Kwiecień 02, 2023, 08:17:46 am

Autor Wątek: Auto na wodę  (Przeczytany 2706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LI

  • Modérateur
  • Level I
  • *****
  • Wiadomości: 441
  • Liked: 20
  • Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci ....
  • Grupa: A RH +
Auto na wodę
« dnia: Grudzień 13, 2012, 11:08:17 am »
A to ciekawe: http://www.autonawode.eu/

Jak działa układ Hybrid-Auto ?

http://www.autonawode.eu/dzialanie.php

W komorze generatora HHO, po doprowadzeniu do niego prądu wytwarzanego przez alternator, następuje proces elektrolizy wody, której produktem jest mieszanina wodoru i tlenu czyli tzw. gaz HHO (gaz Browna).

http://www.autonawode.eu/images/budowa1.jpg
Mieszanka ta doprowadzana jest następnie do układu dolotowego silnika, skąd wraz z zasysanym powietrzem trafia do komory spalania, gdzie jest spalana wraz z podstawowym paliwem. W zależności od pojemności silnika różne jest jego zapotrzebowanie na gaz HHO. Dostosowujemy je stosując generator odpowiedniej wydajności oraz regulując jego wydajność natężeniem prądu, którym jest zasilany.

http://www.autonawode.eu/images/schemat1.jpg
Jak przebiega obsługa układu Hybrid-Auto ?

Co 800-1000 km dolewamy do zbiornika wody destylowanej (w przypadku aut osobowych zbiornik ma pojemność 1 litra, ciężarowych 6 litrów).
Co 25 000 km przegląd, czyszczenie generatora i zalanie układu elektrolitem (woda destylowana plus szczypta wodorotlenku potasu, który ułatwia proces elektrolizy i zapobiega zamarzaniu wody).

Czy układ Hybrid-Auto jest bezpieczny ?

Gaz produkowany jest wyłącznie podczas pracy silnika, przez który jest natychmiast spalany. Gaz nie jest w żaden sposób magazynowany, a jego ilość dostosowana jest do pojemności silnika. Prąd do jego wytworzenia pobierany jest z alternatora, a układ nie obciąża akumulatora.

Czy instalacja jest legalna w moim samochodzie?

Tak, ponieważ nie ingeruje ona w żaden z układów pojazdu, nie generuje niebezpiecznego (wybuchowego) związku wodoru, nie stwarza żadnego zagrożenia i nie wymaga homologacji.

Czy urządzenie posiada aprobatę techniczną ?

Tak, chociaż żadne urządzenie oszczędzające paliwo tego nie wymaga, dopóki nie powoduje konieczności wykonywania zmian technicznych oraz konstrukcyjnych w pojeździe. Żaden diagnosta nie ma w tej sytuacji powodów do zakwestionowania legalności instalacji.

Czy samochód z instalacją HHO wymaga dodatkowej kontroli technicznej ?

Nie, ponieważ nie wykazano jak dotychczas żadnego negatywnego wpływu na silnik.

Offline max12

  • New
  • Wiadomości: 9
  • Liked: 0
Odp: Auto na wodę
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2013, 04:21:23 pm »
czyli taka instalacja miesza się np. z PB tak? Jest możliwe, żeby auto poruszało się tylko na wodę? Jaki jest koszt takiej instalacji?