Grudzień 01, 2023, 05:24:34 pm

Autor Wątek: Allplayer - Odtwarzaj filmy/Pobieraj napisy za jednym kliknięciem!  (Przeczytany 2248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Priamus

  • Gość
W poprzednim poradniku dowiedzieliśmy się, jak ściągnąć jakiś plik z Torrentów, w naszym przypadku był to film. Dzisiaj nauczymy się jak w prosty sposób obejrzeć pobrany film z napisami polskimi.

ALLPlayer to najpopularniejszy i najczęściej pobierany program do oglądania filmów. Program jest w 100% polski. Odtwarza wszystkie formaty multimedialne, wyposażony jest w opcję LiveUpdate aktualizującą najnowocześniejsze kodeki jeżeli pojawia się problem z otworzeniem pliku. Program automatycznie wyszukuje dopasowane napisy we wszystkich językach.


Po pierwsze pobieramy program z tego adresu: http://www.allplayer.org/pl/download/allplayer/download . Instalujemy go jak normalny program oraz uruchamiamy, po pojawieniu się okna programu powinny nam się wyświetlić początkowe informacje, na wszystkie komunikaty dajemy zgodzę, czyli klikamy na TAK, OK itp.


Jak obejrzeć film i pobrać do niego napisy?

Po uruchomieniu programu pojawi nam się takie okienko jak na ilustracji poniżej. Wpierw otwieramy wybrany film, w celu zrobienia tego klikamy na pierwszy przycisk od lewej strony, kolejno wybieramy Otwórz Plik Video, tutaj odszukujemy film który chcemy obejrzeć, jeżeli już wybraliśmy klikamy na niego dwa razy.
http://i.minus.com/jn4WamPbn8K95.jpg


Teraz zajmiemy się pobraniem napisów. Klikamy na drugą opcję od lewej strony (taka chmurka), Najeżdżamy na NAPIPROJEKT i wybieramy Pobierz napisy z serwera. Zostało to przedstawione na poniższym obrazku.
http://i.minus.com/jbhUPflKsxTfm7.jpgTeraz wystarczy chwilkę poczekać, program sprawdzi, czy posiada w bazie napisy do naszego filmu. Oczekujemy na taki komunikat:
http://i.minus.com/jnspwQ6zIOeLs.jpg


Jeżeli jednak program nie znalazł napisów, otrzymamy taką informację. Oczywiście, zazwyczaj brak napisów występuje wśród najnowszych tytułów. Wystarczy poczekać dzień-dwa , sprawdzając przy tym kilka razy dziennie, czy nasze napisy już się pojawiły w bazie programu.
http://i.minus.com/jWwwoLYBOfn9t.jpg

Czas na dopasowanie wyglądu napisów do naszego gustu, standardowo napisy będą spore, dlatego można w razie uznania zmniejszyć je, zmienić kolor tekstu itp.


Aktywujemy menu programu klikając na ikonkę w lewym górnym rogu programu.
http://www.allplayer.org/images/stories/50help/allplayer_help_main01.jpg
Wyświetli nam się menu, z którego interesuje nas pozycja odpowiadająca napisom:
http://www.allplayer.org/images/stories/50help/allplayer_help_sub01.jpg
W pierwszej kolejności od lewej strony zaczynając możemy zmienić:

1. Tło napisów:
http://www.allplayer.org/images/stories/50help/allplayer_help_sub02.jpg
2. Wielkość oraz ich położenie:
http://www.allplayer.org/images/stories/50help/allplayer_help_sub03.jpg
3. Wybór koloru czcionki napisów:
http://www.allplayer.org/images/stories/50help/allplayer_help_sub04.jpg
4. Wybór wersji napisów:
http://www.allplayer.org/images/stories/50help/allplayer_help_sub05.jpg
To by było na tyle, polecam też samemu poszperać w pozostałych opcjach. W razie problemu lub gdy chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o programie polecam stronę oficjalną projektu. http://www.allplayer.org/ Znajdziemy tam zakładkę POMOC, w której dowiemy czemu służą odpowiednie opcje. Przedstawiam to na ilustracji poniżej.
http://i.minus.com/jbgzx7JTRnO3Xt.jpg
*********
KONIEC
*********

W następnych poradnikach o ile będą potrzebne, może pokuszę się o nakręcenie filmiku z dubbingiem, czyli takie poradnika krok po kroku jak coś zrobić. Oczywiście z moich mało seksownym głosem.