Listopad 30, 2023, 02:44:56 pm

Autor Wątek: 1 Jedynka a związki  (Przeczytany 2855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
1 Jedynka a związki
« dnia: Marzec 14, 2013, 06:10:33 pm »
 • Publish
 • Zanim zaczniesz czytać dalej, pamiętaj jeszcze o wpływie programów i nawykowych przekonań wyniesionych z dzieciństwa i młodości. Emocje są kreowane przez system pamięci i kody dostępu naszych myśli. Emocje należy komunikować i kontrolować, aby się wciąż rozwijać i doskonalić.
  Co wysyłam, to otrzymuję.
  Pamiętaj, że to TY decydujesz o jakości, świadomości i miłości w swoim życiu. Przynosimy ze sobą program i wizję życia, własną legendę do spełnienia. Od naszej świadomości, nas samych zależy, jak przeżyjemy nasze życie.

  http://24.media.tumblr.com/tumblr_m9ktcfFb0K1rqhpqfo1_500.gif


  Partnerskie związki 1


  1 + 1

  Połączenie jedynki z jedynką w relacji rodzic jedynka i dziecko jedynka rozwija sztukę poszanowania wolności innej istoty.
  Dziecko w takim związku uczy się wpływu autorytetu, rozróżniania granic między indywidualnością i własną przedsiębiorczością. Uczy się kreacji i poszukiwania nowości. Jest wiecznie konfrontowane i sprawdzane, co wyostrza w nim potrzebę własnej wolności.
  Autorytety zawsze sprawdzają terytorium, uznając za godnego uwagi i związku tylko tego, kto potrafi podjąć wyzwanie, bronić swojej racji. Intuicyjnie odrzucają uległych i niezdecydowanych, dlatego podświadomie prowokują sytuacje skrajne i wymagające samookreślenia przez innych.
  Rodzice uczą się poprzez wpływ dziecka, że ma ono własne ambicje i aspiracje, jest ustosunkowane do swoich wartości. Taki związek autorytetów jest trudną szkołą, w której należy zadbać o wyklarowanie i utrzymanie w dziecku silnego poczucia własnej wartości. Rodzice uczą się poszanowania intymnego terytorium dziecka i tworzenia relacji bez hierarchii.
  Jedynka potrzebuje w zawartości imion i nazwisk realizmu w ocenie sytuacji, zdolności do komunikowania emocji i energii twórczej, potrzebuje też zdolności do pracy w grupie i wrażliwości na innych.
  Związki partnerskie dwu jedynek to wieczna wojna, jeśli mamy do czynienia z dwoma jedynkami silnymi w zawartości imion i nazwisk, zapewne rozejdą się one dla własnego spokoju. Mogą stworzyć związki oparte na wzajemnie uzupełniających się ambicjach, o ile zechcą oddzielić swoje życie zawodowe i świadomie zaniechać rywalizacji.
  Stałe związki jedynek, które przetrwały wiele burz, są najczęściej, przynajmniej z jednej strony, poddane próbie poprzez słabą motywację do działań lub nieumiejętność wyrażania siebie. Często imiona i nazwiska nie poprawiają zdolności realnej oceny sytuacji, ambicji i energii twórczej.


  1 + 2

  Partnerski związek jedynki z dwójką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z uczuciowym dyplomatą, tolerancyjnym współpracownikiem skłonnym do poddaństwa, naiwności i pa-miętliwości (2).
  Jedynka jest tu przewodnikiem, dominuje aspiracjami i aktywnością. Poszukuje nowych możliwości spełnienia, aktywności i dba o własną niezależność. Uczy się używać autorytetu, bez narzucania swej woli partnerowi. Dwójka jest szarą eminencją, wie, co się dzieje, i potrafi sterować sytuacją. Nie lubi stać w pierwszym rzędzie, ale chce trzymać rękę na pulsie. Przez gościnność i potrzebę niesienia pomocy potrafi stworzyć grono przyjaciół. Daje silnemu partnerowi spokój i subtelność. Dwójka uczy się okazywania uczuć i współpracy z zachowaniem własnej niezależności, poza postawy poddaństwa i obojętności.
  Niebezpieczne jest skupienie się na sobie jedynki i poddańcza postawa dwójki. Obie strony powinny dbać o komunikację swoich emocji i potrzeb oraz o realizm w ocenie sytuacji i zdolność do słuchania.
  Ten związek ma duże szansę na powodzenie. Uwrażliwia jedynkę, uczy ją kompromisu a dwójce daje silne oparcie.
  Zawodowy związek jedynki z dwójką to połączenie dominujących silnych ambicji jedynki, z targaną wątpliwościami dwójką. Jedynka skłonna jest do egocentryzmu i uczy się szanować wolną wolę innych, ich niezależność. Dwójka uczy się dążenia do wspólnego celu z zachowaniem własnej niezależności, tak aby nie popaść w poddaństwo i obojętność.


  1 + 3

  Partnerski związek jedynki z trójką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z artystyczną duszą towarzystwa, twórczym i wrażliwym kameleonem, skłonnym do mitomanii i gadulstwa (3).
  Jedynka jest tu silnym autorytetem realizującym własne aspiracje, przez oryginalną inicjatywę. Wewnętrzna siła pchają do zdobywania szczytów. Łączą się z trójką w potrzebie bycia kimś wyjątkowym, w potrzebie aktywnej twórczości. Jedynka powinna zawodowo skupić się na zdolnościach przywódczych. Uczy się swojej indywidualności bez apodyktyczności względem otoczenia. Trójka potrzebuje artystycznego wyrażania emocji, błyszczenia w grupie i poczucia wyjątkowości. Zależy jej na zainteresowaniu, podejmuje się realizacji szalonych, osobliwych pomysłów. Trójka dzieli się swoją radością życia, błyszczy erudycją. Uczy się równowagi w codziennym życiu, tak aby kończyć rozpoczęte dzieła, żyć pełnią życia i realnie oceniać rzeczywistość.
  Dla jedynki groźny jest nadmiar ambicji, egocentryzm i niepewność. Dla trójki powierzchowność, gadulstwo i samotność.
  Ten związek może być wzajemnym wsparciem i przynieść sukces, ponieważ partnerzy uzupełniają się nawzajem.
  Zawodowy związek jedynki z trójką jest połączeniem autorytetu, który sprawdza otoczenie, by odkryć, kto jest silny i kto potrafi bronić swego zdania, z niespokojnym, twórczym artystą, który potrafi oddać duszę realizowanemu przedsięwzięciu. Jedynka poszukuje nowości, jeśli trójka posiada umiejętność realnej oceny sytuacji, tworzą bardzo kreatywne zestawienie.


  1 + 4


  Partnerski związek jedynki z czwórką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z solidnym wykonawcą, wytrwałym i wiernym, skłonnym do pamiętliwości, pretensji i sztywności (4).
  Jedynka potrzebuje aktywności, przestrzeni i możliwości podejmowania wyzwań, czasem ryzykownych. Potrzebuje samospełnienia. Jest zdolna podbić świat i chce to zrobić. Uczy się takiego dążenia do realizacji własnych celów, aby nie manipulować partnerem. Czwórka zaś jest zasadnicza, nie lubi zmian i ryzyka, potrzebuje zabezpieczenia materialnego. Lubi jasno określone sytuacje, czytelne umowy i terminy. Jest wierna, konserwatywna i odważna, ale jej tempo życia jest stanowczo wolniejsze od potrzeb jedynki. Czwórka uczy się akceptacji warunków życia takimi, jakie są. Powinna przezwyciężyć przywiązanie do ubóstwa. Jest w stanie dać jedynce stabilny i solidny dom.
  Jedynka może zniszczyć związek egoizmem i pozerstwem, czwórka zachowawczością, rozpamiętywaniem przeszłości i uporem.
  Związek ten wymaga zrozumienia różnic wzajemnych potrzeb i akceptacji ich. Konieczna jest obojgu słowna komunikacja emocji i potrzeb.
  Zawodowy związek jedynki z czwórką to klasyczny związek szefa z wykonawcą. Jedynka jest kreatywna, pielęgnuje poczucie niezależności - powinna powstrzymać się od autorytaryzmu. A wtedy, jeśli czwórka potrafi komunikować się przez słowo, stworzą doskonały uzupełniający się układ. Czwórka powinna przezwyciężyć własną surowość i zachowawczość.


  1 + 5                                           


  Partnerski związek jedynki z piątką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z energicznym magnetycznym psychologiem, aktywnym i ciekawym świata handlowcem, skłonnym do brawury, narcyzmu i rozkojarzenia (5).
  Jedynka jest tak samo zainteresowana aktywnością i podróżami jak piątka, ale cele podejmowania działań są odmienne, bowiem jedynka podróżuje w interesach i dla zysku, piątka dla przyjemności i relaksu. Jedynka jest skuteczna i stabilna. Jasno określa swoje cele. Piątka zaś jest nieukierunkowanym wulkanem energii, potrzebuje realnej oceny sytuacji i konsekwencji działań. Powinna zapewniać sobie poczucie ryzyka, najlepiej w ekstremalnych sportach, aby nie ryzykować nadmiernie w życiu. Obie osobowości są niezależne, silne, bronią swego intymnego terytorium i nie znoszą dyktatury, choć mają skłonności do narzucania swej innym. Obie powinny dbać o komunikacją własnych emocji i potrzeb.
  Dla jedynki zgubny może być egocentryzm i żądza władzy. Dla piątki - wybuchowość, zarozumialstwo, przesadna niezależność i narcyzm.
  Związek ten może być piękną, pełną pasji przygodą, jeśli partnerzy będą wzajemnie szanować swoją niezależność.
  Zawodowy związek jedynki z piątką to połączenie ambitnego dowódcy z niezależnym i brawurowym handlowcem, mającym psychologiczne zdolności. Szanując potrzebę wolności wyboru i potrzebę podróżowania piątki, dobry szef potrafi wykrzesać z niej zaskakujący zapał do pracy. Piątka powinna opanować skłonność do brawury.

  1 + 6


  Partnerski związek jedynki z szóstką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z rodzinnym opiekunem, odpowiedzialnym nauczycielem, skłonnym do pesymizmu, krytyki i pasywności (6).
  Jedynka jest tutaj silną stroną związku, aktywną i przewodzącą, ale ambicje powinna spełniać zawodowo. Powinna też poskromić skłonności przywódcze w domu i nie narzucać się partnerowi, szanując jego wybory. Dom tworzony przez szóstkę jest wyjątkowo ciepły, opiekuńczy i wspierający. Szóstka posługuje się zmysłem harmonii artystycznej, aby uczuciowo wspierać partnera i wychować dzieci na wrażliwe istoty. Lubi spokój i ciszę, poczucie bezpieczeństwa, jakie daje ogród i własny pies. Jedynka jest w stanie zapewnić materialne warunki życia, co nie oznacza, że szóstka nie potrzebuje pracy, jest jednak takim partnerem, który poświęci własne potrzeby i aspiracje, by stworzyć harmonię w rodzinie.
  Niebezpieczne dla jedynki jest zachowanie władcze i apodyktyczne oraz egoizm. Szóstka musi zrównoważyć dawanie i branie, tak aby nie popaść w cierpienie i by powstrzymać nadopiekuńczość.
  Ten związek może przynieść obu partnerom korzyści i satysfakcję, jeśli tylko będą zdawać sobie sprawę z własnych preferencji i podzielą się obowiązkami rodzinnymi.
  Zawodowy związek jedynki z szóstką to połączenie osoby silnej, aktywnej i ambitnej z bardzo odpowiedzialną i wywiązującą się ze zobowiązań. Jedynka powinna zdawać sobie sprawę z wrażliwości szóstki i doceniać jej wartość. Szóstka powinna zadbać o to, aby nie ustawiać się w pozycji poddańczej.

  1 + 7

  Partnerski związek jedynki z siódemką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z perfekcjonistą, duchowym poszukiwaczem, filozofem, skłonnym do pedantyzmu, obsesji i wycofania się do własnego świata (7).
  Jedynka jako silna, ambitna osobowość może wspierać aspiracje siódemki. Poszukuje nowości, a siódemka poszukuje wewnętrznej wiedzy. Jeśli potrafią zadbać o to, aby się nawzajem słuchać i nie izolować, mogą ze zrozumieniem być dla siebie wsparciem. Konieczna jest tu aktywność zawodowa obu partnerów tak aby każde z nich posiadało możliwość samorealizacji.
  Siódemka intuicyjnie poszukuje wiedzy i docieka prawd uniwersalnych, potrzebuje azylu, miejsca i czasu dla siebie samej, lubi kontemplować piękno zjawisk przyrody. Jedynka potrzebuje aktywności, obie zaś lubią sport i tu mogą się świetnie bawić. Potrzebują komunikacji własnych emocji i uczuć.
  Jedynce może zagrozić w spełnieniu tego związku zarozumialstwo, żądza władzy i niepewność. Siódemka powinna poskromić zarozumialstwo, potrzebę poklasku i nadaktywność. Musi kontrolować chęć ucieczki od rzeczywistości w używki i obsesje.
  Związek ten przynosi wzajemne aspiracje i pragnienie samodoskonalenia przez poznanie pozaempiryczne, intuicyjne, duchowe.
  Zawodowy związek jedynki z siódemką jest połączeniem przewodnika i filozoficznego naukowca. Jedynka określa cele i dba o organizację pracy, siódemka zdobywa wiedzę i poszukuje odpowiedzi. Obie muszą zadbać o komunikację emocji.

  1 + 8

  Partnerski związek jedynki z ósemką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) z szamanem, wojownikiem i przywódcą, sprawiedliwym i surowym, skłonnym do egocentryzmu i tyranii (8).
  Związek jedynki i ósemki to związek dwu autorytetów, posiadających wyjątkową moc kreacji świata materialnego, ambicje przywódcze i zdolności organizacyjne. Jedynka jest aktywna i twórcza, posiada umiejętność natychmiastowego wprowadzania myśli w czyn. Ósemka posługuje się zmysłem do interesów, dyscypliną wewnętrzną i potrzebą wybicia się ponad przeciętność. Dodatkowo równoważy świat ducha i materii, nieustannie ewoluuje wewnętrznie poprzez medytuje, wschodnie sztuki walki itp. Partnerzy są tu dla siebie bardzo atrakcyjni, muszą zadbać o aktywność zawodową i nienaruszanie wzajemnie intymnych terytoriów. Powinni dbać o realizm w ocenie sytuacji i o komunikację emocji.
  Niebezpieczeństwem dla obu jest samotność i nadmiar ambicji. Jedynka powinna wystrzegać się manipulacji i karierowiczostwa, ósemka zaś egocentryzmu, konserwatyzmu i surowości.
  Związek ten przy wzajemnym zrozumieniu może zbudować niezachwianą rodzinną potęgę.
  Zawodowy związek jedynki z ósemką to połączenie dwu najsilniejszych autorytetów. Jedynka poszukuje nowości, a ósemka materialnej władzy i duchowego uwznioślenia. Oboje strzegą niezależności, potrafią funkcjonować w relacjach partnerskich, wzajemnie się wspierając.

  1 + 9

  Partnerski związek jedynki z dziewiątką to połączenie osoby silnej, ambitnej, skłonnej do egoizmu (1) ze wspomożycielem słabszych, idealistycznym i skromnym przewodnikiem skłonnym do osamotnienia i skrytego cierpienia (9).
  Mamy do czynienia z zupełną rozbieżnością celów, jedynka poszukuje samospełnienia, sukcesów i potrzebuje wykorzystania swych zdolności przywódczych, zaś dziewiątka skupia uwagę na pomaganiu słabszym, zwłaszcza osobom spoza rodziny. Mogą wzajemnie szanować odmienność swoich potrzeb i akceptując siebie takimi, jakimi są, wspierać działania drugiej strony. Jedynka potrzebuje aktywnej, twór-czejnie zależności, np. sportowej. Dziewiątka wybiera się w góry, aby kontemplować ciszę i spokój, potrzebuje tańca jako remedium na stres. Lubi udzielać się charytatywnie i działać w organizacjach humanitarnych. Czuje potrzebę wspierania słabszych.
  Niebezpieczny dla jedynki jest egocentryzm, samotność, pozerstwo i manipulacje. Dziewiątka powinna wystrzegać się skrywania emocji i potrzeb, samotności i wysługiwania się innymi. Związek ten wymaga poszanowania odmienności potrzeb i zrozumienia różnic.
  Zawodowy związek jedynki z dziewiątką niesie dominację autorytetu przywódcy nad altruistycznymi potrzebami dziewiątki. Jedynka poszukuje materialnych sukcesów, dziewiątka może jak nikt inny wspomagać społeczne przedsięwzięcia i socjalne potrzeby.
  « Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 08:26:40 pm wysłana przez LI »