Kwiecień 15, 2024, 11:40:29 pm

Autor Wątek: WIBRACJE PODSTAWOWE - 4  (Przeczytany 2854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
WIBRACJE PODSTAWOWE - 4
« dnia: Maj 15, 2012, 01:45:59 pm »
 • Publish
 • http://gwiazdy.com.pl/images/website/2011/GM_36/matematyka1.jpg  WIBRACJE PODSTAWOWE - 4
  Charakter - osobowość
  [/b]

  Liczba ta nadaje nowy wymiar znanym, podstawowym elementom. Odzwierciedlający ją kształt - kwadrat - informuje nas o hermetyzmie i władzy, która, wzmacnia sama siebie, nie pozwalając na utratę własnej energii.

  Osoby o tej wibracji są odpowiedzialne, solidne, poważne. Każdą pracę wykonują z całkowitym skupieniem i precyzją, a wziąwszy pod uwagę ich wytrwałość, nie dziwi, że odnoszą same sukcesy. Osoby te nie mają czasu na marzenia czy chimery, gdyż są nieustannie zajęte pracą i organizowaniem wszystkiego. Czwórka symbolizuje również stabilność i skuteczność, ambicje, sprawiedliwość, logikę i dyscyplinę.
  Praktyczne, solidne, poważne i pracowite Czwórki odczuwają patologiczny niemal lęk przed ryzykiem, przygodą i nieoczekiwanymi zmianami. Cechuje je ostrożność i umiarkowanie. Zanim przystąpią do działania, muszą wszystko dokładnie zbadać i przemyśleć. Niczym święty Tomasz, który nie uwierzył, dopóki nie ujrzał i nie dotknął, Czwórki ryzykują jedynie wtedy, kiedy są pewne wygranej.

  Analityczne, zawsze kierujące się rozumem i zdrowym rozsądkiem, posiadają zdolność podejmowania właściwych decyzji. Są przy tym na tyle uparte, że nigdy nie porzucają raz obranego celu czy ideału.
  Niewątpliwie postawa taka jest godna szacunku, pod warunkiem jednak, że nie prowadzi do przesady, co - niestety - zdarza się osobom o tej wibracji. Podobnie, nazbyt ostrożne lub powolne działanie Czwórki może doprowadzić do zagubienia istoty sprawy, do przegapienia momentu najwłaściwszego przy podejmowaniu decyzji.

  Czwórki to zawsze osoby spokojne, łagodne i powściągliwe. Nie lubią publicznych wystąpień ani uzewnętrzniania swych uczuć. W ich życiu często brakuje radości i luzu. Zwykle mają wiele zahamowań, z czego sobie zdają sprawę i nad czym ubolewają. Niewiele jednak mogą zmienić, gdyż rozluźnienie się czy pójście za głosem serca przerasta ich możliwości.

  Zwykle osoby o tej wibracji nie odznaczają się zbyt wielką elokwencją, a rozmowa z nimi, szczerze mówiąc, nie należy do łatwych i przyjemnych. Ich wypowiedzi są rzeczowe i zwięzłe, a czasami wręcz szorstkie. Czwórki potrafią nawet uciąć jednym słowem konwersację, która, ich zdaniem, nie jest interesująca. Nie lubią obcować z osobami niekonkretnymi, same zaś zawsze mówią na temat, nie owijając niczego w bawełnę. Argumentacja Czwórek jest zawsze logiczna i spójna.
  Na ogół są to konserwatyści, kierujący się w życiu rozumem i zdrowym rozsądkiem. Wierzą jedynie w tzw. prawdy oczywiste i nie poruszają ich duchowe czy metafizyczne rozważania. Stoją na ziemi tak mocno, że niełatwo dadzą się porwać przez złudne i próżne chimery lub przez entuzjazm, nie poparty solidnymi podstawami.

  Mało jest osób tak wytrwałych, upartych i zdecydowanych, jak Czwórki. Na ogół nie mają one skłonności do dominacji nad otoczeniem, nie są też chciwe czy zachłanne. Jeśli jednak na coś się zdecydują, to już nie odstępują z raz obranej drogi. Z odwagą i determinacją stawiają wówczas czoła wszelkim problemom i nie istnieją dla nich przeszkody nie do pokonania. Nic dziwnego więc, że zwykle osiągają swe cele, że łatwiej niż inni odnoszą sukcesy.

  Wibracja ta wskazuje również na siłę woli, zdyscyplinowanie i umiejętność panowania nad sobą.
  Czwórki są wyjątkowo sumienne i pracowite, a jeśli chwilowo nie mają żadnego zajęcia, czują niepokój i wyrzuty sumienia. Dlatego też przez całe życie zachowują aktywność, zarówno fizyczną, jak i intelektualną.

  Czwórki odznaczają się bystrym i przenikliwym umysłem. Są przy tym dosyć drażliwe, łatwo je urazić, a wówczas stają się ostre, surowe i często wygarnę. Nie znoszą lenistwa ani indolencji i zawsze są bardzo wymagają wobec siebie i innych. Postawa taka przysparza im często kłopotowi konfliktów z otoczeniem. Niejednokrotnie też mają opinię despotów i osób mało tolerancyjnych. Jeśli się doda do tego surowość i ostrość w ich sformułowaniach, zrozumiałym się staje, dlaczego Czwórki często miewają wrogów. Powinny zatem zmusić się do akceptowania swych bliźnich takimi, jacy są, gdyż, niestety, nie wszyscy mieli to szczęście, że urodzili się jako Czwórki i posiadają tyle niezwykłych zalet.

  W kontaktach z Czwórkami zawsze można liczyć na ich punktualność, dokładność i sumienność. Osoby te często są wręcz fanatykami porządku, lubią, aby każda rzecz była na swoim miejscu.
  "Czysta" Czwórki, nie zmodyfikowane przez inne wibracje, są zawsze milczącymi i pełnymi rezerwy obserwatorami. Lubią rzeczy jasno określone. Nie posiadają zbyt wielkiego poczucia humoru i denerwują je osoby o wybujałym temperamencie, gadatliwe, powierzchowne, o nie dających $)? przewidzieć reakcjach.
  Ktoś mógłby im zrzucić, że są pozbawione wyobraźni, że są powolne, nudne czy zbyt przywiązane do spraw materialnych.

  Niemniej, nikt nie zakwestionuje ich uczciwości i solidności, umiłowania prawdą ani głębi uczuć i myśli, a także stałego charakteru. Na Czwórce można zawsze polegać; jeśli coś obiecuje, na pewno dotrzyma danego słowa, choćby miało ją to wiele kosztować.
  Również jako przyjaciele Czwórki są wierne, lojalne i godne zaufania. Poważne, dyskretne i powściągliwe, nienawidzą wszelkich plotek. Ich przyjaźnie mimo że nieliczne, trwają zwykle całe życie. Inaczej mówiąc: Czwórki mają niewielu, ale za to dobrych, wypróbowanych przyjaciół. Często sama obecność osób o tej wibracji daje poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, a otoczenie docenia ich energię, wytrwałość i wewnętrzny pokój.

  Reakcje Czwórek bywają najczęściej powolne, nie chwytają w lot wszystkiej jak osoby o innych wibracjach, potrzebują czasu, aby przyswoić sobie szczegóły sprawy. Natomiast przewyższają pozostałe wibracje, jeśli chodzi o pamięć, gdyż rzecz raz przyswojona, pozostaje p na stałe w umyśle Czwórki.
  Istnieją jednakże sytuacje, w których osoby te reagują z niezwykłą dla nich szybkością. Dzieje się tak wobec wszelkich przejawów niesprawiedliwości społecznej. Prawie zawsze znajdzie się jakaś Czwórka stojąca w opozycji wobec niesprawiedliwych rządów czy dyktatur. Oddaje się wówczas "sprawie" z tą samą stanowczością i wytrwałością, jaka charakteryzuje Czwórkę w innych dziedzinach życia. Nie ma wtedy osoby bardziej radykalnej, a nawet despotycznej, niż Czwórka doprowadzona do ostateczności.
  Ktoś mógłby się spytać, jak to możliwe, aby osoby tak pracowite, wytrwałe i nieugięte mogły ponosić jakiekolwiek porażki. Otóż, stanie się tak w przypadku, gdy wykorzystają swą ogromną siłę woli, buntując się? wobec wszystkich i wszystkiego lub dążąc do realizacji swych celów za wszelką cenę. Wówczas liczne i wspaniałe zalety, jakimi obdarzona jest ta osoba, mogą stać się dla niej zgubne. Powinny, zatem Czwórki uważać, aby nie popaść w ciasnotę umysłową, nadmiar surowości, zawziętość, a także fanatyzm, agresję czy skąpstwo. Czwórki "negatywne" mogą posiadać również cechy stanowiące odwrotność zalet, charakterystycznych dla tej wibracji, takie jak: niesolidność, gnuśność, brak koncentracji, tchórzostwo, lenistwo, małostkowość czy skrajna nieufność.

  Powołanie - zawód

  Aby wybić się w jakiejkolwiek dziedzinie, osoby te muszą umiejętnie wykorzystać zdolności, jakimi obdarzyła je Wibracja Urodzenia. Każda wibracja wskazuje na główne tendencje i cechy charakteryzujące daną osobę. Znajomość tych właściwości jest zatem bardzo istotna również przy wyborze działalności, jakiej chcemy się poświęcić. Zajmowanie się tym, co nas interesuje, co lubimy i do czego jesteśmy szczególnie powołani, z pewnością ułatwi nam osiągnięcie sukcesu.
  Osoby o tej wibracji powinny szukać zajęć wymagających koncentracji, dokładności i cierpliwości. Pracują wtedy wytrwale i systematycznie i potrafią stawiać czoła zadaniowi monotonnym, przed którymi inni uciekają. Nie zraża ich ciężka praca, przeciwnie, wolą wykonywać czynności rutynowe, wymagające/metodyczności i troski o szczegóły. Nie lubią nagłych, nieprzewidzianych zmian, burzących ustalony porządek.

  Czwórkom często brakuje natchnienia czy twórczych zdolności. Przywiązane są do świata materialnego, do tego, co konkretne i realne. Na ogół wszystko odwdzięczają własnej wytrwałości i sile charakteru. Nigdy się nie wycofują z raz powziętych zamiarów, a ich realizacji oddają się całym ciałem i duszą.
  Osoby o tej wibracji odznaczają się wyjątkowymi uzdolnieniami w takich Rędzinach, jak: mechanika, inżynieria, budownictwo czy elektronika. Dużo Czwórek jest robotnikami budowlanymi, stolarzami i mechanikami, ponieważ potrafią z łatwością obsługiwać wszelkiego rodzaju narzędzia i przyrządy.
  Jeśli poświęcą się literaturze, mają szansę odnieść sukcesy jako eseiści, dramaturdzy lub krytycy literaccy i teatralni. Wibracja ta rodzi również doskonałych matematyków, ekonomistów, bankierów i księgowych.
  Bardzo odpowiednia jest dla nich praca biurowa, tak znienawidzona przez inne wibracje. A zatem Czwórki świetnie sobie radzą jako sekretarki, archiwiści i, ogólnie, urzędnicy biurowi. Dzięki niezwykłej dokładności i cierpliwości posiadają wyjątkowe predyspozycje do takich zawodów, jak: jubilerstwo, zegarmistrzostwo czy drukarstwo.

  Również w świecie biznesu Czwórki mogą osiągnąć znaczne sukcesy jako fabrykanci czy handlowcy, a także jako konstruktorzy, producenci wyrobów żelaznych, mebli czy wyposażenia biur. Równie dobrze poradzą sobie w przemyśle tekstylnym, jako krawcy, administratorzy lub sprawując nadzór nad jakością produkcji.

  Jasny umysł, zmysł analityczny i systematyczność pozwolą Czwórkom wybić się jako prawdziwe "mózgi" kampanii wyborczych i wielkich przedsięwzięć politycznych. Te same zalety sprawiają, że osoby o tej wibracji potrafią znaleźć odpowiednie środki (często drastyczne i radykalne), aby doprowadzić do szczęśliwego końca przedsięwzięcie znajdujące się w zagrożeniu.
  Na polu medycyny Czwórki wyróżniają się jako chirurdzy, traumatolodzy i specjaliści od wczesnej diagnozy. Ciekawość świata, umiłowanie prawdy i konkretu, a także cierpliwość i przenikliwość czynią z Czwórek szczególnie uzdolnionych naukowców i badaczy.

  Stałość i nieugiętość, połączone z umiłowaniem porządku i dyscypliny, tak charakterystyczne dla tej wibracji, sprawiają, że Czwórki częściej niż inne Liczby decydują się na karierę wojskowa. Dzięki wrodzonej obiektywności i respektowaniu prawa, osoby te będą na pewno doskonałymi adwokatami i sędziami.
  Czwórki mają duże zdolności manualne. Jeżeli praca zawodowa nie daje możliwości ich wykorzystania, mogą to robić w domu, zajmując się rzeźbą, grawerstwem, miniaturami oraz wymyślając nowe, praktyczne urządzenia domowe lub dbając o utrzymanie w dobrym stanie domu i jego wyposażenia.
  Nie ma bardziej godnych zaufania urzędników niż Czwórki: poważne, pracowite i odpowiedzialne, akceptują każdą zleconą im pracę i nie spoczną, póki jej nie ukończą. Nie potrzebują żadnego nadzoru, gdyż to one same są swymi najsurowszymi sędziami, a dobrze wykonywana praca napawa je dumą i prawdziwą satysfakcją.

  Jako szefowie, Czwórki często bywają zbyt wymagające, nie tolerują bowiem lenistwa, niedbalstwa czy niedokładności. Mimo swej powściągliwości, starają się być sprawiedliwymi wobec podwładnych, zawsze zauważają i doceniają sumiennych pracowników. Z drugiej jednak strony, nie mają żadnej wyrozumiałości dla tych, którzy swej pracy nie traktują poważnie i nie oddają dla niej wszystkich swych sił i energii.

  Sprawy materialne
  [/b]

  Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji są w sprawach finansowych, podobnie jak we wszystkim, konserwatywne i uporządkowane. Zdobycie majątku na ogół nie przychodzi im z łatwością, a ponieważ same muszą ciężko pracować, aby zdobyć pieniądze, ostro krytykują tych, którzy są rozrzutni lub przedkładają rozrywkę nad pracę. Pieniądz jest istotną sprawą w życiu Czwórek, jednak nie cenią go ze względu na możliwość beztroskiego życia, lecz z powodu stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, które daje. Czwórki żyją z myślą o jutrze, tak więc posiadanie pewnych rezerw finansowych daje im poczucie pewności siebie i wiarę w przyszłość. Czwórka, bardziej niż inna Liczba, cierpi z powodu braku pieniędzy. Dlatego, jeśli je ma, potrafi wyciągnąć z nich jak największe korzyści. Zanim jednak zdecyduje się na inwestycje czy kupno, dokładnie bada ewentualne zyski i straty, angażując swe oszczędności w interesy pewne i przynoszące korzyści.

  Wśród osób o tej wibracji nie spotykamy graczy i hazardzistów, Czwórki bowiem nie ryzykują pieniędzy w grach hazardowych i ryzykownych operacjach.
  Mimo że zazwyczaj los nie rozpieszcza Czwórek, z czasem ich sytuacja jest prawie zawsze lepsza niż osób mających więcej szczęścia. Dobrą sytuację materialną zawdzięczają własnemu rozsądkowi, systematyczności i zręczności w administrowaniu oszczędnościami. Osoby o tej wibracji są niczym mrówki - wiecznie zajęte i troszczące się, aby nic nie zostało zmarnowane.

  Życie uczuciowe
  [/b]

  Czwórki posiadają cechę, która przejawia się we wszelkich kontaktach z ludźmi; jest nią lojalność. Mimo że z trudem przychodzi im ujawnianie swych uczuć, są całkowicie godne zaufania; można polegać na ich szczerości i lojalności.

  Na ogół nie czują się najlepiej w licznym towarzystwie, wolą nieliczne grono przyjaciół podzielających ich zainteresowania.
  Związkom Czwórek z płcią przeciwną brakuje, być może, romantyczności i wielkich namiętności. Myliłby się jednak ten, kto zarzuciłby im oziębłość i nieczułość. Nic bardziej fałszywego. Czwórki, bowiem potrzebują miłości i potrafią ją przeżywać, są jednak zbyt nieśmiałe i zamknięte w sobie, aby okazywać swe uczucia. Zamiast o nich mówić, wolą potwierdzać je czynami.
  Jako osoby ostrożne i powściągliwe, ośmielają się wyrazić to, co czują jedynie wtedy, gdy upewnią się, że nie zostaną odrzucone. Jednak i w takim przypadku ich zabiegi miłosne charakteryzuje rozwaga i powolność. Dlatego też nie często zdarza się im zakochać "od pierwszego wejrzenia". Dużo czasu bowiem zajmuje im poznanie i rozkochanie w sobie wybranej osoby, nie mówiąc już o wyznaniu jej uczuć czy zaproponowaniu małżeństwa.

  Jako małżonkowie, Czwórki są wierne i lojalne, aczkolwiek trochę zazdrosne, a nawet zaborcze. Lubią ciepło domowego ogniska i zawsze gotowe są walczyć o polepszenie warunków życia swej rodziny.
  Niewątpliwie Czwórki najszczęśliwsze będą z osobami tak samo jak one poważnymi, zrównoważonymi i spokojnymi.
  Zrozumienie i "pokrewieństwo dusz" powinny szukać u Dwójki, Szóstki i Siódemki, które są równie poważne i spokojne, jak Czwórki. Związek z którymś z tych numerów, mimo że w niczym nie będzie przypominał burzliwych i namiętnych romansów filmowych czy powieściowych, na pewno okaże się solidny i trwały, zwłaszcza, jeśli Dwójki i Szóstki zdołają pokonać zbytnią podejrzliwość, tak charakterystyczną dla ich wibracji.

  Jedynka, Ósemka lub Dziewiątka osiągnie harmonię i szczęście z Czwórką jedynie wówczas, gdy ujarzmi swój zaborczy i bojowy charakter.
  Ogromna żywotność, dynamizm i gorący temperament Trójki i Piątki niewątpliwie olśniewają naszą Czwórkę, ale związek z którymś z tych numerów może na dłuższą metę okazać się dla niej uciążliwy. Osoby te są poza tym zbyt lekkomyślne, aby mogła je zaakceptować rozsądna Czwórka.
  Dzieci o tej wibracji są spokojne, poważne i posłuszne. Mimo że sumiennie i odpowiedzialnie wypełniają swe obowiązki, zawsze będą stanowiły pewną zagadkę dla swych rodziców, którzy z trudem przedzierają się przez ich "skorupę", aby poznać prawdziwe myśli swych introwertycznych pociech. Jakkolwiek wydawać by się mogły obojętne i mało wylewne, powinno się je zawsze traktować z czułością i zrozumieniem, w przeciwnym wypadku staną się uparte i krnąbrne.
  Jako rodzice Czwórki są bardzo odpowiedzialne i pragną zapewnić swym dzieciom wszelkie wygody. Niemniej, często okazują skłonność do zbytniej surowości, a ponieważ ich dzieci mogą pomylić tę surowość z brakiem miłości, Czwórki-rodzice powinny starać się, aby ich uczucia były bardziej widoczne.

  Uwagi dodatkowe

  Misją życiową osób urodzonych pod wpływem tej wibracji jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji osobom je otaczającym. Powinny dokładać starań, aby siła charakteru, wysoki poziom moralności i inne wspaniałe zalety, jakimi się odznaczają, stanowiły inspiracje dla bliźnich do poważnego i odpowiedzialnego życia.
  Planeta: Saturn, Merkury
  Kamień: granat, szafir
  Metal: uran, ołów
  Znak zodiaku: Panna
  Dzień: środa
  Kolory: ciemna zieleń, brąz
  Szczęśliwe liczby: 4, 6, 8.
  Sławne Czwórki: Jorge Luis Borges, Desmond Tutu, Henry Ford, Ryszard Wagner, J osę Zorrilla, Dante Allighieri, Zygmunt Freud, Henryk VIII, David Hume, Emanuel Kant, Samuel Morse, Murillo, Maurice Ravel, Robespierre, Schopen-hauer, Stalin, Lew Trocki, Mark Twain, Adiolfo Suarez.
  « Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 01:50:50 pm wysłana przez LykkeLi »

  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  4 CZWÓRKA Numerologia WPŁYW DNIA URODZENIA NA OSOBOWOŚĆ
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 11:43:03 am »
 • Publish
 • Czwórka urodzona 1, 10, 19, 28 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia zmian, nowości i możliwości decydowania o sobie. Ma talent przywódcy, pioniera, poszukiwacza nowych dróg. Potrzebuje aktywności ruchowej może np.: jeździć na rowerze, grać w siatkówkę, koszykówkę, pływać, uprawiać kajakarstwo itp.
  Dorosła czwórka, która urodziła się w dniu o wibracji jeden, jest wyjątkowo samodzielna, może zostać prekursorem w wybranej dziedzinie. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie przywódcą skrupulatnym i metodycznym, czy też pełnym pretensji do świata egoistycznym rozbitkiem.

  Czwórka urodzona 2,11,22,29 dnia miesiąca do czternastego roku życia potrzebuje uwagi rodziny, zainteresowania jej staraniami, by spełnić ich oczekiwania. Dobrze zrobią jej wyjazdy i zmiana otoczenia, aby mogła odpocząć od codziennych sytuacji.
  Dorosła czwórka urodzona w dniu o wibracji dwa ma duży talent dyplomatyczny, potrafi godzić zwaśnione strony. Jest doskonałym wykonawcą. Od posiadanego zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie współczującym doradcą, czy gniewnym poddanym, nawykowo poświęcającym swoje ambicje i aspiracje rodzinie.

  Czwórka urodzona 3,12,21,30 dnia miesiąca do czternastego roku życia potrzebuje możliwości wyrażenia się w twórczości artystycznej (literatura, rzeźba, witraże, plastyka, choreografia), ze szczególnym uwzględnieniem aktywności rąk i nóg. Może to być także aktywność sportowa, np. gra zespołowa. Potrzebuje wsparcia, poczucia swojej wartości i wyjątkowości, zwłaszcza przez słowne uznanie.
  Dorosła czwórka urodzona w dniu o wibracji trzy potrafi mówić swoich emocjach i jest aktywna towarzysko, potrafi się cieszyć teraźniejszością. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie komunikatywnym przedsiębiorcą i przyjaznym urzędnikiem, czy rozpamiętującym minione szansę, narzekającym plotkarzem.

  Czwórka urodzona 4,13, 22,31 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia odpoczynku od obowiązków, wsparcia ze strony rodziny i słownego wyrażania uznania dla jej działań. Potrzebuje słyszeć
  1 czuć, że jest kochana.
  Dorosła czwórka, która urodziła się w dniu o wibracji cztery, potrzebuje systematycznej i metodycznej pracy. Silna i konsekwentna potrafi dojść do każdego wyznaczonego celu. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie aktywna, współczująca i twórcza, czy też pogrążona w przeszłości i bólu samotnie będzie walczyć o byt.

  Czwórka urodzona 5, 14, 23 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości ekspresji, aktywności sportowej dającej satysfakcję z indywidualnych osiągnięć. Jest niespokojna i potrzebuje ruchu, podróży. Potrzebuje również smaku emocji.
  Dorosła czwórka urodzona w dniu o wibracji pięć jest aktywnym i skrupulatnym pracownikiem, brawurowym i metodycznym przedsiębiorcą. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie człowiekiem aktywnym, silnym, pełnym pasji podróżnikiem, czy też nadmiernie miłującym własną niezależność konfliktowym furiatem.

  Czwórka urodzona 6, 15, 24 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia ciepła rodzinnego, zauważenia, że istnieje i ma swoje potrzeby. Korzystne są dla niej pobyty na wsi i aktywność plastyczna.
  Dorosła czwórka urodzona w dniu o wibracji sześć jest szczególnie wrażliwa na emocje innych. Posiada talent zdolności manualne. Od zestawienia posiadanych imion i nazwisk zależy, czy będzie osobą silną, tworzącą szczęśliwą rodzinę i aktywną, czy pasywną, poddańczą i zgorzkniałą.

  Czwórka urodzona 7, 16, 25 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia własnej przestrzeni, kąta do czytania i uczenia się, ważnych dla niej rzeczy, niekoniecznie szkolnych. Poszukuje filozoficznego sensu świata i doświadczeń.
  W życiu dorosłym czwórka urodzona w dniu o wibracji siedem jest introwertykiem, często wysoko wyspecjalizowanym pracownikiem. Dba o szczegóły, wręcz pedantycznie. W zależności od zestawienia imion i nazwisk może być bardzo głęboką i uduchowioną osobą, otwartą na innych lub samotnikiem zamkniętym w sobie, dziwakiem z obsesją.

  Czwórka urodzona 8, 17, 26 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia aktywności fizycznej w indywidualnej dziedzinie sportu, a także wolności wyboru w kwestiach, które decydują o jej życiu, np. ubiorze, wyjeździe, planach na przyszłość.
  Dorosła czwórka urodzona w dniu o wibracji osiem jest bardzo silną osobą tak fizycznie, jak i psychicznie, ma zdolności handlowe i administracyjne. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie przedsiębiorcą, aktywnym i komunikatywnym, czy szorstkim i budzącym postrach przełożonym z problemami rodzinnymi.

  Czwórka urodzona 9,18,27 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia przestrzeni, wręcz fizycznie doświadczanej, możliwości rozwoju artystycznego talentu szczególnego wyczucia rytmu.
  W życiu dorosłym czwórka urodzona w dniu o wibracji dziewięć czuje się potrzebna słabszym, często angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. Jest silna. Od zestawienia posiadanych imion i nazwisk zależy, czy będzie w stanie stworzyć własną bezpieczną rodzinę, czy też skupi się na roli samotnego wspomożyciela innych.