Kwiecień 19, 2024, 06:19:35 pm

Autor Wątek: WIBRACJE PODSTAWOWE - 2  (Przeczytany 3130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
WIBRACJE PODSTAWOWE - 2
« dnia: Maj 15, 2012, 12:59:26 pm »
 • Publish
 • WIBRACJE PODSTAWOWE - 2
  http://www.corporate-eye.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/Number-Swirl.jpg
  Charakter - osobowość

  Liczba 2 symbolizuje łączenie się i uzupełnianie przeciwieństw, relacje międzyludzkie, związki między kobietą i mężczyzną, a także wzajemne dawanie i branie, które pozwala na dopełnianie się.
  Cechą najbardziej charakterystyczną dla osób o tej wibracji jest chęć współpracy, takt i zrozumienie innych, co ułatwia im wrodzona dobroć i umiejętność wczuwania się w położenie bliźnich.
  Są to osoby obdarzone talentami najbardziej ze wszystkich liczb, taktowne, usłużne i miłe. Reprezentant tej Liczby prawie nigdy nie popada w konflikty z otoczeniem, nie usiłuje bowiem wyróżnić się za wszelką cenę, dominować nad innymi, czy narzucać im własnej woli.

  Dwójka jest liczbą zdecydowanie żeńską, a ci, którzy znajdują się pod wpływem tej wibracji, potrafią docenić to, co subtelne, duchowe i intelektualne. Dwójki łatwo nawiązują kontakt z otoczeniem, aczkolwiek najbardziej interesuje je aspekt moralny istoty ludzkiej. Osoby te czują wstręt do wszelkich przejawów małoduszności i moralnego brudu. Najczęściej są to jednostki wykształcone, interesujące się światem sztuki i intelektu. Kochają Piękno, a jego kontemplacja stanowi dla nich najwyższą rozkosz.
  Spokojne, powściągliwe i ostrożne w podejmowaniu decyzji, szukają oparcia i aprobaty u innych, a ponieważ są bardzo wyczulone na zdanie opinii publicznej, nie angażują się w nic, dopóki nie upewnią się, na jakim stoją gruncie. Posiadają umysłowość typu analitycznego, zanim podejmą jakąś decyzję zbierają najpierw wszelkie informacje na dany temat, a potem działają dyplomatycznie. Umiarkowanie i mądrość, rozwaga i rozsądek, które wykazują w krytycznych momentach, gwarantują Dwójkom szacunek i podziw ze strony otoczenia.

  Charakteryzujące je dobroć, ciepło, serdeczność oraz wyrozumiałość sprawiają, że Dwójki są zawsze lubiane i w pełni akceptowane. Z tego też względu, choć w sposób nieuświadomiony i często niezamierzony, potrafią doskonale manipulować innymi i sprawiać, że otoczenie patrzy na świat ich oczami. Wszystkie te cechy sprawiają, że przed Dwójkami otwierają się niejedne drzwi zamknięte dla innych.

  Nieśmiałe, skromne, prostoduszne, dyskretne i pozbawione pretensji, Dwójki są doskonałymi mediatorami, potrafiącymi łagodzić wszelkie spory i konflikty, podnosić innych na duchu, krótko mówiąc, osoby o tej wibracji roztaczają wokół siebie aurę harmonii i spokoju. Dobre wychowanie i troska o innych przysparza im wielu przyjaciół, a ponieważ zawsze chętne są do pomocy, niemało jest takich, którzy to wykorzystują.
  W przyjaźni szlachetne, w towarzystwie miłe i zajmujące, Dwójki są urodzonymi psychologami i znawcami natury ludzkiej. Posiadają przy tym dar obserwacji, niezwykłą przenikliwość i umiejętność analizy.
  Niewątpliwie Dwójki kierują się raczej uczuciami niż rozumem. Marzycielskie, romantyczne, idealistyczne i wrażliwe, są niezwykle czułe, a ich ogromne pragnienie sprawiania przyjemności innym graniczy nieraz niemal z patologią. Dlatego w ich Portrecie Numerologicznym powinny znaleźć się wibracje bardziej "twarde" i "silne".

  Pod maską spokoju i zrównoważenia skrywają Dwójki temperament bardzo nerwowy, podejrzliwy i niestały. Atakowane, nigdy nie reagują w sposób gwałtowny, zranione milkną i zamykają się w sobie. Mimo że nie cierpią grubiaństwa i nieliczenia się z innymi, ledwo ochłoną po doznanej krzywdzie, już starają się usprawiedliwić swych wrogów. Równie szybko zapominają urazy i gotowe są pogodzić się i wybaczyć.
  Łagodne i pełne słodyczy, Dwójki czują się zagubione i wytrącone z równowagi, jeśli muszą mieć do czynienia z osobami kłótliwymi i ordynarnymi. Gotowe są wówczas na wszelkie ustępstwa i poświęcenia, aby w ich otoczeniu na nowo zapanował spokój i harmonia. Dwójki są niezwykle wyczulone na atmosferę, jaka panuje wokół nich. W miłym, pogodnym otoczeniu tryskają radością i chęcią życia, w przeciwnym wypadku, stają się przybite i rozgoryczone. Powinny zatem pogodzić się z faktem, że życie nie zawsze jest bajką, inaczej będą żyły w nieustannym napięciu, przygnębione i zniechęcone, co na dłuższą metę niekorzystnie odbije się na ich systemie nerwowym.

  Osoby o tej wibracji nie znoszą wszelkiej przesady czy popisywania się. Zdolne są do poświęcenia własnych celów i zainteresowań, gotowe usunąć się w cień, aby mogli błyszczeć ci, których kochają. Nie czują żalu ani goryczy, jeśli ich praca nie jest zauważona lub należycie doceniona, wprost przeciwnie - wolą odgrywać w życiu drugorzędne role.

  Dwójki są łatwowierne i prostoduszne, nigdy nie podejrzewają innych o złe intencje. Dlatego też biorą za dobrą monetę i wierzą we wszystko, co się im powie. Nic więc dziwnego, że Dwójki są łatwym łupem dla osób pozbawionych skrupułów, wykorzystujących ich naiwność.
  Osoby będące pod wpływem tej wibracji, należą do sumiennych i odpowiedzialnych pracowników. Mają jednak często tendencje do zaniżania własnej wartości i pomniejszania swych zasług. Dwójki są wręcz przesadnie skrupulatne i perfekcyjne; na ogół stawiają sobie zbyt wielkie wymagania. Prawie zawsze wątpią we własne możliwości; pełne kompleksów, łatwo się zrażają i wycofują z obranej drogi. Cierpią prawdziwe katusze, jeśli muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Bez wątpienia Dwójki są swymi najsurowszymi sędziami.

  Aby umocnić wiarę w siebie, powinny zrozumieć, że nikt nie jest doskonały. W przeciwnym razie zawsze będą wątpiły w swoje możliwości i stale się wahały, zamiast działać. Niepewność i kompleksy mogą być przyczyną niepowodzeń życiowych i, w konsekwencji, poczucia przegranej.
  Wspomnieliśmy już, że Dwójki mają skłonność do ukrywania swych uczuć. Jeśli więc pragną zachować wewnętrzny spokój, powinny nauczyć się okazywać swe emocje. Zaleca się również relaksację.

  Jeśli Dwójki dopuszczą do głosu negatywny aspekt tej wibracji, dadzą się ujarzmić takim wadom, jak nadmierna uległość, podejrzliwość, a także przejmowanie się sprawami bez znaczenia oraz kapryśność.
  Osoby te często przejawiają patologiczną wręcz chęć podobania się i mogą posunąć się do kłamstwa, aby tylko kogoś nie zranić albo nie wypaść źle. Radzimy im więc, by nie były tak bardzo zależne od otoczenia i tzw. opinii publicznej. Zdajemy sobie sprawę, iż będzie to bardzo trudne zadanie, gdyż nie zrozumiane i odrzucone Dwójki popadają w apatię, stają się lękliwe, niestałe i chwiejne, i wiodą żywot jałowy, pełen niepowodzeń, całkowicie zdominowane przez zazdrość, rozgoryczenie i żal wobec siebie i całego świata.

  Powołanie - zawód

  Osoby o tej wibracji odniosą sukcesy w każdej dziedzinie wymagającej taktu, dyplomacji i osobistej kultury. Dobre wyniki osiągną również tam, gdzie liczą się takie cechy, jak zdolność do analizy, łatwość w adaptacji z otoczeniem oraz umiejętność współpracy z innymi. Zalety te, w połączeniu z głębokim poczuciem odpowiedzialności, sprawiają, że Dwójki są idealnymi pracownikami, zdyscyplinowanymi i posłusznymi.
  Dwójki cechuje ponadto wspomniana już drobiazgowość i dążenie do perfekcji. Jeśli wyniki w pracy nie są, w ich mniemaniu, doskonałe, grozi im życie w ogromnym stresie.

  Aby Dwójka czuła się szczęśliwa i usatysfakcjonowana, należy ją nieustannie chwalić i zachęcać do dalszej pracy, gdyż jest to osoba niepewna siebie, stale wątpiąca we własne możliwości. Podczas gdy Jedynka promieniuje niezwykłą, czasami wręcz irytującą pewnością siebie, Dwójka na ogół czuje się gorsza niż inni. Pochwały, a nawet pochlebstwa są jej potrzebne nie dlatego, aby była osobą próżną, ale aby dodać jej odwagi, sprawić, aby ośmieliła się i potrafiła stawiać czoła nowym wyzwaniom.
  Istnieje wiele profesji odpowiednich dla osób o tej wibracji. Zanim jednak zdecydują się, jaką drogą iść w życiu, powinny mieć świadomość, że czeka je zdecydowanie lepsza przyszłość, jeśli zamiast angażowania się w ryzykowne i śmiałe przedsięwzięcia, ograniczą się do pomagania w realizacji pomysłów innych osób. Polem do działania dla Dwójek nie jest rywalizacja, lecz współpraca i działanie w grupie.
  Ze względu na dar analizy oraz skłonność w rozważaniu wszystkich "za" i "przeciw" danej sprawy, decyzje Dwójek zawsze będą "trafione w dziesiątkę", dzięki czemu zyskają poważanie i podziw otoczenia Osoby te preferują postawy konserwatywne i ostrożne; nie pociąga ich odkrywanie nowych dróg, wolą raczej to, co znane i sprawdzone.

  Mają duże szansę, aby być wyśmienitymi lekarzami, psychologami, psychiatrami i opiekunami społecznymi. Wyróżnią się także na niwie badań medycznych lub nauk tajemnych.
  Jako politycy, dyplomaci czy mężowie stanu zasłużą się i osiągną międzynarodowe sukcesy, spełniając rolę mediatorów we wszelkiego rodzaju konfliktach.

  Wyróżnią się również w tych dziedzinach sztuki, które wymagają szczególnego poczucia harmonii i piękna. Będą niewątpliwie cenionymi projektantami mody lub ogrodów, architektami, rzeźbiarzami oraz pracownikami salonów piękności. Mogą także zdobyć sławę jako aktorzy, muzycy, poeci i literaci.
  Osoby o tej wibracji sprawdzą się też w handlu, jako sprzedawcy, przedstawiciele firm, księgowi, administratorzy, a także pracownicy biur podróży, pośrednicy w handlu nieruchomościami czy agenci ubezpieczeniowi.

  Dzięki wrodzonej cierpliwości, łagodności i wyrozumiałości, Dwójki są niezastąpione jako wykładowcy akademii sztuk pięknych oraz nauczyciele, zwłaszcza szkół specjalnych.
  Również takie dziedziny, jak handel antykami, archeologia czy muzealnictwo są odpowiednie dla Dwójek. Nawet, jeśli nie poświęcą się tym dziedzinom w sposób profesjonalny, byłoby dla nich wskazane zająć się w wolnych chwilach kolekcjonowaniem lub studiowaniem antyków lub dzieł sztuki.
  Osoby urodzone pod wpływem wibracji Liczby 2 są doskonałymi urzędnikami i wspólnikami. Uczciwe i odpowiedzialne, sumiennie wypełniają swe obowiązki, nie buntując się ani nie dopominając o swe prawa.
  Na ogół nie odpowiadają im wysokie stanowiska. Jeśli jednak piastują odpowiedzialne urzędy, muszą nauczyć się stawiać czoła osobom, które próbują nadużywać ich dobroci i naiwności.

  Sprawy materialne

  Osoby o tej wibracji znają wartość pieniądza, nie są jednak jego niewolnikami. Nie mają też natury ciułaczy. Są zbyt uduchowione i marzycielskie, aby pieniądze rządziły ich życiem. Zazwyczaj ich stosunek do pieniądza jest raczej nieco ambiwalentny. Na ogół Dwójki są rozsądne, a nawet ostrożne w prowadzeniu finansów, jednak czasami stają się nadspodziewanie rozrzutne.
  Ma to najczęściej związek z bliskimi im osobami. Czerpią prawdziwą rozkosz z kupowania najbardziej ekstrawaganckich, a często bezwartościowych rzeczy, jeśli tylko wiedzą, że sprawią one przyjemność ukochanym. Bardzo rzadko natomiast Dwójka wydaje pieniądze na siebie samą. W sprawach finansowych, podobnie zresztą jak w każdych innych, Dwójki nie lubią ryzyka i niepewności. Jeśli uda im się zaoszczędzić wystarczającą sumę, starają się zainwestować ją w coś solidnego i pewnego.
  Prawie nigdy nie potrafią określić ceny za swe usługi i cierpią istne katusze, jeśli sytuacja zmusza je do podjęcia tej kwestii. Bywa, że tracą niejedną okazję, aby podreperować swój budżet, bo nie żądają tego, co się im słusznie należy. Często też wykorzystywana jest ich szczodrość i prostolinijność.
  Dwójki, mimo że same nie chcą w to uwierzyć, mają talent do robienia pieniędzy i mogą osiągnąć nawet bardzo dobrą pozycję materialną, pod warunkiem jednak, że zdołają pokonać w sobie wyżej wymienione wady.

  Życie uczuciowe

  Pełne słodyczy, czułe i wyrozumiałe, Dwójki idą przez życie, próbując przypodobać się swym bliźnim, a zwłaszcza swym bliskim. Osoby o tej wibracji są najlepszymi partnerami z całej Skali Numerologicznej.
  Dom, rodzina i harmonijne współżycie z ludźmi znaczą dla nich bardzo wiele. Podstawą ich szczęścia jest grono życzliwych im osób i akceptacja otoczenia. Z drugiej zaś strony, zmuszone do życia w samotności, potrafią dostosować się do tej sytuacji lepiej niż inni, w głębi duszy bowiem Dwójki są istotami samotnymi. Od czasu do czasu potrzebują całkowitej izolacji od świata; gwarantuje im ona zachowanie wewnętrznej równowagi.

  Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, Dwójki są romantykami. Uprzejme i pełne respektu dla innych, gotowe są do największych poświęceń, aby uczynić szczęśliwą osobę, którą kochają. Niestety, zalety te, a także ogromna tolerancja i ugodowość sprawiają, że osoby o tej wibracji z łatwością dają się zdominować i wykorzystać.

  Chcąc zatem zachować szczęście i harmonię w małżeństwie, Dwójki muszą spojrzeć na świat bardziej trzeźwo i opanować swą nadwrażliwość, inaczej ich bliscy będą musieli nieustannie uważać, aby przez przypadek nie zranić ich uczuć.
  Dwójka znajdzie największe szczęście i zrozumienie u osoby o tej samej wibracji, a także u Czwórki i Szóstki, l i 8 są na ogół zbyt szorstkie i agresywne dla wrażliwych Dwójek, mimo że będą je fascynowały swą oryginalną osobowością.

  Wesołe i ekstrawertywne 3 i 5 przyciągają je i zachęcają do działania, a także uczą je w pełni korzystać z życia. Melancholijne i zamknięte w sobie 7 nie stanowią dobrego wyboru dla Dwójki, są bowiem, tak samo jak ona, powściągliwe i lubiące samotność. Owszem, mogą znaleźć pewne wspólne punkty, jako że obydwa te Numery są uduchowione, wrażliwe i głębokie wewnętrznie. Jednak żaden z nich nie będzie umiał zachęcić drugiego do bardziej optymistycznego spojrzenia na świat, podobnie jak w przypadku 7, również 9 może stać się dobrym partnerem dla 2, pod warunkiem jednak, że oboje bardzo się będą starali i wiele z siebie dadzą. Dziewiątki są bowiem zbyt niezależne i niekonwencjonalne dla rozsądnych Dwójek. Ponadto, brutalna szczerość Dziewiątek często sprawia przykrość i obraża przewrażliwione Dwójki.
  Dzieci o tej wibracji są na ogół pełne słodyczy, nieśmiałe i posłuszne. Nie sprawiają najmniejszych problemów wychowawczych. Potrzebują jedynie atmosfery harmonii i spokoju. Trzeba je nieustannie zachęcać do działania, gdyż jedynie w ten sposób można zapobiec kompleksom niższości i poczuciu niedowartościowania, tak typowym dla osób o tej wibracji.
  Jako rodzice, Dwójki, starają się być wyrozumiałe i obdarzać swe pociechy czułością. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że staną się zbyt uległe i pobłażliwe wobec nich.

  Uwagi dodatkowe

  Wibracja urodzenia wyposaża ten Numer w zdolności tworzenia atmosfery pokoju, harmonii i ładu, a także pełnienia roli mediatora w każdej sytuacji konfliktowej. Innymi słowy, wibracja ta oznacza pomoc i zrozumienie bliźnich, dawanie im poczucia bezpieczeństwa oraz bycia pociechą i ostoją dla tych, którzy przeżywają ciężkie chwile.
  Planeta: Księżyc
  Kamień: opal, szafir
  Metal: srebro
  Znak zodiaku: Waga
  Dzień: poniedziałek
  Kolory: biały, lila
  Szczęśliwe liczby: 2, 7, 9
  Sławne Dwójki: Gabriel Garcia Marąuez, Helmut Kohl, Henry Kissinger, Federico Garcia Lorca, Dalai Lama XIV, Debussy, Mozart, Maquiavelli, Pirandello, Miąuel de UnamunorJoaąuin Sorolla, Lord Byron, Alberto Moravia, Martin Luter King, Fernando Rey.
  « Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 01:00:59 pm wysłana przez LykkeLi »

  Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 440
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
  2 DWÓJKA Numerologia WPŁYW DNIA URODZENIA NA OSOBOWOŚĆ
  « Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 11:36:17 am »
 • Publish
 • Dwójka urodzona 1,10,19,28 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości samostanowienia w osobistych kwestiach, np. ubioru, książek, przyborów szkolnych itp. Jest silna, niezależna, czasami egocentryczna. Czas ten powinien wykształcić w niej silne poczucie własnej wartości.
  W dorosłym życiu dwójka urodzona w dniu o wibracji jeden przejawia potrzebę samostanowienia i zdolności przywódcze. Potrafi poderwać innych do działania i skutecznie wprowadzać nowatorskie pomysły. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy jej apetyt na sukces będzie natchnieniem i wsparciem dla otoczenia, czy też fałszywą przyjaźnią i dążeniem do kariery.

  Dwójka urodzona 2,11, 20, 29 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia jasnego określania własnych potrzeb i emocji, bowiem tendencyjnie popada w postawę poddańczą. Starania o zadowolenie otoczenia i spełnienie oczekiwań innych mogą stłamsić jej własne potrzeby. Kształtuje się tu zdolność dyplomacji, umiejętność pójścia na kompromis.
  Dorosła dwójka urodzona w dniu o wibracji dwa ma szczególny talent do godzenia siebie i innych w kwestiach zawodowych i partnerskich. Osoba taka potrafi doprowadzić do współpracy zwaśnione strony. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy będzie towarzyskim i uczuciowym, gościnnym doradcą, czy też zmiennym sługusem i giętkim hipokrytą.

  Dwójka urodzona 3,12,21,30 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia możliwości realizacji talentu artystycznego. Dobrze czuje się w grupie, lubi błyszczeć i budzić uznanie. Należy dbać o motywację do pracy i wynagradzanie jej osiągnięć.
  Dojrzała dwójka urodzona w dniu o wibracji 3 posiada magnetyczną osobowość, urzeka erudycją i oczytaniem. Często bywa ozdobą towarzystwa. Ma predyspozycje do osiągania sukcesu łatwiej niż inni. Zależnie od zestawienia posiadanych imion i nazwisk będzie łagodnym i twórczym artystą, dyplomatycznym geniuszem lub samotnym gadułą, fałszywym draniem, czarującym pustymi, pięknymi słówkami.

  Dwójka urodzona 4,13, 22, 31 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia siły. Doświadczana trudnościami materialnymi uczy się wartości pracy. Ważne jest dla dziecka zauważenie jego potrzeb i docenienie jego, często heroicznych, wysiłków i podziękowanie za jego wkład w codzienne życie.
  W życiu dorosłym dwójka urodzona dnia o wibracji cztery nie wierzy w swoją wartość, potrzebuje pracy nad bolącymi emocjami z przeszłości. Posiada siłę i zdolność podnoszenia się, parcia do celu. Od zestawienia imion i nazwisk zależy, czy uwierzy w swoje szczęście, czy będzie systematycznie i pewnie budować przyszłość, czy też skupiona na ranach z przeszłości, wyrzutami i gdybaniem, odrzuci możliwości zmian.

  Dwójka urodzona 5,14, 23 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia przestrzeni i swobody, aktywności sportowej i prawa do własnego wyboru. Czas ten kształtuje, poprzez ograniczenia własnej wolności szacunek do wolności, innych.
  W dojrzałym życiu dwójka urodzona w dniu o wibracji pięć doświadcza pokus zmysłowych i potrzeby podróżowania. Testowana jest zdolność takiego korzystania z własnej wolności, aby nie ranić innych. Od zestawienia posiadanych imion i nazwisk zależy, czy będzie uroczym energicznym i pełnym pasji współpracownikiem, czy aroganckim i kłótliwym samochwałą.

  Dwójka urodzona 6,15,24 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia spokoju w rodzinie. Ciszy, zrozumienia i harmonii, aby wykształcić ideały. Nadmierna wrażliwość i tendencja do wycofywania się chwieją poczuciem własnej wartości. Dwójka taka potrzebuje wsparcia w postaci oceny otoczenia, zwłaszcza rodziny. Nadmierny autorytaryzm może zniszczyć jej pewność siebie i zniweczyć zdolności manualne.
  Dorosła dwójka urodzona w dniu o wibracji sześć, zależnie od doświadczeń w dzieciństwie oraz zestawienia imion i nazwisk, może stworzyć wspaniały, cichy, ciepły dom, podejmując odpowiedzialną pracę. Gdy zestawienie jest szkodliwe, wątpliwości w sens własnego życia mogą, poprzez pasywność i chroniczne zmęczenie, przywieść samotność i hipochondrię.

  Dwójka urodzona 7,16, 25 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia spokojnego azylu i czasu dla siebie, bowiem poprzez czytanie i rozmyślania poszukuje filozoficznych odpowiedzi na pytania o sens życia. Działania są w tym czasie często podporządkowane wyższej idei.
  W życiu dorosłym dwójka urodzona w dniu o wibracji siedem jest wyciszona wewnętrznie, poszukuje doświadczeń duchowych poprzez intuicję. Posiada tajemniczą głębię, która fascynuje otoczenie. Ten dzień urodzenia predysponuje do pracy naukowej, dając potrzebę dopracowywania szczegółów, zapinania na ostatni guzik. Zależnie od zestawienia imion i nazwisk dwójka może być „duchowym dyplomatą" z doskonałą intuicją, lub pedantycznym, cwanym lisem.

  Dwójka urodzona 8,17, 26 dnia miesiąca do czternastego roku życia powinna dbać o aktywność fizyczną. Odczuwa naturalną potrzebę niezależności, samostanowienia i dokonywania wyborów. Jest silna fizycznie i psychicznie.
  W życiu dorosłym dwójka urodzona w dniu o wibracji osiem powinna wykorzystywać talent administracyjny i ekonomiczny. W pracy bważna jest możliwość podejmowania decyzji i kontakt z grupą. Zależnie od zestawienia imion i nazwisk może zostać silnym przywódcą, obrońcą prawa lub twardym graczem, apodyktycznym, zimnym natrętem, a nawet bankrutem.

  Dwójka urodzona 9,18, 27 dnia miesiąca potrzebuje do czternastego roku życia doświadczania wolnej przestrzeni. Wrażliwa na potrzeby innych i uduchowiona szuka możliwości obcowania z przyrodą.
  Dorosła dwójka urodzona w dniu o wibracji dziewięć może oddać się pracy charytatywnej lub humanitarnej. Posiada poczucie misjonarstwa swego wcielenia. Zależnie od zestawienia imion i nazwisk może być silnym, tolerancyjnym wspomożycielem, pełniąc czasami rolę poduszki do wypłakiwania, lub samotnym, skąpym, upartym, samochwałą.