Luty 21, 2020, 07:58:34 pm

Embedded Media

«
 
»
  Odwróceni zakocha… Sex Story No strings… Nędznicy Les Misérab… Ostatnia miłość na z… PROJECT NIM - Projek…
Nędznicy Les Misérables
http://www.impawards.com/2012/posters/les_miserables_ver11.jpg

Wspaniała adaptacja powieści Victora Hugo. Los francuskiego ludu, dotkniętego niesprawiedliwością społeczną, uosabia postać głównego bohatera, katorżnika Jeana Valjeana (Hugh Jackman), skazanego na ciężkie roboty za kradzież chleba. Wydźwignąwszy się z upadku dzięki pomocy biskupa, Jean odnajduje sens dobra, zdobywa wysoką pozycję społeczną i staje się protektorem skrzywdzonych i uciśnionych. Wciąż jednak prześladuje go inspektor policji Javert (Russell Crowe).

To Jest Kino: "Les Miserables Nędznicy". Nie czytajcie recenzji...

Kluczem do sukcesu okazała się wystawna oprawa wizualna. Hooper postawił na piękne, zrobione z rozmachem scenografie, które wspaniale oddają popularne wyobrażenia o XIX-wiecznej Francji. Imponuje również dopracowanie kostiumów i charakteryzacja, w szczególności postaci Fantine (granej przez Anne Hathaway), Valjeana (Hugh Jackman) i Cosette (Amanda Seyfried). Wrażenia obcowania z niezwykłym dziełem dopełniają znakomite zdjęcia Danny'ego Cohena. Dzięki niemu widok ogarniętego rewolucyjną gorączką Paryża, zrozpaczonej Fantine czy Éponine bezradnie patrzącej, jak jej ukochany ugania się za inną, zapadają w pamięć i pozostają z widzami na długo.

http://24.media.tumblr.com/21a71647025856338dace2d2b6e189db/tumblr_mgjepjq6wz1qke7z9o1_500.gif

Jednak wizualna oprawa nie przytłacza filmu. Stanowi raczej doskonałe dopełnienie muzyki. Najlepiej jest to widoczne przy słynnej piosence "I Dreamed a Dream". Anne Hathaway mimo niezłego głosu nie może się równać z Patti LuPone, Arethą Franklin czy Susan Boyle. Hooper poszedł jednak w innym kierunku, co zaskoczy wszystkich znających tradycyjne wersje utworu. Hathaway całkiem dosłownie wypluwa sobie płuca, jej głos jest rwany, rozedrgany, raz słabiutki, by zaraz, na chwilę, stać się mocnym niczym dzwon. Osadzona w precyzyjnie przygotowanej (i skadrowanej) oprawie wersja ma znacznie więcej sensu i to Boyle "wyjąca" pełną piersią wyglądałaby tu śmiesznie. Wydaje się, że właśnie tej chwytającej za serce scenie Hathaway zawdzięcza to, że w rywalizacji o Oscara w roku 2013 jest wymieniana jako jedna z faworytek.

http://www.kianleong.com/wp-content/uploads/2012/11/229c0_a_Les-Miserables-Poster-Banner-Seyfried.jpg

Cytaty

Bo miłość jest jak drzewo: sama z siebie rośnie, głęboko zapuszcza korzenie w całą istotę człowieka i nieraz, na ruinie serca, dalej się zieleni.

Człowiek sprawiedliwy może marszczyć brwi, ale nigdy nie uśmiecha się złośliwym uśmiechem. Rozumiemy gniew, nie rozumiemy złośliwości.

Dla nas zaś w historii, gdzie dobroć jest rzadkim klejnotem, człowiek dobry ma chyba pierwszeństwo przed człowiekiem wielkim.

Dusza nie poddaje się rozpaczy, nim nie wyczerpie wszystkich złudzeń.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_me0ikdClDZ1qmd8sto1_500.gif

Istnieją ludzie, którzy wydają się od urodzenia przeznaczeni, żeby być „podszewką”, stroną lewą, dopełnieniem.(...) Żyją tylko oparci o kogoś; imię ich zawsze jest na drugim miejscu i zawsze poprzedza je spójnik „i”; nie mają własnego istnienia; są odbiciem cudzego losu.

Kobiety bawią się swoją urodą jak dzieci nożem. I ranią się.

Książka to chłodny, lecz pewny przyjaciel.

Najwyższe szczęście w życiu to świadomość, że jest się kochanym; kochanym dla samego siebie, a raczej kochanym pomimo samego siebie.

Nie lękajmy się nigdy złodziei ani morderców. To niebezpieczeństwa zewnętrzne, niebezpieczeństwa błahe. Lękajmy się samych siebie.[...] Prawdziwie wielkie niebezpieczeństwa są wewnątrz nas.

http://24.media.tumblr.com/30ff3d1c457ae88aa34f722e139556f4/tumblr_mgdstk7GWD1r3gi71o1_500.gif

Powiedziano gdzieś, że błądzić jest rzeczą ludzką, ja zaś mówię, że błądzić jest rzeczą miłości!

Przeznaczenie nie biegnie prostą drogą, nie ściele się przed oczyma człowieka jak równa aleja; na swoje ślepe zaułki, ciemne zakręty, nieznane rozdroża, prowadzące w różne kierunki.

Umierać – to nic; straszne jest nie żyć.

http://24.media.tumblr.com/97abedaaf107bd497ed85108e80466e2/tumblr_mfsnfrd9lf1qlzdu5o1_400.gif

Poster information

Item Info

Moniq

  • Modérateur
  • Total Items: 833
  • Total Comments: 12
PostedLuty 14, 2013, 11:18:22 am
Views0
Rating
5 (1 vote) (Weighted average: 4.98)
Comments No comments
Aeva Media 1.4w © 2008-2011 Nao & Dragooon - Wedge: level up your forum!