Sierpień 26, 2019, 05:32:37 am

Embedded Media

«
 
»
Siła spokoju Peacefu… Szczęściarz  The Luc… The Tree Of Life  Dr… Ogród Luizy Into the Wild - W dz…
The Tree Of Life  Drzewo życia
http://onemoviefiveviews.files.wordpress.com/2011/01/the-tree-of-life-poster.jpg

Film-Arcydzieło, który szuka odpowiedzi na najważniejsze pytanie ludzkości – jaki jest sens życia?

Duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn) w filmie legendarnego twórcy kina – Terrence’a Malicka („Cienka czerwona linia”).


Drzewo życia - oficjalny polski zwiastun

Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki  będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni – miejsc, w których nie był jeszcze nikt.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_make07TnVF1rvk0h5o1_500.gif


„Istnieją dwie drogi, którymi można iść przez życie: droga natury i droga łaski, Musicie wybrać, którą obierzecie. Łaska nie stara się zadowolić siebie. Przyjmuje upokorzenie, zapomnienie i niechęć. Akceptuje zranienia i obelgi. Natura pragnie tylko zadowolić siebie. Chce, by zadowalali ją inni. Lubi narzucać swoją wolę. Robić wszystko po swojemu. Wynajduje powody, by być nieszczęśliwa, podczas gdy wokół promienieje świat. Miłość uśmiecha się do nas przez wszystko co nas otacza.”

Słowa te nadają ton całemu filmowi, ale współgrają także z wymową innych obrazów reżysera. Wszystkie jego filmowe dzieła wydają się opowiadać o walce, jaka toczy się między naturą a łaską. Malick nie stosuje uproszczeń polegających na rozdzieleniu tych dwóch sposobów na życie jako zawsze i całkowicie odrębnych, lecz postrzega naturę i łaskę jako dwa żywioły obecne we wszystkim i pozostające z sobą w nieustannym konflikcie. W „Drzewie życia” wszechobecność łaski ukazana jest poprzez niezwykłe wzory i kształty występujące w przyrodzie i w architekturze, a także kadry niewysłowionego fizycznego piękna.  Ale są tez w filmie obrazy niszczycielskich wulkanów, roztrzaskujących się meteorów, nieprzewidywalnych rozbłysków słońca. Natura i łaska współistnieją ze sobą wszędzie, nawet w samej naturze (przyrodzie). W jednej ze scen cofamy się w czasy, gdy ziemię przemierzały dinozaury i obserwujemy jak dinozaur drapieżca przytrzymuje uzbrojoną w pazury łapą ranną zdobycz, lecz ostatecznie okazuje zwierzęciu łaskę i wypuszcza na wolność.

Tree of Life Trailer 2

Malick stworzył postaci rodziców Jacka, aby nadać temu konfliktowi wymiar osobowy. Pan O’Brien (Brad Pitt) podąża za głosem natury , zaś jego anielska żona (Jassica Chastain) jest uosobieniem łaski. Ojciec Jack’a jest w stosunku do synów twardy i surowy chcąc przygotować ich do życia na drodze natury , czyli jak usłyszeliśmy, na drodze samozadowolenia, dominacji nad innymi, samorealizacji. W skutek tego Jack wzrasta w pogardzie dla ojca, ale jednocześnie rozpoznaje u siebie wiele właściwych mu cech charakteru. Mimo wszystko pan O’Brien nie jest całkowicie zły. Chwilami, gdy odzywa się w nim działanie łaski, okazuje synom głęboką miłość i przywiązanie. Tak więc, nawet postać pana O’Brien’a jest polem bitwy między łaską i naturą, jednak zważywszy na jego wpływ na syna, widać, że natura bierze w nim górę. Z drugiej strony, pani O’Brien jest chodzącą łaską. Jest wielkoduszna, bezinteresowna, radosna i piękna. W jednej ze scen tańczy w powietrzu, jak gdyby nie imały jej się prawa grawitacji. Myślę, że Malick chce nam przez to powiedzieć, że gdy człowieka ogarnia łaska, to jej efekt jest pełny i całkowity.

(http://www.katolickie.media.pl/polecane/publikacje-polecane/2686-michael-frost-recenzja-filmu-drzewo-ycia)

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lhstnhpfAN1qawxnko1_500.gif

Oficjalna strona filmu: http://www.foxsearchlight.com/thetreeoflife/

Poster information

Item Info

LI

  • Modérateur
  • Total Items: 878
  • Total Comments: 94
PostedStyczeń 29, 2013, 03:46:37 pm
Views0
Rating 5 (3 votes) (Weighted average: 4.99)
Comments No comments
Aeva Media 1.4w © 2008-2011 Nao & Dragooon - Wedge: level up your forum!