Czerwiec 03, 2023, 12:30:18 am

Autor Wątek: Prazikwantel - Biltricide - lek na pasożyty  (Przeczytany 49368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Prazikwantel - Biltricide - lek na pasożyty
« dnia: Styczeń 17, 2013, 05:51:33 pm »
Prazikwantel stosuje:

Leczeniu niektórych infekcji pasożytniczej (np. Schistosoma, przywry wątrobowe).
Prazikwantel jest środkiem przeciwrobacznym.


NIE używaj prazikwantelu jeżeli:

jesteś uczulony na którykolwiek ze składników w prazikwantelu
masz wykrytą  infekcje robaka oka (wągrzyca oka)
jesteś w okresie karmienia piersią
przyjmujesz ryfampicynę

Należy skontaktować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia od razu, jeśli którykolwiek z nich odnosi się do Ciebie.

Przed użyciem prazikwantelu:

Niektóre schorzenia mogą oddziaływać z prazikwantelem. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości, zwłaszcza, jeśli którykolwiek z następujących warunki:

jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje ciążę lub karmi piersią
jeśli pacjent przyjmuje leki bez recepty, preparaty ziołowe, lub używa dodatków żywieniowych
jeśli masz alergie na leki, żywność, lub inne substancje
jeśli masz chorobę wątroby, nerek lub choroby serca, lub infekcje robaka mózgu (np. mózgowe wągrzyca)
jeśli masz drgawki (np. epilepsja)
Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z prazikwantelem. Opowiedz lekarzowi, jeśli przyjmujesz inne leki, zwłaszcza jakiekolwiek z poniższych :

Azolowe (np., itrakonazol, ketokonazol), cymetydyna lub erytromycyna, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko skutków prazikwantelu
Leki przeciwpadaczkowe (np. karbamazepina, fenobarbital, fenytoina), chlorochina, deksametazonu czy Ryfamycyny (np. ryfampicyna), ponieważ mogą one zmniejszać skuteczność prazikwantelu
To może nie być kompletna lista wszystkich interakcji, które mogą wystąpić. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli prazikwantel może oddziaływać z innymi lekami, które należy podjąć. Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem,wówczas należy zatrzymać lub zmienić dawkę leków


Jak korzystać z prazikwantelu:

Używaj prazikwantel zgodnie z zaleceniami lekarza. Sprawdź etykietę i dokładną instrukcje dawkowania.

Weź prazikwantel z pełną szklanką wody podczas posiłku.
Połykaj tabletkę w całości. Nie należy łamać, miażdżyć ani żuć przed połknięciem.
Weź swoją dawkę co najmniej 4 godziny ale nie więcej niż 6 godzin od siebie chyba, że ​​inaczej przez lekarza.
W przypadku pominięcia dawki prazikwantelu należy go przyjąć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jest mniej niż 4 godziny do następnej dawki, należy skontaktować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy trzeba ustalić nowy harmonogram dawkowania.
W przypadku wątpliwosći na temat korzystania prazikwantelu zapytaj się swojego lekarza.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa:

Prazikwantel może wywoływać uczucie senności lub zawroty głowy. Efekty te mogą być gorsze, jeśli połączysz go z alkoholem lub niektórymi lekami. Użyj prazikwantelu ostrożnie. Nie należy prowadzić pojazdów ani wykonywać innych potencjalnie niebezpiecznych zadań, w dniu, który służy prazikwantel i na następnego dznia również
Używaj prazikwantel ostrożnie u osób w podeszłym wieku, mogą być bardziej wrażliwe na jego działanie.
Używaj prazikwantel ze szczególną ostrożnością u dzieci poniżej 4 roku życia, bezpieczeństwo i skuteczność u dzieci nie zostały potwierdzone.
Ciąża i karmienie piersią: Jeśli uważasz, że możesz być w ciąży, należy skontaktować się z lekarzem. Trzeba będzie omówić korzyści i ryzyko korzystania z prazikwantelu, gdy jesteś w ciąży. Prazikwantel znajduje się w mleku matki. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku prazikwantelu i 72 godzin po odstawieniu prazikwantelu.

Możliwe skutki uboczne prazikwantelu:

Wszystkie leki mogą powodować skutki uboczne, ale wiele osób nie mają, albo drobne, niepożądane. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych Najczęstsze działania niepożądane utrzymują się lub stają się uciążliwe:

Zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, ból głowy, nudności, niestrawność.

Zgłoś się do lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych ciężkich niepożądanych objawów u Ciebie występuje
:

Ciężkie reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka, świąd, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, obrzęk jamy ustnej, twarzy, warg lub języka), krwawa biegunka, gorączka, drgawki, ciężkie lub utrzymujące się wymioty, wolne lub nieregularne bicie serca.

To nie jest pełna lista wszystkich działań niepożądanych, które mogą wystąpić. Jeśli masz pytania na temat działań niepożądanych, należy skontaktować się z lekarzem. Zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj  o skutki uboczne.


W przypadku przedawkowania :

Skontaktuj się z lokalnym centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym natychmiast.

Właściwe przechowywanie prazikwantelu:

Przechowywać w temperaturze poniżej 86 prazikwantel stopni F (30 stopni C). Przechowywać z dala od ciepła, wilgoci i światła. Nie przechowywać w łazience. Zachowaj prazikwantel w miejscu niedostępnym dla dzieci, z dala od zwierząt.

Informacje ogólne:

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące prazikwantelu, proszę porozmawiać z lekarzem, farmaceutą lub innym pracownikiem służby zdrowia.
Prazikwantel służy do użycia jedynie dla pacjentów, dla których jest przewidziany.
Jeśli objawy nie ustępują lub jeśli nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.
Sprawdź z farmaceutą , jak pozbyć się zużytego leku.
Informacje te nie powinny być wykorzystywane do podjęcia decyzji, czy wziąć prazikwantel lub jakikolwiek inny lek. Tylko Twój lekarz ma wiedzę i szkolenia do decydowania, które leki są dla Ciebie. Ta informacja nie popiera żadnego leku za bezpieczne, skuteczne, lub zatwierdzone do leczenia każdego pacjenta lub stanu zdrowia. Jest to tylko krótkie podsumowanie ogólnych informacji o prazikwantelu. Nie obejmuje on wszystkie informacje na temat możliwych zastosowań, kierunki, ostrzeżeń, środków ostrożności, interakcje, działania niekorzystne, lub zagrożeń, które mogą mieć zastosowanie do prazikwantelu. Informacja ta nie jest specyficzna porada medyczna i nie zastąpić informacje otrzymane od dostawcy usług opieki zdrowotnej. Musisz porozmawiać ze swoim lekarzem o pełnej informacji o ryzyku i korzyściach z używania prazikwantelu.

Data wydania: 02 stycznia 2013
Database Edition 13.1.1.001
Copyright © 2013 Wolters Kluwer Health, Inc

Read more at http://www.drugs.com/cdi/praziquantel.html

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Biltricide - lek na pasożyty
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2013, 06:00:56 pm »
BILTRICIDE ® (prazikwantel) jest dostarczony w postaci tabletek do stosowania doustnego w leczeniu infekcji i zakażeń przywr powodu motylicy wątrobowej.

BILTRICIDE (prazikwantel) jest 2 - (cyclohexylcarbonyl) -1,2,3,6,7, 11b-heksahydro-4H-pirazyno [2, 1-a] izochinolin-4-on o wzorze cząsteczkowym, C 19 H 24 N 2 O 2 . Strukturalny jest w następujący sposób:


Prazikwantel jest biały do ​​prawie białego, krystalicznego proszku o gorzkim smaku. Związek jest trwały w warunkach normalnych, a temperaturę topnienia 136-140 ° C z rozkładem. Substancją czynną jest higroskopijny. Prazikwantelu jest łatwo rozpuszczalny w chloroformie i dimetylosulfotlenek, rozpuszcza się w etanolu i bardzo słabo rozpuszczalny w wodzie.

Tabletki BILTRICIDE zawierają 600 mg prazikwantelu. Składniki nieaktywne: skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, sól sodowa siarczanu laurylowego, glikol polietylenowy, dwutlenek tytanu i hydroksypropylometyloceluloza.

Jakie są możliwe skutki uboczne prazikwantelu (Biltricide)?

Skorzystaj z pomocy lekarskiej, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Mniej poważne działania niepożądane mogą obejmować:

zmęczony uczucie;
ból głowy, zawroty głowy;
nudności, ból brzucha;
niewysoka gorączka, lub
łagodna wysypka skórna.
To nie jest pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić jest. Zadzwoń do swojego lekarza do lekarza o skutki uboczne.

Przeczytaj o wszystkich potencjalnych skutkach ubocznych tutaj http://www.rxlist.com/biltricide-drug/patient-images-side-effects.htm

Jakie są środki ostrożności przy podejmowaniu Prazikwantel (Biltricide)?

Przed podjęciem prazikwantelu, należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli jesteś uczulony na to, a jeśli masz jakieś inne alergie. Produkt może zawierać substancje pomocnicze, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Ten lek nie powinien być stosowany, jeśli masz pewne schorzenia. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: masz pasożytnicze zakażenia oczu (wągrzyca oka).

Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historii medycznej, zwłaszcza: choroby wątroby / śledziony powiększenie, choroby serca / nieregularne bicie serca, zakażenia pasożytnicze mózgu (mózgowa wągrzyca), drgawki.

Ten lek może powodować zawroty głowy lub senność w trakcie leczenia, aż do dnia po ...


DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

ból głowy, zawroty głowy, bóle brzucha, nudności, zmęczenie, osłabienie, stawów / ból mięśni, utrata apetytu, wymioty, pocenie się może wystąpić. Te działania niepożądane są zwykle łagodne i przemijające i mogą to być objawy zakażenia pasożytami swojej i / lub pasożyty umierają. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają, należy poinformować lekarza lub farmaceutę, szybko.
Pamiętaj, że lekarz przepisał ten lek, ponieważ on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mają poważne skutki uboczne.

Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych rzadkich, ale bardzo poważnych objawów niepożądanych: krwawa biegunka, gorączka, nieregularne / wolne bicie serca, drgawki.

Bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest bardzo rzadka. Jednak natychmiast szukaj pomocy medycznej, jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, w tym: wysypka, swędzenie / obrzęk (szczególnie twarz / język / gardła), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

To nie jest pełna lista możliwych działań niepożądanych jest. Jeśli zauważysz inne skutki, nie wymienione powyżej, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.


UWAGI:

Przed podjęciem prazikwantelu, należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli jesteś uczulony na to, a jeśli masz jakieś inne alergie. Produkt może zawierać substancje pomocnicze, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Ten lek nie powinien być stosowany, jeśli masz pewne schorzenia. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: masz pasożytnicze zakażenia oczu (wągrzyca oka).

Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historii medycznej, zwłaszcza: choroby wątroby / śledziony powiększenie, choroby serca / nieregularne bicie serca, zakażenia pasożytnicze mózgowe (mózgowy wągrzyca), drgawki.

Ten lek może powodować zawroty głowy lub senność w trakcie leczenia, aż do dni po leczeniu. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy też jakąkolwiek działalność, która wymaga czujności, dopóki nie jesteś pewien, że można wykonać takie czynności w sposób bezpieczny. Ograniczenie napojów alkoholowych.

W okresie ciąży, lek ten powinien być stosowany tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Omówienia zagrożeń i korzyści z lekarzem.

Ten lek przenika do mleka matki. Karmienie piersią podczas stosowania tego leku nie jest zalecane. Kobiety karmiące piersią powinny być czasowo zaprzestać karmienia piersią w dniu leczenia i do 72 godzin po przyjęciu ostatniej dawki leku. Pompa i odrzucić mleka w tym czasie.

http://www.rxlist.com/biltricide-drug.htm

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Prazikwantel - opis ogólny leku
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2013, 06:09:53 pm »
Zastosowania

Prazikwantel stosuje się w leczeniu chorób u ludzi i ssaków, ryb, które są spowodowane przez wirus kilku rodzajów wewnętrznych / przewodu pokarmowego, w tym pasożytów zewnętrznych i następujące:
Choroba Zatrucie Salmon
Hydatid choroby spowodowane zakażeniem różnych narządów z larwalnych stadiach tasiemców z rodzaju Echinococcus
Wągrzyca spowodowane przez zakażenie mózgu i / lub mięśni z jaj i larw tasiemca wieprzowego Taenia solium (choć uznano za mniej skuteczne niż albendazolu w leczeniu neurocysticercosis )
Kotów taeniasis wyrządzone kotów przez zakażenia przewodu dorosłych pasożytów gatunku taeniaeformis Taenia , stosowane samodzielnie lub w połączeniu z embonianu pyrantelu
Toksokaroza u kotów i psów, których gut jest zainfekowany nicieni / nicienie Toxocara cati lub Toxocara canis , odpowiednio, stosowanie jest często łączone z pyrantelu
Schistosomatoza spowodowane Trematodes z rodzaju Schistosoma .  W 2005, jest podstawowym prazikwantelu leczenie ludzkiej schistosomatozie , na którym zwykle jest skuteczna w pojedynczej dawce.
Clonorchiasis wniesiona przez chińskiego motylicy wątrobowej sinensis Clonorchis
Paragonimiasis wywołane zakażeniem przywry płuc, głównie z gatunku Paragonimus westermani .
Motylica ("rot wątroby") wniesiona przez obu Fasciola hepatica (wspólna fuks wątroby) lub Fasciola gigantica
Diplozoon paradoxum i inne Trematoda zakażenia wielu gatunków ryb.


Prazikwantel został opracowany w laboratoriach do badań parazytologicznej Bayer AG i Merck KGaA w Niemczech (Elberfeld i Darmstadt) w połowie 1970 roku. Światowa Organizacja Zdrowia obejmuje go na liście leków podstawowych .


Prazikwantel dobrze wchłania (około 80%) z przewodu pokarmowego . Jednakże, ze względu na znaczny efekt pierwszego przejścia , tylko stosunkowo niewielka ilość wchodzi do krążenia. Prazikwantel ma surowicy półtrwania od 0,8 do 1,5 godziny w normalnym dorosłych funkcji nerek i wątroby. Metabolity ma okres półtrwania około 4 do 5 godzin. U pacjentów ze znacznym zaburzeniem czynności wątroby (Child Pugh klasa B ll / / / d C), okres półtrwania w surowicy zwiększa się do 3 do 8 godzin. Prazikwantelu i jego metabolity wydalane są głównie przez nerki, w ciągu 24 godzin po podaniu pojedynczej dawki doustnej, 70 do 80% jest w moczu, ale poniżej 0,1%, jak w postaci niezmienionej. Prazikwantel jest metabolizowany przez cytochrom P450 szlaku przez CYP3A4 . Środki, które indukują lub hamują aktywność CYP3A4, takie jak fenytoina , ryfampicyna i azolowych lekami przeciwgrzybiczymi wpływa na metabolizm prazikwantelu.
Prazikwantel ma szczególnie dramatyczny wpływ na pacjentów z schistosomatozie. Badania te wykazały, że traktowany w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania dawki prazikwantelu, aż do 90% szkód wyrządzonych narządów wewnętrznych z powodu infekcji Schistosomiasis można odwrócić.


Sposób działania

Chociaż sposób działania nie jest dokładnie znany obecnie nie jest doświadczalne dowody prazikwantelu zwiększa przepuszczalność błon przywr komórek wobec jonów wapnia. Lek ten sposób wywołuje skurcz pasożytów, co powoduje paraliż w zakontraktowanej państwa. Pasożyty wymierają wypadają z ich miejsca działania w organizmie gospodarza i może zawierać lub krążenia może zostać zniszczona przez gospodarza reakcji odpornościowej ( fagocytoza ). W tym dodatkowe mechanizmy ogniskowych rozpadów i zaburzeń z czerwienia (układanie jaj) są widoczne w innych typach wrażliwych pasożytów.
Innym Hipoteza dotycząca mechanizmu działania prazikwantelu została niedawno. Wydaje się, że lek zakłócać adenozyny wychwyt hodowanych robaków. Efekt ten może mieć znaczenie terapeutyczne podano że przywr, jako Taenia i Echinococcus prazikwantel (inne wrażliwe pasożytów), jest zdolne do syntezy puryn , takie jak adenozyna de novo .
Bayer stwierdza Division Zdrowie zwierząt website "Prazikwantel działa na tasiemce (tasiemce). Prazikwantel jest wchłaniany, metabolizowany w wątrobie i wydalany z żółcią. Po wejściu do przewodu pokarmowego z żółcią, cestocidal działalność jest eksponowana. Po wystawieniu na prazikwantelu, tasiemca traci zdolność do przeciwstawiania się przez trawienie ssakowi. Dlatego cały tasiemce, tym scolices (mnogiej "scolex"), są przekazywane po rzadko podawania prazikwantelu. W wielu przypadkach tylko dezintegracji i częściowo trawi kawałki tasiemce będą widoczne w stolcu. Większość tasiemców są trawione i nie znaleziono w kale ".
Prazikwantel podaje się w postaci racematu, lecz ( R )-enancjomer jest biologicznie czynny, a enancjomery można rozdzielać stosując rozdzielczość aminy otrzymanej z prazikwantelu.

Skutki uboczne

Większość objawów pojawia się w wyniku uwalniania zawartości pasożytów jak są zabijane i konsekwencji reakcji immunologicznej gospodarza. Cięższe brzemię pasożyt, cięższe i bardziej częste działania niepożądane są zazwyczaj.

Centralny układ nerwowy: Najczęściej występujące działania niepożądane to: zawroty głowy , bóle głowy i złe samopoczucie. Senność , senność , zmęczenie i zawroty głowy są również widoczne. Niemal u wszystkich pacjentów z mózgowym wągrzyca OUN wystąpić działania niepożądane związane z komórkowym śmierci pasożytów (bóle głowy, pogorszenie wcześniej istniejących problemów neurologicznych, drgawki , zapalenie pajęczynówki i oponowego ). Te działania niepożądane mogą być groźne dla życia i mogą być zmniejszone przez jednoczesne podawanie kortykosteroidów . Zaleca się, aby pacjenci z mózgowym mukowiscydozy są hospitalizowani w trakcie leczenia.

Przewodzie pokarmowym: Około 90% pacjentów ma bóle brzucha lub skurcze z lub bez nudności i wymioty. Biegunka może rozwijać i może być silny z kolką. Pocenie się, gorączka, a czasem krwawe stolce mogą występować razem z biegunką.

Wątroba: bezobjawowe i przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych ( AST i ALT ) są znani często (do 27%). Żaden przypadek objawowego uszkodzenia wątroby kiedykolwiek do tej pory.
Czułość reakcje: pokrzywka , wysypka , świąd i eozynofilia w białych krwinek
Inne lokalizacje / ciało jako całość: ból w dole pleców, bóle mięśni, bóle stawów, gorączka, pocenie się, różne zaburzenia rytmu serca i niedociśnienie

Interakcje leków

Antybiotyki

Badania wykazały, że antybiotyki ryfampicyna zmniejsza stężenia prazikwantelu.

leki przeciwpadaczkowe
Karbamazepina i fenytoina przedstawiono zmniejszenie biodostępności prazikwantelu.
 
przeciwmalaryczne
Chlorochina zmniejsza biodostępność prazikwantelu.

Leki zobojętniające / histaminowych H 2 -antagoniści
Co najmniej 2 badania wskazują lek cymetydyna zwiększa dostępność biologiczną prazikwantelu.
 
Dawkowanie

Dla schistosomiasis, dawka wynosi 20 mg / kg doustnie co 4-6 godzin do jednego dnia. W tasiemce, dawka wynosi 5-25 mg / kg, doustnie, raz. Dla motylicy wątrobowej, dawka 25 mg / kg doustnie, co 4-6 godzin w ciągu dnia. Te dawki są dla pacjentów powyżej 4 lat, i mają być przyjmowany z pokarmem lub kilka minut przed posiłkiem.

Nazwy marek

Biltricide (Bayer) 600 mg tabletki (dla ludzi)
Cesol (Merck) Tabletki
Cestoved (Vedco) obie tabletki i wstrzykiwania do użytku weterynaryjnego
Cysticide (Merck) Tabletki
Distoside (Chandra Bhagat Pharma Pvt Ltd) tabletki 600mg (dla ludzi)
Droncit (Bayer) do użytku weterynaryjnego
DRONTAL (połączenie z Pyrantel embonianu ) (Bayer) do użytku weterynaryjnego
D-Robak (Farnum) do użytku weterynaryjnego, należy pamiętać, że D-Worm czyni lekarstwo glisty zawierające piperydyna który nie jest skuteczny przeciwko tasiemce.
Fish Tapes (Thomas Labs) do stosowania w akwarium
Kaicide (Tajwan)
Milbemax (połączenizooksymu milbemycyny ) ( Novartis ), do użytku weterynaryjnego
Popantel (Jurox)
PraziPro (Hikari) do stosowania w akwarium
Profender (połączenie z emodepsydu ) (Bayer) do użytku weterynaryjnego
Tabs Worm taśma (Trade Winds) do użytku weterynaryjnego
Zentozide (Raporty (Thailand) Co)

http://en.wikipedia.org/wiki/Praziquantel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2013, 06:31:00 pm wysłana przez House »

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Prazikwantel - Wskazania
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2013, 06:16:13 pm »
Wskazanie   

Do leczenia zakażeń wywołanych przez wszystkie gatunki Schistosoma.

Infestacja przywrami i tasiemcami. Prazykwantel jest lekiem z wyboru w leczeniu:
schistosomatozy
difylobotriozy
tasiemczycy spowodowanej przez Taenia solium i Taenia saginata
paragonimozy
hymenolepiozy
klonorchozy
opistorchozy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prazykwantel

Farmakokinetyka

Prazikwantel jest używany w większości przeciwko robakom i wielu przywr infestacji cestode. Efekty Prazikwantel przepuszczalności błony komórkowej, w wyniku zarażenia schistosomes. Lek powoduje również wakuolizację i rozpad przywr okrywy. Efekt jest bardziej widoczny na dorosłych robaków porównaniu młodych robaków. Napływ wapnia zwiększona może odgrywać ważną rolę. Wtórne skutki są hamowanie wychwytu glukozy, obniżenie poziomu glikogenu i stymulacja mleczanu wydaniu. Działanie prazikwantelu ogranicza bardzo konkretnie Trematodes i tasiemce, nicienie (w tym filariae) nie zostały naruszone.

Mechanizm działania   

Prazikwantel działa powodując ciężkie skurcze i paraliż mięśni robaków. Ten paraliż towarzyszy - i prawdopodobnie spowodowana - przez szybkie napływ Ca2 + wewnątrz przywr. Morfologiczne zmiany są kolejnym wcześnie efekt prazikwantelu. Te zmiany morfologiczne towarzyszy zwiększone narażenie przywr antygenami na powierzchni pasożyta. Robaki są to albo całkowicie zniszczone w jelitach lub przekazywana w stolcu. Interesujące dziwactwo prazikwantelu, że jest stosunkowo nieskuteczne wobec młodych schistosomes. Podczas gdy początkowo skuteczne, skuteczność przeciw schistosomes zmniejsza, aż do osiągnięcia co najmniej na 3-4 tygodnie. Następnie zwiększa skuteczność, dopóki jest ponownie w pełni skuteczny w 6-7 tygodni. S-transferazy glutationu (GST), niezbędny enzym detoksykacyjny w robaki pasożytnicze, jest głównym celem szczepionki i docelowy lek przeciwko schistosomatozie. Przywr kanały jonowe wapniowe są aktualnie jedynym znanym obiektem prazikwantelu.

Absorpcja

Szybko wchłania (80%)

http://www.drugbank.ca/drugs/DB01058
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2013, 06:27:21 pm wysłana przez House »

Offline Moniq

 • Modérateur
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 758
 • Liked: 27
 • Grupa: A RH+
 • Nastrój: I'm like angel @:-)
Nitazoksanid („Alinia”) - lek na pasożyty
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2013, 04:39:55 pm »
Nitazoksanid („Alinia”) – budzący nadzieję lek przeciwpasożytniczy

(art w załączniku do pobrania po zalogowaniu)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2013, 04:45:37 pm wysłana przez Moniq »

Offline House

 • Designer
 • Level II
 • *****
 • Wiadomości: 621
 • Liked: 24
 • On poprosił ją o zdjęcie a ona zdjęła...
 • Grupa: 0-
Praziquantel - Zentozide - lek na pasożyty
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:41:23 pm »
No wiec jest taki sklep internetowy,który można polecić w którym są dostepne leki przeciw pasożytnicze
paczka do Polski trafia w ciągu kilku dni obsługa bardzo miła a jeśli chodzi o same leki trzeba przetestować na własną odpowiedzialność informacja podaje ,że to praziquantel nazwa leku to zentozide

http://sklep.sarathaidirect.com/zdrowie-i-uroda/zdrowie/robaki-i-pasozyty/

--
Dostepny jest również albendazol
http://sklep.sarathaidirect.com/zentel-albendazol-400-mg-1-tabletki.html

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 10:34:12 pm wysłana przez House »