Styczeń 31, 2023, 03:07:44 pm

Autor Wątek: Czy wiesz jak rozróżnić szczery uśmiech od udawanego?  (Przeczytany 3573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dr Foster

  • New
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
  • Sometimes I see so much........
Czy wiesz jak rozróżnić szczery uśmiech od udawanego?
« dnia: Marzec 10, 2013, 06:20:13 pm »Kiedy ktoś szczerze się uśmiecha możemy zauważyć:
- zaangażowanie kącików ust
- zaangażowanie mięśni okalających oczy (w szczerym uśmiechu zawsze widać zmarszczki wokół oczu)
-symetrię uśmiechu (nieudawana emocje widoczne są po obu stronach twarzy)

Szczery uśmiech trwa około 5 sekund. Jeśli jest udawany dłużej.

Naukowcy zajmujący się badaniem mowy ciała wyróżniają:

uśmiech prosty – nie odsłaniający zębów. Zazwyczaj jest spotykany u osób, które uśmiechają się do samych siebie pod wpływem miłych wspomnień;
uśmiech górny – ukazujący górne zęby – siekacze; jest często połączony z kontaktem wzrokowym; jest spotykany w trakcie witania się przyjaciół, rodziny;
uśmiech szeroki – ukazujący zarówno górne jak i dolne siekacze; osoby uśmiechające się tak rzadko łapią z kimś kontakt wzrokowy. Ten typ uśmiechu można zobaczyć np. u ludzi bawiących się, cieszących się ze zdobytej bramki;
podłużny uśmiech – wykonany raczej w ramach uprzejmości i grzeczności; silnie rozciągnięte wargi odsłaniają górne i dolne zęby;
uśmiech „Co słychać” – ten typ uśmiechu widziany jest u osób pracujących w korporacjach; charakteryzuje się odsłoniętymi górnymi zębami i lekko rozchylonymi ustami.

Jeśli ktoś uśmiecha się tylko wargami, często oznacza to, że nie pokazuje swoich prawdziwych odczuć. Osoba ta próbuje nas przekonać, że jest przyjacielsko nastawiona i aprobuje to co mówimy, a w rzeczywistości odczuwa coś zupełnie innego. Ten fałszywy uśmiech nazwany jest uśmiechem Duchenne'a, po naukowcu, który jako pierwszy go opisał.

Uśmiech ze ściśniętymi wargami może odzwierciedlać następujące słowa: "bawi mnie to, ale nie zamierzam tego komentować". Tak samo uśmiechają się osoby, które mają brzydkie zęby i wstydzą się je pokazać. a wskazywać na zakłopotania brzydkie zęby.

Półuśmiech po jednej stronie twarzy może wskazywać cynizm, sarkazm i niedowierzanie.

Uśmiech może być również odczytany jako znak uległości; osoba grzeczna, która uśmiecha się non stop może być odczytana jako ta, która mówi: „Jestem miła i nie stanowię zagrożenia”.

Jeśli ktoś musi robić dobrą minę do złej gry, to podczas uśmiechu jego brwi unoszą się, a wargi rozciągają się w kierunku uszu.

Stłumiony chichot oznacza, że osoba jest nieśmiała

Głośny śmiech może wskazać kogoś, kto jest mniej skrępowany. Może być również używany przez osobę, która stara się zwrócić na siebie uwagę.

Jeżeli u kogoś podczas śmiania kąciki ust wędrują do góry, a brwi ku dołowi, to prawdopodobnie jego śmiech jest serdeczny.

Szczery uśmiech angażuje tylko trzynaście mięśni twarzy. Jest ich tak niewiele, a tak wiele mogą zdziałać. Uśmiech jest wystarczający, aby cały świat stał się piękniejszy. Do dzieła drogie panie! Im więcej się uśmiechamy, tym pozytywniej ludzie na nas reagują.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 06:23:06 pm wysłana przez Dr Foster »

Offline alphabetaa

  • New
  • Wiadomości: 3
  • Liked: 0
Re: Czy wiesz jak rozróżnić szczery uśmiech od udawanego?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2013, 12:49:01 pm »
wydaje mi się, że w przypadku uśmiechu trzeba zwracać uwagę na oczy - jak jest prawdziwy, to one też się śmieją