Maj 26, 2024, 08:01:01 am

Autor Wątek: Torrenty - Poradnik  (Przeczytany 4029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Priamus

 • Gość
Torrenty - Poradnik
« dnia: Styczeń 23, 2012, 11:14:37 pm »
 • Publish
 • Postaram się przedstawić proces pobrania pliku poprzez Torrenty. Poradnik obejmuje wszystkie etapy.

  Co to jest ten cały Torrent? (Trudno będzie ubrać to w proste słowa, by każdy zrozumiał, postaram się.)
  Jest to wymiana plikami (filmy,gry,muzyka,programy itp.) między użytkownikami podłączonymi do internetu (tzw. p2p). Jak to działa? Dana osoba udostępnia dany plik (może być to najnowszy film), my jak i tysiące innych osób możemy połączyć się w jedną grupę, która na wzajem będzie wymieniać się poszczególnymi fragmentami pliku, oczywiście wszystko wykonywane jest automatycznie. Pobierając cokolwiek jednocześnie stajemy się osobą, która dzieli się fragmentem, który pograliśmy z tysiącami innych ludzi. Idąc tym kierunkiem, po pewnym czasie posiadamy już wszelkie części danego pliku oraz możemy z niego skorzystać, jest on bowiem na naszym komputerze (pobrano 100% pliku).

  Czego potrzebujemy? Skąd wiedzieć, czy mogę pobierać z tych Torrentów?
  Do pobrania jakiegokolwiek Torrenta potrzebujemy specjalnego programu. Jaki jest najlepszy? Polecam uTorrent, jest on oczywiście darmowy. Pobrać go możemy z tej strony:
  http://www.programosy.pl/download/pobierz,utorrent,2.html

  Pobierać pliki z Torrentów może każdy, jedyne uwarunkowanie to czas, w jakim pobierzecie dany plik. Zależne jest to od prędkości Waszego łącza internetowego (np. Neostrada 1gb / 2gb/ 6gb 12gb itp.), im wyższa wartość, tym szybciej pobierzecie dany plik. Użytkownicy z niskim łączem nie muszą się zniechęcać, zawsze można zostawić komputer włączony na noc, by interesujący nas plik się pobrał.

  Pobraliśmy program BitTorrent, zainstalowaliśmy, co dalej?
  Ps. Aby powiększyć zdjęcia klikamy je.
  Uruchamiamy pogram, wchodzimy w Opcje>Ustawienia .
   Patrz zdj.1
  http://i.minus.com/jcHa6cufvjj3m.jpg


  Przechodzimy do zakładki: Katalogi (po lewej stronie) , następnie zaznaczamy ptaszkiem opcję: Umieść nowo pobrane w: , teraz klikamy na trzy kropeczki (...) po prawej stronie pustego okienka. Tutaj wybieramy folder w którym chcemy, by zapisywane były pobrane pliki. Najlepiej stworzyć nowy, np. Pobrane (czy coś w tym stylu).
  Patrz zdj.2
  http://i.minus.com/jsCB4hzNUyQk5.jpg


  Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki: Ustawienia łącza (tak samo po lewej stronie), tutaj musimy pozmieniać kilka wartości. Najlepiej po prostu przepiszcie to, co jest na poniższym obrazku.
  http://i.minus.com/jbzHCkgHfd7IYM.jpg  PS. Bardzo ważne jest to, abyśmy upewnili się, że po uzupełnieniu zakładek Katalogi oraz Ustawienia łącza kliknęliśmy na przycisk Zastosuj (prawy dolny róg okienka).  Jeżeli wykonaliśmy wszystkie powyższe kroki poprawnie, mamy za sobą połowę drogi. Gratulacje!

  Teraz przechodzimy do etapu pobierania plików. Stron z Torrentami jest ogrom, jednak ja korzystam z jednej-sprawdzonej oraz chyba najlepszej na świecie.
  Poniżej przedstawiam przykład odszukania Filmów - nowości. Działa to tak samo w przypadku Gier, programów, wystarczy jedynie skorzystać z szablonu który przedstawię.


  Wchodzimy na stronę http://thepiratebay.org.
  Po wejściu klikamy Top 100 , jest to podświetlone na obrazku poniżej.
  http://i.minus.com/jIjkgW5TZZEru.jpg


  Następnie klikamy Filmy, również zaznaczone na obrazku poniżej.
  http://i.minus.com/jbkeyygzc3lCsC.jpg


  Otwiera nam się nowa strona, tutaj już warto wiedzieć co i jak. Dlatego wytłumaczę najważniejsze. Najlepiej wpierw obejrzyjcie poniższy obrazek.
  http://i.minus.com/jusapyEhwhh7M.jpg


  Zaznaczony na niebiesko jest tytuł filmu, w naszym przypadku jest to The Girl With A Dragon Tatoo (grają w naszych kinach aktualnie). Poniżej znajdziecie inne tytuły filmów. Interesują nas te od góry, ponieważ są najnowsze oraz najpopularniejsze.
  Dodatkowo co warto wiedzieć:
  Po prawej stronie od nazwy filmu znajdziecie cyfry, są one pod tabelami SE oraz LE. W naszym wypadku SE to - 7208 osób a LE - 28699 osób
  Im te wartości są większe tym bardziej popularny jest dany film. Pobierając cokolwiek kieruję się właśnie tym, ponieważ najnowsze i najlepsze filmy mają najwięcej pobierających.
  ( SE= Liczba osób które udostępniają film / LE= liczba osób które go pobierają)


  Jeżeli już zdecydowaliśmy się na dany tytuł klikamy na nazwę filmu, otwiera nam się nowe okno. Klikamy w nim na: GET TORRENT FILE. Zaznaczone na obrazku poniżej.
  http://i.minus.com/juwyPpwePOO5z.jpg


  Otworzy nam się okienko do pobrania pliku, w moim przypadku wygląda to tak: (używam przeglądarki Mozilla Firefox). Zaznaczamy opcję Otwórz za pomocą oraz jeżeli nie ma jeszcze naszego programu uTorrent w okienku wybieramy go. Następnie klikamy OK.
  http://i.minus.com/jbjEWVXgxbXQoi.jpg


  Jeżeli pojawi nam się okienko od programu uTorrent zatwierdzamy klikając na OK


  No, teraz , gdy rozpoczęliśmy pobieranie pliku wystarczy poczekać, aż będzie 100% pobrania. Jeżeli poprawnie wykonaliśmy wszystkie kroki od początku poradnika nasz film pojawi się na liście pobieranych plików.
  http://i.minus.com/jI0NLywfYxY6x.jpg


  Co warto jeszcze wiedzieć, na zdjęciu powyżej :
  Status: Ile danego pliku się już pobrało.
  Pobieranie: Tutaj pokazywać będzie się z jaką prędkością pobieramy dany plik. Jeżeli będzie ona w granicach 1/2 kb/s proszę się nie przejmować, a cierpliwie czekać.
  Szaco... (wany czas ukończenia): Za ile będziemy mieli już pobrany plik.  To by było na tyle. Z każdym innym plikiem postępujemy tak samo, wszystko jedno czy to Gra, Film, Program, Komiks itp.


  Ps. Istnieje oczywiście możliwość wpisania nazwy pliku który nas interesuje, robimy to w głównym oknie po otwarciu strony. Oczywiście w języku angielskim wpisujemy nazwy plików które nas interesują.
  Mam nadzieję, że pomogłem. Jeżeli są wątpliwości - nic prostszego, wystarczy zapytać.  Poradniki w produkcji:
  Pobrałem/am film, chcę go obejrzeć jednak nie radzę sobie z szukaniem napisów.
  Czyli poradnik jak pobrać napisy poprzez program Allplayer.
  Czasy wykonania: Jutro : )
  « Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 11:17:34 pm wysłana przez Priamus »

  Offline Moniq

  • Modérateur
  • Level II
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Liked: 27
  • Grupa: A RH+
  • Nastrój: I'm like angel @:-)
  Odp: Torrenty - Poradnik
  « Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:39:30 am »
 • Publish
 • WOW!   :o
  Z takim poradnikiem to nawet sobie poradzę z tym ściąganiem ja :)
  Napiszę co mi wyszło.
  A właśnie- napisy to raz a dwa to pamiętam, że ja przez Aresa to sobie nawet z dubbingiem filmy ściągałam. Tutaj nie ma takiej możliwości?

  Priamus

  • Gość
  Odp: Torrenty - Poradnik
  « Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:56:44 am »
 • Publish
 • Jest taka możliwość, ten program uTorrent to jedynie narzędzie którym pobierasz pliki Torrent (pod którymi kryją się filmy, programy, seriale, gry itp.).

  Stron z Torrentami jest sporo. Jeżeli chcesz mieć dostęp do filmów z lektorem itp. Najlepszym rozwiązaniem jest zalogowanie się na stronie http://torrenty.org/. Niestety trzeba jednorazowo wysłać smsa za około 10zł. Plus pamiętać, żeby nawet nie pobierając nic raz w tygodniu się zalogować na stronie. Bo oni lubią kasować nieaktywne konta.

  Można także w Google poszukać stron, hasło które wpiszesz w wyszukiwarce będzie brzmieć mnie więcej "Darmowe Torrenty".