, chwytają w lot zarówno sedno, jak i wszelkie niuanse danego tematu. Są przy tym bardzo zmienne i ciekawe wszystkiego, a ich uwaga na ogół skierowana jest jednocześnie na wiele spraw, co powoduje, że najczęściej ulegają "słomianemu zapałowi". Powinny zatem nauczyć się koncentracji i wykorzystać do maksimum swe liczne i wspaniałe zalety. Jeśli im się to uda, nie będzie celu, którego by nie mogły osiągnąć. W przeciwnym razie zmarnują wielkie możliwości, jakie zawdzięczają swej wibracji i w konsekwencji poniosą życiową klęskę.
  Osoby o tej wibracji są bardzo nerwowe i niespokojne, niezwykle szybko reagują na wszelkie bodźce. Wiecznie w pośpiechu, chcą być wszędzie, gdzie się coś dzieje, we wszystkim uczestniczyć, wszystkiego doświadczyć.

  Bezpośrednie i spontaniczne, Piątki są żywotne i zachęcają swym przykładem innych do działania, a zarazem są romantyczne. Sprawiają wrażenie osób bardzo pewnych siebie, jednak za tą fasadą skrywają wielką nieśmiałość.
  Są to jednostki pełne entuzjazmu, kochają życie, ruch, przygody i wolność tak bardzo, że myśląc o nich, słowa te powinno się pisać dużą literą. Szare, normalne życie jest dla nich wegetacją, toteż każdy nowy dzień traktują jak wyzwanie i nieznaną, pasjonującą przygodę, którą trzeba przeżyć do końca, niczego nie planując ani nie przewidując. Ci niepoprawni ryzykanci z radością podejmują wszelkie ryzyko, które wprawiłoby w przerażenie osoby o wibracjach bardziej "stabilnych".

  Piątki są często pobudliwe i nadwrażliwe. Ich reakcje są zwykle instynktowne i nie dające się przewidzieć. Potrafią przejść od największej euforii do najczarniejszej rozpaczy bez żadnego racjonalnego powodu, zrozumiałego dla otoczenia. Wszystko odczuwają i przeżywają niezwykle intensywnie, są w stanie chwycić i smakować wszelkie odcienie rzeczywistości, niedostrzegalne dla osób o innych wibracjach.
  Piątki posiadają dusze tułaczy i silne poczucie niezależności. Buntują się przeciw jakimkolwiek więzom, ponieważ potrzebują czuć się wolne, aby móc pójść wszędzie tam, gdzie je zaprowadzi ich cygańska natura.

  Jeśli osoby, którym przyszło żyć z Piątkami, potrafią zaakceptować je takimi, jakie są, zdołają zatrzymać je przy sobie. W przeciwnym razie Piątki szybko zerwą krępujące je więzy. Nie istnieją bowiem łańcuchy ani kajdany, którymi można by ograniczyć wolność osób o tej wibracji.
  Piątki uwielbiają podróże, zmiany otoczenia, zwiedzanie odległych, egzotycznych miejsc. To umiłowanie zmian dotyczy również ich światopoglądu, planów czy wyboru dróg życiowych. Decyzje podejmują najczęściej pod wpływem nagłych impulsów. Zmienność ta ma swoje korzenie również w ich wewnętrznym niepokoju, ogromnej wyobraźni i wyjątkowej podatności na bodźce z zewnątrz.
  Osoby o tej wibracji posiadają umysł chłonny, dynamiczny i twórczy. Rozkwitają wszędzie tam, gdzie jest ekspansja i ruch.

  Często mają własną "świtę" wielbicieli podziwiających ich geniusz. Nie dziwi to, jeśli wziąć pod uwagę barwną osobowość Piątek.
  Jednakże ci, którzy je lepiej poznali i doświadczyli ich nagłych zmian humoru, a w przypadku, gdy ktoś je sprowokuje, także agresywności; zgryźliwych, mogących zranić do żywego wypowiedzi, najlepiej wiedzą, jak: trudno jest żyć z osobą o tej wibracji. Gwoli prawdy należy jednak dodać, że Piątki mają szlachetny charakter i nie zachowują długo żalu, a ich wyskoki często więcej szkody przynoszą im samym niż tym, których obraziły.

  Osoby te są bardzo wrażliwe na piękno, sprawy intelektualne i sztukę. Pragną rozwijać się duchowo, lecz na ogół nie poświęcają się niczemu dogłębnie. Starają się zrozumieć i uczestniczyć we wszystkim, co je otacza, jednak nie angażują się emocjonalnie, zarówno jeśli chodzi o ludzi, jak i o sprawy. Raczej zimne i obojętne, nie chcą dopuścić, aby emocje przesłoniły im zdolność racjonalnego myślenia.
  Jak już wspomnieliśmy, Piątki nie mają w sobie nic z mściwości, złośliwości czy pamiętliwości. Łatwo natomiast je zranić lub oszukać, jako że zwykle są łatwowierne, naiwne i prostoduszne. Do późnej starości zachowują czysty i promienny umysł dziecka, mimo że nabyte doświadczenia nauczyły je sprawiać wrażenie osób światowych, rozsądnych i doświadczonych, a przede wszystkim ukrywać swą wrodzoną nieśmiałość. Nieśmiałość ta wydaje się niemożliwa w przypadku osób tak odważnych, postępowych i dynamicznych. Jest jednak nieodłączną częścią ich kontrowersyjnej, pełnej sprzeczności osobowości.

  Piątki są na ogół przyjazne ludziom, uprzejme i sympatyczne, i z łatwością przystosowują się do otoczenia. Tam, gdzie pojawiają się Piątki, panuje ruch, aktywność i ogólne podniecenie i z pewnością będą się działy ciekawe rzeczy. Osoby te bez wątpienia stanowią "sól ziemi", posiadają nieodparty urok i ciepło, rodzaj wewnętrznego magnetyzmu, który czyni je niezwykle atrakcyjnymi, zwłaszcza wobec płci przeciwnej.
  Jeśli mają poczucie samorealizacji, są szczęśliwe. Nikt wówczas nie potrafi się oprzeć ich zaraźliwej radości, entuzjazmowi i chęci działania. Mają przy tym wspaniałe poczucie humoru, przejawiające się przez natychmiastowe i błyskotliwe riposty. Z łatwością potrafią znaleźć się w centrum zainteresowania każdej grupy czy spotkania.

  Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji zwykle wiodą życie o wiele ciekawsze i bardziej zajmujące niż przedstawiciele pozostałych wibracji. Jeśli jednak nie wykorzystają w pozytywny sposób swojej ogromnej energii lub jeśli poddadzą się pasywności, staną się istotami wiecznie niezadowolonymi, przykrymi dla otoczenia, a nawet agresywnymi. Ich natura nie znosi monotonii czy rutyny. Wyzwalają one destruktywne siły. Jeśli osobie o tej wibracji zabraknie w życiu emocji, stanie się najnieszczęśliwszym w świecie stworzeniem. Podobnie rzecz się ma, gdy czują się skrępowane nadmiernymi obowiązkami czy nakazami; przeistaczają się wtedy w nieśmiałych, ponurych i mrukliwych samotników. Nigdy nie pogodzą się z szarą, nieciekawą egzystencją i zawsze będą uważały, że życie je oszukało, bowiem zasługują na coś lepszego.
  Piątka, która nie potrafi panować nad swymi impulsami, nie będzie w stanie wykorzystać swych licznych zalet i skończy jako osoba rozgoryczona i przegrana.

  Jeśli nie odnajdzie odpowiedniej dla siebie drogi, stanie się osobą niepohamowaną, gwałtowną, działającą w sposób destrukcyjny. Będzie z łatwością krytykowała wszystko i wszystkich, nie przyznając się do własnych błędów ani nie umiejąc wykorzystywać swych życiowych doświadczeń, które mogłyby przyczynić się do jej duchowego rozwoju i osiągnięcia emocjonalnej dojrzałości.
  Piątka znajdująca się pod wpływem negatywnego aspektu tej wibracji użyje swej elokwencji i sprytu, aby oszukiwać i wykorzystywać innych. Może również - w poszukiwaniu nowych wrażeń i emocji - stać się ofiarą rozwiązłości, alkoholu, narkotyków czy hazardu. Osoby te za wszelką cenę powinny nauczyć się relaksacji, koncentracji i wytrwałości.

  Niestety, wiele osób o tej wibracji potrafi żyć jedynie chwilą, nierzadko poświęcając wszystko dla przygody i wolności. Tym samym stają się niczym biblijne talenty, które - zmarnowane - nie przynoszą korzyści nikomu, a zwłaszcza samym Piątkom.

  Powołanie - zawód
  Osoby o tej wibracji są wszechstronnie uzdolnione, posiadają wielką inteligencję, talent, energię i bogatą osobowość. Cechy te sprzyjają osiągnięciu sukcesu i wysokiej pozycji społecznej.
  Jednakże sukces nie oznacza dla nich władzy czy pieniędzy, jak dla większości innych wibracji, ale życie pełną piersią i nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań, tak aby za wszelką cenę uniknąć nudy. Mało osób dorównuje im witalnością i energią w dążeniu do uzyskania przyjemności i radości. Dlatego Piątki niechętnie planują, wolą raczej nieznane. Niestety, żyjąc w ten sposób, trudno jest osiągnąć zamierzone cele. Nie łatwo również zdobyć sukces, negując powszechnie uznane normy postępowania, do czego ma skłonność osoba o tej wibracji. A zatem Piątka ma szansę na sukces jedynie wtedy, gdy jej praca pozwoli na barwne, pełne emocji życie i nieliczenie się z normami społecznymi.
  Piątkom, bardziej niż osobom o innych wibracjach, zaleca się, aby opanowały swą wrodzoną niecierpliwość i niespokojność, by poświęciły energię oraz liczne zdolności na wytrwałą pracę w dziedzinie, którą sobie wybrały.

  Najwłaściwsze zajęcia dla tej Liczby to te, które pozwalają na zmiany, ruch i wymagają bystrego umysłu, wyobraźni, inicjatywy, znajomości natury ludzkiej, a przede wszystkim żyłki handlowej i umiejętności wpływania na otoczenie.

  Piątka odznacza się także takimi cechami, jak: szybki refleks, oryginalność, aktywność i twórcze podejście do życia. Osoby, którym patronuje Liczba 5, powinny zatem starannie wybrać zawód, mając na uwadze fakt, że rutyna i brak silnych bodźców mogą być przyczyną życiowej porażki.
  Jeżeli Piątki dobrze ukierunkują charakteryzujący je niepokój, pomoże to osiągnąć im cele. Intensywna potrzeba odkrywania nowego i odrzucania starego czyni je szczególnie predysponowanymi do zawodów, które wymagają otwartego, nowoczesnego i postępowego myślenia.
  Bez względu jednak na dziedzinę, jaką wybiorą, powinny pamiętać o wytrwałości, gdyż ich podstawową wadą jest rozpoczynanie wielu rzeczy na raz i niekończenie żadnej z nich. To marnowanie energii oraz typowy dla nich "słomiany zapał" stanowią główną przyczynę wielu stresów i życia w nieustannym napięciu.

  Same Piątki muszą przyznać, że umiłowanie przygód i ryzyka oraz skłonność do zrywania krępujących je więzów i uchylanie się od odpowiedzialności, nierzadko są przyczyną ich niepowodzeń.
  Ze względu na odwagę, graniczącą nieraz z heroizmem, a także zuchwałość, niespokojność i wspomniane już ryzyko Piątki sprawdzą się jako żeglarze, geografowie, podróżnicy, sportowcy, piloci, myśliwi, oblatywacze samolotów, nauczyciele wychowania fizycznego i reporterzy.

  Jeśli poświęcą się sztuce, mogą odnieść sukcesy jako producenci filmowi i teatralni, pisarze, tancerze, muzycy, kompozytorzy. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, a nawet umiejętność manipulowania tłumem predysponują je także do następujących zawodów: dziennikarstwo, literatura przygodowa lub science-fiction, reklama, fotografika i "public relations".

  Nie zdziwi również fakt, że wyróżnią się jako maklerzy giełdowi, sprzedawcy, komiwojażerowie, a także, gdy zajmą się promocją nowych artykułów i doradztwem. Niezaspokojona ciekawość, oryginalność i pomysłowość czynią z Piątek zdolnych wynalazców i naukowców. Zabłysną też jako innowatorzy poszukujący nowych metod pracy.

  Piątki powinny omijać z daleka wszelkie biura i urzędy, chyba że będą to stanowiska zapewniające ruch, zmiany i nowości, na przykład prowadzenie biur podróży czy agencji reklamowej.
  Z tego samego względu mogą się wybić jako adwokaci, detektywi, agenci tajnych służb, politycy i urzędnicy państwowi, zajmujący eksponowane stanowiska.

  Piątki są na ogół doskonałymi przewodnikami i kierowcami. Również przemysł motoryzacyjny, górnictwo, lotnictwo i świat show businessu pełne są błyskotliwych i lubiących ryzyko Piątek.
  Dla osób o tej wibracji, które będą uczciwe w stosunku do siebie samych i zrozumieją, że ich nadmiernie wybujały temperament może być przeszkodą w osiągnięciu sukcesu i nauczą się nad nim panować, nie będzie rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. W przeciwnym razie - zawsze będą niezadowolone i nieszczęśliwe. Dlatego też, jeśli życie zawodowe czy prywatne nie dostarczą im możliwości aktywnego działania oraz intensywnych wrażeń, powinny znaleźć sobie takie hobby, które zrekompensuje te braki.
  Osoby o tej wibracji będą świetnymi urzędnikami pod warunkiem, że zapewni się im interesującą pracę, swobodę działania i nie będą się czuły "osaczone'' przez swych zwierzchników.

  Jako szefowie, Piątki są nieco zaskakujące. Zwykle błyskotliwe, ujmujące i tolerancyjne, pod wpływem nadmiaru problemów stają się chimeryczne, arbitralne, a nawet choleryczne, powodując napięcia i niezadowolenie podwładnych.

  Sprawy materialne
  [/b]

  Osoby o tej wibracji generalnie nie są mocno przywiązane do pieniądza. Potrafią docenić jego wartość i chętnie korzystają z ułatwień, jakich on dostarcza, zawsze jednak twierdzą, że nie stanowi celu w ich życiu. W przeciągu jednej chwili potrafią stracić całą fortunę, stawiając wszystko na jedną kartę, i z bogaczy stać się nędzarzami, przy czym obie te sytuacje przyjmą z jednakową obojętnością i stoicyzmem.
  O wiele bardziej niż strata pieniędzy martwi je i boli utrata wolności działania. Wolą życie niepewne i pełne ryzyka od ulegania konwenansom i obowiązkom, które w zamian niesie ze sobą bogactwo. Niemniej, zdobycie majątku nie jest dla nich trudne, posiadają bowiem wiele cech, które to ułatwiają. Znacznie trudniej jest im zachować to, co posiadają, gdyż są hojne i lekkomyślne również w sprawach finansowych. Nie potrafią planować ani oszczędzać, nie interesuje ich stabilizacja życiowa, nie lubią martwić się o przyszłość. Dlatego najlepiej zrobią, jeśli pieczę nad swym majątkiem powierzą osobie bardziej rozsądnej i odpowiedzialnej. Tylko w ten sposób będą miały pewność, że zostanie on zachowany, a nawet pomnożony.

  Życie uczuciowe
  [/b]

  Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji mają wiele kontaktów towarzyskich i uczuciowych, są bowiem pogodne, sympatyczne i pełne życia. Niewiele mają natomiast prawdziwych przyjaciół. Dzieje się tak dlatego, że zawsze zbyt są zajęte i zagonione, aby zagłębiać się w problemy czy odczucia innych osób i przejmować się nimi. Jeśli więc nie zdołają pokonać tej wady, zapłacą za to wielką samotnością.
  Czar i magnetyzm Piątek jest nie do odparcia; mają wprost zadziwiającą moc przyciągania i zniewalania reprezentantów płci przeciwnej. Często jednak nie zdają sobie z tego sprawy. Mimo że brzmi to nieprawdopodobnie w przypadku osób tak dynamicznych i żywotnych, Piątki są zdecydowanie nieśmiałe, często też cierpią na różne fobie i kompleksy, które utrudniają im wyrażanie swych uczuć, zwłaszcza w okresie wczesnej młodości.

  Będąc niepoprawnymi romantykami, Piątki marzą o cudownych przygodach miłosnych, w których one same odgrywają, oczywiście, główną rolę. Jeśli więc Piątka zwalczy nieśmiałość i skromność, nie będzie osoby, która by się jej oparła. Idealistyczne, romantyczne, czułe i namiętne, osoby o tej wibracji są zmysłowe i pełne sexappealu i z całą pewnością można powiedzieć, że osoba, którą wybiorą, będzie miała fascynujące życie.

  Z drugiej strony właśnie dlatego, że Piątki posiadają tak bogatą i nieprzeciętną osobowość, powinny bardzo uważać przy doborze partnera. Z odpowiednią osobą będą szczęśliwe i kochające, w przeciwnym razie - staną się mrukliwe, agresywne, rozgoryczone i nieustannie krytykujące, unieszczęśliwiając tym samym siebie i swego towarzysza życia.
  Szczęśliwy i owocny związek stworzą z inną Piątką, mającą równie awanturniczy i gwałtowny charakter, z osobą, którą bardziej będzie obchodzić miłość, radość i rozrywki niż zacisze domowego ogniska. Związek ten będzie burzliwy, szalony i... szczęśliwy.

  Szczęście mogą znaleźć również z Trójką, gdyż obie te Liczby są do siebie podobne w swym entuzjazmie i umiłowaniu intensywnego życia.
  Konserwatywne i zgodne 2 i 6 zafascynowane będą osobowością Piątek, jednak z trudem przyjdzie im próba dotrzymania im kroku i pogodzenie się z ich ogromną witalnością i ruchliwością.
  Wykształcona Piątka może przyciągać również 7, której jednak niezmiernie trudno będzie dzielić burzliwy i szalony tryb życia, jakiego Piątka potrzebuje, aby być w pełni szczęśliwa.
  Aby Piątka znalazła szczęście i zrozumienie u 8, musi być gotowa na wszelkie ustępstwa, gdyż ta ostatnia nigdy nie będzie do nich zdolna.

  Zrozumienie między 5 a 9, l lub 4 jest bardzo trudne... chyba że istnieje między nimi prawdziwa miłość i gotowość do wzajemnych ustępstw.
  Dzieci o tej wibracji są absorbujące, aktywne i nerwowe. Inteligentne i twórcze, powinny rosnąć w atmosferze ciepła i wielkiej czułości. Jednocześnie, wychowując je, należy umiejętnie oscylować między tolerancją a dyscypliną, jako że dzieci te są bardzo wybuchowe i wrażliwe. Od małego chcą wszystko zobaczyć i poznać. Na ogół są jednak tak nieśmiałe, że dorośli nie zdają sobie sprawy z ich burzliwego i głębokiego życia wewnętrznego. Dopiero jako nastolatki zaczynają ujawniać swój prawdziwy charakter. I jeśli popełniono zbyt wiele błędów wychowawczych, okażą się wtedy agresywne, niezdyscyplinowane i buntownicze.

  Jako rodzice, Piątki są na ogół ustępliwe i starają się nie uprzykrzać życia swym pociechom dyscypliną. Pragną, aby związek między nimi oparty był na przyjaźni i partnerstwie. Czasami jednak są zbyt niecierpliwe lub wybuchowe.

  Uwagi dodatkowe
  [/b]

  Powołaniem życiowym Piątek jest pokazywanie innym, że można rozwijać się wewnętrznie, zachowując jednocześnie pełną wolność i niezależność. Osoby te powinny wykorzystać swe życiowe doświadczenia, aby wzrastać duchowo, nie tracąc swego entuzjazmu i żywotności. Ich misją jest zachęcanie innych do działania i stawiania czoła trudnym sytuacjom.
  W sprawach osobistych powinny starać się nieco opanować niespokojny i zmienny temperament.
  Planeta: Merkury, Uran
  Kamień: akwamaryna, jaspis
  Metal: rtęć
  Znak zodiaku: Bliźnięta, Wodnik
  Dzień: środa
  Kolory: pomarańczowy, żółty i jego odcienie
  Szczęśliwe liczby: 5, 7, 2.
  Sławne Piątki: Mario Yargas Llosa, Aleksander Fleming, Mar-lon Brando, Juliusz Cezar, Micke Jagger, Paul Cezanne, Karol Darwin, Johann Cruiff, Benjamin Franklin, Yincent Van Gogh, Abraham Lincoln, Lope de Vega, Marconi, Lord Nelson, Felix Mendelsson, Ruben Dario, Franklin Delano Roosevelt, Mao Tse Tung, Honore Balzac, William Faulkner, Fryderyk Chopin, Bertrand Russell, Adolf Hitler, Newton.

  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  5 PIĄTKA Numerologia WPŁYW DNIA URODZENIA NA OSOBOWOŚĆ
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 11:46:05 am »
 • Publish
 • Piątka urodzona 1,10,19,28 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia relacji partnerskich. Doświadczanie ograniczeń własnej wolności uczy tu szacunku do wolności innych.
  W życiu dorosłym piątka urodzona w dniu o wibracji jeden jest szalenie aktywna i ambitna, poszukuje nowości i możliwości sprawdzenia się. Ma predyspozycje, by być liderem. Od zestawienia posiadanych imion i nazwisk zależy, czy będzie uroczym, silnym i skutecznym pionierem, czy może kłótliwym zrzędą, agresywnie broniącym „jedynie" słusznej racji.

  Piątka urodzona 2,11, 22, 29 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia zauważenia swoich osiągnięć i wyjazdów, aby przemyśleć relacjzootoczeniem i odpocząć od codzienności.
  Dorosła piątka urodzona w dniu o wibracji dwa ma dyplomatyczne zdolności łagodzenia zaognionych sytuacji. Wymagana jest od niej etyka wewnętrzna mistrza. Zależnie od posiadanego zestawienia imion i nazwisk, może okazać się wspaniałym mediatorem pomimo „ostrej gry", ale złe zestawienie może uczynić ją poddańczą lub zbyt zamkniętą, twardą i trudną w komunikacji.

  Piątka urodzona 3,12, 21, 30 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości ekspresji artystycznej: scenicznej, ulicznej (sztuki plastyczne, teatr), akrobatycznej, radiowej, telewizyjnej. Potrzebuje być kimś wyjątkowym w grupie.
  W dorosłym życiu piątka urodzona w dniu o wibracji trzy jest uroczym erudytą, aktywnym twórcą o szczególnych zdolnościach do nawiązywania kontaktów z innymi. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie perłą zapisaną w historii, czy też w samozachwycie zniweczy możliwości doskonalenia się i będzie wszędobylskim mitomanem.

  Piątka urodzona 4,13, 22,31 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia systematycznych zajęć, ułożonego planu i regularnego odpoczynku od obowiązków. Musi nauczyć się działania metodycznego, by umiała pomimo przeszkód dążyć do celu.
  Piątka urodzona w dniu o wibracji cztery jest wyjątkowo ostrożna i stroni od nadmiernego ryzyka. Potrzebuje poczucia bezpieczeństwa materialnego, aby mogła korzystać za swej natury gracza. Korzystne zestawienie imion i nazwisk może dać ambicje i zdolność współczucia, ułatwić mówienie o własnych emocjach. Szkodliwe zestawienie może zniszczyć związki poprzez hardość i pamiętliwość.

  Piątka urodzona 5,14,23 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia kontrolowanego szaleństwa, np. w sporcie, tam, gdzie czuje się wzrost poziomu adrenaliny. Jest wyjątkowo aktywna, pełna dzikiej energii i musi nauczyć się konsekwentnego dążenia do celu, aby nie porzucać szansy osiągnięcia go dla przejściowych przyjemności.
  Dorosła piątka, która urodziła się w dniu o wibracji pięć, jest szczególnie aktywna i potrzebuje ruchu, podróży, a także niecodziennych wrażeń dla zachowania równowagi wewnętrznej. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie ruchliwym, pełnym magnetyzmu ekscen-trykiem, czy awanturniczym i egocentrycznym odmieńcem.

  Piątka urodzona 6,15,24 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia spokojnej i bezpiecznej rodziny. Jest wyjątkowo wrażliwa, posiada talent artystyczny warto rozwijać u niej zdolności manualne, może być malarzem, grafikiem, kopistą.
  W życiu dorosłym odczuwa potrzebę otaczania opieką i podejmowania się odpowiedzialnych zadań. Zależnie od zestawienia imion i nazwisk może sumiennie wypełniać obowiązki na wysokich stanowiskach lub folgować własnym zmysłom, popadając w pesymizm i czarnowidztwo.

  Piątka urodzona 7,16,25 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia miejsca i czasu dla siebie, aby uczyć się poprzez poznanie poza zmysłami, intuicyjne, i aby czytać w spokoju.
  W dorosłym życiu piątka, która urodziła się w dniu o wibracji siedem, może poprzez perfekcję w pracy i głębię duchową wybrać szczególną specjalizację zawodową. Od posiadanego zestawienia imion i nazwisk zależy, czy zostanie aktywnym badaczem historii, współczującym publicystą, czy też targanym wątpliwościami, wyniosłym egoistą.

  Piątka urodzona 8,17,26 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości sprawdzenia własnej siły i podejmowania niezależnych decyzji, aktywności w sporcie indywidualnym i kontaktu z dużymi roślinami.
  Dorosła piątka urodzona w dniu o wibracji osiem jest przede wszystkim wojownikiem, szefem srogim i sprawiedliwym. Osiąga wiele poprzez urok osobisty i nie godzi się na przeciętność. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie ambitna, silna i skuteczna, czy też samotna, pełna brawury i zgorzkniała.

  Piątka urodzona 9,18,27 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia przestrzeni i kontaktu z wodą (poprzez sport lub podróże) oraz rozwoju talentu tanecznego.
  W dorosłym życiu piątka urodzona w dniu o wibracji dziewięć jest wrażliwa na cierpienia i potrzeby słabszych. Lubi samotność, kontemplację przyrody i kontakt ze zwierzętami. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie silnym, aktywnym społecznikiem, grotołazem lub alpinistą, czy też egocentrykiem zapatrzonym w przeszłość, niekonsekwentnym i upartym.