Maj 26, 2024, 07:25:09 am

Autor Wątek: Nauka języka przez internet- włoski  (Przeczytany 3079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rilla

  • New
  • Wiadomości: 5
  • Liked: 0
Nauka języka przez internet- włoski
« dnia: Styczeń 09, 2013, 05:31:03 pm »
Włoski to język romański, którym posługuje się około 60 milionów ludzi we Włoszech i kolejne 70 milionów ludzi na całym świecie. Ze wszystkich języków romańskich, włoski jest uważany za język najbliższy łacinie pod względem słownictwa.

Miasta włoskie zawsze posiadały indywidualne i wyróżniające je dialekty ponieważ w przeszłości były one niezależnymi miastami-państwami. Ale to właśnie dialekt toskański (w którym mówi się we Florencji, Pizie i Sienie) wyrobił sobie pozycję obecnego współczesnego języka włoskiego. Nie wynika to ze zwykłych powodów politycznych, ekonomicznych czy wojskowych, ale z kulturalnego prestiżu jaki uzyskał on jako język Boskiej Komedii. Wiersz ten jest uważany za pierwsze arcydzieło napisane w 'lingua moderna'.

Włoski na świecie

Włoski jest językiem ojczystym we Włoszech, Szwajcarii, San Marino oraz w Watykanie, a także jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej.

Po włosku mówi się również w ponad 26 innych krajach ze znaczącymi społecznościami włoskimi. Są to między innymi Stany Zjednoczone, Australia, Meksyk, Argentyna, Chile, Brazylia, Urugwaj, Wenezuela, Kanada i Niemcy.

Dlaczego warto uczyć się włoskiego?

Dodaj nowe umiejętności do twojego CV  - tznajomość włoskiego będzie zaletą na rozmowie o pracę w każdej międzynarodowej firmie
Ucz się włoskiego, aby ułatwić sobie naukę innych języków, , szczególnie innych języków łacińskich takich jak francuski, hiszpański i portugalski
Włoski to ważny język Unii Europejskiej
Włochy posiadają jedną z  najbogatszych kultur oraz dziedzictw artystycznych na świecie – włoski to język kuchni, teatru, architektury i sztuki!
“Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!”


--------------------------------------------
Darmowe Lekcje Włoskiego Online

http://www.langmaster.com/lmcom/com/web/pl-pl/pages/darmowa%20lekcja%20wloskiego%20online.aspx

Darmowa nauka włoskiego online

http://onlineitalianclub.com/ucz-sie-jezyka-wloskiego/
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 04:39:10 pm wysłana przez LI »