Grudzień 01, 2023, 05:59:21 pm

Autor Wątek: Dziecko CZWÓRKA 4 Numerologia  (Przeczytany 2575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
Dziecko CZWÓRKA 4 Numerologia
« dnia: Marzec 14, 2013, 03:39:07 pm »
 • Publish
 • http://supermansnotdead.files.wordpress.com/2011/02/tumblr_lgndb2j2th1qbmx09o1_5001.jpg

  DZIECKO czwórka


  Selektywnie ukierunkowana pamięć dziecka czwórki wyostrza wspomnienia o bólu straty i nadmiernych obowiązkach. Dziecko czwórka doświadcza w dzieciństwie obciążenia obowiązkami dorosłych, co wynika z nieobecności jednego z rodziców lub jego zupełnej nieodpowiedzialności. Melancholia i pesymizm są tu formą samoobrony.

  Dziecko czwórka cierpi, nie mając możliwości wyrażenia swoich emocji. Strata i cierpienie kształtują schemat obronny w postaci gdybania i wyobrażania sobie bolących spraw z przeszłości, aby ich uniknąć na przyszłość.
  Uwaga dziecka czwórki skupia się na tym, czego mu brakuje. Idealizuje ono swe oczekiwania tak, by były jak najbardziej romantyczne. Pamięć obraca się wokół przeświadczenia, że na początku jego życia ktoś zabrał obfite źródło miłości. Stąd poczucie porzucenia, silnie zachwiane poczucie własnej wartości i chwiejna samoocena.
  Dziecko czwórka jest silne, potrafi dążyć do celu. Posiada zdolność realnej oceny sytuacji i zdolność rozpoczynania na nowo po załamaniu wyjściowej sytuacji. Nawykowo powracająca w życiu depresja jest wynikiem wiecznej i niespełnionej nadziei na wielką miłość i intensywną partnerską przyjaźń.
  Złość i wściekłość odczuwana po porzuceniu jest często nie wyartykułowana. Jest wtedy spychana do wnętrza i przyjmuje rolę surowego samokrytyka. Dziecko czwórka potrzebuje światła i akceptacji, przytulania i tulenia jak nikt inny.
  Często pasywność dziecka czwórki jest wynikiem egocentrycznego skupienia na własnym nieszczęściu, nieuchwytnym pragnieniu. Pierwszą reakcją jest melancholijne lenistwo, drugą pracoholizm. Praca pozwala ekspresyjnie przeciwstawić się bólowi. Jest ona sposobem doskonalenia siebie i kontroli nad własnymi emocjami. Intensywne przeżycia emocjonalne mogą zamieniać się w pasywność działania, co jest widoczne w skłonności do wyolbrzymiania własnych emocji, np. bólu, krzywdy, strachu itp.

  Dziecko czwórka potrzebuje:
  -   radości dzieciństwa,
  -   nagradzania wolnym czasem,
  -   rozmów o jego emocjach i potrzebach,
  -   wspierania wewnętrznego poczucia własnej wartości,
  -   doprowadzania rozpoczętej pracy do końca, aby nie sabotować własnych osiągnięć,
     regularnych ćwiczeń sportowych, aby opanować umiejętność kontroli emocji i nastrojów,
  -   rozbudowanej grupy przyjaciół,
  -   możliwości pogłębiania własnych zainteresowań,
  -   optymizmu i zakodowanego nawyku pozytywnego myślenia np.: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".

  Ciało dziecka czwórki najszybciej uzewnętrznia problemy emocjonalne i zachwiane poczucie własnej wartości poprzez dolegliwości oddechowe, tarczycy, nóg, strun głosowych, systemu trawiennego, skrzywienia kręgosłupa, pojawienie się guzków i osłabienie systemu obronnego.
  Pozytywne twierdzenia, które rodzice lub opiekunowie mogą zakodować w świadomości dziecka, tak aby kreowały w przyszłości jego dobre emocje i wysoką samoocenę, są nieocenionym darem. To zależnie od opinii i słów usłyszanych od otoczenia wykształci się system wartości oraz nawykowe zachowania i reakcje na stres. Możemy wyposażyć dziecko czwórkę, w pomocne dla niego przekonania o sobie samym i świecie. Są one wsparciem i podporą dla formującej się osobowości.

  Ważne dla dziecka czwórki są zdania:
  1.  Moje kochane dziecko, jesteś silne.
  2.  Znajdziesz w życiu radość i bezpieczeństwo.
  3.   Tobie też dobrze się ułoży.
  4.  Potrafisz wybaczać i to jest piękne.
  5.  Życie jest dla ciebie i daje ci radość.
  6.   Myśl o nowym dniu, o możliwościach sukcesu.
  7.   Każdego dnia budujesz swój sukces.
  8.   Jesteś wolne, kochaj siebie.
  9.   Każdego dnia będzie coraz lepiej.
  10. Zasługujesz na miłość.


  Każde dziecko potrzebuje miłości.
  « Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 04:20:57 pm wysłana przez Moniq »