Grudzień 06, 2023, 12:39:54 pm

Autor Wątek: Dziecko PIĄTKA 5 Numerologia  (Przeczytany 2888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
Dziecko PIĄTKA 5 Numerologia
« dnia: Marzec 14, 2013, 03:44:54 pm »
 • Publish

 • http://www.mrwallpaper.com/wallpapers/Little-Princess-1920x1080.jpg

  DZIECKO piątka

  Pamięć dziecka piątki ukierunkowana była w taki sposób, że wyostrza wspomnienia o potrzebie wycofania się ze względu na nadopiekuńczość i autorytaryzm rodziny albo z uwagi na poczucie opuszczenia przez innych.
  Ponieważ w dzieciństwie potrzeba posiadania własnego intymnego terytorium nie została zaspokojona, wykształciło się pragnienie wolności. Umiłowanie własnej niezależności daje panowanie nad sytuacją. Dziecko piątka lubi ryzykować, czuć powiew silnych emocji. Doskonale radzi sobie w sportach indywidualnych, wszędzie tam, gdzie coś zależy właśnie od niego. Przeżywa swoje emocje w intymnej samotności, izolując się od zgiełku. Aby nie wchodzić w niepożądane zaangażowanie, posługuje się izolacją i wycofaniem.

  Obserwacja jest domeną umysłu dziecka piątki. Lubi ono sytuacje intensywnego zbierania doświadczeń i przeżyć w określonym czasie (wycieczki, wyjazdy), potem następuje czas rozkoszowania się wspomnieniami. Ogromna potrzeba poznania nowych miejsc i ludzi pcha do działania, biegania, wspinania się, wdrapywania na meble. Powoduje to, że piątka jest bardzo aktywnym dzieckiem.
  Dziecko piątka doładowuje się energetycznie w samotności, w ciszy i spokoju. Nie potrzebuje aprobaty innych, bowiem czuje swoją niezależność. Bycie obserwatorem daje piątce możliwość istnienia w grupie niejako za parawanem, bez konieczności uzewnętrzniania własnych emocji.
  Dziecko piątka potrafi angażować się we własne talenty, aspiracje i zainteresowania bez poparcia najbliższych, często zupełnie samotnie.

  Dziecko piątka potrzebuje:
  -   przestrzeni i możliwości ruchu,
  -   swobodnej aktywności ciała poprzez uprawianie indywidualnej dyscypliny sportu,
  -   zainteresowania jego własnymi uczuciami, aby umieć przeżywać swoje emocje bez cierpienia i nie zastępować ich analizą,
  -   podejmowania ryzyka, aby móc realizować marzenia,
  -   motywacji do kończenia rozpoczętych działań,
  -   życia publicznego,
   umiejętnego korzystania z życia, przez wykorzystanie skłonności do poszukiwania wyjątkowej, szczególnej wiedzy.

  Ciało dziecka piątki najszybciej uzewnętrznia problemy emocjonalne i zachwiane poczucie własnej wartości poprzez dolegliwości mięśni, nosa, niewłaściwe ciśnienie, nadmierny apetyt, potliwość.
  Pozytywne twierdzenia, które rodzice lub opiekunowie mogą zakodować w świadomości dziecka, tak aby kreowały w przyszłości jego dobre emocje i wysoką samoocenę, są nieocenionym darem. To zależnie od opinii i słów usłyszanych od otoczenia wykształci się system wartości oraz nawykowe zachowania i reakcje na stres. Możemy wyposażyć dziecko piątkę w pomocne dla niego przekonania o sobie samym i świecie. Są one wsparciem i podporą dla formującej się osobowości.

  Ważne dla dziecka piątki są zdania:
  1.   Moje kochane dziecko, jesteś bezpieczne.
  2.   Kocham cię i akceptuję.
  3.   Życie cię chroni.
  4.  Możesz swobodnie czuć i wyrażać emocje.
  5.   Jesteś zwycięzcą.
  6.   Jesteś piękną istotą.
  7.   Ciesz się, radość jest jak oddech.
  8.  Ufaj życiu, ono samo cię poprowadzi.
  9.   Masz silną intuicję.
  10. Spokojnie, zdążysz, gdziekolwiek chcesz dojść.

  Każde dziecko potrzebuje miłości.
  « Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 04:22:04 pm wysłana przez Moniq »